Google laat op zijn bedrijfsblog weten dat het 39 miljoen dollar heeft geïnvesteerd in windmolenparken in de VS. Twee deels door Google bekostigde windmolenparken zijn in North Dakota inmiddels begonnen met het opwekken van groene energie.
De zoekreus claimt al langer dat het via Google.org investeert in de opwekking van groene stroom en de eerste resultaten op het gebied van windenergie lijken zichtbaar te worden. Zo heeft Google 38,8 miljoen dollar geïnvesteerd in windmolenparken die door energieleverancier NextEra Energy Resources worden aangelegd. NextEra Energy Resources, dat in totaal 190 miljoen dollar ophaalde uit een rondgang langs investeerders, maakt op zijn beurt deel uit van de FPL Group, een energiereus met een waarde van 16 miljard dollar.
Google laat op zijn weblog met enige trots weten dat inmiddels twee windmolenparken in gebruik zijn genomen. De deels door Google gefinancierde molens staan in het Ashtabula II-windmolenpark, dat in totaal 113 turbines telt. Samen met een tweede park wordt een maximaal vermogen van 169,5MW behaald. De windturbines zouden zijn voorzien van de nieuwste techniek. Zo zou elk blad individueel kunnen worden gekanteld om meer wind te vangen, terwijl de grotere bladen bovendien meer energie zouden opwekken dan oudere windmolen-ontwerpen.
Naast zijn investeringen in windenergie heeft Google ook geld gestoken in eSolar, een bedrijf dat investeert in zonne-energieprojecten. Verder heeft de zoekgigant op de daken van zijn hoofdkwartier in Mountain View zonnepanelen geplaatst en wil Google het gebruik van elektrische voertuigen aanmoedigen. Ook probeert Google zijn datacenters efficiënter te maken.

[Reactie gewijzigd door Wannial op dinsdag 4 mei 2010 14:19]
Accu kan je gewoon bij KCA inleveren. En niet goed recyclen? Een compleet nieuw extra apparaat moeten recyclen is minder erg dan alleen een accu? Een Lithium-ion accu is na 5 jaar door chemisch verval gewoon praktisch weg, maar dat kan ook al eerder zijn.Of Apple's beweringen zijn correct en die accu is inderdaad zo goed, en dan moeten mensen die accu niet gaan vervangen (want accu's die niet goed gerecycled worden zijn heeeel vervuilend)
Eeuhm...ja.. Apple kan je weer een nieuw apparaat verkopen of (voor een stevige prijs) de accu voor je vervangen. Dus ja het heeft ergens wel een voordeel opgeleverd.Niet dat ik niet het goedpraat dat hij niet vervangbaar is, maar het zal ergens toch wel een voordeel hebben opgeleverd?
Dat heeft juist alles met het milieu te maken. Een nieuw apparaat produceren kost energie en grondstoffen en het recyclen van het oude apparaat kost ook energie en zal ook altijd nog wat afvalstoffen opleveren waar je niks meer mee kan.Dat heeft dan ook niets met milieu te maken.
Die batterij is helemaal niet te vervangen door de eindgebruiker. Apple kan het misschien, maar dan ben je je apparaat een tijdje kwijt en het kan te duur zijn waardoor je toch weer een nieuw apparaat koopt. iPhone, Macbook Air en een rits andere apparaten. Welke precies wel en niet weet ik niet.Die batterij is dan ook:
a) wel degelijk vervangbaar.
b) in de laptops van een soort dat langer meegaat dan gemiddeld.
Met "voor de eindgebruiker" bedoelde ik uiteraard dat de eindgebruiker het niet zelf kan waardoor het al een stuk minder aantrekkelijk is. Sowieso zal Apple na X jaar de batterij van apparaat X niet meer vervangen, ze zullen geen zin hebben om alles te blijven ondersteunen. Apparaten met een harde schijf of flash (met data) zou ik ook liever niet achterlaten.tel uit je winst, dus. Voor portable apparaten geldt dat ze toch niet langer meegaan dan de batterijduur, maar zelfs die zijn vervangbaar. Alleen niet door de consument zelf.
[Reactie gewijzigd door W3ird_N3rd op dinsdag 4 mei 2010 20:13]
Of Apple's beweringen zijn correct en die accu is inderdaad zo goed, en dan moeten mensen die accu niet gaan vervangen (want accu's die niet goed gerecycled worden zijn heeeel vervuilend)maar de accu is vervolgens voor de eindgebruiker totaal niet te vervangen.
Terwijl qua belasting voor het milieu het natuurlijk véél beter is als ik een apparaat nog een paar jaar langer gebruik met een nieuwe accu ipv. meteen een nieuw apparaat te kopen zodra de accu versleten is.
Dat heeft dan ook niets met milieu te maken.Apple snap ik wat dat betreft totaal niet: wel proberen minder giftige stoffen e.d. in producten te verwerken, maar de accu is vervolgens voor de eindgebruiker totaal niet te vervangen.
Die batterij is dan ook:Terwijl qua belasting voor het milieu het natuurlijk véél beter is als ik een apparaat nog een paar jaar langer gebruik met een nieuwe accu ipv. meteen een nieuw apparaat te kopen zodra de accu versleten is.
[Reactie gewijzigd door CyBeR op dinsdag 4 mei 2010 19:13]
Een beetje onzin dus dat je dan zegt dat er geen consumenten zijn die het apparaat nadat de accu af is niet meer gebruiken. Het zou toch logischer en makkelijker zijn om zelf de accu te kunnen verwisselen? Wat W3ird_N3rd ook al zegt...Voor portable apparaten geldt dat ze toch niet langer meegaan dan de batterijduur, maar zelfs die zijn vervangbaar. Alleen niet door de consument zelf.
Apple kan het misschien, maar dan ben je je apparaat een tijdje kwijt en het kan te duur zijn waardoor je toch weer een nieuw apparaat koopt. iPhone, Macbook Air en een rits andere apparaten. Welke precies wel en niet weet ik niet.
[Reactie gewijzigd door Havelock op dinsdag 4 mei 2010 15:02]
[Reactie gewijzigd door Gamebuster op woensdag 5 mei 2010 18:57]
[Reactie gewijzigd door walterg op dinsdag 4 mei 2010 14:25]
[Reactie gewijzigd door gdhnl op dinsdag 4 mei 2010 14:32]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op dinsdag 4 mei 2010 16:24]
[Reactie gewijzigd door Slashdotter op dinsdag 4 mei 2010 16:11]
[Reactie gewijzigd door SpiceWorm op dinsdag 4 mei 2010 14:48]
[Reactie gewijzigd door sypie op dinsdag 4 mei 2010 22:24]
Welnee, hoe kom je daar nu bij? Ff een snelle search geeft al:Inderdaad. De grootste windmolens die Nederland op dit moment heeft staan zijn 1 MegaWatters, misschien met een paar extra kW-tjes maar meer ook niet.
Het gemiddelde maximale vermogen op land in Nederland is 1.06 MWDe meest gangbare windmolen zijn 750kW max. Ter vergelijking: de 3-wiekers langs de IJsselmeerdijk (A6 bij de ketelbrug) leveren minder dan deze 750kW. De molens aldaar worden nog voorzien van een andere tandwielkast waardoor de versnelling, en dus de generator, meer rondjes maakt en dus sneller gaat leveren/meer gaat leveren. Dit heeft te maken met een subsidieregeling.
Kleine windmolens zijn zelden efficient in een stedelijke omgeving. Dit komt omdat daar meer turbulente lucht is (bijv. langs jouw flat) welke veel van zijn energie al kwijt is.Jammer dat er niet meer kleinere initiatieven zijn. Ik zou wel een paar kleine molentjes op het dak van onze flat willen hebben die mijn eigen te gebruiken stroom leveren. Mijn besparing is daarmee minimaal (€ 45 p/m voor gas en stroom) maar toch is het aardig om te doen.
Imago is natuurlijk erg belangrijk, maar als dit duurzame energie ten goede komt ben ik blij. Je hint trouwens op het broodje aap verhaal over de energie die zoekopdrachten nodig hebben?Ik denk dat Google op deze manier z'n imago op wil krikken. Als je kijkt naar de serverparken en de energievraag per zoekopdracht dan is het een klein stapje in de goede richting.
Laat de rest van de maatschappelijk verantwoorde bedrijven maar volgen.
[Reactie gewijzigd door styno op dinsdag 4 mei 2010 16:08]
[Reactie gewijzigd door een_naam op dinsdag 4 mei 2010 14:41]
[Reactie gewijzigd door een_naam op dinsdag 4 mei 2010 14:38]
Dan moet het er al staan, anders loop je nog achter de feiten aan. Probleem is dat de oliesjeiks op dat moment vaak de prijs drukken om alternatieven minder rendabel te maken. Deden ze in de jaren '70 ook al. We moeten gewoon een keer hard investeren, anders blijven we maar aan het lijntje van de olielanden hangen (ook niet de meest stabiele vrienden om te hebben).Op het moment dat de olieprijs omhoog gaat (wat ongetwijfeld zal gebeuren) dan wordt het natuurlijk interessanter.
[Reactie gewijzigd door een_naam op dinsdag 4 mei 2010 15:40]
Imago.Weet iemand hier waarom ze dit doen?
[Reactie gewijzigd door ArminvB op dinsdag 4 mei 2010 14:38]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True