De servers die onderdeel zijn van het nieuwe drm-systeem van Ubisoft hebben kuren. Games met de betreffende drm kunnen geen verbinding maken met de servers en zijn daardoor niet speelbaar. Ubisoft onderzoekt de problemen.
Ubisoft implementeerde zijn nieuwe drm onder andere in de pc-versie van Assassin's Creed II. Het systeem zorgt ervoor dat spelers te allen tijde een actieve internetverbinding dienen te hebben tijdens het spelen. Op die manier kan de drm-beveiliging in de Ubisoft-game continu de authenticiteit van het spel verifiëren. De servers die de speelsessies monitoren, gingen zondagochtend echter onderuit. Op zondagavond konden spelers van bijvoorbeeld de pc-versie van Assassin's Creed II nog altijd niet verder met het avonturenspel, zo blijkt uit een nog steeds groeiend topic op het Ubisoft-forum.
Een medewerker van Ubisoft zegt de gang van zaken te betreuren en er alles aan te doen om het probleem te verhelpen, zo meldt The Escapist. Ubisoft Nederland was op moment van schrijven niet bereikbaar voor commentaar.
Update, 13:00 uur: Op de Twitter-tijdlijn van het Ubisoft-account is te lezen dat de servers doelwit zouden zijn geweest van een aanval. Het is niet direct duidelijk of de machines inmiddels weer online zijn.
[Reactie gewijzigd door mu-sick op maandag 8 maart 2010 15:23]
[Reactie gewijzigd door Carpento op maandag 8 maart 2010 11:27]
Alleen werkt het niet. Ik weet zeker dat er honderden schepen vol piraten zijn die zich nu allemaal de tering lachen terwijl ze gewoon door blijven gamen.Bedrijven moeten íets doen om hun inkomsten veilig te stellen
[Reactie gewijzigd door Jeroen op maandag 8 maart 2010 11:40]
Klopt daarom zou ik zeggen gewoon stoppen met het ontwikkelen van Games voor de PC en alleen voor de XBox 360 en de PS3 ontwikkelen. De Wii is ook zo lek als een mandje.Alleen werkt het niet. Ik weet zeker dat er honderden schepen vol piraten zijn die zich nu allemaal de tering lachen terwijl ze gewoon door blijven gamen.
[Reactie gewijzigd door Stevendefeij op maandag 8 maart 2010 12:06]
[Reactie gewijzigd door YopY op maandag 8 maart 2010 12:10]
Dan ben je ook niet iemand die op een piratenschip zit. Dan zou je uiteindelijk de duppe kunnen worden van acties van anderen. Eigenlijk vergelijkbaar met de DS dat daar geen fatsoenlijke game meer voor uitkomt.Men kan blijven herhalen dat (uit de lucht gegrepen!) 9 op de 10 spelers illegaal bezig zijn, maar groeit het volume van legaal niet hard met deze nieuwe distributiekanalen? Ik koop ondertussen meer dan ik kan spelen iig. Dat was 2 jaar geleden wel anders. Ook toen gamede ik legaal, maar was ik vanwege het gebrek aan deze downloaddiensten heel wat behoudender in de aankopen.
De PC heeft van alle platformen het meest te maken met piraterij. Zelfs de nummer vijf in de lijst van vaakst gedownloade PC-spellen, Street Fighter IV, is in grotere aantallen gedownload dan de nummer een van andere platformen.
[Reactie gewijzigd door worldcitizen op maandag 8 maart 2010 12:13]
Zou kunnen worden ja, in theorie. Alleen dat gaat natuurlijk nooit gebeuren. Denk je echt dat uitgevers ineens de helft van de prijs afhalen? Natuurlijk niet!Kort door de bocht de prijs zou bijna gehalveerd kunnen worden als alle mensen het spel wel zouden kopen.
[Reactie gewijzigd door BeosBeing op donderdag 11 maart 2010 11:42]
[Reactie gewijzigd door HAL 9000 op maandag 8 maart 2010 11:43]
Alles is te hacken, maar zoals het nu gaat (vrijwel elk PC spel wordt gedownload bij het leven en is bijna niet meer winstgevend te ontwikkelen) zullen producenten waarschijnlijk gewoon door blijven zoeken naar nog zwaardere beveiliging. Het enige alternatief is volledig stoppen met PC games produceren, en dat zie ik nog niet heel snel gebeuren.DRM is alleen maar bedacht voor en door mensen die niet begrijpen waar ze het over hebben als ze over beveiliging praten. DRM is altijd te hacken
Nu heb je het over 1 game, zo'n beetje de grootste release van het jaar, waarvan de verwachtingen zo hoog en de hype-machine zo groot was, dat alle andere publishers hun games uitstelden om maar niet tegelijk uit te komen... Dat lijkt me amper representatief voor de hele markt voor PC games, van dergelijke games komt er misschien 1 per jaar uit. En is die 5 miljoen euro het totaal voor alle platforms, of alleen voor de PC versie? Daar heb ik het namelijk over, de console versies verkopen nog steeds erg goed omdat kraken en ombouwen van je console moeilijker is en allerlei nadelen heeft die de meeste gebruikers niet aandurven...hoe verklaar je dan een game als MW2 die alleen op de de dag van uitkomen meer dan 5 miljoen in het laatje bracht?
Hiermee bevestig je eigenlijk alleen maar mijn punt: GTA IV was een game van hetzelfde kaliber als MW2, en toch is het op de PC dramatisch slecht verkocht. Het spel is een groot commercieel succes, maar dat is eerder ondanks de PC versie dan dankzij.Er zijn meer uitgevers gekomen de lat komt steeds hoger te liggen de kosten voor het maken van een beetje game overstijgen al snel de kosten van een Oscar winnende film. (GTA IV $100M, The Hurt Locker $11M) om maar een voorbeeldje te geven. Er is echt heel erg veel geld te verdienen in de games markt [...]
Dat ben ik dan weer wel met je eens. Momenteel heeft DRM inderdaad geen invloed op het aantal verkopen, eerder een negatieve invloed. De reden is dat het simpelweg te makkelijk en te vrijblijvend is om de beveiliging te kraken.[...] en DRM heeft echt totaal geen invloed op het aantal legale verkopen.
[Reactie gewijzigd door BeosBeing op donderdag 11 maart 2010 12:14]
Er is wel degelijk veel geld te verdienen in de games markt. Je moet het alleen goed aanpakken en met een vernieuwen idee komen, iets toevoegen aan jouw game wat de concurrentie niet heeft. De lat wordt echter steeds hoger gelegd (o.a. door de steeds verdergaande internationalisering) dus wordt het steeds moeilijker je te onderscheiden.Voor het soort stellingen als 'er is echt heel veel geld te verdienen in de games markt' (we hebben het nog steeds over PC games) heb ik altijd een vrij eenvoudige graadmeter: kijk simpelweg naar wat er nog uitgebracht wordt, en van welke games op andere platformen nog een PC versie uitkomt. Dit is al jaren een dalende trend, blijkbaar is het commercieel niet interessant genoeg meer om een fatsoenlijke PC versie uit te brengen, voor veel spellen.
Nonsense. Niet alle games zijn succesvol volledig gekraakt. En vaak komt de crack vele weken later dan de release. En dan is de grootste verkoopspiek al voorbij. Als in die periode de game onbeveiligd was zou er massaal meer illegaal gedownload worden en waren ze dus wel degelijk hun inkomsten kwijt.DRM heeft dan ook niets met inkomsten veilig stellen te maken, want het werkt totaal niet en het zal nooit werken.
[Reactie gewijzigd door Gamebuster op maandag 8 maart 2010 17:25]
Dat is waar. Maar die games kun je op één hand tellen, zeker als je enkel games in ogenschouw neemt waar relatief veel interesse voor is.Niet alle games zijn succesvol volledig gekraakt.
Meestal is er een day-0 crack, soms duurt het tot een week, en heel af en toe duurt het langer. Dat het vaak zo is dat het vele weken duurt vooraleer er een crack beschikbaar is, is simpelweg onwaar.En vaak komt de crack vele weken later dan de release.
Je mag je stellig afvragen of de mensen die de game anders gedownload hadden die game überhaupt gekocht hadden als ze 'm niet hadden kunnen downloaden. Ik betwijfel zeer sterk dat dat het geval zou zijn. Ik heb namelijk nog nooit cijfers gezien die dat ontegenzeggelijk aantonen.Als in die periode de game onbeveiligd was zou er massaal meer illegaal gedownload worden en waren ze dus wel degelijk hun inkomsten kwijt.
Voor zover ik om me heen kan zien werkt DRM, en dan vooral dit soort draconische DRM, eerder averechts. Het schrikt mensen af een product te kopen.DRM werkt.
Om die vergelijking door te trekken op deze DRM:Een slot op je voordeur houdt ook een behendige dief niet tegen, maar ga je daarom je deur open laten staan als je op vakantie gaat? Dacht het niet... Elke drempel om criminelen af te remmen is effectief.
[Reactie gewijzigd door houseparty op maandag 8 maart 2010 14:07]
Nee, *jij* doet iets niet goed!! (illegaal namelijk). Je bevestigt juist zijn punt eigenlijk, want dat je een gecracked exemplaar nodig hebt is toch van de zotte?Dan doe je iets niet goed ... de exe vervangen door de nocd exe van de piratebay
[Reactie gewijzigd door FireDrunk op maandag 8 maart 2010 15:42]
? Hamachi en War3 over een virtueel LAN is je niet bekend? En ik zou de pest ook niet echt veilig noemen,Dat is niet helemaal waar.. Warcraft III is online nog steeds niet gekraakt, en kan je prima spelen zonder enige vorm van DRM....
Die inkomsten zijn zo veilig als de pest...
Begrijp je wel wat er aan de hand is? Mensen die het spel LEGAAL gekocht hebben kunnen het niet spelen...mensen die de gekraakte versie hebben geinstalleerd kunnen dat waarschijnlijk WEL.Bedrijven moeten íets doen om hun inkomsten veilig te stellen, er moet ook een hoop werk in een game gestoken worden voor 'ie op de markt komt.
Heb je daar een bron voor? Velen roepen dit wel, en dit is in het verleden ook al wel eens waar geweest, maar is het waar voor *dit specifieke spel*? Als dit spel namelijk nog steeds niet gekraakt is mag je dit niet echt als argument aanvoeren.mensen die de gekraakte versie hebben geinstalleerd kunnen dat waarschijnlijk WEL.
[Reactie gewijzigd door Abom op maandag 8 maart 2010 14:21]
Hier te lande nemen de verkopers een geopende verpakking niet meer terug hoor, dus ben je je 50 Euro gewoon kwijt.Ik heb al eerder een Ubisoft spel terug gebracht omdat de DRM niet werkte.
In plaats van DRM iets toevoegen dat de legale koper iets extra geeft t.o.v. de illegale kopie. Lees bv hieboven de suggestie maar eens van Rob Coops.Het is natuurlijk belachelijk dat legale kopers weer de dupe zijn.... maar heb jij een alternatief voor de producent??
Ik heb volgens mij niet vermeld dat de huidige prijzen al dan niet reëel zijn. Dat weet ik namelijk niet.Ik denk dat wat veel mensen "acceptabele prijzen" zouden vinden niet echt realistisch is ten opzichte van de enorme kosten die het ontwikkelen van een game met zich meebrengen.
En wat is er mis met 50 euro betalen voor een spel waar je >= 20 uur speelplezier van hebt ?
Mee eens. En als je dan ook nog over een klein beetje geduld beschikt en niet elk spel op dag 1 hoeft te kunnen spelen, dan pik je de meeste games binnen een maand of 3 voor twintig of dertig euro op60 euro voor meer dan 20 uur vermaak is toch niet zo vreemd ?
Tja, kopieren, wanneer leren consumenten het eens..Tja DRM, wanneer leren bedrijven het eens
[Reactie gewijzigd door Myrdhin op maandag 8 maart 2010 11:36]
Hoe weet jij dit? Ik heb nog nooit gehoord dat Ubisoft de resultaten van dit experiment heeft gepubliceerd (en hoe ze uberhaupt zouden meten hoevaak een spel zou zijn gekopieerd), maar kennelijk heb ik iets gemist?Ubisoft heeft dit geprobeerd met de laatste Prince of Persia, geen DRM, geen kopieer beveiliging, helemaal niks... gewoon om te kijken hoe eerlijk de mensen zijn die maar zeuren dat DRM alles kapot maakt en dat ze het daarom niet kopen...
En weet je wat er gebeurde?
Het werd nog meer gedownload en gekopieerd als andere spellen...
[Reactie gewijzigd door ArminvB op maandag 8 maart 2010 12:38]
Als het het goed implementeerd is het niet echt een issue. Bij steam kun je gewoon downloaden, instaleren, en activeren. Zodra de game eenmaal geactiveerd is kun je 'm gewoon offline spelen.Dit is wel de druppel die mij doet beslissen om nooit een singleplayer game te kopen, waar deze manier van beveiliging in zit.
Als ik een keer geen internet heb, wil ik juist een singleplayer game kunnen spelen.
[Reactie gewijzigd door flamingworm op maandag 8 maart 2010 11:27]
A PERMANENT HIGH SPEED INTERNET CONNECTION AND CREATION OF A UBISOFT ACCOUNT ARE REQUIRED TO PLAY THIS VIDEO GAME AT ALL TIMES AND TO UNLOCK EXCLUSIVE CONTENT. SUCH CONTENT MAY ONLY BE UNLOCKED ONE SINGLE TIME WITH A UNIQUE KEY. YOU MUST BE AT LEAST 13 TO CREATE A UBISOFT ACCOUNT WITHOUT PARENTAL CONSENT. UBISOFT MAY CANCEL ACCESS TO ONLINE FEATURES UPON A 30-DAY PRIOR NOTICE PUBLISHED AT http://assassinscreed.com
[Reactie gewijzigd door Warmaster88 op maandag 8 maart 2010 12:05]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True