Hoofdcategorieën
Device Settings

Activision breidelt Duitse versie van Modern Warfare 2

Door Jan Laros, maandag 9 november 2009 09:41, views: 16.513

Modern Warfare 2 zal in aangepaste vorm in de Duitse schappen komen te liggen. De shooter van Activision en Infinity Ward wordt ontdaan van een schokkende scène. Voor zover bekend krijgen alleen Duitse gamers een gecensureerde versie.

Ook Modern Warfare 2 ontkomt niet aan de toorn des censuurs in Duitsland. Games zijn in Duitsland regelmatig onderhevig aan de strikte hand van commissies die de impact van geweld en schokkende beelden analyseren. Zo werd eerder Wolfenstein uit de schappen gehaald, omdat er nog een verdwaalde swastika waar te nemen zou zijn. Bij Modern Warfare 2 wordt een controversiële scène uit de Duitse versie gehaald, zo meldt de website Hot Blooded Gaming.

De bewuste scène lekte eind oktober uit en schokte velen. De inhoud van de scène is door Tweakers.net nog altijd door een zwart spoilervlak bedekt. Activision reageerde op de opschudding door bekend te maken dat het spelers de mogelijkheid biedt de scène over te slaan. In Duitsland wordt deze optie niet geboden, want het is in de Duitse versie überhaupt niet mogelijk om de scène te spelen zoals dat in de rest van Europa kan.

Volgende 09:42 Video: Shattered Horizon
Vorige 09:08 Olympus zet nieuwe MFT-lenzen op roadmap
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Dus bestellen alle Duitsers deze game gewoon in Engeland of downloaden hem. Wat heeft dit soort lokale censuur nog voor zin? De game is in heel Europa sowieso al 18+.

[Reactie gewijzigd door roti op maandag 9 november 2009 09:45]


Het is de zoveelste poging van vader overheid om te bepalen wat goed voor jou is. Aangezien jij absoluut niet in staat bent om dat zelf te bepalen. Volgende jaar gaat de grote vader ook bepalen wat je moet stemmen, aangezien jij dat ook niet weet. Leve de overheid. Hiep hiep hoera, voor de grote leider! :)

Even ter correctie.

Je refereert aan Big Brother zoals ooit voorkwam in het verhaal en de gelijknamige film 1984 van George Orwell.

Dat vertaal je gewoon als grote broer. In Nederland kennen wij gewoon het begrip Big Brother.

on topic:
Deze maatregel is genomen om de jeugd tegen de uitwassen in de games te beschermen.
Tornen aan de grondrechten van de mens zijn andere zaken.

Je springt van een wetje m.b.t. geweld naar een dictatuur die hier niets mee te maken heeft.

Een communistische leider wordt ook wel de grote vader/leider genoemd,
hoeft dus niks met big brother te maken hebben, maar een dictator die besluit wat goed voor ons is...

Gelukkig hebben ze in Duitsland niet 1 persoon die dit beslist maar een door de burger gekozen kabinet!

Als je een statement probeert te maken doe dat dan goed en onderbouw het met argumenten... Nu komt het bij mij over als een schreeuw naar aandacht!

Ook is dit eigenlijk geen nieuws omdat dit standaard in Duitsland is :P net als groen bloed en dat soort onzin

[Reactie gewijzigd door Mellow Jack op maandag 9 november 2009 13:25]


Gelukkig hebben ze in Duitsland niet 1 persoon die dit beslist maar een door de burger gekozen kabinet!
De burger kist een parlement. Het kabinet wordt niet direct gekozen, maar samengesteld.

[Reactie gewijzigd door Jack Flushell op maandag 16 november 2009 10:18]


Als je je jeugd wil beschermen zet je er een 18+ rating op en je zorgt dat de retailers dat eens beginnen na te leven.

Het zijn de ouders die er verantwoordelijk voor zijn en niet de retailers. Zolang ouders het gewoon goed vinden dat hun 12 jarige kind spellen voor 18+ speelt valt er weinig aan te doen.

Ik vind wel dat retailers de leeftijd moeten controleren van kopers.

En vervolgens sturen die 12 jarigen hun grote broer of hun pa langs om het voor hun te gaan kopen en spelen ze het alsnog. Net zoals dat minderjarigen ook gewoon bier drinken en roken en weetikveel wat ze nog meer niet mogen...
Leeftijdsrestricties slaan nergens op |:(

Ja maar dan hou je er wel controle op wie het koopt. 18 is ook erg oud maak er 16 van.
En als pa of broer het koopt dan is dat hun verantwoordelijkheid.

Als je de jeugd wilt beschermen moet je als overheid zorgen dat de straten veilig zijn. Op een paar WoW-addicts na is er nog nooit iemand doodgegaan aan een spelletje.

Ik ben het helemaal met je eens. De overheid heeft belangrijker taken dan een scene wel of niet toe te staan in een game.

Ze kunnen inderdaad beter pas wat doen als een losertje wiens vader niet op de opvoeding let effe 20 klasgenoten neermaait. De overheid geeft terecht grenzen aan. En dat wordt lastiger te bewaken in het digitale tijdperk. Maar uiteindelijk meanderen we wel naar een bruikbare tussenweg...

In ieder land wordt een zekere vorm van (zelf)censuur en overheidsturing toegepast.

Probeer in nederland eens Mein Kampf te krijgen. Een wet tegen roken in openbare gelegenheden. Alcohol in het verkeer. Kinderzitjes in auto.

De lijst is behoorlijk groot. Je zou dus terecht kunnen aannemen dat iedere regering dingen regelt waarvan zij vind dat het geregeld moet worden. En als je het er niet mee eens bent dan ben je vrij om op een andere partij te stemmen, net zoals in Duitsland.

Maar aangezien het gewoon de wet is in Duitsland zou de meerderheid van de Duitsers daar geen probleem mee hebben.

JE hoort er hier in DLD verdomd weinig over dat de schokkende scenes eruit gehaald worden. Sterker nog, het is al jaar en dag norm dat in Duitsland de geweldsuitbarstingen in spellen drastisch gesneden worden. Carmagedoon, Syndicate, alles waar in Nederland heisa over was is hier gecensureerd. En men vindt dat normaal.

Ik koop het spul gewoon bij play.com, dan spreken m'n spellen geen Duits met me, is het goedkoper en kan ik zelf bepalen wat mij schockeert. Maar als ik zo de schappen bij Mediamarkt eens bekijk ben ik daar bepaald geen mainstream gamer mee.

Een aantal van de zaken die je opnoemt *moeten* ook wel door de overheid gereguleerd worden, omdat er niemand anders is die het zal doen. Wil je echt dat mensen dronken rondrijden? Als er geen wetten tegen zijn zullen er een stuk meer zijn die het gaan doen, omdat ze niet weten hoe ver ze kunnen gaan.
Persoonlijk vind ik ook dat ze met die wetten tegen roken wel eerder hadden mogen komen, want rokers bewijzen keer op keer weer dat ze een asociale bende zijn die het hun goed recht vinden hun omgeving te vervuilen met hun stank. Moet je eens kijken hoe snel ik de politie achter me aankrijg als ik stinkbommen op straat gooi, maar als een roker een peuk op steekt moest het maar kunnen? Doe het lekker thuis ofzo?

Ben het verder wel met je eens hoor, dat sommige zaken totaal onnodig zijn. Ik maak zelf wel uit of ik Mein Kampf wil lezen of niet. Het is een belangrijk onderdeel van onze Europese geschiedenis geweest. Kinderzitjes vind ik ook de verantwoordelijkheid van de ouders, het is tenslotte hun eigen kind, en niet mijn zorg als het verongelukt. Maar dat zegt nog niet dat alle regulering onzin is, zoals een paar van de andere voorbeelden die je er bij haalt.

Op een andere partij stemmen zal overigens niet zoveel helpen. Het is toch een grote CDA dictatuur tegenwoordig. CDA wil geen coalitie met de 2de grootste partij, dus gebeurt het niet. Alles wat niet door hun christelijke beugel kan moet verbannen worden, en als je op een andere partij gaat stemmen die het niet met ze eens is gaan ze dat gewoon zitten blokkeren.
Onze overheid heeft niks meer met democratie te maken. Waarom denk je dat ze weg kunnen komen met al die "anti-terrorisme" maatregels van tegenwoordig, die eigenlijk alleen maar bedoelt zijn om iedereen als een big brother in de gaten te houden? Denk aan data-retentie door isp's, koppeling van de ov chip aan je adres, verplicht een ID-kaart bij je hebben op straat, biometrische kenmerken in je paspoort en een database opslaan, etc etc.

Ik betwijfel dat sterk, de meerderheid zal gewoon hem liever in de bekende winkel kopen en zal niet snel heel andere wegen gaan nemen om die game te krijgen, enkel vanwege die ene scene.
Verder zullen veel duitse gamers juist wel een voorkeur hebben voor de game in hun eigen taal (wat in duitsland meer een gewenning is dan in bv nederland).

Overigens gaat het in Duitsland om een 'industriele zelfcontrole' van de winkels en uitgevers, die een door de industrie zel ingesteld controle-orgaan hebben welke de game vrijgeeft voor een bepaalde leeftijd: De 'Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle'.

Waarschijnlijk heeft die bepaald dat als de game die betreffende scene bleef bevatten, hij enkel ter verkoop boven de 18 vrijgegeven zou zijn en winkels verplicht deze ook enkel aan ouderen te verkopen, een aantal winkels (grote warenhuizen) weigeren ook zulke games te verkopen...

In Duitsland is dat bv ook met versies van GTA het geval, dat scene's ontbreken of gecensureerd zijn voor een lagere rating (maar niet GTA IV, welke enkel aan volwassenen verkocht mag worden, en een USK-18 rating heeft).

Microsoft als game-uitgever heeft een behoorlijk aantal games die ze weigeren in duitsland uit te geven, vanwege die 'zelfcontrole-ratings'; onder meer 'Gears of War'

[Reactie gewijzigd door RM-rf op maandag 9 november 2009 10:11]


Ik denk dat er wel een onofficiële patch zal komen die het level wel mogelijk maakt. :)

Dat zal niet lukken bij MW2. Je speelt het langs Steam en Valve houdt zich aan deze regeling waardoor ze je installatie zullen aanpassen naar een correcte gecensureerde versie.
Is ook zo gegaan met al de Duitsers en Australiërs die L4D2 hebben laten pre-orderen door iemand uit het buitenland. Ze hadden de uncensored maar Valve heeft het bij iedereen aangepast zodat het terug aansluit bij de wet.

Bij L4D2 is de gore er wel makkelijk in te modden door 2bestanden aan te passen. Geen idee of dat bij MW2 zal mogelijk zijn met hun engine en op de consoleversies zal het sowieso niet lukken.

Dan speel je toch gewoon de illegale versie? Zou ik in ieder geval wel doen, als de overheid dat soort betuttelende maatregelen op denkt te moeten leggen.

Als je het niet eens bent met de overheid moet je de overheid overtuigen het in het vervolg anders te doen. Door een illegale versie te downloaden ben je zelf illegaal bezig én onthoudt je de uitgever ook nog eens geld. En dat enkel omdat je de overheid betuttelend vindt....

Dat hoeft niet. Als ze wel de game bezitten maar gewoon de andere versie downloaden is dat een ander verhaal.
Ik heb zelf een paar games die ik met crack speel omdat ik een hekel heb aan online activatie. En er zijn genoeg mensen die een no dvd gebruiken.

Op consoles speel je niet langs steam neem ik aan?

Probeer op consoles maar een onofficiële aanpassingen aan het spel te maken...


Ja? Dus jij kent landen waar de nieuwe COD voor rond een tientje of 2 wordt aangeboden? 8)7 Overdrijven is ook een vak he... sowieso zijn er meerdere factoren om rekening mee te houden, misschien de belangrijkste; dingen zoals garantie e.d. Natuurlijk als je goed zoekt zal je het in het buitenland goedkoper kunnen vinden, maar absoluut niet met de marges die jij zegt, een 10 à 15 euro besparing is veel realistischer imao.

Overdrijven is ook een vak: in Nederland zijn weinig plekken waar je MW2 voor de console voor minder dan 60 euro kunt kopen. Veel winkels hanteren zelfs gewoon 65 euro voor de standaard versie.

Dus 3 tientjes eraf is in dat geval 35 euro. En dát is inderdaad de importprijs vanuit Azië.

garantie vind ik niets zeggend; ik heb ~30 ps3 games en nooit ook maar 1 issue mee gehad, en nee ik berg ze niet netjes op in een doosje ... deze slingeren door de toko heen :+ (ps3 schijfjes zijn zeer solide)

overdrijven? dat doen de prijzen in de EU. in nld koop je COD voor 65-70euro, vanuit canada en/of asie importeer je 'm voor nog geen 30-35eur,

MicGlou, get your facts straight ; het verschil is zelfs nog groter, 35-40euro voordeel zou betere indicatie zijn.

Echt je bent een dief van je eigen portemonnees als je in de EU je games koopt.

[Reactie gewijzigd door himlims_ op maandag 9 november 2009 14:52]


himlims get your facts straight;
ps3 €51,-
xbox 360 €51,-
pc €35,-
dus jij kan de pc versie gratis krijgen?
en voor 16 euro voor een van de consoles?

[Reactie gewijzigd door Kroepoe op maandag 9 november 2009 17:24]


Waarschijnlijk niet. Overigens is de 'censuur wet' in duitsland al vrij lang van toepassing op andere games voor zover ik weet. Call of Duty 4 en Counterstrike hebben toch ook groen bloed en mannetjes die gaan zitten als ze dood zijn? 8)7

Ik denk niet dat alle Duitsers die game massaal gaan importeren. Een aantal dagen geleden vonden velen de scene nog zo schokkend dat ze m niet zouden spelen, en nu zouden ALLE mensen die dit spel willen dit per se gaan importeren voor die ene scene. Geloof het maar niet.

Hahahahha, moet toch niet gekker worden. Gaat een beetje de kant van China of Noord Korea op :P Een sticker met de leeftijd er op lijkt me toch genoeg...

[Reactie gewijzigd door jporter op maandag 9 november 2009 09:44]


Want de desbetreffende spoiler heeft ook echt iets met Duitsland te maken? In de tijd van de oorlogen was er nog amper sprake van commerciële luchtvaart zo ver ik weet....

Het lijkt mij meer te maken hebben met de wetgeving in Duitsland dan iets dat met de Duitse geschiedenis te maken zou hebben.

De Duitse wetgeving is nu eenmaal heel streng over bloed en schokkende scenes in games.

Heeft inderdaad alles met de regelgeving, en niet met de gescheidenis te maken. Echter, de reden dat die regelgeving zo streng is, heeft uiteraard wel alles met de geschiedenis te maken. Duitsers zijn zich extreem bewust van WO-II, en dat uit zich dan in dit soort regels om maar te zorgen dat de nieuwe generaties zoiets nooit meer zullen doen. (Verder is Duitsland ook een beetje regelziek... :) )

En je kunt je afvragen of ze dat niet een beetje overdrijven... Van de andere kant... Toen ik op een conferentie in Oostenrijk was, werd ons met trots verteld hoeveel mooie dingen Hitler wel niet had willen doen in zijn favorite stad Lintz. En toen had ik het gevoel dat Oostenrijk een beetje te weinig van de oorlog had meegekregen.

Na de tweede wereldoorlog denk je toch dat ze wel wat gewend zijn ;)
Beetje jammer dat ze de keuze niet gewoon aan de volwassenen zelf overlaten zoals het spel ook bedoeld is 18+...

Verder zal ik puur om de manier waarop de community als onkruid wordt omver gewied met deze game, nooit deze in de winkel halen.

Na de tweede wereldoorlog denk je toch dat ze wel wat gewend zijn ;)
offtopic:
:')

"Ja kleinzoon, jij maait nu wel een hele terminal neer maar bij Malmedy konden wij er ook wat van!"


Ik verwachtte eigenlijk niets anders van Duitsland. Best triest dat dit gebeurt, maar met de recente moordpartijen op enkele scholen zie ik het niet snel veranderen.

Dat by Malmedy is een hoax.
Joachim Peiper die dit geacht was gedaan te hebben was er een enkele 50KM vandaan.

Het ging als volgt.

De Duitsers hadden zo'n enorme opmars dat ze de gevangenen gewoon niet konden nemen en dat de Amerikanen gewoon maar naar achteren werden gestuurd.

Daar liepen ze recht op de Hitlerjugend af. Die nog onervaren was en gewoon een bataljon Amerikaanse soldaten zag aankomen. Ze aarzelden niet en openden gewoon het vuur.

Het verhaal dat ze koelbloedig zijn afgeslacht is er later omheen verzonnen.

Die schietpartijen op scholen hebben niks met games te maken. Je gaat door een spelletje op de computer niet ineens echte wapens kopen en die meenemen naar je school om ze te gebruiken. Iemand die dat doet had sowieso al de mogelijkheid om aan dat soort wapens te komen, maar hoor niet eens buiten rond te lopen. Dat zo iemand dan toevallig ook een spelletje speelde zal waarschijnlijk eerder een gevolg zijn geweest van z'n rare wereldbeeld dan een oorzaak van z'n gedrag.
Als ik ooit iemand omleg zullen ze wel naar world of warcraft gaan wijzen. "Dat pvp is toch zo evil, je maakt er andere spelers dood. Blizzard moet een versie van WoW zonder pvp uitbrengen!"

Zal vast niet schokkender zijn dan het Nazi zombie tafereel in deel 5. En dit werd wel gewoon gedoogt.

Het is ook volstrekte willekeur hoe die censuurcomissies hiermee omgaan. Ze censureren alleen games die bepaalde aandacht in de mainstream media genereren. Kan ook niet anders, omdat ze nooit de mankracht hebben om iedere game tot het gaatje uit te spelen.

Dan vragen ze toch gewoon de dev codes voor God mode?
Dan kunnen ze rustig elke texture apart onderzoeken in elke modus.

Heeft te maken met de hetze die op dit moment gaande is naar aanleiding van die shietpartij in Wenningen (oid)

Schieten op militairen mag, schieten op burgers mag niet. Lijkt me vrij duidelijk.
Beelden worden als te bloederig of schokkend ervaren en zouden eventueel aanzetten tot copy cat gedrag.
Vraag ik mij af wat het verschil is in beelden op internet ( you tube) of het journaal waar je dagelijks zulke beelden ziet.
Een jonger persoon (lees tiener) wordt niet alleen beinvloed door het spelen van een game, kun je je afvragen waarom ze eigenlijk die scene dan in een game stoppen.

Vandaar mijn reactie op dit artikel. Deel 5 was ook erg schokkend. Met sommige wapens kon je gewoon andere spelers/ mensen door midden knallen of hele stukken been eraf schieten en vlogen de afgeschoten lichaamsdelen in overal rond. Ook gears of war en Saw the videogame zijn in duitsland toegestaan. Deze games zijn schokkender als MD 2

hier nog een keer de scene waar het om ging
http://www.youtube.com/watch?v=SHV5uopEJBw

vind het trouwens best heftig voor een spel

Nog even en Crytek gaat straks ook Duitsland verlaten.

Duitsland is altijd al een beetje in de censuur geweest. Kan me nog herinneren dat er een spel was waar het bloed werd vervangen door een groene kleur (Shadow Warrior toch?).

Afijn, heb net de UK versie besteld dus ben benieuwd :)

Volgens mij wordt in zowat alle spellen daar de kleur van het bloed verandert...
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 09:42 Video: Shattered Horizon
Vorige 09:08 Olympus zet nieuwe MFT-lenzen op roadmap
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011