Hoofdcategorieën
Device Settings

Strijd tussen Intel en EU laait op na vrijgeven mails van pc-fabrikanten

Door Olaf van Miltenburg, dinsdag 22 september 2009 11:46, views: 19.482

Intel heeft in scherpe bewoordingen gesteld dat de Europese Commissie bevooroordeeld was bij zijn antitrust-beslissing. De fabrikant reageert daarmee op het vrijgeven van belastende e-mails van computerfabrikanten door de EU.

De Europese Commissie heeft onder andere e-mails van Dell, HP, Lenovo en NEC gepubliceerd om te laten zien dat zijn beslissing dat Intel concurrenten heeft benadeeld op bewijs stoelt en rechtvaardig was. De Europese Commissie legde Intel half mei een boete van 1,06 miljard euro op wegens misbruik van zijn dominante marktpositie. Intel zou hardwarefabrikanten kortingen hebben aangeboden op voorwaarde dat ze alleen, of nagenoeg exclusief, Intel-cpu's zouden gebruiken in hun producten.

Een mail van HP van september 2004 meldt bijvoorbeeld: "Je kunt de commerciële AMD-lijn in de kanalen van geen enkel land gebruiken. Als je het wel doet en we worden gepakt (en dat worden we) dan verliezen we (maandelijks) het Intel-geld (dan beëindigen ze de overeenkomst)." HP zou de Commissie ook hebben laten weten dat het met Intel was overeengekomen dat het minstens 95 procent van zijn zakelijke desktops van Intel-cpu's voorzag om zo krediet bij de chipfabrikant op te bouwen. Verder zouden er restricties zijn opgelegd voor de wijze waarop de weinige AMD-systemen aan de man gebracht konden worden.

In interne mails van Dell staat dat 'Intel bereid zou zijn voor een totale oorlog als Dell meedoet met de AMD-exodus' en dat de korting tot nul gereduceerd zou worden voor minstens een kwartaal. Verder zou Intel de grootste computerketen van Europa, Media Saturn, betaald hebben om alleen Intel-systemen aan te bieden.

Intel reageerde fel op de publicatie. "Intel is tot de conclusie gekomen dat de Commissie het onderzoek in is gegaan met een bevooroordeelde blik", zo verklaart de fabrikant, die er aan toevoegt dat de EU "belangrijk bewijsmateriaal dat niet in overeenstemming is met zijn blik op de wereld heeft genegeerd, geminimaliseerd en in gevallen zelfs geweigerd." Volgens de fabrikant heeft de EU zich gebaseerd op 'emotionele' en 'speculatieve' uitingen en heeft het 'documenten, geschreven verklaringen en getuigenissen die onder ede zijn gedaan door belangrijke personen die betrokken waren bij de betreffende onderhandelingen' links laten liggen. Intel zal naar eigen zeggen pas gedetailleerd op het vrijgeven van het bewijs van de EU reageren als het toestemming heeft van de derde partijen van wie het bewijsmateriaal zou zijn genegeerd.

AMD op zijn beurt heeft de publicatie van de EU toegejuicht. "Dit is de eerste keer dat Intel zich geconfronteerd ziet met feiten omtrent zijn illegale gedrag die publiekelijk beschikbaar zijn en het zal niet de laatste keer zijn. De onderzoeken van de Amerikaanse Federal Trade Commission en de openbaar aanklager van New York en de civiele zaak die AMD tegen Intel voert zal andere duidelijke voorbeelden geven van de inbreuken die Intel op de wet pleegt."

Volgende 12:14 Samsung toont mobiele processors en geheugen
Vorige 11:14 Empire: Total War wordt in oktober uitgebreid met Warpath
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  »


Intel fanboys roemen hun waarschijnlijk voor de producten en niet voor de bedrijfsvoering.

Dan moeten die fanboys nog maar eens nadenken: een bedrijf dat bereid is dit soort trucs met hun afnemers uit te halen is ook bereid om jou als consument te naaien. Bovendien is gezonde concurrentie (echte concurrentie dus) goed voor de conument en dus voor de fanboy.

Dan moeten die fanboys nog maar eens nadenken: een bedrijf dat bereid is dit soort trucs met hun afnemers uit te halen is ook bereid om jou als consument te naaien.
Sorrie dat ik je bubbel laat barsten, maar dit geldt voor elk bedrijf. Elk bedrijf dat zijn/haar klanten kan naaien zonder dat ze dat op de lange termijn klanten kost zal dat gewoon doen. AMD net zo goed.

Ik ben het met je eens dat dit op de langere termijn wel goed is voor de concurrentie, AMD kan zo beter groeien (schaalvoordelen benutten). Maar ik kan niet zeggen dat het mij een ruk interesseert of de top van Intel zo corrupt is als ik weet niet wat: werkt mijn processor, was hij goedkoper dan de concurrent en evensnel? Ja: mooi.

"Don't be evil" is the informal corporate motto (or slogan) of Google
http://en.wikipedia.org/wiki/Don't_be_evil

Sommige bedrijven doen toch hun best om als klantvriendelijk over te komen (ik laat in het midden of ze het ook door en door zijn) en dan zijn zaken als deze kortingen natuurlijk onmogelijk om in de bedrijfs philosofie weg te werken.

Bekijk ook de top van de shopreviews hier op tweakers en je ziet dat er wel degelijk bedrijven zijn die beseffen dat een vriendelijke band met de klant een belangrijke zaak is voor lange termijn winst.

Dat ben ik toch niet met je eens Mecallie. Zou jij bij een bedrijf spullen kopen wanneer je weet dat dat bedrijf hun chemische afvalstoffen in het milieu dumpt? Ook al zijn ze dan (daardoor) de goedkoopste?

Of waar zou jij eerder een bankrekening openen, bij een bank die jou geld investeert in wapens of een bank die investeert in het milieu? Ook al scheelt je dat dan misschien 0.2% rente op jaarbasis?

Dit zijn misschien wat extreme voorbeelden maar als ik bepaalde kennis van bedrijven heb maakt dat wel degelijk uit of ik wel of niet iets koop bij dat bedrijf of naar de concurrent ga die het (voor zover bekend) wel allemaal netjes doet.

Kijk als ik iets niet weet kan ik het ook mijn beslissing niet laten beinvloeden, maar bij het lezen van dit soort (dreig)emails van Intel naar HP en Dell ga ik toch meer sympathie voor AMD krijgen en zou mijn volgende CPU zomaar eens een AMD kunnen worden.

En dan ben ik vast niet de enige die dat denkt. Een goede naam maakt of kraakt een bedrijf.

Volgens mij ben je de enigste die zo denkt. De meeste mensen kan het echt geen moer schelen hoe hun producten worden gemaakt als het maar goedkoop is. Moest het de mensen echt kunnen schelen waarom komt dan het gros van wat we kopen uit sweatshops in China.

Ik ben trouwens wel eens benieuwd welk besturingssysteem jij gebruikt. Ik hoop voor jouw dat het geen Windows is want anders ben je net zoals iedereen: niet geïnteresseerd in hoe een product succesvol is geworden

MS windows was helemaal geen marktleider toen, had dus geen monopoly positie toen der tijd. ;)

En nu legt MS echt geen bedrijven op dat die geen linux mogen gebruiken, zover ik weet niet.

mkools24 is zeker niet de enige die er zo over denkt...

Nu ga jij toch wel heel erg kort door de bocht.
Er zijn wel degelijk heel veel mensen die hun beslissing op meer zaken laten baseren dan alleen de prijs.
Kijk maar eens naar het aanbod van scharrel eieren en vlees.
Maar je hebt wel een punt als je zegt dat mensen veel informatie niet willen weten omdat ze anders wel eens een duurder product zouden kopen.
Zolang je het niet officeel weet is het niet erg.

Want als jij 2 shirts naast elkaar legt 1 voor 5 euro met een bord erbij dit is gemaakt door kinderslaven van maximaal 11 jaar onder erbarmlijke omstandigheden, er naast een shit voor 10 euro gemaakt in NL.

Dan weet ik wel dat toch veel NL shirt verkoopt.
Dus zolang er niet opstaat dat het door kinderen is gemaakt en de meeste mensen zich er niet inverdiepen vinden ze het prettig dat het goedkoop is.

nja het spijt me maar wat je zegt is natuurlijk vreemd.. intel bied kortingen aan dell bijv dan worden de pc's toch goedkoper als dat ze zonder korting waren ;) nu kan dell ook de hoofdprijs vragen en meer winst maken maar dat doen ze niet want ze willen veel verkopen..

korting wordt gegeven om een positie te bemachtigen.

hebben ze eenmaal een positie, levert dat schaalvoordeel op, die voor een deel gebruikt wordt om de korting te kunnen blijven geven, en voor de rest ten goede komt van de leverancier.

eenmaal een positie bemachtigd is er veel minder incentive om nog kortingen te geven. monopolisten geven per definitie géén korting.....

EDIT

overigens blijf ik het heel mooi vinden dan de strijd voor de "vrije markt" (=zonder prijsafspraken en dwang overeenkomsten) vooral gevoerd wordt vanuit Europa, terwijl dit eigenlijk van oudsher een angelsaksisch-kapitalistisch dogma is. m.a.w.... Amerika wordt op dit moment rechts ingehaald op het punt waar ze de wereld mee veroverd hebben.....

[Reactie gewijzigd door antiekeradio op dinsdag 22 september 2009 12:42]


Uhm MS geeft wel degelijk korting en hebben wel degelijk een monopolie...

Oh ja, want Microsoft is de ENIGE die een OS aanbiedt in de HELE wereld, de enige die een office-suite levert, de enige die een spel console levert, de enige die muizen levert, de enige die en ga zo maar door.

Monopolie=alleen aanbieder.

Zeer dominante marktpositie.

Niet als op de lange termijn AMD dood gaat en Intel alles kan vragen wat ze leuk vinden.


Kijk dan naar het voorbeeld van HP, ze mochten maximaal 5% AMD verkopen en dan nog onder restricties. Dan is het toch logisch dat AMD het niet redt onder zulke omstandigheden. Heeft niks met zeuren te maken.

Ik wist niet dat AMD failliet was |:(

Het ligt wat gecompliceerder dan dat. Natuurlijk kan (bv) Dell het niet netjes vinden wat Intel doet, maar wat moeten ze dan? Zij hebben namelijk ook te maken met concurrenten (bv HP en zo) die het wél doen. En als hun PCs steevast meer kosten dan die van de concurrent is het ook gauw afgelopen met (bv) meneer Dell.
Er hoeft maar eentje 'ja' te zeggen tegen de voorstellen van Intel, en een hele rits anderen is eigenlijk gedwongen om mee te doen.

Tenzij ze bij AMD een betere deal kunnen binnenslepen natuurlijk. Aangezien AMD over het algemeen goedkoper is dan Intel, heeft een computerfabrikant met lef toch wel kans van slagen om onder de deal met intel uit te komen en alsnog met de andere fabrikanten te blijven concurreren.

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op dinsdag 22 september 2009 14:31]


Moet AMD ook nog genoeg productie-capasiteit hebben he
AMD had/heeft dat niet waardoor de PC-boeren klem zaten

Onzin. Zelfs al zouden ze met AMD een goede deal kunnen sluiten, dan nog snijden ze in hun vingers. Er zijn veel klanten die perse Intel willen en die zijn ze dan gewoon kwijt.

Verder kan AMD zowiezo niet snel extra kortingen geven, ze zitten al heel laag. Die kans waa rje over praat is dan ook zeer, zeer klein en mede daarom heb je ook geen enkel bedrijf die stap zien maken.

Dat intel hierop aangepakt word vind ik niet meer dan normaal. Wat ik echter jammer vind, is dat het AMD niet echt helpt. De pijn is geleden. Daarom zou het beter zijn als ze ook iets verzinnen om AMD tegemoet te komen voor de geleden schade, dan denk ik bijv. aan ontzegging van betaling voor patenten die van Intel zijn of zo iets.

Bedrijven bestaan uitsluitend om 2 redenen: Overleven en winst maken. Zelfs al moeten ze de planeet verkopen aan buitenaardse wezens om geld te verdienen dan doen ze het nog.
Dat neemt niet weg dat de personen die in het bedrijf de baas zijn af en toe aan de rem kunnen trekken als ze iets niet ethisch verantwoord vinden, maar over het algemeen gaat het alleen om geld verdienen.

Als je het zo wilt zien draag je ook bij aan waar deze situatie zo is: overleven en winst maken als motto en daar maar aan bij blijven dragen (door voor dat soort organisaties je tijd te verbrassen, en je geld ook als consument). De mens centraal zetten is intelligenter en op de langere termijn ook nog economischer. Voorlopig zijn we daar nog niet aan toe met meelopers zoals mensen die zeggen 'het is zoals het is'. Durf eens een andere bestaans reden centraal te stellen. OVerleven en geld verdienen gaat ook wel behoorlijk lukken daarnaast hoor.

Beste Jeroen: veel bedrijven halen dit soort trucs uit. Niet alleen "kies voor mij" maar ook "kies niet voor de concurrent". Of: een leverancier rekent korting afhankelijk van de locatie in de supermarkt. Betere A-locatie? Hogere korting...

De grens tussen wel en niet toelaatbaar is maar dun.

Het verhaal verklaart ook waarom Dell elke keer wel met AMD processoren leek te gaan komen, maar steeds maar niet (of zeer beperkt?) deed. Alleen maar om Intel onder druk te zetten "he, we kunnen zo overstappen hoor, naar een concurrent van je, dus krik die korting nog maar eens op....".

Ik ben zeer voor eerlijke handel, maar dat schijnt niet te kunnen.....

Beste Jeroen: veel bedrijven halen dit soort trucs uit.
Maar de meeste bedrijven hebben geen >75% marktaandeel zoals Intel.
Als Via of AMD bij Dell op de stoep staan en zeggen "Als jullie geen Intel meer verkopen dan krijgen jullie korting" dan lacht Dell ze de tent uit. Bovendien kan Intel zo'n spelletje veel langer volhouden dan Via of AMD: Intel zou desnoods een paar jaar hun CPU's onder kostprijs kunnen verkopen, om dat verlies weer dubbel en dwars terug te halen nadat de concurrentie failliet is gegaan.
In een markt waar geen enkele partij een ongezond groot marktaandeel heeft, zijn dit soort kortingen ook geen enkel probleem: als koekjesfabriek X bij Albert Heijn zegt: als jullie alleen koekjes van ons merk verkopen, dan krijgen jullie korting, dan zegt koekjesfabriek Y dat bij de Lidl, of koekjesfabriek Y zegt: bij ons krijgen jullie meer korting.

Alle fanboys, toch? Apple, PlayStation, Xbox, Google... Allemaal bedrijven die wel wat te verbergen hebben, maar iedereen die er 'fan' van is, is dat vanwege de producten.

Apple fanboys bestaan alleen omdat die constant in de hype en marketing blijven trappen, Apple producten zijn absoluut niet superieur aan gelijke producten. Het is puur en alleen "het gevoel"...

Intel reageerde fel op de publicatie. "Intel is tot de conclusie gekomen dat de Commissie het onderzoek in is gegaan met een bevooroordeelde blik", zo verklaart de fabrikant, die er aan toevoegt dat de EU "belangrijk bewijsmateriaal dat niet in overeenstemming is met zijn blik op de wereld heeft genegeerd, geminimaliseerd en in gevallen zelfs geweigerd."
Welk bewijsmateriaal gaat het dan over?

Als ik zo lees dat bedrijven geen korting krijgen als men non-Intel systemen verkoopt (zoals in het geval van Dell), dan is dat toch wel degelijk machtmisbruik. Zeker als je dat in combinatie ziet met het feit dat Intel een enorm groot marktaandeel op de markt van x86-processors heeft.

In hoeverre dit ook voor een verandering in het aanbod zorgt, dat valt natuurlijk nog wel te bezien. Pas als alle (of in elk geval een flink deel van de) grote PC-leveranciers AMD-processoren in hun producten op gaan nemen is het doel van deze EU-actie daadwerkelijk bereikt...

Welk bewijsmateriaal gaat het dan over?
Bewijs van Intel dat het allemaal niet zo is, en de EC afgekeurd heeft om wat voor reden dan ook. (terecht of niet).

Maar alles wat Intel als tegengesteld bewijs kan natuurlijk uit de duim gezogen zijn, vooral omdat ze de dwang voornamelijk tijdens meetings hebben uitgesproken, en nooit op papier hebben gezet. ( logisch, de planeet zou te klein zijn ).

Laat ze dat bewijs dan openbaren! Ze kunnen roepen wat ze willen, maar dat overtuigt niemand. Nu de EU bewijsmateriaal openbaar heeft gemaakt, is Intel aan zet. Dat ze maar laten zien wat ze hebben. En ja, ík ben bevooroordeeld in dit geval, en denk dat ze vooral hard schreeuwen en weinig te vertellen hebben.

Vraag me uberhaupt af wat je hier als tegenbewijs tegenover kunt zetten, de inhoud van de mailtjes laat weinig tot de verbeelding over.

De bron van de mailtjes zijn klanten van Intel, die melden dat "Intel heeft gezegt". Dat laat ruimte over voor mislukte interpretatie, verkeerd begrepen hebben, etc. Dit soort 'getuigen' worden door een rechter vaak niet erg betrouwbaar geacht.

Ik speel hier natuurlijk een beetje de advocaat van de duivel.

Als ditzelfde verhaal in vrijwel identieke vorm bij een hele boel verschillende getuigen, bij verschillende klanten van Intel opduikt, is het natuurlijk bijzonder aannemelijk dat het echt zo is. En dan zit Intel bijzonder goed klem.

Doel van deze EU actie is om te laten blijken dat Intel hun machtspositie niet mag misbruiken, niet om de markt te verdelen tussen AMD en Intel.

Doel van het publiceren van deze documenten was om de lastercampagne van Intel bij de wortel aan te pakken, nu reageert Intel als de gebeten hond. Het mag een publiek geheim heten dat Intel dit gedaan heeft. Zelfs als je 5 jaar geleden bij de MM stond om te informeren naar laptop/pc wist de medewerker al te vertellen dat er zo weinig AMD-hardware was vanwege afspraken met Intel.

Hoewel ik het niet goedkeur is het volgens mij geen machtsmisbruik. Intel is niet verplicht om korting te geven. Machtsmisbruik zou het zijn als ze Dell meer dan de normaal prijs laten betalen als men niet exclusief voor Intel gaat.

Het is gebruikelijk om korting te geven als er grote partijen afgenomen worden, zoals ik het lees zou men dit soort kortingen niet geven zodra er 1 soort systeem met een CPU van AMD verkocht werd...

Verder speelt ook mee dat Intel een groot marktaandeel heeft, AMD zou nu zo'n eis wel mogen stellen omdat het maar een betrekkelijk klein marktaandeel op de processormarkt heeft.

Je mag volgens de regels bij korting geven niet van de afnemer eisen om geen producten van een concurrent te kopen.

Op het moment dat je een markt strategische eis gaat stellen (of eigenlijke welke eis dan ook welke niet gerelateerd is aan de koop), i.c.m. kortingen geven, misbruik je je macht. Nee, intel hoeft geen korting te geven (alhoewel het natuurlijk ongekend is dat je een miljoen stuks van iets besteld en vervolgens geen minimale bulk korting krijgt) maar intel boodt de korting wel aan, maar onder voorwaardes. Dat is misbruik.

specifieker: onder anti-concurerende voorwaarden. En dat, is heel erg tegen iedere mededingings / vrije markt wet die je kunt vinden. :)

En wat is dan het verschil? Als ik 9 mensen korting geeft en nummer 10 niet, dan komt het er toch feitelijk op neer dat nummer 10 meer moet betalen. Het niet krijgen van de korting is als het moeten betalen van een boete.

Als een bedrijf geen korting krijgt aka. meer moet betalen voor Intel CPU's zijn diens machines dus duurder. De klant koopt vervolgens bij een andere leverancier. AMD had te weinig productiecapaciteit om van de ene op de andere dag een grote computerbouwer van chips te voorzien. Dus waren de bedrijven afhankelijk van Intel, en Intel zorgde door middel van hun kortingen systeem dat AMD hun klantenbestand moeilijk kon uitbreiden. En zonder groeiend OEM klantenbestand en groeiende afzet groeit het bedrijf niet, worden er moeilijk investeerders gevonden, kan de productiecapaciteit niet uitgebreid worden. Cirkeltje rond.

Dat is waar die korting op neerkomt. Verkoop je beide, dan betaal je 'de volle mep', doe je alleen intel, dan is het 'met korting'. Zo brengt Intel het, maar je kan het ook zien als de korting is de normale prijs, de andere als meer dan normaal.

Hoewel ik het niet goedkeur is het volgens mij geen machtsmisbruik. Intel is niet verplicht om korting te geven. Machtsmisbruik zou het zijn als ze Dell meer dan de normaal prijs laten betalen als men niet exclusief voor Intel gaat.
Dus als ik de "normale prijs" op $100 zet, en iedereen die geen AMD verkoopt $50 korting geef, dan is dat volgens jou legaal, terwijl als ik de normale prijs op $50 zet en iedereen die AMD verkoop $100 laat betalen dan is het niet legaal... zoek de verschillen...

Is wel machtsmisbruik. Bij afname van grote aantallen krijg je in de regel altijd korting, meer afnemen is meer korting. De verkoopprijzen bij de resellers zijn ook gebasseerd op de korting die de reseller krijgt. Meer inkopen betekend dus meer winst op je eindproduct maken of je verkoopprijs drukken.

Wat Intel in feite doet door die korting niet te geven wanneer er AMD gekocht wordt is de prijs opdrijven (of minimaal de winstmarge verlagen) van de producten die de reseller verkoopt. De reseller zijn concurrentie positie verslechterd daardoor, immers concurrenten die het aanbod wel aannemen kunnen dan voor lagere prijzen Intel systemen verkopen. Ze worden dus praktisch gedwongen op het aanbod in te gaan als ze willen kunnen blijven concurreren.

Intel is idd niet verplicht om korting te geven. Daar heb je helemaal gelijk in. Mag ik je de volgende vraag dan stellen: Waarom geeft (gaf) Intel die kortingen uberhaupt ?

Zoals het uit die documenten is af te leiden geMISbruikten ze de "korting" om eisen te stellen aan de afnemer. Eisen, die zeer nadelig waren voor hun concurrent. Dat noemen we ook wel machtsmisbruik.

Wat wellicht nog wel zou kunnen is, jij krijgt korting, maar dan willen we stickers op de etalage. Een reclamezuil in de winkel, whatever. Zodra je echter gaat dicteren wat er wel en niet verkocht mag gaan worden, ga je zwaar over de scheef. Dat weet Intel natuurlijk ook donders goed en daarom staat er over dit soort afspraken dan ook niks op Intels papier (of in de contracten).

Welk bewijsmateriaal gaat het dan over?
Vermoedelijk over de officiele overeenkomsten waar deze beperkeingen niet in staan.

Als ik het materiaal van de EU goed begrijp hebben medewerkers van PC fabrikanten aangegeven dat veel van deze voorwaardes alleen mondeling ziin afgesproken en dat de officiele contracten vaak niet representatief waren voor die gemaakte afspraken.
Logisch lijkt me dan dat Intel juist zaken als deze contracten juist als het enige echte bewijs wil aanvoeren.

[Reactie gewijzigd door hAl op dinsdag 22 september 2009 12:08]


Ik heb even zitten lezen maar ik kan eigenlijk geen bewijs vinden dat Intel tegen dell gezegd heeft dat ze gekort zouden worden. Het is meer dat er bij Dell een verwachting was dat Intel hen minder korting zou geven en die ingehouden korting naar een andere partij zou gaan waardoor Dell minder zou verdienen. Die verwachting was de reden dat Dell niet aan AMD begon maar ik heb nog geen bewijs gevonden dat intel dit zo rechtstreeks aan Dell heeft meegedeeld. En tsja, als je als bedrijf verkeerde verwachtingen hebt, is dat niet de fout van je leverancier.

Maar ik kan er overheen gelezen hebben. Iemand duidelijke mails gevonden waarin Intel iets tegen HP zegt wat de basis is voor de volgende mening binnen HP?
je kunt de commerciële AMD-lijn in de kanalen van geen enkel land gebruiken. Als je het wel doet en we worden gepakt (en dat worden we) dan verliezen we (maandelijks) het Intel-geld (dan beëindigen ze de overeenkomst)

Iemand duidelijke mails gevonden waarin Intel iets tegen HP zegt wat de basis is voor de volgende mening binnen HP?
Ze zijn bij Intel ook niet compleet achterlijk natuurlijk. "Hmm, we gaan iets voorstellen wat volstrekt illegaal is. Op een zo grote schaal dat we een goede kans hebben het Guinness Book of Records te halen voor 'hoogste boete ooit'. Hoe zullen we dat vertellen...? Oh ja, laten we even een mailtje sturen! Zo'n fijn zwart-op-wit dingetje dat zeer eenvoudig gelogd kan worden om later als bewijsmateriaal te dienen." 8)7
Intel vrijspreken omdat je nergens een ondertekend contract kunt vinden is net zoiets als het vrijspreken van een huurmoordenaar omdat er nergens een ondertekend contract te vinden is.

Als je geen contract hebt, geen andere bewijzen en geen bekentenis zal die huurmoordenaar vrij gaan.

Ook als ZIJN vingerafdrukken staan op de hulzen, het wapen en zijn DNA gevonden is OP het slachtoffer?

Contract of niet, die huurmoordernaar wordt veroordeeld. Enige is, geen contract, is geen direct verband met de opdrachtgever, DIE ontspringt dan de dans.

http://www.pcworld.com/ar...ntel_antitrust_probe.html

hier staan nog een paar van dat soort emails

"In an e-mail written in July 2002 during the negotiation of the rebate agreement between HP and Intel, an HP executive wrote: "PLEASE DO NOT... communicate to the regions, your team members or AMD that we are constrained to 5 percent AMD by pursuing the Intel agreement"

"Late last week Lenovo cut a lucrative deal with Intel. As a result of this, we will not be introducing AMD-based products in 2007 for our Notebook products," said a Lenovo executive in a December 2006 internal e-mail that the Commission released."

[Reactie gewijzigd door Countess op dinsdag 22 september 2009 13:07]


En waar staat dan dat Intel ze GEDWONGEN heeft AMD niet in hun assortiment op te nemen?

dat kan je er zelf uit lezen.
alle OEM's hadden intel nodig voor hun business. and ever nog hadden allemaal intel's korting nodig om competitief te blijven met de andere OEM's. ze verkopen enkel en alleen geen AMD omdat intel ze anders failliet laat gaan.

edit

"You can NOT use the commercial AMD line in the channel in any country, it must be done direct. If you do and we get caught (and we will) the Intel moneys (each month) is gone (they would terminate the deal). The risk is too high."

ze wilde dus wel, maar ze konden gewoon niet. dat is niet gezond.

"Second, although HP could purchase the remaining 5 percent from AMD, this was subject to further restrictive conditions. These included only selling AMD-based business desktops to small and medium enterprises, only via direct distribution channels (rather than distributors), and on HP postponing the launch of its first AMD-based business desktop in Europe by six months."

klinkt jouw dat als gezond in de oren?

[Reactie gewijzigd door Countess op woensdag 23 september 2009 09:43]


wat een ziek management heeft Intel. 1 miljard euro boete is nog te weinig.

Er kan matuurlijk nog een giga schadevergoeding volgen richting AMD en dat bedrag zou nog ver boven het miljard kunnen uitkomen.

Erg he.... als blijkt dat de wereld niet bestaat uit alleen maar filantropische, eerlijke, recht voor zijn raap mensen en bedrijven...

Ze hebben de reservering al gemaakt, Intel kan beter z'n verlies nemen. Iedereen weet dat je een trouwe klant beloont met kortingen, Intel heeft aan die kortingen voorwaarden gehangen. Beetje jammer dat die voorwaarden tegen het concurrentiebeginsel ingingen.

Intel maakt mooie hardware, maar als je een voordeel probeert te behalen waarvan je weet dat het niet helemaal door de beugel kan neem je een risico. In dit geval dus een beetje prijzig, maar dat is het risico dat je neemt.

Welke bewijzen er ook komen ze zullen hier niet onderuit kunnen komen lijkt me. Het spreekt al voor zich dat als je drijgt de korting te zullen intrekken als ze AMD processors zouden leveren dat het al machtmisbruik is. Ik vind intel producten zeer goed maar dat vind ik totaal los staan van de bedrijfsvoering en ik keur intel's gedrag uiteraard niet goed.

Dat sowieso.
De EU is geheel vrij om de oordelen.
Er is in feite geen duidelijke wetgeving rondom de europese anti trust.
Dus als de EU zegt dat Intel misbruik gemaakt heeft van hun markt positie dan kan Intel daar eigenlijk geen moer aan doen.
Hoogstens afdingen.

Hier moet ik toch echt even op reageren. Er zouden geen duidelijke Europese mededingingsregels (het Nederlandse woord voor Anti-trust) bestaan. Hierbij moet je echter niet vergeten dat het verdragsartikel dat misbruik van een machtspositie verbiedt al sinds 1957 in het verdrag is opgenomen. Nu neemt de Commissie beduidend meer beslissingen over het artikel dat mededingingsbeperkende overeenkomsten verbiedt, maar er zijn reeds vele zaken geweest waarin misbruik van een machtspositie bestraft is.

In december 2005 heet de Commissie nog een discussion paper vrijgegeven waarin zij ook aangeeft hoe zij erover denkt om te gaan met zaken met betrekking van misbruik van machtspositie. Deze hebben vorig jaar geleid tot zogenaamde Guidelines over het toepassen van het verdragsartikel over misbruik van machtspositie.

Daarnaast zijn vele zaken ook voor het Gerecht van Eerste Aanleg en het Hof van Justitie geweest. Er is dus wel degelijk rechtsspraak en duidelijkheid over de lijn van de Commissie en de communautiere rechters. Nu wil ik niet zeggen dat deze lijn goed is, maar in principe gaat het erom dat elke loyalty inducing korting illegaal is. Zodra een korting er derhalve toe leidt dat een afenemr meer van de dominante onderneming koopt is het illegaal.

Dat Intel hier derhalve niet zoveel aan kan doen ligt meer aan de eerder ingenomen posities door het Hof en niet aan het gebrek aan duidelijke wetgeving.

Deny everything, admit nothing, make counter accusations.


Alsof je het niet kunt lezen..
Mocht je het inderdaad niet kunnen lezen:
"Ontken alles, geef niks toe, beschuldig de ander."

Je bent hier niet op een engelse site.
Daarom heb je ook een Engelse nick, meneer "op-zoek-naar-zonsopkomst"?

[Reactie gewijzigd door RefriedNoodle op dinsdag 22 september 2009 12:54]


Het is een nek-schot als een bedrijf als intel zo tegen je probeert te concurreren

ik heb deze er even uitgepikt
Volgens de fabrikant heeft de EU zich gebaseerd op 'emotionele' en 'speculatieve' uitingen
is de perceptie van de (over)macht van intel niet al iets om je zorgen om te maken? OEM bedrijven waren helemaal afhankelijk van intel voor een heel groot deel van hun business (niet alleen de cpu's maar zelfs de korting op de cpu's omdat ze anders niet konden concurreren) en dus veel van hun beslissingen waren gebaseerd op de angst dat intel ze af zou sluiten.
zo'n situatie op zich is al heel erg ongezond. en intel heeft helemaal niks gedaan om deze angst weg te nemen, en waarschijnlijk op zijn minst aangewakkerd zo niet gewoon de bedrijging ronduit geuit. (en dat laatste staat ook gewoon letterlijk in een van de emails)

als dat echt het beste is wat intel kan bedenken om zich te verdedigen dan zijn ze echt aan het einde van hun ideeën.

zelfs nu zal die angst er nog steeds zijn en de bewijzen die onder eden zijn verzameld neem ik dan ook met een korreltje zout, de interne email lijken me veelzeggender omdat die niet voor de ogen van intel aan de wereld bekend zouden worden gemaakt. (niet om moment van schrijven in ieder geval)

[Reactie gewijzigd door Countess op dinsdag 22 september 2009 12:10]


De grote winnaars blijven hier toch de OEM's. Ze hebben extra korting gekregen van Intel en ze hebben zich niet moeten wagen aan AMD dat slecht te leveren was en slecht te verkopen. En als kers op de taart hebben ze zich ook niet laten verleiden om volledig naar AMD over te stappen om dan later te constateren dat ze een K6 niet meer konden overdoen.
Intel en AMD zijn hier gewoon de verliezers.

Zo lang er concurrentie is, zijn de klanten (OEM's) altijd de winnaar. De prijzen blijven dan acceptabel.
De hele rechtzaak is er juist om ervoor te zorgen dat concurrentie blijft functioneren en daarvoor heeft AMD gelijke behandeling nodig van haar afnemers.

AMD zal de winnaar zijn als de EC haar tanden laat zien, net als de consument.

ze hebben zich niet moeten wagen aan AMD dat slecht te leveren was en slecht te verkopen.
jij hebt geen idee over welke periode het hier gaat of wel?

dit begin helemaal terug in de tijd van de eerste k7. een cpu die intel's p3 per clock tik geheel bij kon houden, de eerste cpu was die over de 1ghz ging, en veel goedkoper was om te kopen.

die CPU zou het bij OEM's heel goed gedaan moeten hebben, maar er was er gewoon geen een te koop bij oem's. de k6 was wel goed te krijgen bij oems maar dat zag intel blijkbaar niet als bedreiging. maar zodra de k7 er was zag je geen enkele k7 bij de OEM's.
je zou zeggen dat een reclame campagne met "de eerste computer met een 1ghz CPU" toch heel aantrekkelijk zou zijn bijvoorbeeld.

dat hele gedoe heeft er voor gezorgd dat AMD niet op tijd de uitbreidingen heeft kunnen doen die noodzakelijk waren om bijvoorbeeld de k8 niet vertraagt te laten zijn en om veel eerder aan de 2de fabriek te beginnen. (omdat investeerder bang waren voor de macht die intel had, en terecht blijkt uit deze e-mails)
de CPU markt had er nu heel anders uit kunnen zien als de k7 gewoon normaal bij OEM's te verkrijgen was geweest.

[Reactie gewijzigd door Countess op dinsdag 22 september 2009 13:08]


AMD kon gewoon niet leveren en mensen willen altijd al iets waar Intel op staat, zo simpel is het gewoon. De grote OEM's hebben één keer even enkele AMDsystemen gehad en dat was toen deze aanklacht begon. Vandaag zie je ze terug niet meer omdat het gewoon niet interessant is voor OEM's. Je gaat sneller een systeem met Linux ipv Windows vinden, dan een systeem met AMD ipv Intel.

niet leveren? AMD heeft 1 milioen gratis CPU's gegeven aan ik meen HP! echter HP kon er maar 300.000 van afnemen! toen waren er helemaal geen leverings problemen, die kwammen alleen met de k8 omdat dell er ineens veel wilde hebben net op het moment dat de 2de fabriek nog niet af was en nog niet in volle productie en de oude fab aan het afbouwen was om ruimte te maken.

en niet interesant? nee een quad voor minder als 100 euro is niet interestant.

en mensen maakt het geen zak uit welke cpu erin zit, ze kopen een PC bij dell of HP of lenovo.

[Reactie gewijzigd door Countess op dinsdag 22 september 2009 17:07]


Zo simpel is het helemaal niet. De winkelbranche is er ook schuldig aan, door klanten consequent Intel's aan te bevelen; omdat ze 'sneller" zijn! Koeler en zuiniger. Ha, hoe durven ze. Dit werd we voorgespiegelt ten tijde van de pentium IV; 1 van de grootste slurpers en heethoofden aller tijden.

Een HP systeem met een 1.8 willamette met een MX400 werd klakkeloos als sneller bestempelt dan de 1.47Ghz Athlon (1800+) die om de hoek stond, waar een Radeon 8200 inzat. Die Radeon 8200 die vrijwel net zo snel is als een Geforce Ti4200. Die Athlon 1800+ die zeer gewaagt is aan de Willamette (zoniet sneller).

Dat AMD moeilijk voet aan de grond kreeg bij de consument, was mede de schuld van de detailhandel. Die het liefst verkopers hebben met een vlotte babbel, maar met nul komma nul verstand van wat ze verkopen.

De grote verliezers zijn de consumenten en de OEM's die de op dat moment superieure processors van AMD respectievelijk niet konden kopen resp. niet konden leveren en daardoor een inferieur product kochten resp. minder winst maakten.

Ik ben blij dat deze documenten beschikbaar gemaakt zijn.. Hier blijkt wel uit wat voor spelletjes er gespeeld werden. Oneerlijke concurrentie ten top...

Nu moet natuurlijk nog blijken of deze actie zijn doel daadwerkelijk zal bereiken.
Dan heb ik het over marktwerking en eerlijke concurrentie.
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:14 Samsung toont mobiele processors en geheugen
Vorige 11:14 Empire: Total War wordt in oktober uitgebreid met Warpath
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011