Microsoft heeft een update voor Windows 7 vrijgegeven die een bug bij het wegschrijven naar sd-kaarten oplost. Door de bug, die zich voordeed in de sdbus-driver, konden gegevens op sd-kaarten corrupt raken.
De Windows 7-patch kan sinds enkele dagen worden gedownload voor zowel de 32bit- als 64bit-versies. Het probleem deed zich voor als gegevens naar een sd-kaart met het ntfs-bestandssysteem werden weggeschreven vanuit een Windows 7-pc waarop advanced direct memory access werd gebruikt.
Bij het wegschrijven kon het gebeuren dat de data op de sd-kaart corrupt raakte en niet meer gebruikt kon worden. Dat kwam door een fout in de sdbus-driver, die de dma-gegevensstructuur van de pc moet vertalen naar de adma-gegevensstructuur op de sd-kaart. De beschrijvingstabel waarin die structuur werd opgeslagen bevat velden waarin de lengte van gegevens wordt opgeslagen, maar in bepaalde gevallen werd daar een onjuiste waarde naartoe geschreven. Na het toepassen van de patch zou het probleem zich niet meer mogen voordoen.
[Reactie gewijzigd door Sunbeam-tech op vrijdag 27 november 2009 22:20]
Ja, er moet een standaard zijn om mee te werken en NEE een "standaard" die door 1 bedrijf wordt gepushed en die daar de controle over houdt en bovendien royalties voor vraagt is GEEN standaard.Hoezo geen FAT of NTFS?
Er moet toch een standaard zijn om mee te werken
ext-3/4, zfs bijvoorbeeld... hoeveel wil je er hebbenof heb jij dan even snel een betere standaard bedacht?
NTFS is proprietary, specificaties zijn geheim.NTFS is beter dan FAT omdat je dan gebruik kan maken van bestands beveiliging.
En werkt sneller dan FAT.
Er is meer dan alleen FAT en NTFS.Maar het is alleen handig voor besturings systemen en niet voor mobiele opslag omdat je dan ook alle camera's en telefoons moet laten werken met NTFS.
So? Er komen dagelijks nieuwe modellen camera's uit, waarom zouden die geen ander bestandsysteem kunnen gaan gebruiken?Dat gaat niet 1,2,3 lukken omdat er al jaren gebruik word gemaakt van FAT.
Natuurlijk niet! De PS3 draait geen Windows.Zelfs de PS3 (modern high tech apparaat?) ondersteund geen NTFS.
Omdat MS de specificaties geheim houdt...Dit geld dan weer niet voor Linux en Mac OS want die kunnen nog steeds niet volledig werken met NTFS.
FAT is een verouderde standaard, die geen filepermissions (niet zo belangrijk op een camera), geen journalling (wel belangrijk op een camera), geen grote files (belangrijk op een camera, vrijwel alle camera's kunnen filmen, heel belangrijk op een externe schijf) en geen hard/softlinks (niet zo belangrijk op een camera - mogelijk wel op een mediadevice) ondersteund. FAT is achterhaalt en zou al lang naar de eeuwige datajachtvelden verwezen zijn als MS eens wat anders ging ondersteunen dan FAT en NTFS.FAT wordt ondersteund door bijna alle bestaande besturingssystemen voor de pc dus is een prima standaard.
Omdat FAT een rechttoe rechtaan simpel filesysteem is waar je weinig code voor nodig hebt om te lezen en te schrijven. ext3 is net zo bewerkelijk als ntfs op een mp3-speler of fotocamera.ext-3/4, zfs bijvoorbeeld... hoeveel wil je er hebben
[Reactie gewijzigd door blackSP op zaterdag 28 november 2009 09:13]
Juist wel! SD-kaartjes worden vaak gebruikt in apparaten op batterijen en de kans dat de "stroom uitvalt" is dus veel groter dan bij een apparaat met een stekker!Maar ext3 voegt alleen journaling toe aan ext2, en dat is voor SD-kaartjes niet zo bijster interessant/handig.
[Reactie gewijzigd door Vriess op vrijdag 27 november 2009 16:12]
[Reactie gewijzigd door wildhagen op vrijdag 27 november 2009 16:17]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True