Hoofdcategorieën
Device Settings

Notebook met zeskoppige Core i7-980X uitgebracht

Door Olaf van Miltenburg, woensdag 17 maart 2010 15:41, views: 27.864

De Canadese notebookfabrikant Eurocom biedt de mogelijkheid om een 'mobiele server'-notebook uit te rusten met een Gulftown-processor van Intel. In combinatie met de zeskoppige Core i7-cpu kost de laptop minimaal 2860 euro.

Volgens Eurocom is 'Mobile Servers' een nieuwe notebook-productgroep voor professionele gebruikers. De fabrikant biedt één model aan: de  D900F Panther Mobile Server Edition. Dit apparaat heeft een 17,1"-scherm met een resolutie van 1920x1200 pixels. De behuizing kan vier sata300-hdd's huisvesten, voor een totale opslagcapaciteit van 2,56TB. De hdd's kunnen in raid-modi 0,1 of 5 worden geplaatst. Ook het inbouwen van Intel X25-ssd's behoort tot de mogelijkheden. Er is tevens ruimte voor drie ddr3-1333-sodimm's van elk 4GB.

De notebook heeft twee gigabit-ethernetpoorten, waarvan een via de expresscardsleuf is toegevoegd. Overige interfaces zijn hdmi, dvi, esata en vier usb 2.0-poorten. Hoewel de notebook vooral is bedoeld voor ontwikkelaars, militair personeel en werknemers voor it-diensten die veel onderweg zijn, kan er ook prima mee worden gegamed. De videokaart is namelijk een Nvidia GTX GeForce 280M met een gddr3 van 1GB.

Het opmerkelijkste onderdeel is echter de cpu. Naast Xeon-processors uit de 5500- en 3500-serie kan namelijk ook de Core i7-980X worden ingebouwd. Deze op 32nm geproduceerde chip heeft een kloksnelheid van 3,33GHz en een L3-cache van 12MB, maar ook een tdp van 130W. Het is dus de vraag of de 12cells-accu, die Eurocom optioneel met het model meelevert, het lang uithoudt.

Wat het besturingssysteem betreft kan worden gekozen voor verschillende Microsoft Server-edities, maar het model zou ook Solaris en Red Hat Linux ondersteunen. In de eenvoudigste configuratie kost de notebook 2860 euro, maar de prijs kan oplopen tot boven de tienduizend euro.

Eurocom -- D900F
Volgende 16:12 Razer kondigt gamemuis voor linkshandigen aan
Vorige 15:13 Telefoons krijgen betaalfunctie door nfc op microsd-kaart
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

"mobile server"
lol, wat ze al niet verzinnen.... Lekker elke keer je config aanpassen als je een ander IP adres/DNS naam krijgt omdat je zo nodig wilt rondhuppelen met je server :P

Windows Server en Linux kunnen ook gewoon als DHCP client draaien.

...en dan krijgen ze dus elke keer een ander IP adres en een andere DNS naam. Niet erg handig voor bijvoorbeeld een web- of databaseserver. Om over de setup op eventuele clients nog maar te zwijgen... ;(

Op zich zou zo'n laptop wel handig kunnen zijn voor developers, die er met virtual machines een complete test-omgeving mee op kunnen opzetten. Maar daar heb je natuurlijk weer geen laptop van tienduizend euro voor nodig...

[Reactie gewijzigd door tofus op woensdag 17 maart 2010 20:41]


Mijn echtgenote bezoekt veel klanten en heeft op haar laptop een heel erg zware SQL server/database draaien die ze mee neemt (vertrouwelijke informatie)

Op haar huidige laptop zijn de diverse databases erg traag, vooral de opstart tijd is langzaam en zorgt wel eens voor time-outs.

Dit zou voor haar een mooie oplossing zijn, als het prijskaartje wat sympathieker

terminal server sessie over een met SSL versleutelde VPN verbinding via een 3G netwerk. tenzij jouw vrouw de ganse database van de boerenbond meesleept naar afgelegen gebieden, kan ze deze oplossing perfect gebruiken op zowat elk toestel.

mensen die vertrouwelijke data meeslepen op hun toestel zijn imho fout bezig. Als de data van het bedrijf dan toch zo vertrouwelijk is, dan moet die niet op een lokaal toestel staan, maar wel op een deftige server die via een betrouwbare verbinding toegankelijk is.

Dat is onzin... een dhcp server kan ook steeds hetzelfde ip adres uitdelen aan specifieke mac adressen. Dit wordt o.a. veel gebruikt bij provisioning servers.

Correct. Toch snap je het niet, want verwacht je soms dat je steeds met dezelfde dhcp server te maken zal hebben wanneer je de wereld door roamt?

Daar hebben ze wel netwerk-profiel-tooltjes voor.

* nicolai80 wilt er GRAAG ééntje hebben, maar niet als server.


wat is er gebeurd met stam+t?

Wil = Onregelmatig werkwoord

Maargoed.

ONTOPIC:

Het is wel grappig, maar echt nuttig.. ik weet het niet.

Ik gebruik het vrij regelmatig. Bij het lezen van dit artikel komt dit woord bijvoorbeeld ook erg sterk in me op. Alleen nog ergens 4000+ euro vandaan zien te halen....
Tenminste, dit ding lijkt me ook niet ongeschikt als draagbare grafische workstation?

Het barst hier nu eenmaal van de (bijna)analfabeten. Constructies als "me computer", " ik ga het is proberen" en moeite met d's en t's zijn hier aan de orde van de dag. Helaas, het zij zo, maak je er niet te druk om.

Helaas mee eens dat er veel verkeerd wordt geschreven, maar als niemand zich er druk om maakt verpaupert de Nederlandse taal. Daarom vind ik het erg fijn als er wordt verbeterd. Als niemand er iets van zegt, dan weet de schrijver ook niet dat hij fout zit! ;)

Op zich ben ik het daar mee eens maar uit ervaring blijkt dat correcties op taalgebied gelijk naar beneden gemodereerd worden. Het heeft mijns inziens dan niet zoveel zin.

Dan moet je eigen kennis eens bijsleuten.
Als je een virtuele interface maakt en daar een IP address an vastknoopt dan werkt dat prima.

Ries

mooie laptop voor op het werk voor virtual machines

Jezus wat een monster! 4xHDD space 8)7

Zeker niet slecht als desktop vervanger, maar investeer meteen maar in je zorgverzekering want na een jaar dit ding dragen krijg je wel last van je rug gok ik zomaar (kilo of 4/5?)

Het 'mobiel server' idee snap ik niet helemaal :P Daar is een laptop toch helemaal niet voor gemaakt :D Ik zou er iig niet op vertrouwen ;)

een xps m1730 17 inch laptop hier met 2 hdd weegt al 5. kg dus ga maar uit van meer:)

Ik denk dat het gewoon is om aan te geven dat hij zwaarder is als de gemiddelde "mobile workstation"

Oehhh, deze zou ik moeten hebben voor mijn Massa-Spectrometrische data analyses! Daar heb dan echt wat aan.

Haha, nemen dat soort berekeningen veel tijd dan? het is denk ik wel ideaal icm met de 980 en 5raid 4x intel postville (blabla) als je de libaries gaat door zoeken, je knippert met je ogen en het is klaar. moet de software (van agilent?) wel multi threathing ondersteunen

Deze op 32nm geproduceerde chip heeft een kloksnelheid van 3,33GHz en een L3-cache van 12MB, maar ook een tdp van 130W. Het is dus de vraag of de 12cells-accu, die Eurocom optioneel met het model meelevert, het lang uithoudt.
De vraag stellen is hem beantwoorden... Maar met een 17.1" scherm is ie niet echt bedoeld om overal mee naar toe te slepen, en zal ie dus meestal gewoon aan het lichtnet (kunnen) hangen.

als we het toch hebben over een (mobile) server dan is de accu eigenlijk een verkapte privee ups voor de server. tevens kan deze ook mooi ingezet worden als vartiabele test server. zonder dat je weer opzoek moet naar muis/tobo/scherm om weer een verse install te doen.

hoe meer ik er over denk hoe positiever ik er tegen aan kijk.

Aan de andere kant kan je voor dit geld waarschijnlijk een prima server kopen en op elke hoek van het pand een setje scherm+tobo+muis kwijt ;) En dan houd je nog geld over voor een karretje waar je hem op kan zetten zodat je hem niet hoeft te tillen ;)

En ik heb een vermoeden dat als je dit ding op 100% gebruikt (dus CPU/GPU/HDD) dat ie na een uurtje of 5 toch langzaam begint te smelten ofso :P kan me niet voorstellen dat er zo veel warmte afgevoert kan worden in/door een laptop ;) Maargoed dat zal duidelijk moeten worden als die eenmaal op de markt is :D

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op woensdag 17 maart 2010 16:13]


Ik denk eerder dat de CPU na een uur niet meer op 100% kracht loopt maar automatisch omlaag wordt geklokt om de temp op peil te houden.

Ik zie het al voor me, een groot bedrijf met de server op een karretje, zodat de werknemers gewoon door kunnen werken op weg naar de koffie automaat. Wireless stickje er in en presto. Ik bedoel, wat kan er nou misgaan als je 5 gevirtualiseerde servers over wifi hebt draaien? :+

Ik vind het echt een leuk ding, en wil er graag eentje, maar ik weet gewoon niet waarom. En als ik het voor mezelf al niet kan verantwoorden, moet ik het bij een eventuele baas al helemaal niet proberen...

Als de accu als UPS zal gebruiken, dan is de kans groot dat je deze ook jaarlijks of om de 2 jaar moet vervangen omdat deze dan geheel op is. De accu zal er namelijk 24/7 inzitten en continu op het netstroom zitten.
Je zal de accu dus ook zo moeten behandelen als een UPS.
Ben benieuwd of je het dit dan ook als voordeel ziet ;)

moderne laptop accu's met hun besturingssoft- en hardware kunnen prima 24/7 aan het lichtnet hangen. ups's moeten anders behandeld worden omdat daar een ander type accu in zit.

Ja maar kan je voorstellen hoe warm die accu het continue heeft ;) Ongeacht of die aan het opladen is of niet ;) En dat is ook niet goed voor een accu! En kan je niks aan doen...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op donderdag 18 maart 2010 08:47]


2,6tb naar de maan als je hem goed laat vallen.
Toch niet echt handig zo'n ding.

Batterijduur op fullload?
Hoe HEET wordt dat ding?

Wat is het clientieel?

2,6tb naar de maan als je hem goed laat vallen.
Toch niet echt handig zo'n ding.
Zit wel beveiligingen op tegenwoordig. En je kunt er SSDs inzetten, die hebben dat probleem niet. Ligt er natuurlijk aan van hoe hoog je hem laat vallen, :+.
Batterijduur op fullload?
42 seconden.
Hoe HEET wordt dat ding?
honderd miljoen miljard graden. Kookset?
Wat is het clientieel?
de notebook vooral is bedoeld voor ontwikkelaars, militair personeel en werknemers voor it-diensten die veel onderweg zijn
Kan me voorstellen dat er een tiental mensen over de wereld verspreid zijn die een workstation nodig hebben die ze, indien nodig en indien ze een heftruuk meenemen, wel eens willen verplaatsen.

42 seconden.
Das langer dan ik in eerste instantie dacht :P

Wat een bruut ding zeg! Maar om eerlijk te zijn zie ik het nut van 4 hardeschijven niet echt meer in. Of zijn ze hotswap, want dat zou wel weer handig zijn (en dan nog is 4 veel...).
Verder ben ik zeer benieuwd hoe heet dat ding wordt met 4 schijven en dan ff massive GPU+CPU belasten.

[Reactie gewijzigd door lolcode op woensdag 17 maart 2010 17:06]


GPU gebruik je toch nooit in een server?

In een server niet nee, in een mobiel rekenwerkpaard absoluut wel. Steeds meer berekeningen worden naar een GPU "ge-outsourcet", simpelweg omdat deze veel meer rekenkernen bevat dan een CPU.

Raytracing, RF-modellering, Crypto....en, wellicht dichter bij huis, folding@home zijn maar een paar voorbeelden.

precies, dit ding heeft gewoon de specs van een heftige workstation, minus de 30 kg wegende stalen kast en plus de draagbaarheid (4 kg valt mee imho) van een laptop.

alle mensen die het nu niet snappen.. "waarom een lamborghini kopen, met een brommobiel kan je toch ook van A naar B?" sommige mensen hebben het gewoon nodig, voor hun werk? (of het zijn hobbyisten met teveel geld.)

Die temperatuur en die batterijduur zijn prima te combineren.
Gewoon een fusiereactor inbouwen en je hebt genoeg stroom om dit ding van prik te voorzien, die 42 seconden batterijtijd moet genoeg zijn om zo'n reactor een kickstart te geven :P

Klinkt leuk.. Maar het zou er dan op neer komen dat het apparaat zijn eigen energie voorziening heeft.
Dat zal dus helaas weer niet gaan lukken omdat je altijd verlies hebt. :Y)

Als je serverhok afbrand heb je nog veel meer tb's naar de maan. Beetje slecht argument, laptops worden over het algemeen niet gemaakt om mee te gooien, niet doen dus.

Maar een server wordt over het algemeen niet zo snel gestolen ;) ... Een laptop daar in tegen en waarom zou je voor mobiel gebruik een terminal server of een webserver willen draaien om maar wat te noemen slaat toch nergens op?

Mensen in de ICT nemen genoegen met een gewoon desktop OS imo ...

je kan hier prima lanparties op hosten, of een netwerk configuratie nabootsen voor je hem in het groot bouwt bij de klant in het gebouw ter plaatse, of ter plaatse forensische data verwerken, of even snel een aanpassing maken aan je design tijdens de presentatie, of ergens de beveiliging van kraken, of een nieuw priemgetal vinden tijdens je vakantie in equador....

Misschien geschikt als mobiel laboratorium? Voor de bloedonderzoeken heb je behoorlijk wat rekenkracht nodig.

Ook leuk als demo machine. Niet meer kloten bij de klant om verbinding te krijgen met je testomgeving maar de testomgeving meenemen.

waar gaan ze al dat spul laten in zon kleine laptop

waar gaan ze al dat spul laten in zon kleine laptop
Klein? sinds wanneer vallen laptops met 17.1" schermen onder klein? Ik vind m'n 15" al fors genoeg :)

Haha, de accu zal het denk ik zeker een half uur uithouden :P

@ multipasser

Waarom rij je een BMW X5 als je niet door de modder rijdt? Als je het geld eraan wilt besteden is het wel de moeite waard. En net als een Iphone ben je totaal afhankelijk van een adapter en het lichtnet.

Het is inderdaad wel een ultieme desktop vervanger - voor de desktop zelf. Want ook deze ga je niet meeslepen ;-) Scheelt weer een docking station.

[Reactie gewijzigd door runner76 op woensdag 17 maart 2010 15:53]


offtopic: Probeer jij maar eens met een BMW X5 door een laag modder te komen, deze auto's zijn helemaal niet geschikt als terrein auto, ondanks hun uiterlijk. :+

ontopic: Verder zie ik zeker wel mogelijkheden voor dergelijke laptop, zeker voor testdoeleinden is een dergelijke mobiele server zeker makkelijk.

[Reactie gewijzigd door _Dune_ op woensdag 17 maart 2010 23:58]


Het bewijs is daar... Top gear reed er 1 klem om een klein heuveltje, moest er een sleepwagen komen met catrol om hem er uit te krijgen :)

Dat was een BMW X6 :+

handig om mee te nemen naar lanparty's :+
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:12 Razer kondigt gamemuis voor linkshandigen aan
Vorige 15:13 Telefoons krijgen betaalfunctie door nfc op microsd-kaart
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011