Hoofdcategorieën
Device Settings

Game-streamingdienst OnLive gaat op 17 juni van start

Door Wout Funnekotter, donderdag 11 maart 2010 14:00, views: 10.289

Het online-gamingplatform van OnLive, waarbij spellen live worden gestreamd, gaat nog deze zomer online. Tijdens de E3 Expo, in juni in Los Angeles, begint OnLive met de uitrol. De dienst komt vooralsnog alleen beschikbaar in de Verenigde Staten.

Gebruikers van OnLive hebben geen krachtige computer nodig, omdat al het rekenwerk aan de serverkant wordt gedaan. De client geeft alleen input door van een gamepad of van muis en keyboard. De machines bij OnLive renderen daarna de gamebeelden en sturen het resultaat als videostream terug naar de gebruiker. Volgens OnLive is een 1.5Mb-connectie al genoeg om beelden in sd-resolutie door te sturen. Voor hd-resoluties raadt het bedrijf een 5Mb-connectie aan.

De dienst is niet voorbehouden aan Mac- of pc-gamers. Mensen die hun spellen liever vanaf de bank spelen, kunnen ervoor kiezen om de OnLive MicroConsole aan te schaffen. Dit kastje wordt verbonden met de televisie en met het internet, en ondersteunt maximaal vier draadloze controllers. Ook is het mogelijk om een usb-toetsenbord of -muis aan te sluiten.

Een volledige lijst met beschikbare titels wordt pas op de E3 bekendgemaakt. Toch laat OnLive al weten dat Mass Effect 2, Dragon Age Origins, Assassin's Creed II, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Borderlands en Metro 2033 in ieder geval in de spellenbibliotheek worden opgenomen.

Een abonnement op de dienst gaat 14,95 dollar per maand kosten. Voor het gamen moet apart worden betaald.

Hier had een filmpje kunnen staan maar je browser heeft blijkbaar geen flash-support of javascript is uitgeschakeld...


OnLive OnLive - Gamedetails OnLive - Welkomstscherm OnLive - Showcase OnLive - Console OnLive - Controller OnLive - Console
Volgende 14:31 Bill Gates verliest eerste plek op rijkeluislijst Forbes
Vorige 13:40 Onofficiële Tweakers.net-applicatie verschijnt in Windows Marketplace

Deel via Twitter Deel op Hyves Deel op Facebook

Reacties

«  1  2  3  »

Het idee is natuurlijk hartstikke mooi, maar gaat dit niet vreselijk veel lag geven op de input :?

Mja, misschien wel. Maar het scheelt dat iedereen die lag input dan heeft ;)

Waarschijnlijk niet. Omdat het insturen van input erg weinig KB/s genereert. Met een stabiele 1,5 mb/s verbinding denk ik dat je het vrijwel niet eens merkt. Ik zou zeggen upload eens een HTML bestandje met een blauw vierkantje gegenereerd door de HTML code met 2 KB aan additionele code. Voeg daarna een timescriptje aan het beslag toe en kijk daarna eens hoe snel jij naar dezelfde pagina kan surfen en het vierkantje dus ziet.

Dat is ongeveer een ruwe vergelijken van de snelheid van de input heen en terug. Dit is ongeveer ook te vergelijken met het video materiaal dat verstuurd word vanaf de server. Alleen is dit natuurlijk wat groter.

Oftewel, hoe snel reageert youtube.com op jou input als je klikt? Dat is denk ik een wat betere vergelijking.

[Reactie gewijzigd door Fjerpje op donderdag 11 maart 2010 14:19]


Op zich zou het nog best veel lag kunnen geven, onafhankelijk van je eigen verbinding. Als er een groter dan verwacht aantal spelers tegelijk wil spelen, dan kan het makkelijk wat lag veroorzaken via hun servers.

Maar buiten de eventuele lag snap ik niet echt goed wat het voordeel is van deze dienst. Een kleine 15 dollar per maand alleen al om van hun service gebruik te mógen maken is best veel. Reken daar nog (gokje) ±5 dollar voor het kopen van een spel of 2.50 dollar voor het huren van een spel, en je bent in een jaar tijd makkelijk ruim 200 dollar kwijt voor het spelen van een 3-tal spellen. Een gameconsole of PC is duurder dan ±200 dollar, maar een console houd je meestal ±2-4 jaar. En dan is OnLive ineens een stuk duurder.

4 jaar een XBOX360 met 10 games kost je, zónder Gold-abbo ca. 850 euro. En dan heb je alles fyziek in je bezit.

4 jaar OnLive met 10 games kost je ca. 750-800 euro, en dan heb je eigenlijk niets in bezit. Kappen ze ermee ben je alles kwijt.

En vergeet niet, als OnLive's servers er een keertje uitliggen, of je eigen internet kapt er even mee om wat voor reden dan ook... dan zit je mooi met de gebakken peren en kun je niet gamen. En zelfs daarbuiten vraag ik me de volgende dingen ook nog af:
- Kun je over 5 jaar hetzelfde spel nog spelen? Als je de fysieke media in bezit hebt wel, maar wie zegt dat je het gekochte spel nog kan spelen over 4 jaar?
- Als OnLive er op ten duur mee stopt (voor wat voor reden dan ook), ben je dan al je spellen kwijt? Mooie investering als je x-jaar voor de service hebt betaald en spellen hebt gekocht.
- Je kan zeker niet offline spelen als je even op vakantie bent en je laptop mee hebt?

Het idee van OnLive vind ik wel erg leuk hoor. Gezien de verkoop van de Wii heeft niet elke (casual) gamer behoefte aan de hoogst mogelijke kwaliteit graphics e.d. Maar de kosten en nadelen van het niet écht in bezit zijn van de game smaken me toch wel zuur eigenlijk.

[Reactie gewijzigd door joramoudenaarde op donderdag 11 maart 2010 14:37]


Maar buiten de eventuele lag snap ik niet echt goed wat het voordeel is van deze dienst. Een kleine 15 dollar per maand alleen al om van hun service gebruik te mógen maken is best veel. Reken daar nog (gokje) ±5 dollar voor het kopen van een spel of 2.50 dollar voor het huren van een spel, en je bent in een jaar tijd makkelijk ruim 200 dollar kwijt voor het spelen van een 3-tal spellen.
Het alternatief was een PC kopen van 1200+ dollar om diezelfde games te spelen.

De graphics van OnLive games zijn niet slecht, maar ook zeker niet van de kwaliteit die je met een 1200 dollar PC krijgt hoor :) Er staan op Youtube een aantal filmpjes die goed het verschil in kwaliteit laten zien, en zelfs op zo'n klein filmpje (720p, dat wel) zie je de verschillen al.

Ik had direct onder het stukje wat je citeerde een klein sommetje gemaakt van de gemiddelde kosten, en je komt niet aan de 1200 dollar hoor. Plus, de games van OnLive worden niet per definitie mooier de komende jaren, terwijl je met een PC wél weer steeds betere hardware kan nemen. En als ik over ±4 jaar de PC of onderdelen ervan weer verkoop voor een upgrade, dan heb ik een deel van die kosten er weer uit ;-)

Overigens is een gameconsole van ±300 dollar kopen natuurlijk óók een alternatief, en gezien 't geld wat je terug kan krijgen met 2e hands verkoop houd je er nog winst aan over ook vergeleken met de kosten van OnLive :-)

[Reactie gewijzigd door joramoudenaarde op donderdag 11 maart 2010 14:50]


Over de hardware zit wel een vorm van waarheid in, het probleem dat Onlive volgens mij op dit moment heeft is dat alles gerenderd moet worden door een CPU en niet een GPU. Ze kunnen hun hardware wel upgraden, maar tenzij tenzij dat hun omgeving en/of de gamecode niet grondig word aangepast, is de kans groot dat er altijd wel wat achterstand zal zijn.

Een andere gevaar is dat bij groot succes en high load de kwaliteit van de graphics zelfs naar beneden gaat.

Ik kijk de kat nog even uit de boom maar denk dat de wereld nog niet klaar is voor cloud gaming.

Inderdaad... ik denk dat het over een paar jaar zeker een leuke "extra" dienst kan zijn voor mensen met een simpel laptopje die onderweg wel eens een spelletje willen spelen via het (dan hopelijk) snelle draadloze Wifi. Bijvoorbeeld.

Maar op dit moment wegen de kosten-kwaliteit verhouding niet echt op tegen het hebben van eigen hardware en software. Betere kwaliteit voor op de lange termijn een lager bedrag én het spel altijd kunnen spelen (ook zonder internet), óók over 10 jaar wat sommigen nog best eens doen... dat zijn voor mij de grootste voordelen die Cloud Gaming niet echt interessant maken voor de meeste gamers in mijn ogen.

Nou ik heb even gezocht op youtube en 1 filmpje gevonden over onlive gaming, maar het ziet er hier bedroevend uit de graphics, terwijl ik toch echt een i920 machine heb met een kaart uit de ATI HD5000 serie.

Met een eigen pc heb je wel min of meer de garantie dat die stabiel draait.

Zeker voor zo'n "nieuw" concept als onLive, ga ik toch mooi de kat uit de boom kijken het eerste jaar. Er gaan ongetwijfeld kinderziektes opduiken die voor downtime, technische problemen ed zorgen.

Ik vind het wel knap dat ze al meteen met mooie titels komen. Ik had gevreesd dat het een bende arcadegames zou zijn.

Voorlopig houd ik het wel op mijn pc / ps3, en koop ik de spellen wel voor 40 euro per keer (het gaat bij toch mar over een 4tal spellen per jaar). Als het stabiel draait, en ze lanceren een trial periode zal ik het wel eens bekijken, maar ik vrees dat het nog een beetje te vroeg is voor een dergelijk systeem.

Met als verschil dat een PC niet enkel voor gaming wordt gebruikt. maar ook voor tig andere zaken. Dus ik denk dat je dat dan ook procentueel in je berekening moet opnemen.

Btw Een pc van 1200 euro gebruik je al snel ook 3-4 jaar en je kan nog de nieuwste spellen spelen (althans ik toch) en dan komt dat ook op 300 euro per jaar uit ongeveer. plus je hebt hem nog steeds nodig als je die onlive dienst wilt gebruiken. Netto gezien ben je dan veel meer kwijt.

Ik zeg dit enkel even voor mensen die (zoals ik) liever op pc spelen. Ik heb niks tegen consoles maar ze liggen me gewoon niet zo goed. Maar zelfs met consoles komt het nog veel duurder uit voor deze dienst

Onzin.

Een PC van die huidige games op console-kwaliteit kan draaien heb je al voor 600 euro.
Als je een beetje verstandig samenstelt heb je een PC die alles op high aankan op full HD voor onder de 1000 euro, en het kost je geen 5mbit download om dat HD beeld weer te geven met 60 fps en hebt daarbij ook nog eens geen lag.

Een console is gewoon de meest kosten-efficiente vorm van gaming. Een game koop je 1x en je kan 'm altijd blijven spelen. 2e hands games zijn ze ook nog eens tot 2x zo goedkoop.

Onzin, voor 1200 dollar heb je een top PC, eentje die echt alle settings op maximaal kan zetten op een hoge resolutie.

Dit kan OnLive dus niet.

En de service kost je wel 14.95 per maand ZONDER spellen (die zijn extra) dus dat is 179 per jaar.

Hoe lang gaat een PC mee? Zeker aangezien de meeste toch al een PC hebben? Je kunt een hele goede videokaart in je Dell zetten en goed spellen spelen voor de komende 2-3 jaar.

Nee, deze dienst is eentje die in te veel in het midden valt.

Voor echte casuals is hij te duur en voor de beetje serieuze, is hij overbodig.

Youtube is flash, pauzeren gebeurt client side, als dat lang duurt hebt je gewoon een trage pc :)

Daar ben je wel fout want de video-bestand word wel lokaal in het geheugen geladen.
Dus als jij op pauze drukt dan gebeurt dat lokaal en niet op de server.

Je kan dat trouwens makkelijk uitesten op een linux installatie, daar word het bestand in een tmp folder gegooid. Als het filmpje gepauzeerd is moet je die map maar eens openen en het bestand verwijderen. Als je dan op play drukt zal de flashplayer een nieuwe GET request moeten uitvoeren en ga je wel "lag" hebben. ;)

Edit: Snapte Apache zijn punt niet helemaal doordat ik het laatste stukje van Fjerpje zijn post gemist heb. Mijn excuses aan Apache en bedankt TereZz om me er op te wijzen. ;)

[Reactie gewijzigd door IStealYourGun op donderdag 11 maart 2010 15:13]


Dat is precies wat Apache zei, maar dan korter..

Latency en bandbreedte hebben helemaal niks met elkaar te maken...

En ja, dit gaat heel veel latency op de input introduceren, vandaar dat OnLive zelf al zegt dat je eigenlijk binnen 50km van een OnLive data center moet zitten, en dat ze die dus echt overal moeten neerzetten.

Ik heb een jaar geleden ofzo als eens voorspeld dat dit 1 grote mislukking gaat worden, en ik herhaal het nu nog maar eens: hier valt geen geld mee te verdienen omdat de investeringen gigantisch zijn, en de voordelen voor de gebruiker minimaal, een 2e hands console pik je al op voor dan 1 jaar aan abonnementsgeld, en dan heb je een veel betere spelervaring, geen input lag, veel betere graphics, kan je zelf je spellen kiezen, ben je niet afhankelijk van je internetverbinding of OnLive, en kan je de hele handel netjes verkopen als je zelf iets nieuws wilt.

Een grote verkapte hoax om geld van investeerders los te maken dit, en het lukt ze tot nu toe ook nog... 8)7

Fjerpje is denk de latency zelf vergeten en denkt alleen aan de tijd dat het kost om de data te verzenden.

Stel dat ik 20kb aan data wil verzenden over een 500kbps upload lijn met een latency van 50ms, dan kost dat me dus 1000*(20/500)+50 = 90 milliseconden. 40ms voor het verzenden van de data en 50ms latency tussen verzendtijd en aankomsttijd.

Natuurlijk hebben de gamers met 5000kbps download meestal ook wel tenminste 1000kbps upload, wat het al 70ms maakt. Ook is de inputdata geen 20.000 bytes maar noem-maar-wat 1.000 bytes per controle. Dat maakt het al 51ms. De latency is daarbij geen 50ms maar op z'n best 30ms. Dan kom je dus in het gunstigste geval rond een latency van 30ms EXCLUSIEF het serverside verwerken en redenderen van het resultaat van de input en dat terugzenden naar de gebruiker.

Voor high-speed games als call of duty of race games kan en zal dit een probleem zijn. Bij wat tragere spellen als battlefield of strategische spellen zal dit weinig problemen moeten veroorzaken.

Zelfs een latency van 100ms is nog acceptabel by tragere spellen. Merkbaar, maar tegelijkertijd ook wel speelbaar, zeker voor de mainstream gebruiker, waar dit project toch echt op gedoeld is.

[Reactie gewijzigd door Gamebuster op donderdag 11 maart 2010 19:39]


De lag zit 'm dan ook niet in de data zelf, maar in de weg die de data af moet leggen om bij de server te komen, en de weg die het resultaat van de server af moet leggen om weer bij jou te komen. Je moet dus in korte tijd heel snel met de server kunnen communuceren. Als het verzenden van data 50 ms duurt, duurt het ook weer 50 ms voordat het resulaat pas zichtbaar is waardoor je al 0,1 seconde lag hebt. Dit lijkt niet veel maar is wel duidelijk merkbaar bij snelle actie.

Overigens zorgt dit niet voor meer lag dan een reguliere onlinegame. Daarbij wordt namelijk ook de input naar de server verstuurt en de data terug, het verschil is dat de data nu meteen op de server gerenderd wordt en niet op de client. Een belangrijk verschil is wel dat een traditionele client het spel al 'voorspelt' en de input meteen toepast zonder het resultaat van de server af te wachten. Wanneer het resultaat terugkomt worden eventuele foute voorspellingen bijgesteld. Dit kan natuurlijk niet met dit systeem, waardoor de lag dus veel duidelijker merkbaar is.

Waarschijnlijk heb je dus niet meer lag met dit systeem, maar is de lag die je hebt hinderlijker.

Ze claimen minder dan 80ms vertraging tussen input en resultaat op beeld. Zie de demonstratie die simultaan Burnout paradise en Crysis op zowel televisie als iPhone gespeeld werd.

Ze claimen minder dan 80ms vertraging tussen input en resultaat op beeld.
Dat is veel in vergelijking met de lag die je hebt met de meeste multiplayer games, en het is erg veel in vergelijking met single player.
En het lijkt me dat het voorlopig ook niet meer zal zijn dan 30fps.

Als ik team fortress 2 speel op nederlandse, duitse of engelse servers zit ik meestal tussen de 8 en 25ms vertraging. Dan vind ik 80ms wel significant trager - je zit dan al aan de grens van wat speelbaar is voor bepaalde twitch/reflex based games (sniper headshots bijv).

en dan heb je het nog over 80ms vertraging naar de server.. dit gaat om input naar beeld. Ik kan met niet voorstellen dat dit erg lekker gaat spelen, maar we zullen zien.

En die 80ms vertraging is ook nog eens met een gecontroleerde opstelling met een optimale verbinding naar hun eigen servers, en vrijwel geen andere gebruikers op de server.

Ik wil dit nog wel eens zien over een gemiddelde internetverbinding terwijl er 20,000 mensen tegelijk op hun server spelen.

Ik vind het ook een mooi idee maar daarnaast wel jammer dat je per spel apart moet afrekenen bovenop je standaard abbomentsgeld.
Het is het één of het ander!

Niet meer lag als dat je nu al hebt als je AC2 speelt.
;)

Hoezo lagged you Assassins Creed II Dan? Mijne speelt hier lekker ;)

Ik hoop dat dit concept gaat werken! Gewoon op een simpel PC'tje de nieuwste spellen spelen, heerlijk!

Maar het valt nog te bezien of de frames per seconde voldoende zullen zijn. Al zal het ook per spel afhankelijk zijn of een hoge FPS vereist is. Een first person shooter zal wat meer vereisen dan een RTS.

Ook vallen de aantallen games tegen die ze nu op de site hebben staan: MASS Effect 2, Assassins Creed II, Borderlands, Metro 2033, Dragon Age Origins en Prince of Persia. Ik had een Modern Warfare 2 en/of een Battlefield Bad Company 2 toch wel verwacht. Of een race spel(Dirt of zo?). Maar ze zullen dit ongetwijfeld snel uitbreiden.

Ook is er nog het gevaar dat als je daar games koopt en ze stoppen er mee(om wat voor reden dan ook), je de games dus kwijt bent? Want je moet wel elk spel aanschaffen, naast de 15 dollar maandelijkse abonnements kosten.

Gelukkig zal het eerst alleen in de VS beschikbaar zijn zodat wij Europeanen eerst even kunnen zien of het wel werkt en of het bedrijf het volhoudt ;)

Het is een abonnement op de dient, geen licentie op het spel. Dus als ze er mee stoppen ben je hooguit je voortgang kwijt.

Nou lekker duur dan.
En de lag is ook erg.

[Reactie gewijzigd door Soldaatje op donderdag 11 maart 2010 14:06]


hoe weet je of het duur is en of de lag erg is je hebt nog niet eens in werking gezien?

Omdat je 15 dollar per maand moet betalen voor de service en daarnaast nog losse games moet kopen/huren?

Ik vind 15 dollar veel en veel teveel voor deze service. Het zou revolutionair zijn als het bijvoorbeeld gratis was geweest.

En als je nou eens in je berekening meeneemt dat je met een pc van $ 400 i.p.v. $ 800 kunt gamen? Alleen al van dat prijsverschil zou je ruim 2 jaar kunnen spelen!

En dan hebben we het nog niet eens over de besparing op je electriciteitsrekening...

[Reactie gewijzigd door KoppenSneller op donderdag 11 maart 2010 14:21]


Maar je hebt de spellen niet echt in bezit, en de kwaliteit is toch wat lager dan je voor niet al te veel geld op een eigen PC kan hebben. Plus je moet blijven betalen om te kúnnen gamen, het is geen eenmalige investering in het kopen van hardware. En vergeet niet dat áls OnLive er over een aantal jaar (om wat voor reden ook) mee stopt, dat je alles kwijt bent, inclusief de gekochte games.

nee hoor, met dat geld heb je 2 jaar een abonnement op de dienst, maar nog geen enkele spel hoor... Je zult wel per spel gaan betalen bovenop de 15 dollar per maand voor de DIENST-verlening...
trouwens je hebt ook een bestaande (ook al basic) pc nodig OF je koopt van hun dat bakje.. Hoe dan ook er zijn dus extra kosten...

[Reactie gewijzigd door TIGER79 op donderdag 11 maart 2010 15:10]


179,50 per jaar kost het. Dus 2.5 jaar deze service en je bent de eigenaar van die super PC. Die dan helemaal van jouw is.

En dan hebben het nog niet eens over de kosten van je internet connectie, je ISP zal blij zijn met je constante HD film die je binnen laat streamen.

15 euro per maand stel je speelt 2 games per maand.

die games kosten in de winkel zo 100 120 euro bij elkaar.

dan betaalt je nu 15 euro permaand + nog onbekend bedrag

en dan hoef je ook geen pc te kopen van 800 / 1200 euro te kopen dus dat kan je er ook af halen die je om de 3 / 4 jaar vervangt.

dan is die 15 euro per maand nog niet zo gek of de games moeten best duur worden dan is het een ander verhaal dus dat kan nog allemaal niet zeggen omdat die prijzen nog niet bekend zijn

Hoe wil zonder een PC via een browser plugin dan via OnLive een game spelen? Je hebt toch een PC/Mac nodig om deze service via een browser plugin te kunnen spelen? Ik denk niet dat dit de PC/Mac in de komende jaren gaat vervangen. Deze zullen blijven bestaan en moet je toch altijd nieuwe kopen, wanneer je oude stuk gaat of verouderd is. Alleen hoef je geen krachtige computer te kopen.

Wil je lekker op de bank spelen, dan is deze dienst erg duur. Je betaald 15 euro per maand. Ik ga er van uit dat een computer 4 jaar mee gaat.

Rekensom: 15 euro x 48 maanden (4 jaar) = 730 euro.

Deze dienst is veelte duur, je moet games los kopen en je hebt nog altijd een PC/Mac nodig om deze dienst te kunnen draaien. Ik denk dat dit meer gaat kosten dan een nieuwe krachtige PC.

[Reactie gewijzigd door Tenshu op donderdag 11 maart 2010 16:09]


huh het is wel degelijk voor de computer. het is alleen ook mogelijk een lose console te kopen en die op de tv aan te sluiten voor al je geen pc hebt zo als mijn oma die toch iets willen hebben staan voor de kids of omdat je het gewoon fijn vind op je tv te spelen met een controller

Linkje naar de site

wat ik trouwens net zie is dat het ook voor de mac is dus dat je gewoon pc games op de mac kan doen dat is wel super vet. min puntje is dat dan weer minder de mac kan gaan afkraken

[Reactie gewijzigd door firefly112 op donderdag 11 maart 2010 15:09]


het is alleen ook mogelijk een lose console te kopen en die op de tv aan te sluiten voor al je geen pc hebt zo als mijn oma
Betaald jouw oma maandelijks voor het internet (wat je dus nodig heb voor OnLive) terwijl zij geen pc heeft ? 8)7

Dat word dan helemaal een dure grap.

Nou, stel dat je voor een game systeem zo'n 1200 Euro kwijt bent.
En je nu met deze service kan gamen op een systeem van stel 250 piek voor 15 Euro per maand.

Scheelt het 950 euro tussen de systemen en kan je (950/15euro/12maanden)= 5.2 Jaar gamen!!

Tussen die tijd het je allang alweer een systeem upgrade uitgevoerd.

Daarnaast vind ik wel dat ze mogen proberen om de prijzen te drukken tussen het abbonoment en de Games zelfs.

Iets wat ik ook allang al van steam had verwacht, je hebt zo nu en dan wel de aanbeidingen maar menig game van steam is net zo duur als zijn hard-copy variant.

Maja, het moet zich nog bewijzen :)

K*t.. firefly was me voor :P

[Reactie gewijzigd door H0lyGra1l op donderdag 11 maart 2010 14:30]


Nou, stel dat je voor een game systeem zo'n 1200 Euro kwijt bent.
En je nu met deze service kan gamen op een systeem van stel 250 piek voor 15 Euro per maand.

Scheelt het 950 euro tussen de systemen en kan je (950/15euro/12maanden)= 5.2 Jaar gamen!!
Klopt, maar kijk eens wat je ervoor terug krijgt. ;)

En veel mensen hebben al groot gedeelte van zo een game systeem voor andere doeleinde in hun huis staan, hoeven er alleen maar een midrange kaart bij te doen om te kunnen gamen.

Ik denk niet dat ze beelden in 1920*1080 op 60Hz gaan doorsturen. Als je dat gelijk meeneemnt in je berekening voor de computer. Als je namelijk lage graphics krijgt of lage res dan moet je het vergelijken met een goedkope game computer.

Met een high-end bak vergelijken laat dit systeem alleen maar beter uit de bus komen.

Als je naar de kwaliteit kijkt die je krijgt tijdens dan is dat lager dan die van een xbox of een PS3, en die koop je al voor 150 euro op marktplaats...

En jij kunt zelf niet bedenken hoe groot zo'n serverpark is met al die computers die moeten renderen? Dit zijn geen standaard servercomputers, maar waarschijnlijk gewoon gamecomputers met 'n dikke CPU + dikke videokaart. Kost al gauw 800 euro, zo'n PCtje.

Duur? Voor de meeste single player games valt dat heel erg mee.

Ik weet niet hoe het met de meeste mensen zit maar over het algemeen speel ik single player games niet langer dan een maand.

Dus dan heb je voor 14.95euro de game gespeeld die je wilde spelen in plaats van dat je ergens tussen de 35 en 50 euro betaalt voor een game die je hoogstens een maand speelt en die daarna ruimte in beslag neemt.

En lag.. geen idee ik heb het nog niet geprobeerd. Maar dan nog een klein beetje lag in een single player game maakt toch niet zo veel uit.

En daarna moet je ook niet vergeten dat je met dit systeem geen super computer nodig hebt om alles op hoogste settings te spelen. Je moet volgens mij allee m aar een pc hebben die snel genoeg kan streamen.. kan je straks de nieuwste games op de beste settings op je oude pentium 4 draaien.

Eum, je moet bovenop die 15 euro nog steeds het originele spel kopen hoor. Dus die 35 of 50 euro ben je alsnog kwijt.
"Voor het gamen moet apart worden betaald."

Daar staat toch niet dat je de volle prijs betaalt?

Er staat toch ook niet dat je korting krijgt? :-)
Zolang men niet aangeeft dat je korting krijgt ga ik er vanuit dat je de volle prijs betaalt.
Als er een korting gegeven wordt dan zullen ze dat wel van de daken schreeuwen :-)
Mogelijk zijn ze hierover nog in onderhandeling maar zolang er geen officiële melding van korting is is er ook geen korting.

Als ze gebruik maken van een videostream, dan loopt het beeld toch altijd een paar seconden achter? Hoe zorgen ze er dan voor dat je nooit te laat bent met reageren op bijvoorbeeld een bocht in het circuit van een racespel?

Omdat ze daar vast wel over hebben nagedacht... Ze beginnen geen dienst die bij voorbaat gedoemd is, ze gebruiken natuurlijk iets waar ze goed over hebben nagedacht en je zo min mogelijk lag hebt, aangezien het verre van een reguliere videostream staat.

Ja, ze zullen vast een toekomst voorspellend algoritme hebben verzonnen, dat alvast voordat het spel bij de volgende bocht is jou de videostream opstuurt 8)7

ik dag hier gister toevallig nog aan.
want ben eigenlijk wel weer toe aan een nieuwen pc voor gamen en design maar heb laatst ook nieuwen DJ set gekocht.

dan is zo iets echt een ideaale uitkomst bel wel benieuwt naar de prijzen die je betaalt voor het gamen naast het vaste maand bedrag van 14.95

op een van de screens zie je bij last played crysis ..ben echt benieuwd of dit goed gaat werken zonder lagg en FPS drops.

Het spel zelf maakt an sich niet zo veel meer uit. De systemen van Onlive zullen snel genoeg zijn om dit te spelen. en je client krijgt alleen maar een videostream en wat input te verwerken. Dus dat moet an sich niet veel uitmaken. Het veel-gemaakte lag-punt is dan veel belangrijker dan FPS of andere zaken, maar dat is niet spel-afhankelijk (behalve dat sommige spellen sneller spelen da anderen.)

Ze streamen niet de game maar een video van de game op de server, althans zo werken de andere systemen die games streamen. Vermoed dat de FPS 25 zullen zijn denk ik, net genoeg om de video (dat is wat ze steamen) lag vrij te laten lopen, kan ook 60fps zijn om beter aan te sluiten op LCD tv. Client pc hoeft alleen maar de video te kunnen afspelen en wat input te kunnen verwerken.

Slecht abbo. Continu werd voorgehouden dat je de games niet meer afzonderlijk hoefde aan te schaffen. Nu blijkt dat je naast de service de games zal moeten aanschaffen of huren. 15 euro per maand leek mij voldoende om ongelimiteerd games te spelen.

Misschien valt het qua prijzen voor games nog mee, maar ik vrees het ergste.

En dan moet je inderdaad maar zien of het bedrijf niet failliet gaat, bovendien is de beleving minder goed dan met je eigen dedicated hardware (zelfs als het vrij goed is blijft het altijd een mindere beleving). Daarnaast kan je 2e hands games niet meer doorverkopen. Ik ben bang dat je met een console al binnen een jaar een stuk goedkoper uit bent.

"15 euro per maand leek mij voldoende om ongelimiteerd games te spelen"

Dan leef je toch echt in een naieve sprookjeswereld.

Dus jij wilt van die 15 euro ALLE ontwikkelaars ter wereld betalen voor alle games die ze maken?
Want jij wilt ze allemaal kunnen spelen.

Ik denk dat je toch eerst eens moet verdiepen in hoeveel geld het kost om een game te maken.
15 euro per game is al een onmogelijk bedrag om uit de kosten te komen.
Dus 15 euro voor alle games die uit komen?
Dan krijgt een ontwikkelaar 1 cent per spel per gebruiker per maand?
Of misschien nog wel minder.
Dus dan verdient een ontwikkelaar bij 100.000 gebruikers 12.000 euro per jaar?
En van die 12.000 euro moet je een team van 30 man betalen?

Ik hoop maar dat je een grapje maakte......

Dus je gaat de "onelive console" huren en hier op kan je dus gaan gamen. Hier voor moet je dus 14.95 per maand gaan betalen en daar bij nog is per game apart. Ben benieuwd wat de kosten per game worden -> gewoon eenmalig of ook extra per maand.

Verder is dit natuurlijk wel een goed concept hoop dat het te realiseren valt zonder te veel lag e.d. Plus het moet natuurlijk financieel wel aantrekkelijk blijven. Ben benieuwd maar denk dat het over een tijdje iets word waar we nooit meer wat van horen. Maar geef ze wel meer kans dat hun voorganger... die waren gewoon iets ( aantal jaar ) te vroeg

Je kan van de dienst gebruik op je mac of pc voor 15 dollar per maand (plus kosten voor het huren van de games) en als je gebruik wilt maken van die console zal je die moeten aanschaffen. Zo begrijp ik het iig ;)

Wil ook wat meer info over het financieel model dat ze gaan hanteren. Abbo geld en dan nog betalen voor een game. Als dat ook per maand is en je doet wat langer om een game uit te spelen, kan je het evengoed kopen.

Je dient gewoon een licentie af te nemen van de game developer zoals je nu ook doet. Je betaald dus gewoon hetzelfde bedrag voor de games als in de winkel. En mocht onlive ermee kappen dan kan je de licentie blijven gebruiken.

Het heeft veel potentie. Lekker gamen op een netbook.

[Reactie gewijzigd door Seth_Chaos op donderdag 11 maart 2010 14:16]


Hoe dan? Kun je dan verder spelen via het spel zelf ofwat?

Nee je koopt het spel gewoon in de winkel. Je hoeft het echter niet te installeren je hoeft enkel de Key in te voeren.

oke, dan koop ik 10 spellen, met 10 keys..
vervolgens sluiten ze de deuren en dan heb ik... ehhrrmm.. 10 keys....
oftewel dan zullen al die game developers mijn og fftjes een kopie van het spel opsturen...

nee bij de keys krijg je nogsteeds de cd's |:(

Als je nog eens extra voor de games moet betalen, kun je toch beter een losse Xbox kopen? Dan heb je onLive er al in één jaar uit. Plus dat de hardware altijd van jou blijft en je geen problemen krijgt als de servers uitgezet worden. Zelfs zonder Xbox Live kun je prima op een 360 spelen.

Je betaald dus gewoon hetzelfde bedrag voor de games als in de winkel.
Heb je daar ook een bron van? Ik kan daar zowel in het nieuwsbericht als op de website van onlive niets over terugvinden. Lijkt me toch wel erg duur eerlijk gezegd.

De bron is een "PC gamer" editie (een tijdschrift) en de devblog van Onlive.

Waarom is dat duur? je hoeft nooit geen hardware te upgraden of aanschaffen. Je speelt er pc games op dus een Xbox360 zoals piderman voor oppert is niet eens een optie.

[Reactie gewijzigd door Seth_Chaos op donderdag 11 maart 2010 14:48]


hhmm oke, dus het vervangt de consoles niet.. immers veel van de dingen worden gekocht voor de platform-unieke spellen...

Dus 14,95 + de uren dat je speelt of iets dergelijks? Dat begint het toch nog aardig duur te worden.

Ook al ben ik er persoonlijk geen voorstander van, is dit een goed initiatief voor mensen met mindere PCs.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:31 Bill Gates verliest eerste plek op rijkeluislijst Forbes
Vorige 13:40 Onofficiële Tweakers.net-applicatie verschijnt in Windows Marketplace
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2010 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2009