De VVD is voorstander van een betere bescherming van de privacy. Volgens de liberalen zouden databanken minder gegevens moeten bevatten en moet het aantal mensen met toegang tot de gegevens worden beperkt.
Dat bevestigt kandidaat-kamerlid Jeanine Hennis-Plasschaert van de VVD op basis van berichtgeving in De Telegraaf. De Telegraaf baseert zich op een interne fractienotitie. De VVD noemt het Elektronisch Kinddossier, waarin gegevens over de ontwikkeling van kinderen worden opgeslagen, als slecht voorbeeld, net als het kastje voor de kilometerheffing. Volgens de partij moeten alleen noodzakelijke gegevens worden opgeslagen en moet het aantal mensen dat die gegevens kan inzien, worden beperkt.
De partij pleit voor 'privacy by design'; bij nieuwe databanken zou al bij het ontwerp aandacht moeten worden besteed aan de bescherming van de privacy. Ook zou er een meldplicht bij datalekken moeten komen. De PvdA, de SP en de staatssecretaris zijn eveneens voorstander van een dergelijke meldplicht. Bovendien wordt een meldplicht voorgeschreven in het telecompakket, een verzameling hervormingen van de telecomwetgeving.
VVD-Kamerlid Fred Teeven heeft de fractienotitie in samenwerking met Hennis-Plasschaert opgesteld. Hennis-Plasschaert is op dit moment nog europarlementariër voor de VVD en komt na de verkiezingen voor die partij in de Tweede Kamer. In het Europees parlement stelde Hennis-Plasschaert zich op privacygebied vaak kritischer op dan de Tweede Kamerfractie en Fred Teeven, bijvoorbeeld over de Amerikaanse inzage in Europese bankgegevens.
Kamerlid Teeven was bovendien voorstander van een bewaarplicht van achttien maanden voor gegevens over internetverkeer, terwijl Hennis-Plasschaert in het Europees parlement geheel tegen de bewaarplicht stemde. Volgens haar wordt de notitie vermoedelijk binnen enkele weken openbaar. Fred Teeven liet via zijn woordvoerder weten niets aan het bericht van De Telegraaf toe te willen voegen.
Ik moet helemaal niks. We leven gelukkig in een democratie waarin iedereen zelf mag bepalen om welke redenen hij op een bepaalde partij wil stemmen of niet. Bij de Tweede Kamerverkiezingen mogen alle Nederlanders stemmen die op de dag van de stemming 18 jaar of ouder zijn. Er is gelukkig geen enkele wet die zegt dat ene elmuerte wel even bepaalt wat we allemaal moeten doen voordat we mogen stemmen.Je moet niet op een partij stemmen omdat...
Je moet naar de afgelopen paar jaar kijken...
Verder moet je ook kijken naar...
[Reactie gewijzigd door killercow op 4 mei 2010 16:41]
Niet "ene elmuerte", maar wel het staatshoofd. We leven niet in een echte democratie, we leven in een monarchie waar de monarch haar/zijn onderdanen het "representatieve democratie" spelletje laat spelen (mits deze personen 18 jaar en ouder zijn en een burgerservice nummer hebben).Er is gelukkig geen enkele wet die zegt dat ene elmuerte wel even bepaalt wat we allemaal moeten doen voordat we mogen stemmen.
Als je jezelf advies geeft kun je het wel zonder "moeten" te gebruiken en heb je het over "zou kunnen".Verder zei ik niet dat je verplicht bent om dat ze doen, ik zou de zinnen natuurlijk kunnen herschrijven naar "zou moeten", maar dan staat er nog steeds "moeten". Dus veel plezier om advies te geven zonder het in gebiedende wijs te schrijven.
[Reactie gewijzigd door tuXzero op 4 mei 2010 16:05]
Artikel 7 van de Nederlandse GrondwetIk vind het bijzonder dat je iemand anders zijn stemgedrag gaat bekritiseren omdat jij het anders zou doen.
Wat zul jij dan van een koude kermis thuis komen. Het heeft anders ontzettend veel te maken met het programma. Stel mensen maar eens de vraag waarom ze dan een bepaalde partij niet willen zien winnen. Je zult versteld staan wanneer men je een lijstje opsomt met dingen die in het programma van die andere partij staan vermeld. Mensen kijken wel degelijk naar wat een andere partij doet en wat zij als standpunten hebben. Op basis daarvan stemmen ze voor of juist tegen een partij. In dat laatste geval gaat hun stem naar een partij waarvan men denkt dat die ze wel tegen kan houden. Daarbij houd men wel vaak in de gedachte dat als zo'n partij erg groot wordt ze ook wel moeten kunnen regeren. Zeker na dat voorval met de LPF.Mensen stemden en stemmen vooral op een partij om te voorkomen dat een andere partij de grootste wordt. Dat heeft dus helemaal niets met programma te maken.
Wat een lef. Iedereen die oud genoeg is mag stemmen op wie hij of zij wil, en om de redenen die voor hem of haar belangrijk zijn.Gelukkig mag je nog niet stemmen. Je moet niet op een partij stemmen omdat zij tijdens verkiezingstijd enkele dingen roepen waar jij je in kan vinden.
Je stemt wel degelijk voor een paar standpunten, namelijk de eerste 2 tot 3 op het partijprogramma. De rest van het pakket is bladvulling en verdwijnt van de tafel tijdens de onderhandelingsgesprekken met andere partijen over de regeringsvorming.Want je stemt niet voor een paar standpunten, maar voor het volledige pakket van de partij.
Dan snap je de politiek niet. Het maakt geen moer uit waar een standpunt staat want standpunten kunnen keihard sneuvelen. Dat is het hele politieke spelletje. Als partij probeer je voor je standpunten te knokken. Een aantal zijn belangrijk, een aantal niet en een aantal zijn zeer belangrijk (type dealbreaker). Echter kunnen ook de zeer belangrijke standpunten van tafel verdwijnen zoals we in de afgelopen 2~3 regeerperiodes hebben gezien waarbij zelfs het regeerakkoord niet veilig was! Denk hierbij aan standpunten over onderwerpen als de JSF en het onderzoek naar de kwestie Irak. Feitelijk is het alleen maar bladvulling, soms weet men de standpunten wel uit te dragen en wordt er ook echt iets mee gedaan. Gezien het politieke klimaat en het feit dat je met een x aantal partijen en een gigantisch aantal mensen te maken hebt kun je niet verwachten dat men het ergens over eens wordt. Het sluiten van compromissen is dan belangrijk en dan kunnen bepaalde standpunten sneuvelen.De rest van het pakket is bladvulling en verdwijnt van de tafel tijdens de onderhandelingsgesprekken met andere partijen over de regeringsvorming.
Gelukkig had onze vriend .Sjoerd er blijkbaar wel overnagedacht waarom hij op de VVD zal stemmen als hij kon stemmen. Want naast dit standpunt van de VVD heeft hij blijkbaar NOG andere standpunten van de VVD waar hij wat mee kan.Jammer dat ik nog (net) niet mag stemmen in juli (of was 't nou juni). want dit zou voor mij nog een rede zijn om VVD te stemmen.
Je kunt dat wel herhalen, maar aan de andere kant hebben die journalisten op de een of andere manier de inhoud van dat document in handen gekregen.En nogmaals, geen stunt want niet een door de VVD openbaar gemaakte beleidslijn maar door jounalisten boven tafel gekregen.
Gisteren is in de Tweede Kamer gestemd over de Bewaarplicht Telecommunicatiegegevens. De Kamer debatteerde vorige week uitgebreid met de Minister van Justitie en de Staatssecretaris van Economische Zaken over het onderwerp, voornamelijk over hoe lang de gegevens bewaard moeten worden, wanneer de evaluatie plaatsvindt en hoe geregeld wordt welke gegevens moeten worden opgeslagen.
VVD en CDA toonden zich groot voorstander van het wetsvoorstel
Fred Teeven van de VVD, voorheen Officier van Justitie, had in Trouw gezegd dat hij wel voorstander was van een bewaartermijn “voor altijd”, maar stelde in het debat voorstander te zijn van de maximale termijn van 24 maanden.
[Reactie gewijzigd door bobwarley op 4 mei 2010 13:22]
[Reactie gewijzigd door JapyDooge op 4 mei 2010 14:20]
[Reactie gewijzigd door Zoijar op 4 mei 2010 13:44]
[Reactie gewijzigd door martdj op 4 mei 2010 13:50]
http://www.security.nl/artikel/32581Veiligheid gaat voor alles. Camera's dragen bij aan minder geweld en overvallen", zo is in het programma van de VVD te lezen.
[Reactie gewijzigd door bobwarley op 4 mei 2010 14:05]
Zij kan verkozen worden tot lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Het is geen zekerheid (hoewel de kans wel erg groot is, aangezien ze 4e op de kieslijst is).Hennis-Plasschaert is op dit moment nog europarlementariër voor de VVD en komt na de verkiezingen voor die partij in de Tweede Kamer.
[Reactie gewijzigd door PolarBear op 4 mei 2010 13:29]
[Reactie gewijzigd door Vhall op 4 mei 2010 13:32]
Hier ben ik het wel mee eensDe VVD is voorstander van een betere bescherming van de privacy.
Waarom nou weer minder? vroeger moesten er juist zoveel als mogelijk gegevens worden bewaard.Volgens de liberalen zouden databanken minder gegevens moeten bevatten
ook hier ben ik het wel mee eens.en moet het aantal mensen met toegang tot de gegevens worden beperkt.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True