Hoofdcategorieën
Device Settings

Gamers woest over prijsveranderingen Battlefield Heroes

Door Joost Schellevis, woensdag 2 december 2009 13:42
Submitter: Xaverius, views: 32.318

EA heeft spelers van de gratis multiplayergame Battlefield Heroes tegen zich in het harnas gejaagd. Het heeft de virtuele prijzen van in-game-items verhoogd, waardoor spelers die met echt geld items kopen onevenredig veel voordeel zouden hebben.

Net als bij sommige andere gratis multiplayergames kan de speler van Battlefield Heroes via microtransacties in-game-items kopen, waaronder wapens. Gamers kunnen er echter ook voor kiezen om geen echt geld uit te geven, maar al spelend zogeheten Valor Points te verzamelen en daarmee items te kopen. In dat geval is het niet per se nodig geld uit te geven om een betere uitrusting te krijgen.

Electronic Arts heeft de prijzen van items in Valor Points echter verhoogd, terwijl de prijzen in BattleFunds - echt geld - in de meeste gevallen zijn verlaagd. Daardoor zou het onmogelijk zijn geworden om aan items te komen zonder de portemonnee te trekken, vinden veel spelers. De userbase is woest, zo meldt Ars Technica. Een gamer geeft een voorbeeld van de gevolgen van de prijsveranderingen: hij zou elke dag vijf uur moeten spelen om voor één enkele dag een uber- of super-wapen te kunnen 'huren'. Voor minder dan vijf euro kan zo'n wapen voor onbeperkte tijd worden aangeschaft.

Electronic Arts heeft de prijsverandering niet toegelicht, maar waarschijnlijk vond de uitgever dat spelers te weinig geld uitgaven. Of EA met deze actie daadwerkelijk meer mensen aan het kopen krijgt, is vooralsnog uiterst onzeker: in het al 70 pagina's tellende topic op het BH-forum kondigen veel gamers aan het spel aan de wilgen te zullen hangen.

Ophef over dure items in Battlefield Heroes

Volgende 14:13 Fring brengt videobellen naar de iPhone
Vorige 13:15 Google komt uitgevers tegemoet met gratis lezen van artikelen
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

Tja dat is EA he als ze geld ruiken gaan ze ervoor. Maar goed de gamers moeten ook niet zo zeuren EA wil winst maken zoals elk bedrijf en als zij niet willen betalen moeten ze maar beter worden in spelen.

[Reactie gewijzigd door aertix op woensdag 2 december 2009 13:46]


Van de ene kant ben ik het er wel mee eens, sinds BFH een gratis game hoort te zijn die voor iedereen even leuk speelbaar moet zijn.

Van de andere kant: Dit is natuurlijk gewoon Economie 101, sinds er vraag naar die 'premium' items is, komt EA tegemoet met het aanbod. Klanten kopen je items niet omdat de prijs te hoog is? Dan verlaag je de verkoopprijs toch? Gamers moeten niet zeuren als ze ineens merken dat ze moeite moeten doen of een paar euro neer moeten leggen voor een spel dat ze regelmatig spelen, en de ontwikkelaars hun brood kunnen verdienen.

Ik vind het van de ene kant dom dat er vanuit de gamers gezegd wordt 'ja maar, nu kunnen we niet meer gratis...', terwijl het spel nog altijd gratis te spelen is, je karakter zal er misschien iets minder fancy uitzien. Iets anders wordt het als die 'premium items' het spel dusdanig beïnvloeden dat de verwende rijkeluiskinderen gauw de overhand krijgen, d.w.z. dat je niet alleen een grappig petje kan kopen maar ook een BFG9000 waar je iedereen in het leven continu mee kan 0wnen.

Het laatste is trouwens ook wat voor mij het hele Second Life-gebeuren grof genekt heeft. Om ook maar enige zinnige interactie met de wereld te kunnen hebben (behalve een overengineered, GPU-heavy IRC-kanaal) mocht je weer die domme Linden Dollars neertellen, terwijl 9 van de 10 dingen die je daarmee kan veel te triviaal zijn.

[Reactie gewijzigd door Stoney3K op woensdag 2 december 2009 13:51]


Iets anders wordt het als die 'premium items' het spel dusdanig beïnvloeden dat de verwende rijkeluiskinderen gauw de overhand krijgen, d.w.z. dat je niet alleen een grappig petje kan kopen maar ook een BFG9000 waar je iedereen in het leven continu mee kan 0wnen.
8)7 Heb je het artikel wel gelezen of regeer je alleen maar?
Een gamer geeft een voorbeeld van de gevolgen van de prijsveranderingen: hij zou elke dag vijf uur moeten spelen om voor één enkele dag een uber- of super-wapen te kunnen 'huren'. Voor minder dan vijf euro kan zo'n wapen voor onbeperkte tijd worden aangeschaft.
Oftewel, met geld koop je de beste wapens, niet omdat je goed bent en veel gespeeld hebt voor valor points.

Hm. Dat lijkt wel angstaanjagend veel op de echte wereld, hè? Jammer als je net aan het proberen was die te ontlopen door je in een spel te storten...

Beter worden in spelen of meer tijd besteden aan spelen? Ik heb tijdens de beta BF heroes gespeeld en vond het best vermakelijk, maar ik had geen zin en tijd om het meer dan een uurtje per dag te spelen.

Weinig mensen hebben de tijd om 5 uur per dag te gamen.

in de beta was ook alles gratis :P

speelde zelf ook de beta, vond het toen wel leuk maar nu ben ik er klaar mee met die geldklopperij, het spel zou geld verdienen voor de developpers door dat wij gamers 10 sec lang naar wat reclame moesten kijken. nou mooi niet!

Tis inderdaad een leuk spel maar ze moeten niet de prijzen gaan verhogen nee. Ik ben gelukkig al klaar met dat spel. Je hebt na een weekje wat gamen het wel gezien. Het levelen gaat dan langzaam en je doet telkens maar weer dezelfde maps. Leuk dat het eerst wel gratis was, maar ze moeten het niet verder gaan verhogen dan krijg je juist dat mensen helemaal stoppen met spelen. Achja leuk spel voor een tijdje.

Maar het moet in verhouding blijven, als je een gratis spel probeer waarbij je dus constant doodgaat omdat iemand anders er geld aan uit geeft dan is dat niet leuk, en ja als je dan 5 uur per dag moet spelen, dan zie ik dat ook niet zitten, het is echt lang geleden dat ik 5 uur per dag een shooter kon spelen (dat was toen nog met Counter-Strike 1.5), als ik nu de 2 uur haal dan is het veel, zelfs toen ik MW2 kreeg kon ik er nog niet eens meer dan 2,5 uithalen.

Je hebt helemaal gelijk, elk gezond commercieel bedrijf moet uiteindelijk winstgevende producten verkopen. Dit is duidelijk het gevaar van een microtransactie game.

Een spel moet winstgevend zijn om het te produceren en levend te houden.
Dat is per definitie zo. Het produceren van een game is minstens zo intensief als het produceren van een bioscoopfilm.

Ik vermoed dat de kosten van het spel nog niet terug verdiend zijn met de microtransacties en advertenties. Kortom de uitgever maakt verlies op de game. Als uitgever heb je dan maar beperkte opties om toch richting quitte spelen te geraken. Welke keuze er dan ook in zo'n situatie gemaakt wordt, er zullen altijd klanten de dupe van zijn.

Ik kan mij de volgende opties indenken:

1. Je investeert niets meer in het spel, laat alles op de loop gaan. Het spel bloedt langzaamaan dood. Zolang je nog geld krijgt van microtransacties verklein je het verlies. Op advententies hoef je niet meer te rekenen. Het aantal spelers zal rap terug lopen.

2. Je vraagt meer geld voor items ingame. De spelers die bereid zijn voor je game te betalen willen daar wel iets voor terug zien. Een van die manieren bij een shooter is om de betalende speler betere wapens te geven. Andere kleding meegeven was leuk, maar dat idee is op een gegeven moment ook uitgewerkt. Je raakt hierdoor de gratis spelers kwijt. Omdat het geld van advertenties uit blijft, dragen die spelers niet meer bij aan het kleiner maken van het verlies.

3. Je verandert van marktmodel. Het spel zal niet meer gratis zijn maar je betaalt er eenmalig of maandelijks een geldbedrag voor. Het risico bestaat dat ook de betalende spelers dit niet pikken. Niemand koopt de game en er komen alleen maar kosten bij.

Als ik het zo analyseer denk ik dat je al gratis speler blij mag zijn dat je überhaupt het spel nog gratis kan spelen. Het had maar zo kunnen zijn dat EA de stekker uit he project had getrokken.

Ik moet eerlijk zeggen dat ik het spel ook met de volledig gratis units, dus zonder upgrades enzo, eigenlijk ook leuk vind.

Op het moment dat ik tegen tegenstanders speel, die zelfs met minder skills, het van mij winnen, simpelweg omdat ze anderhalf zoveel kogels in hun magazijn hebben doordat ze ervoor hebben betaald, hou ik op met spelen.
Maak het dan pay-to-play, als je betalende spelers zo enorm voortrekt. :/

Bovendien is het matchmaking gedeelte gewoon "broken". Om de haverklap word je opnieuw in een andere server gegooid, waarna je jezelf moet vermaken met "pre-matches".

Het was leuk tijdens de Beta, iedereen had vrijwel gelijke kansen, en betalers onderscheiden zich door een leuke, unieke, outfit. Nu moet je uren spelen om gelijke kansen te hebben met betalende tegenstanders, en daar is Battlefield Heroes, imo, niet voor geschikt.
Dice heeft een leuk tussendoortje gemaakt, maar EA heeft het, zoals wel vaker, verpest.

[Reactie gewijzigd door SirNobax op woensdag 2 december 2009 13:55]


Helemaal mee eens, heb zelf na de bèta ook niet meer gespeeld, van tevoren werd er gezegd dat het absoluut niet de bedoeling was dat je met echt geld voordeel kon kopen tov de gamers die er geen geld in stopten (alleen veel dingen voor je uiterlijk wat je anders niet kon kopen), nu hebben ze dit toch gedaan, dan is het niet gek dat er boos op gereageerd wordt.

Is toch juist realistisch? In een echte oorlog kun je ook tegen een vijand aanlopen die meer kogels heeft dan jij...

En die meer geld voor wapens (over) heeft dan jezelf, :+.

...En laat het nou net een BF zijn die totaal niet realistisch hoort te zijn.

sorry hoor, maar dit spel heeft minder realisme dan worms :P

Tja, EA is nog steeds een bedrijf he. Bedrijven zijn er voor om winst te maken en als ze merken dat er te weinig gekocht werd gaan ze wel dwingen om. Verder moeten die gamers ook niet zoveel zeuren, de ervaring van het spel is gratis, als iemand toevallig te koop wil lopen met een dik geweer moet hij er maar voor betalen

Je hebt verschillende business modellen en EA schijnt vaak voor de verkeerde te kiezen!

Ik zeg hou de gameplay gelijk voor betalende en niet betalende gamers... Geef betalende gamers de mogelijkheid extra dingen te kunnen doen zonder dat dit het speel plezier van de niet betalende verpest!!!

Pff wat zeg ik??? Hou het zoals het is en bouw een business model rond ingame advertenties!!!
Elk level 2 of 3 flinke coca cola banners en de gameplay zal veel meer balans hebben!

Naar mijn mening vinden gamers het niet erg als zit er in een gratis game GOED geïmplementeerde reclame!

[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op woensdag 2 december 2009 14:03]


idd, sterker nog, het zou het gevoel van 'immersion' (schrijf ik dat goed?) kunnen verhogen.

gameplay is imho het belangrijkste dat er is, dus om dat te verminderen in ruil voor meer inkomsten lijkt me nooit de goede keuze op de lange termijn..

tsja dat is dus onzin. Geld verdienen is het belangrijkste wat er is voor EA en daar is niets mis mee. In dit geval zijn er 2 manieren waar ze dat mee kunnen doen:
- spel maken met veel gameplay en verdienen aan advertenties
- items verkopen, en daarmee de lagere gameplay voor lief nemen

Het gaat hier om de vraag: hoe kun je er het meest aan verdienen, en dit is de balans die EA opgemaakt heeft.

Ik vind het volledig valide allemaal hoor.. gameplay het belangrijkste dat er is - ja voor jou maar jij hoeft geen miljardenbedrijf draaiend te houden

slechte gameplay zorgt er natuurlijk wel voor dat minder mensen gaan spelen. minder mensen die spelen zorgt ook voor minder inkomsten.

Het blijft natuurlijk een afweging die je moet maken maar ik vrees dat zo'n actie als nu voor de doodsteek van een spel kan zorgen.

aan een spel zonder spelers verdient niemand iets.

speelde paar maand geleden potje battlefield 2142, zag toen ook grote banners. dacht dat hoort bij het spel, stond er op: WWW.werkenbijdeluchtmacht.nl ow, dat business model is er dus al, en word al gebruikt door ea :P

Tja, de gamers zijn nog steeds consumenten he. Consumenten zijn er voor om zoveel mogelijk genot uit hun kapitaal te halen. Wanneer bedrijven producten duurder maken zonder dat de consument een waardestijging ervaart worden consumenten ontevreden. Bedrijven zouden er dan niet vreemd van moeten opkijken als hun consumenten dan weglopen.

Tsja, heel logisch eigenlijk. Het is al een gratis spel, dan wil EA er wel wat extra mee verdienen.

maar de vraag is nu of ze er daadwerkelijk meer, of misschien juist minder mee gaan verdienen..

yep wat gebeurt er als alle niet betalende spelers weg gaan,
het zou kunnen dat het leeg loopt en dan de betalende spelers ook ergens
anders heen gaan.

Zucht.. les 1 van micro transacties.

Zonder spelers word er niks gekocht ongeacht de prijs...


Daarbij is de hele sleutel van micro transacties ervoor zorgen dat het het spel leuker/sneller/makkelijker/beter maakt - niet dat je ze per se moet kopen. Dit soort games moet eens vaker atlantica online bekijken, die weten hoe het moet (je hebt daar zelfs spelers die dingen uit de winkel ingame verkopen voor speelgeld omdat het zo goed gebalanceerd is).

[Reactie gewijzigd door Myrdreon op woensdag 2 december 2009 13:47]


Mensen die voor niets op de eerste rij willen zitten...

Daarentegen vind ik vijf euro voor één wapen wel erg hoog.

vijf euro is inderdaad best veel. Als je op die manier namelijk ook nog een pantser en secundair wapen moet kopen, dan zit je zo op 100 euro...

En tja... het kost nou eenmaal geld om zo'n spel te produceren en te hosten. Logisch dat men op de één of ander manier inkomsten wel zien.

Logisch dat men op de één of ander manier inkomsten wel zien.
een of andere manier? andere manier graag!

Ooit weleens het spel gespeeld?
Panser is niet te koop. En volgens mijn berekening is 1 wapen + secundair wapen samen 10 euro. Dit is een eenmalige kosten want de wapens heb je dan voor onbeperkte tijd.

Ik speel dit spel vaak en heb nog niks gekocht.
Je kon eerst voor Valor Points beter wapens kopen dan de standaard. Nu is er voor die VP geen wapens meer te koop. Dus je kunt alleen een beter wapen krijgen als je gaat betalen. Beetje jammer.

[Reactie gewijzigd door MasterMaarten op donderdag 3 december 2009 11:42]


Dat is de enige reden waarom bedrijven bestaan, dat sommige overdrijven en denken dat ze slimme zetten doen is een andere zaak natuurlijk.

Belachelijk dat ze nu hogere prijzen gaan opdragen. Ze hadden het gewoon meteen goed moeten doen! Niet eerst de mensen lekker maken en vervolgens laten betalen.

eerst de mensen lekker maken en vervolgens laten betalen.
One of the oldest tricks in the book...

Dit had je natuurlijk allang vooraf kunnen zien aankomen imo.

Waarom is dit nou belachelijk, de prijs komt voort uit de vraag naar een product of dienst. Als veel spelers items met VP points willen kopen, is het kennelijk 'goedkoop'.

Het is en blijft gratis om te spelen, en dat de prijzen van 'extra's' omhoog gaan, welke ook zonder echt geld te kopen zijn vind ik niet meer dan normaal.

Deze hele ophef was er niet geweest als EA ze goedkoper gemaakt hadden.

Dus als veel mensen brood kopen bij de bakkerij is dat ook goedkoop?
Een gamer geeft een voorbeeld van de gevolgen van de prijsveranderingen: hij zou elke dag vijf uur moeten spelen om voor één enkele dag een uber- of super-wapen te kunnen 'huren'. Voor minder dan vijf euro kan zo'n wapen voor onbeperkte tijd worden aangeschaft.
Nu mag je het dan wel duur noemen denk ik ;)

Maar als je wist wat de reden hiervoor was...
Veel mensen hebben volgens EA teveel VP echter wordt dit 1. geshared met heel je account (koop je met BF extra slots verdien je makkelijk extra VP), 2. betalende gamers kopen vrijwel niks met VP omdat ze het al met echt geld gekocht hebben, 3. je krijgt VP ongeacht of je iets koopt of niet.

Het is zeker zo dat sommige items met VP best goedkoop waren maar als je de prijzen nu ziet dan zie heel duidelijk in waarom het belachelijk is. Ik bedoel waar je eerst een short of long range wapen kon kopen voor ~300 VP/maand betaal je nu 1050/3 dagen en kun je max 3 dagen kopen... dat is 35x zo duur geworden!

M.a.w. EA's reden is een drogreden gebaseerd op een verkeerde analyse van de ingame economy. Verbaast me heel eerlijk gezegd niets.

Op deze manier is het inderdaad zo dat een paar mensen die alle VP opsparen en niet uitgeven / omzetten de ingame economie nekken.

De prijs komt helemaal niet zomaar voort uit de vraag naar een product (tenzij je je producten via een geautomatiseerd systeem zou verkopen). De prijs komt voor uit wat de aanbieder denkt te verwachten aan vraag. En niet zelden heeft de aanbieder het mis.

EA slaat sowieso de plank een beetje mis met dit spel eerst de release met een jaar uit stellen en vervolgens het principe van micro transacties niet helemaal snappen en veel te hoge prijzen vragen voor items. Zelfs na de verlaging zijn de prijzen nog veel te hoog.

Voor minder and 5 euro 1 wapen kopen. Damn, wat moesten die prijzen wel niet zijn voordat ze die verlaagt hadden.

off topic: Blijft nog steeds goedkoper dan een " echte" :+

ontopic: Zoals eerder vermeld is een money bizzz, niet meer spelen zou ik dan zeggen.

dit gaat om het allerduurste wapen, waarmee je iedereen zo killt, je hebt ook wapens van <30 cent.
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:13 Fring brengt videobellen naar de iPhone
Vorige 13:15 Google komt uitgevers tegemoet met gratis lezen van artikelen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011