nieuwe vorm van thuis situatie.
1 x kickass server
3 x thin client (ouders + 2 kinderen of meer natuurlijk)
directe mediacenter koppeling naar TV
en een complete Domotica systeem.(lichten,verwarming,alarm ect...)
Voordelen:
is goed koper dan losse PC's kopen
is makkelijker in onderhoud
efficienter in stroom en gas gebruik
Nadelen
Als server kapot gaat ligt alles plat
Zo vreemd is dit niet hoor. Ik zie dit als de toekomst in "Home automation"
[edit] Voor wie niet snapt hoe het gas gedeelte erbij komt zoek even op google wat Domotica is. Dan zal het kwartje vallen [edit]
[Reactie gewijzigd door Caelestis op dinsdag 4 mei 2010 23:23]
Zou kunnen, maar ik geloof nooit dat dit echt groot gaat worden.
- goedkoper? Mwah, als je het met een thin client afkan, dan kun je normaliter ook wel met budgetpc's toe, die je niet elk jaar hoeft te vervangen. Een kick-ass server is natuurlijk ook niet gratis. Kosten voor randapparatuur blijft gelijk. Ik denk niet dat je hier echt gaat besparen.
- Makkelijker in onderhoud? Een server? Echt niet voor een massapubliek hoor, in tegendeel.
- Ik weet niet hoeveel gas jouw pc's gebruiken maar die van mij geen, tenzij je bedoelt dat een server zoveel warmte produceert dat je minder hoeft te stoken

Voor elektriciteit ligt het er maar net aan hoeveel clients tegelijk aan staan. Client + Server zal meer verbruiken dan één pc.
Er zal vast een publiek voor zijn (m.n tweakers), maar volgens mij is de eerder gesignaleerde ontwikkeling naar netbooks en smartphones binnenshuis icm een draadloos netwerk en evt. een klein mediaservertje een meer voor de hand liggende ontwikkeling voor een groot publiek.
- Makkelijker in onderhoud? Een server? Echt niet voor een massapubliek hoor, in tegendeel.
Waarom zou die server bij jou thuis moeten staan? Zeker bij jullie in Nederland
(*) waar er hele hoop projecten lopen om glasvezel (
http://tweakers.net/archieven/tag/glasvezel) tot bij de consument aan de deur te krijgen. Ik kan me best voorstellen dat er Service Providers in dit soort technologie willen investeren & naar de klant willen brengen. Veel Domotica toepassingen zijn trouwens nu al remote, het zou me dan ook niet verwonderen dat je binnen x jaren / eeuwen inderdaad enkel nog moet beschikken over een draadloze thincliënt waar je 'letterlijk' alles mee kan, waaronder ook complexe 3D toepassingen die veel bandbreedte & rekenkracht vragen.
(*) ik ben maar een Belgje
Dat men dit nu op kleine schaal al kan waarmaken met videokaarten zoals deze van ATI is misschien nog maar een kleine stap, maar technologie blijft evolueren. Zo zijn we op nog geen 25 jaar tijd van heel beperkte floppy's naar miniscule microSD kaarten geëvolueerd met een capaciteit waarvoor ze je 25 jaar terug waarschijnlijk gek voor hadden verklaard ...
Welcome to the 70's.
Niet dat het perse verkeerd is, maar het is gewoon leuk om die golfbeweging te zien. Het lijkt echt net de mode wereld: Net wanneer je je plateauzolen in de vuilnisbak heb gekieperd komen ze met iets heel blits en nieuws: Plateauzolen.
Jammer dat je 'offtopic' gemod wordt, want je hebt wel degelijk gelijk.
In de jaren '90 hadden we op de universiteit allemaal HP-UX machines en X-terminals.
Oftewel op je bureau een 21" CRT monitor met een smal kastje en per ~15 X-terminals werken op 1 HP-UX machine.
De 'servers' kostten toen wel een ton (in guldens), maar gedeeld over veel gebruikers valt het wel weer mee.
Bij mijn vorige werkgever werken ze nu nog steeds op dergelijke systemen, alleen dan voor CAD-tekenwerk.
De techniek is totaal niet nieuw en inderdaad er is een golfbeweging.