Google heeft voor een onbekend bedrag AgniLux overgenomen. Deze startup is opgericht door ex-werknemers van P.A. Semi, het bedrijf dat eerder door Apple werd ingelijfd om te helpen bij het ontwikkelen van processor van de iPad.
Volgens Pehub.com heeft Google de overname inmiddels bevestigd, al is niet bekendgemaakt met welk doel de zoekgigant de startup heeft overgenomen. Aan de wieg van AgniLux staan enkele ex-werknemers van P.A. Semi. Dit bedrijf werd in 2008 door Apple overgenomen voor 278 miljoen dollar. Technologie van het bedrijf is vervolgens gebruikt in de A4-processor in Apples iPad. Dezelfde processor zal naar verluidt ook in Apples nog aan te kondigen nieuwe iPhone worden gebruikt.
De overname door Google is voer voor speculaties over eventuele plannen van Google om zelf in de chipmarkt actief te worden, om te kunnen concurreren met Apple. The New York Times verwijst dergelijke geluiden echter naar het land der fabelen. Volgens een bron van de Amerikaanse zakenkrant heeft Google AgniLux overgenomen vanwege de aanwezige kennis. De zoekgigant zou die kennis willen gebruiken om onder andere Chrome en Android naar andere devices, zoals tablets of settop-boxen, te porten.
Als Google mensen aantrekt omwille van een "zorgeloos leven" zal het snel met ze gedaan zijn. Als bedrijf zou ik inzetten op zelf-gemotiveerde lieden met een drive om wat te bereiken en zichtzelf te ontwikkelen. Geloof nou niet dat de gratis lunch de meest essentiële schakel is in de cultuur.dat een programmeur het ergens anders beter heeft zo erg als ze je daar verwennen, zorgeloos leven!
[Reactie gewijzigd door snirpsnirp op 22 april 2010 10:30]
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 22 april 2010 09:43]
Ik ben al verschillende keren bij Google geweest. Uiteindelijk is het daar weinig verschillende als andere grote bedrijven in de buurt.Je bedoelt eigenlijk dat ik bijna een moord zou willen plegen om voor Google te mogen werkenIk zou je niet geloven als je beweert dat een programmeur het ergens anders beter heeft zo erg als ze je daar verwennen, zorgeloos leven!
[Reactie gewijzigd door newinca op 22 april 2010 09:43]
[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op 23 april 2010 08:52]
Heel onwaarschijnlijk.De werknemers vluchten voor een bedrijfscultuur, die van Google word algemeen toch gezien als een cultuur die creativiteit mogelijk maakt en dus interessant voor die mensen.
Heb voor beide bedrijven gewerkt, en er is echt bijna geen verschil tussen beide bedrijven. Ook Apple beloont creativiteit.De werknemers vluchten voor een bedrijfscultuur, die van Google word algemeen toch gezien als een cultuur die creativiteit mogelijk maakt en dus interessant voor die mensen.
Die ondernemers starten bedrijven op in de overtuiging dat ze een gouden idee hebben en met het doel overgenomen te worden door een interessante partij (idee ten gelde maken). Zal zich nog een paar keer herhalen of ze moeten terecht komen bij een groot bedrijf met een cultuur en vrijheid om te blijven ondernemen. Mogelijk biedt Google dat.Die werknemers vluchtten voor overheersing door een groot bedrijf
Deze aankoop heeft weinig te maken met de Apple vs Google tegenstellingen.Apple vs Google, het wordt precies steeds erger... Ik ben benieuwd waarvoor Google die technologie nodig heeft.
De kans dat dit ooit gebeurd is zo goed als nihil.Ik ben benieuwd wat hiervan gaat komen. Het zou me niets verbazen dat de Nexus 2 een google processortje heeft
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 22 april 2010 09:40]
[Reactie gewijzigd door Carbon op 22 april 2010 09:43]
Het lijkt me extreem onwaarschijnlijk.Om nog een beetje olie op het Apple Google vuur te gooien.
Apple rumored to buy ARM Holdings
Daarmee zou Apple de eigenaar worden van de ARM architectuur.
Of naar de iPhone/iPad natuurlijk..Volgens een bron van de Amerikaanse zakenkrant heeft Google AgniLux overgenomen vanwege de aanwezige kennis. De zoekgigant zou die kennis willen gebruiken om onder andere Chrome en Android naar andere devices, zoals tablets of settop-boxen, te porten.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True