Mark Shuttleworth stapt op als de ceo van Canonical, het bedrijf achter de Linux-distributie Ubuntu. Vanaf maart zal hij zich enkel concentreren op de ontwikkeling van de Linux-distributie. Shuttleworth blijft wel als 'leider' betrokken bij het project.
Mark Shuttleworth heeft dat donderdag bekendgemaakt op zijn weblog. Zijn taken als ceo worden overgenomen door Jane Silber, die nu chief operating officer is en onder andere verantwoordelijk is voor de clouddienst Ubuntu One. De wisseling van de wacht zou niet betekenen dat het bedrijf een andere richting opgaat, zo zegt Shuttleworth op het Canonical-weblog.
De Canonical-oprichter zou meer tijd willen steken in de ontwikkeling van Ubuntu. Alle managementtaken van Shuttleworth worden overgedragen aan Silber, terwijl Shuttleworth aan zal blijven als 'leider' van de Ubuntu-community. Ook blijft hij een zetel behouden in de community council en de technical board. Shuttleworth is de grote man en geldschieter achter Ubuntu en richtte Canonical in 2004 op. Eerder ontwikkelde hij al mee aan de Linux-distributie Debian; Ubuntu is op deze distributie gebaseerd.
[Reactie gewijzigd door goestin op 18 december 2009 11:03]
[Reactie gewijzigd door Jesse op 18 december 2009 11:10]
[Reactie gewijzigd door Jesse op 18 december 2009 13:40]
Met jou ben ik het óók niet eens ;-) Strict genomen verdwijnt er één bedrijfsmodel als er geen software voor de verkoop gebouwd wordt, daar heb je gelijk in. Dat is natuurlijk maar een druppel op een gloeiende plaat.Het lijkt me trouwens dat het voornaamste argument waarom niet alle software vrij zou moeten zijn, pragmatisch van aard is: het reduceert het aantal winstgevende business modellen. Dat maakt het recht op vrije software dus niet misplaatst, alleen minder praktisch dan de huidige situatie.
Het recept niet, maar de ingrediënten wél.Je koopt een product "AS IS". Moet Coca Cola soms ook haar recept geven (source code) bij de cola?
[Reactie gewijzigd door wankel op 18 december 2009 15:08]
Richard Stallman zegt dan ook niet dat je geen geld zou mogen vragen voor software. Sterker nog, in de GPL FAQ staat letterlijk dat dat mag.Software kan heel goed een product zijn waar men geld voor mag vragen.
Nee hoor. Open Source / Free Software werkte namelijk al voordat de markt ervoor was.De enige reden waarom open-source software WERKT is omdat er een markt voor is.
Omdat het je onafhankelijker maakt.Maar er is geen enkele reden waarom software per definitie "open" zou moeten zijn als een soort fundamenteel recht van de klant. Wat een onzin is dat. Waarom zou jij een product moeten kunnen aanpassen, waarom zou je recht hebben op de broncode?
Ach, welnee. "Open Source" en "Free Software" beschrijven beiden een softwarelicentiemodel. Sterker nog, ze beschrijven beiden hetzelfde licentiemodel; Het grootste verschil tussen de twee is de motivatie erachter.Open-Source is een MARKT MODEL. En free software is een misplaatst recht, maar vooral een sprookje.
[Reactie gewijzigd door Jesse op 18 december 2009 12:03]
Je bedoelt sneller als in makkelijker , eenvoudiger?En dat is denk ik de kracht van Ubuntu; het levert in op principes (100% opensource, zoals Debian) , maar het werkt dus wel out-of-the-box sneller dan enkele andere distro's.
Nou nee, da's natuurlijk een kwestie van smaak. Ik ben blij dat ik ben overgestapt naar Arch.Ergens ben ik wel blij dit te lezen, Ubuntu is alle aanacht waard, een prima distro zoniet de beste van het moment.
Die keus is er ip toch altijd? Hoewel ik Gentoo, Slackware en bv. Linux from scratch niet ken, zal het toch gewoon mogelijk zijn om na configuratie gewoon vanaf een DE te werken? Ach, er zullen vast volledige CLI omgevingen zijn, Servers natuurlijk, maar da's volledig niet binnen mijn scoop.Het enige verschil is dat je bij sommige distros eerder gedwongen wordt te werken vanaf de commandline. Dat vindt ik persoonlijk geen voordeel, persoonlijk denk ik dat het bij desktop systemen beter is dat iedere gebruiker daar zelf de keus bij heeft... dat is nu helaas nog niet zo.
Geen doel, maar wel een middel dat iemand kan leren, en da's best leuk en geeft voldoening. Ik heb totaal geen IT-achtergrond. Echte AlphaScripts schrijven is is hopelijk voor geen enkele distro een doel op zichzelf (al gebruik ik ook slackware en die komt verdacht dicht in de buurt
Wat is het probleem dan?Ubuntu probeert "point 'n click" te blijven en dat is te billijken. Linux in het algemeen is echter pas echt krachtig vanaf de CLI
Je hoeft niet badinerend te doen. ik geef een mening, da's alles. Maar goed, inhoudelijk heb je gelijk. ( De discussie CLI - GUI is ws al zo oud als TorvaldsWat is het probleem dan?
Ubuntu server heeft enkel een CLI per default.
Het een sluit het ander niet uit. Weleens F6 gebruikt tijdens een Ubuntu install? Je kan het zo custom krijgen als je wil. Daarvoor heb je echt geen Arch Linux voor nodig.
En scripts? leuk dat je dat nu doet, maar ik zit niet in on hoeverre Ubuntu je daarin heeft tegengehouden.
Je gebruikt bewust een alternatieve schrijfwijze voor "canonical" (als afgeleide van "maatstaf" of "grondvorm")? Dat kun je aangeven met "sic" ;-)(...) Ubuntu (Colonical) (...)
Of ze dit nu bewust of onbewust doen weet ik niet, ...
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True