Hoofdcategorieën
Device Settings

'Nokia brengt Ovi Maps naar Windows Mobile en Android' -update

Door Arnoud Wokke, donderdag 25 februari 2010 14:06, views: 15.452

Nokia gaat zijn gratis navigatieprogramma Ovi Maps uitbrengen voor smartphoneplatformen als Android en Windows Mobile. Dat zegt een topman van de Finse fabrikant. Navigatieproducenten zouden flinke problemen kunnen verwachten.

Het uitbrengen van Ovi Maps voor Android en Windows Mobile is de eerstvolgende stap, zegt Nokia-topman Greig Williams in een interview met het Oostenrijkse dagblad Die Presse. De passage uit het interview is inmiddels op verzoek van de Finse fabrikant offline gehaald. Nokia maakte tot nu toe alleen versies van Ovi Maps voor zijn OS S40, het smartphonesysteem Symbian en de eigen Linux-variant Maemo, die dit jaar samen met Intels Linux Moblin in MeeGo opgaat.

Nokia maakte in januari bekend dat gesproken navigatie voor Nokia-telefoons en -smartphones voortaan gratis is. De navigatiesoftware wordt voor alle nieuwe Nokia-modellen en een aantal bestaande toestellen uitgebracht. Inmiddels hebben al miljoenen Nokia-klanten de navigatiesoftware gedownload.

Naar aanleiding van de aankondiging van Nokia kreeg de koers van het aandeel van TomTom een behoorlijke klap te verwerken. Als Ovi Maps daadwerkelijk op andere smartphonebesturingssystemen verschijnt, kan dat - indien Nokia de software gratis aanbiedt - nog aanzienlijk grotere problemen voor navigatiespecialisten als TomTom en Garmin betekenen. Zij verdienen immers aan de verkoop van navigatiesoftware en kaartenmateriaal voor smartphones, maar Nokia biedt beide gratis aan. Anders dan bij de online navigatiefunctie van Google Maps kunnen Ovi-gebruikers bovendien kaarten van alle beschikbare landen op hun smartphone zetten, zodat er geen dataverbinding nodig is.

Update 15:10: Die Presse heeft de passage over Ovi Maps uit het interview gehaald, omdat Williams dat niet gezegd zou hebben. Nokia meldt alleen dat Williams claimt dat hij het niet gezegd heeft, maar ontkent of bevestigt niet dat Ovi Maps naar andere platformen komt.

Ovi Maps Ovi Maps Ovi Maps
Volgende 14:41 'Nokia werkt aan high-end smartphone met dvb-h'
Vorige 13:27 Details van Asus HD 5970 'Ares' verschenen
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »

Het is leuk maar ik vindt dat ze het niet gratis moeten gaan weggeven. laat ze dan tenminste een klein bedrag betalen, ok niet iedereen heeft een smartphone en natuurlijk is het leuk voor de mensen met een smartphone maar ik vindt het niet echt eerlijk.

Waarom?
Ik zie het graag gratis verschijnen...

Leuk voor de consument, maar niet voor bedrijven als TT en Navigon, op deze manier creëer je een monopolypositie, kijk naar de world domination tour waar Google nu mee bezig is.

Trouwens toch wel een aparte zet, Nokia gaat dus haar producten aanbieden op apparaten die niet-Nokia zijn, ik kan ook niet uit 't nieuwsbericht ophalen, iemand enig idee waarom?

Google maps is toch ook gratis. Dat is toch ook concurentie? Dat Tomtom en Garmin het niet gratis weggeven moeten ze zelf weten, maar dat betekend toch niet dat de concurentie geen ander inkomsten model mag verzinnen?

Zie jij Google Maps als concurrent voor Tomtom, Garmin en dergelijke!?

Weet niet of je het nieuws heb gevolgd maar met de laatste mobiele versie van Google Maps kan je ook gewoon navigeren via GPS.

Maar je kan nog steeds geen kaarten op je geheugen zetten :) Dat kan Ovi Maps wel.

je kan de kaarten er wel opzetten, maar het is al voor de 5e keer dat ik een straat zoek en hij er gene vind.

Zelfs al rij ik op dat moment in de straat en wéét hij waar ik zit, dan nog wil hij de straat niet vinden.

Dus TT, garmin hoeven zich gen zorgen te maken.

Nou, tot nu toe staat mijn (vorig jaar) hernoemde straat nog niet in TomTom... Google Maps vind de straat wel.

Dus dat zegt niets...

Ik gebruik zelf navit om te navigeren. Deze is gratis, en maakt gebruik van offline beschikbare data van openstreetmap (een .bin file met alle map data).

Ja want in de VS hebben ze nu ook Navigatie uitgerold, het is een kwestie van tijd voordat ze dit voortzetten op de rest van de wereld.

nee dat is niet zonder meer 'een kwestie van tijd'

het belangrijkste probleem (DE reden waarom google maps nog geen turn-by-turn navigatie voor europa heeft) zit hem in de rechten van de kaarten die ze gebruiken.

Op de kaarten van de VS heeft google wél de rechten om turn-by-turn navigatie op toe te passen, op de Europese kaarten niet.


Ik ben benieuwd waar Nokia zn kaarten vandaan haalt, maar het lokaal opslaan van de kaartdata is exact hetgeen waar ik op zit te wachten. Als de software dan ook nog 'beter dan redelijk' werkt, fantastisch.

(ik rijd vrij veel buiten de dekking van het NL 3G netwerk, dus google maps is ook maar beperkt bruikbaar voor mij)

De kaarten komen van dochteronderneming Navteq

Nokia betrekt zijn kaarten van NavTeq, de andere grote speler dan TeleAtlas (onderdeel van Tom Tom).
NavTeq zal geen rare eisen stellen, ze zijn immers opgekocht door Nokia.

AND is de derde grote speler op de kaarten markt, tot nu toe de enige die nog onafhankelijk is. Er zijn speculaties dat Google overstapt naar kaarten van AND (ten koste van TeleAtlas), omdat de eisen die AND stelt veel lager zijn. Google zou dan dus ook Turn based navigatie kunnen aanbieden.
En Tom Tom en Garmin moeten zich dan dus wel zorgen gaan maken, de software van Google is misschien (NOG) niet je van het, maar dat is kwestie van tijd. En als er twee goede gratis varianten zijn, zullen TomTom en Garmin ook wel iets moeten gaan doen.

[Reactie gewijzigd door IJsbeer op donderdag 25 februari 2010 15:45]


nvm.

[Reactie gewijzigd door The_Double op donderdag 25 februari 2010 16:26]


Google maps wordt betaald door de adverteerders.

En tom tom krijgt als eigenaar van teleatlas geld van google, want google gebruikt teleatlas data. Ik ga er tenminste vanuit dat tom tom die data niet gratis aan google ter beschikking stelt.

Ik snap dit niet, want op dit moment is het een USP voor Nokia's dat er gratis navigatie bij zit. Als OVI maps straks ook op Android en WM draait hoef je dus geen Nokia meer te kopen voor gratis navigatie. Heel vreemd.

Het enige wat ik kan bedenken is dat ze er reclame in gaan zetten, of dat ze zelf ook telefoons met Android en WM gaan aanbieden.

[Reactie gewijzigd door reynard80 op donderdag 25 februari 2010 14:29]


Zie het als Safari van Apple dat ook op Windows te installeren is, en Internet Explorer wat niet op Apple te installeren is (fafaik).

Ik vraag me af of je het zo moet zien. Overigens zie ik het nut van Safari op de PC ook niet helemaal, ik vind het kudtbrowser op zowel Mac als Windows en dat was voor mij dan ook zeker niet doorslaggevend om een Mac te halen.

Ik vond het juist wel slim (of gemeen) dat ze alle gratis Maps versies uit de markt geslagen hebben door zelf de kaartenbrouwer op te kopen. Ik zat zelf al te wachten op een slanker maemo-toestel of een Android met tobo.

Nu ga je er wel vanuit dat gratis navigatie dé reden is om een Nokia te kopen. En volgens mij is dat echt niet zo. Gratis navigatie is een leuke extra, maar zeker niet de nummer één reden om een Nokia te kopen. Er zijn veel meer dingen van invloed op de keuze voor een mobiele telefoon merk. Zorgen maken dat ze dus minder Nokia's gaan verkopen dankzij deze nieuwe software lijkt mij dus wat voorbarig :)

Dat er advertenties in komen zou natuurlijk goed kunnen, zo kunnen ze ook gebruikers van andere platformen bereiken en dat is zeker interessant voor Nokia.

"Nu ga je er wel vanuit dat gratis navigatie dé reden is om een Nokia te kopen" - Ja, en niet een klein beetje zelfs.

Als ik kan kiezen tussen
  • Smartphone+navi: twee toestellen in mijn tas (plus twee laders) en twee softwarepakketten op m'n PC en eventueel een bijkomende SIM kaart (cfr Tomtom Live), pro rata 450 euro (smartphone) + 300 euro (navi met TMC)
  • Pocket PC+GSM: twee toestellen in mijn tas (plus twee laders) en twee softwarepakketten op m'n PC, pro rata 150 euro (phone) + 450 euro (pocket PC) + 100 euro (routing software) + 50 euro (GPS muis) - vaak geen TMC en geen 3G live traffic tenzij tethering
  • Nokia GSM: één toestel in mijn tas (plus één lader) en één softwarepakket op m'n PC, pro rata 300 euro (Nokia 5800) met free maps
  • iphone 3GS: één toestel in mijn tas (plus één lader) en één softwarepakket op m'n PC, pro rata 575 euro (iphone 3GS unlocked) + 100 euro (tomtom software)
...is de keus snel gemaakt.
Enige minpuntje (België only): live traffic enkel over wifi (3G abo is idioot duur).

[Reactie gewijzigd door C-sharp op donderdag 25 februari 2010 18:30]


Neem dan een 2G abo... veel goedkoper, en ruim snel genoeg voor traffic.
Base heeft een aardig goede EDGE dekking, en kwa snelheid valt dat nog best mee.

Als je er over nadenkt, biedt Nokia juist concurrentie met Google, die ongeveer hetzelfde zit te plannen (gratis navigatie). Dus qua monopolie zit het op het moment wel goed.

Sterker nog, TomTom (die volgens mij nog het meeste omzet maakt met stand-alone GPS) zou hetzelfde kunnen doen, een gratis basis set van software aanbieden. En dan geld vragen voor alle premium features, zoals HD Traffic. Want dat zijn de dingen die TomTom heeft en de andere niet.

Ik zie het helemaal goed komen :)

Is dat echt iets wat we Nokia moeten aanrekenen?

TT en navigon worden beide betaald voor een dienst, en in ruil daarvoor mogen we toch ook een zekere servicegraad verwachten. Als Nokia dezelfde dienst kosteloos en met dezelfde features en kwaliteit kan leveren kan men zich afvragen waarvoor Tomtom en Navigon dan betaald moeten krijgen.

Dat Google op dit moment zo geweldig gaat, is voor een deel te danken aan de constante stroom services die google aanbied. GMail, Google maps, Google docs en google labs zijn allemaal ongelooflijk handig. Maar hoe je het ook draait of keert, het moet ergens van betaald worden. Als je het voor elkaar krijgt om dingen gratis aan te bieden en nog steeds zulke kwaliteit en groei te realiseren heb je simpelweg een goed bedrijfsmodel. Als andere bedrijven dan in de problemen komen geldt simpelweg de oeroude regel: "Survival of the fittest, adapt or die".

Op de vraag waarom Nokia de software weggeeft zijn er meerdere antwoorden mogelijk. Natuurlijk is er het evil scenario waarbij Nokia de concurrent opruimt en dan de prijzen verhoogd, of dat het goed is voor de bedrijfsnaam.

Waar ik zelf vanuit ga is dat Nokia op deze manier de verkoop van Smartphones probeert nog verder te stimuleren. Door "Gratis" navigatie aan te bieden op een smartphone is zo'n telefoon opeens heel aantrekkelijk voor mensen die normaal een gewone telefoon en navigatieapparatuur aanschaffen. Zelf zou ik geneigd zijn om mijn eigen telefoon te vervangen door een smartphone en deze te laten doubleren als navigatiesysteem voor de auto.

Het gratis verstrekken van deze software voor concurrerende telefoons snap ik inderdaad ook niet helemaal, maar er zal zeker goed over nagedacht zijn voor ze dit besloten hebben. En reken er maar op dat Nokia er zelf niet op achteruit gaat. :)

[Reactie gewijzigd door Excirial op donderdag 25 februari 2010 14:34]


Leuk voor de consument, maar niet voor bedrijven als TT en Navigon
Van al dat geld wat zij aan ons consumenten hebben verdient lijkt het mij geen gek idee om te zorgen dat 'jouw' programma zoveel beter is dan een gratis alternatief, dat mensen alsnog overstappen naar dat product.

TBH, vind ik het de grootste tijd dat bedrijven zoals TT (die het, volgends mij, voornamelijk van hun naam moeten hebben) even op de feiten word gedrukt.
Anyhow, ik ben zeer benieuwd naar de WM6.5 OVI applicatie. :)

Tja... Net als open-office en linux zeg maar....

Om nog enige rol van betekenis te blijven spelen in de smartphonemarkt?

Begrijp me niet verkeerd. Ik heb erg veel waardering voor Nokia en Symbian, maar als ze niet heel gauw actie ondernemen, zullen ze ondergesneeuwd raken tussen alle andere smartphone-OS-en.

Bedrijven als TT en Navigon hebben inderdaad wellicht een probleem, maar ik zie inderdaad niet in waarom het 'oneerlijk' zou zijn. Tot nu toe heeft een goed navigatiesysteem voor mij toegevoegde waarde boven een client op een smartphone. Hierbij denk ik bijvoorbeeld aan speciale navigatiesystemen voor motorrijders.

Dit is gewoon concurentie in actie, met een zeer mooie uitkomst voor de consument! Als landkaarten gratis geleverd kunnen worden, waarom zouden ze het dan niet doen?

Wat is daar nu niet echt eerlijk aan ...

Het is aan TomTom / Garmin om zich te onderscheiden.
Beetje komen janken omdat er ineens een concurrent op komt duiken die onder hun prijs gaat.

Als Nokia denkt dat ze hiermee geld kunnen verdienen (door middel van advertenties ofzo op de kaartensite, of kaarten betalend te maken of ...) dan is dat toch hun goed recht.

Niet eerlijk ... nee, laat de consument maar lekker veel betalen, want het is zo eerlijk dat een bedrijf veel geld mag vragen voor een dienst / niet moet innoveren / ...

Iets onder de kostprijs aanbieden is normaal gesproken niet netjes. Ik vindt ook dat Nokia het niet gratis op die andere platvormen moet aanbieden. Daarmee geven ze hun conncurentie voordeel weg en wordt concurenten niet gestimuleerd om met iets beters en nog gratisser te komen.

Bij Nokia zullen ze zelf ook wel hebben nagedacht over dat concurrentievoordeel.

Ofwel denken ze zo meer nokia gsms te verkopen. Ofwel denken ze een andere manier van inkomsten (advertenties, micro-transacties, bedrijven die betalen om op die mappen te komen, ... ) gevonden te hebben.

Waarom zou het concurenten niet stimuleren?
Integendeel, de concurrentie zal nu moeten bewijzen dat het toch beter is om te betalen voor naviagie-software. Dat kan alleen door hun service/product te verbeteren.

Met alle respect, maar hoeveel zal het kosten om navigatiesoftware te ontwikkelen?

Ik denk dat Nokia verwacht dat ze dit prima met reclame kunnen betalen.
Zeker als je bedenkt dat navigatie een perfecte manier van reclame is.
Als jij mensen die onderweg zijn (of het nu auto/fiets/lopend is) en navigatie gebruiken kan bereiken met reclame voor een winkel in zijn omgeving, dan heb je kans op meer klanten.
Veel effectiever dan bijv tv en internetreclame. Dan moet je namelijk maar hopen dat iemand tv aan het kijken is en de reclame ziet. Dat hij in zijn auto stapt en naar de winkel gaat. En dat hij dan ook nog het produkt zal gaan kopen.
Als iemand al bij jou in de buurt zit en onderweg is, dan is de stap veel kleiner. Zeker als je dat (google) ook nog kan combineren met zijn profiel. Iemand die geinteresseerd is in een nieuwe telefoon, die zal hier veel naar googelen. Het is dan natuurlijk ideaal om hem gratis en voor niets wat reclame te tonen van belwinkels in zijn omgeving, ipv dat je hem bestookt met ehh kledingwinkels.
ik geef hierbij niet mijn persoonlijke mening over privacy en dergelijke: Ik zeg alleen maar dat ik het business model van Google en Nokia best kan begrijpen.

Met alle respect, maar hoeveel zal het kosten om navigatiesoftware te ontwikkelen
De software ontwikkelen is inderdaad niet de hoogste kost. De kost zit hem in het up to date houden van de kaartdata. En daar zit hem de cru; Nokia heeft Navteq opgekocht, een van de grote spelers op het gebied van kaartdata.

Volgens mij is er hier iemand jaloers omdat hij geen smartphone heeft....
Niet eerlijk werkt eigenlijk nooit echt als argument, maar hier onderbouw je het niet eens. Als ik gratis navigatie krijg hoor je mij niet klagen hoor!

Alleen een beetje jammer dat ze niet eerst hun Ovi Maps voor de N900 fixen, ik wacht nog steeds tot 1 april, wanneer ze gaan aankondigen dat de huidige ovi maps 1 grote grap was...;)

Ik snap het punt ook niet echt helemaal, waarom zou het erg zijn dat het gratis is? Omdat de mensen zonder smartphone benadeeld worden? Dat de concurrentie niet vooruitstrevend is dat is niet het probleem van Nokia. Bedrijven maken uiteindelijk altijd producten waar de consument wat aan wil hebben, als ze dit gratis maken kan je dat als consument alleen maar toejuichen.

ik wacht anders nog steeds op een gratis navigatie versie van ovi maps voor mijn N82...alleen krijg ik het gevoel dat ze alleen bepaalde telefoons daarmee bedoelden :(

Jij betaalt dus liever, dan dat je het gratis krijgt 8)7

Ik vind het een goede zet. OVI maps is een prettig programma om mee te werken en een beetje concurentie op de andere platformen kan geen kwaad.

Wat is hier niet eerlijk aan? het is vrij gebruikelijk klanten te binden met gratis producten. Als je een telefoon gaat kopen doet de verkoper er ook graag een hoesje of headset bij als jij daardoor een tevreden klant wordt.

Dat het nu geen hoesje is maar een product wat in de winkel wellicht 50-100 euro zou moeten kosten en veel handiger is dan een hoesje kan ik alleen maar toejuichen.

[Reactie gewijzigd door RoBBS op donderdag 25 februari 2010 15:44]


De allerlaatste drempel om van Nokia over te stappen op een ander platform is weg genomen :D.

Ik vind OVI maps echt een ideaal programma, zelfs toen ik er nog voor moest betalen. De voetgangersnavigatie is in het bijzonder handig en ook voor autorijden werkt het echt prima.

Die drempel lag er ook pas echt 2 weken, dus snap niet dat je al eerder overgestapt was :S

Waarom zou Nokia dat doen, dan schiet je jezelf toch in de voet?

Nu hebben geven ze mensen een goede reden een Nokia te nemen, omdat je er gratis navi bij krijgt. Als ze het gratis aan gaan bieden op Winmo en Android op niet Nokia toestellen hebben ze geen selling point meer. Ze verdienen er niets aan (of je moet reclame krijgen ofzo tijdens je nav :P ).

Het wegwerken van de concurrentie bied perspectieven voor de toekomst!

Nokia's coming met Windows Phone 7 en Android??? Zeg niet dat het niet kan.

Ik zal het niet zeggen, maar het is wel zéér onwaarschijnlijk.

Marktaandeel verkrijgen is denk ik het motief.
Precies hetzelfde wat Google doet met haar 'gratis' applicaties.
Reken er maar op dat er na verloop van tijd toch wel advertenties in gaan komen (al was het alleen maar in de vorm van McDonalds die op de kaart verschijnen).

Dergelijke advertenties zijn zeer nuttig imo, alleen gaan niet betalende bedrijven dan niet op de kaart verschijnen ((kleine) tankstations ed)?

Dus ze zijn dom bij Nokia?
Denk het niet

Kennelijk beseft Nokia dat als ze Ovi-maps niet breder kunnen maken het op de langere termijn snel zal afleggen tegen een gratis en voortdurend verbeterd google maps. In het zicht van de ondergang hopen ze waarschijnlijk op een andere manier rond Ovi-maps te verdienen, waarschijnlijk via reclame. Zo'n navigatie programma biedt heel wat mogelijkheden om aan bedrijven de mogelijkheid te verkopen hun bedrijf nadrukkelijk in beeld te brengen bijv. Restaurants, benzinepompen, etc. Maar dan moet je wel een goede dekking hebben.

[Reactie gewijzigd door degener op donderdag 25 februari 2010 14:16]


in 1 woord: Klantenbinding.

Ovi is een betere concurrent dan Google vanwege het lokaal hebben van mappen, maar of Ovi Tomtom echt klappen geeft weet ik niet. Ik denk het niet echt, omdat de schermen van de smartphones (meestal) kleiner zijn dan die van een Domdom.

Mijn HD 2 is anders best groot en om nou weer een nog groter scherm te hebben vind ik persoonlijk teveel van het goede

ontopic: dit vind ik een goed initiatief vooral ook omdat de tomtom voor smartphones behoorlijk begint te verouderen. Het mag wat mij betreft wel is flink geupdate worden en ovi maps ziet er behoorlijk gelikt uit :)

Het feit dat je kaarten mee kan dragen met je toestel is inderdaad HET voordeel van OVI maps tegenover bv. Google.

En in tegenstelling tot progs als Sygic e.d. bereikent OVI maps wél logische routes. Nee, ben er behoorlijk fan van :).

En op alle telefoonschermen vanaf 3,7 inch werkt het best hoor :). Zelf op mijn n96 met 3,2 inch valt het goed te volgen. Ook omdat de instructies best duidelijk zijn.

En in tegenstelling tot progs als Sygic e.d. bereikent OVI maps wél logische routes. Nee, ben er behoorlijk fan van :).
Hehe, Sygic had idd andere routes als TomTom, Garmin én Google, maar om te zeggen dat ze op mijn reisje nu onlogisch was...

Leg wat meer uit als ge wilt, want ik ga hem ook gebruiken naar Hongarije :).

Ik heb 2 weekends geleden met mijn HTC Magic (en Sygic mobile maps) een reis gemaakt van 215km (en daar nog eens 400km rond rijden en weer terug) en dit ging perfect. Het scherm is dan wel wat groter als een N95, maar een goeie vriend van mij is met sygic op zijn N82 naar Hongarije geweest en dat ging ook goed.

Nou is elke reden voor mij vervallen om nog een Nokia te kopen. Is dit slim van ze? Vast niet. Maar ik wil Ovi Maps best op mijn HTC Hero onder Android zien draaien. :)

Eindelijk worden die woeker prijzen van TomTom eens aangevochten. Hopelijk gaan ze hierdoor ook weer eens innoveren.

EUR 129.- voor een navigatiesysteem is een woekerprijs? wellicht is je budget dan meer het probleem. Ik vind persoonlijk de prijzen voor navigatiesystemen extreem laag.
Ik heb 2 weken terug een PNA gekocht omdat nav4all ermee stopt. Voor 150.- was ik helemaal klaar.

Als ik even rondkijk naar wat aanbiedingen:
- Ik zag bij de halfords een oudere serie tomtom in de aanbieding voor 69.-
- Bij halfords in de aanbieding Navigon 1310 met europa kaarten voor 99.-
- Bij pdashop.nl 10(!) PNA's onder de 150.-

Ik vind het wel meevallen met de woekerprijzen.

De prijzen voor losse navigatieapparaten zijn best redelijk.
De prijzen van losse software zijn totaal onredelijk. Immers zal het grootste deel van die 129 euro op gaan aan de hardware. Misschien dat de software 10 euro kost.
Kijk nu eens wat die software los kost.
Woekerprijzen is de juiste term.

edit:
@RoBBS hieronder:
pricewatch: TomTom Start Benelux (Benelux)
http://www.smartphoneshop...rope-on-2-gb-microsd.html

Dus jij vind het normaal dat een apparaat van 20 euro verkocht wordt samen met 95 euro aan software?
Want dat is de logische rekensom 115 euro - de aanschafprijs van de software (95 euro).
Goed: Er zitten wel iets meer kaarten bij, maar dit mag nooit zoveel schelen.

Ik denk dat in werkelijkheid het apparaat wel iets duurder is dan 20 euro.... Sterker nog: Het is belangrijk dat het apparaat degelijk is, goed touchscreen heeft, processor snel genoeg is. Nee, ik denk dat ik met mijn inschatting van 10 euro voor de software vrij redelijk zit. En al zal het 20 euro zijn. Dan nog maakt het de losse software van 95 euro een woekerprijs.

[Reactie gewijzigd door Quacka op donderdag 25 februari 2010 20:55]


Ik denk persoonlijk dat er meer R&D in de software zit dan in de hardware, die trekken ze vrij standaard van de plank.
In het geval van tomtom is de basis een linux kernel met vrij eenvoudige standaardhardware, mio draait op CE meen ik (dus kosten voor de licentie).
Ik blijf erbij dat de de prijzen opzich best redelijk zijn ook voor de software.

Wie zegt dat het onder Android en Windows Mobile gratis wordt?

TomTom is inderdaad te duur, ben blij dat er dit soort oplossingen komen, meer concurrentie betekend lagere prijzen (ook al is dit gratis :D )

Gratis?? wow, dat zou echt een goede zaak zijn! Op android zijn 57% van de app's gratis (hoogste percentage van alle mobiele OS'en met Iphone op ongeveer 25%) en dit zou een welkome toevoeging zijn voor mijn Hero van HTC! Oké, GPS werkt niet echt geweldig als je stilstaat, maar als je rijdt is het echt accuraat.

op mijn telefoon met dualboot Debian/SHR ligt het percentage toch wat hoger denk ik :9
(Neo Freerunner)

Gratis is niet altijd per definitie beter, bij veel gratis applicaties zal er reclame te zien zijn, waar niet iedereen van gediend is, ook als men bij een ander platform gewent is te betalen zal dat ook eerder opnieuw gedaan worden, en is het voor de ontwikkelaar waarschijnlijk interessanter iets unieks voor dat platform te maken, aangezien hij er dan meer aan kan verdienen.

Is de Ovi Maps voor de N900 al gratis dan? En zo nee, waarom zouden ze dat niet eerder doen dan Windows Mobile en Android ondersteunen?

Misschien brengen ze een lite versie uit met beperkingen en daarna een pro versie.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:41 'Nokia werkt aan high-end smartphone met dvb-h'
Vorige 13:27 Details van Asus HD 5970 'Ares' verschenen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011