Hoofdcategorieën
Device Settings

Garmin kondigt gps-ontvanger voor fietsers aan

Door Dimitri Reijerman, donderdag 3 september 2009 14:51, views: 12.913

Garmin heeft voor liefhebbers van de fietssport een speciale gps-ontvanger op de markt gebracht. De Edge 500 legt niet alleen de afgelegde route via gps vast, maar geeft ook inzicht in de hartslag van de fietser en het aantal verstookte calorieën.

De fietscomputer van Garmin toont op de display onder andere de snelheid, het aantal gereden kilometers, de tijd, de gps-positie, de hoogte en de hellingshoek. Met behulp van HotFix kunnen  de gps-satellieten snel worden gevonden, zo belooft Garmin. Uiteraard kan de afgelegde route naderhand uitgelezen worden. De gegevens over stijgings- en dalingspercentages zijn volgens de fabrikant extra nauwkeurig omdat de Edge 500 een barometer aan boord heeft.

De Edge 500 kan via het ANT+-protocol met diverse sensoren communiceren. Zo kan met een aparte sensor de hartslag in de gaten worden gehouden en kan het apparaatje aan de hand daarvan berekenen hoeveel calorieën de fietser verbruikt. Ook kan met een optionele cadansmeter de frequentie van de pedaalslagen worden bijgehouden.

Volgens Garmin gaat de accu in zijn fietscomputer achttien uur mee. Om de reisgegevens uit het apparaatje te halen, dient er een usb-verbinding gemaakt te worden. Garmin heeft de Edge 500 een adviesprijs van 249,99 dollar gegeven, terwijl een bundel met een hartslagmeter en de cadansmeter 349,99 dollar moet opbrengen.

Garmin Edge 500

 

Volgende 15:19 NZXT introduceert Lexa S-behuizing
Vorige 14:27 Sony kondigt Vaio X-ultraportable aan
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Nou nog met kaartennavigatie/fietsroutekaart en een stevige houder voor op de fiets en ik koop het ding meteen.

Nu doet mijn Nokia 5800 dat werk, maar de batterij houdt het niet lang genoeg vol voor serieus fietsen. Overigens is het houdertje slecht aangepast (kan niet aan de unlockschuif en de gsm wil er wel eens uitkletsen).

Lijkt me dat je interesse hebt in een Edge 705 dan :)

Inderdaad. De Edge 705 heeft met alle uitbreidingen ook veel van deze functies, terwijl er bovendien de onvolprezen topografische kaarten van Garmin geladen kunnen worden op de micro Sd card.

Het mooiste is nog dat je sinds enige tijd ook de onroute fietskaarten hebt met routeringsmogelijkheid. En dit werkt in de praktijk verrassend goed. Zie bijvoorbeeld ook deze review.

Ik gebruik zelf overigens de fietskaart op de Garmin eTrex HCX. Voordeel daarvan is het zeer leesbare scherm in fel zonlicht en het gebruik van AA batterijen die zee lang mee gaan. Bij dit model met ingebouwde accu komt het toch te vaak voor dat de accu onverwacht leeg is.

[Reactie gewijzigd door dirkjesdirk op donderdag 3 september 2009 16:08]


Overigens lijkt het prijsverschil tussen de Edge 605 en 705 niet bijzonder groot voor wat je dan extra in de plaats krijgt. Maar dan moet je wel goed rondkijken waar je hem koopt.

Lezen....
“Sitting sleek and snug on a redesigned handlebar mount, Edge 500 streamlines your cycling statistics for a fraction of the cost of comparable head units.”
Garmin Connect displays metrics such as time, distance, speed, elevation and heart rate. This information is shown through charts, illustrations, reports and a variety of map representations including street, photo, topographic, and elevation maps as well as the popular Google Earth application. Garmin Connect users can search for activities in their area and try the activities for themselves by uploading the data to Garmin devices, which will then guide the way.

Ja, daar verbaas ik mij ook over ?

Volgens mij is de markt voor GPS-ontvangers die alleen coordinaten laten zien erg klein. Alleen als je een soort speurtocht wil organiseren is het leuk.

Of zijn er nog andere toepassingen ?

GPS is puur om afstand en dus snelheid te meten. Op zich best handige informatie als je aan het trainen bent (bijvoorbeeld voor een wedstrijd). Op bekend terrein kan je online ff je rondje opmeten, maar als je op vakantie bent bijvoorbeeld wordt dat lastig.

Overigens snap ik niet waarom dit nieuws is... Er zijn talloze apparaten die hetzelfde kunnen en die ook op de fiets passen. Polar heeft ook een variant voor hardlopen, dus wat is de nieuwswaarde? 8)7


Edit: wat phizzie dus ook zegt, niks nieuws aan...

[Reactie gewijzigd door Morrar op donderdag 3 september 2009 19:40]


Of de fantastische Colorado 300

Er zijn legio apparaten van o.a. Garmin en Magellan die dit al lang ondersteunen!

Garmin producten
(o.a. de het genoemde apparaat door Styno)

Magellan producten

Mijn tip: Kijk op ebay, want veel mensen switchen nog wel eens van GPS apparaat. Voor een paar knaken kun je soms er wel een op de kop tikken. (+/- €150 moet je op rekenen)

Let op: oudere toestellen hebben een probleem met een satelliet die ondertussen niet meer in de lucht hangt. Heeft iets met WAAS te maken. Kijk dit goed na voordat je wat koopt!

Of een Android toestel met ingebouwde GPS is ook leuk, kun je allerlei software voor vinden tegenwoordig. Heeft alleen niet zulke strakke GPS peiling als de nieuwste generaties van de bovengenoemde partijen onder o.a. bladerdek of reflectie van gebouwen.

Als er goede fietskaarten bij zitten lijkt het mij een prima dingetje!

Er zit enkel GPS in voor de locatiebepaling en meetgegevens. Dit is niet bedoeld als navigatieapparaat.

Het is een gps ontvanger, geen navigatie device.

Dan kan je beter de Nuvi 550 kopen. Die is waterdicht en o.a. geschikt voor op de fiets.
Ik heb hem zelf maar niet op de fiets gebruikt.
Kijk daar maar eens naar.
http://www.garmin.nl/product/?pid=010-00700-00

iphone met tomtom europe of trails app is ook een leuke optie die ik zelf in de praktijk al met veel plezier gebruikt heb.

tsjah ik gebruik mijn touch diamond al ruim een jaar op de fiets...dat is pas een prima dingetje

Gewoon houdertje van ebay erbij en klaar werkt perfect

Ook handig tijdens fietsen in de regen! :P

sorry maar langer dan 2 uur fietsen lukt er niet mee :)

Gebruik je trackme?

Wat heb je hier meer aan dan de bestaande fiets gps'en van Garmin?

dit ding is meer voor wielrenners ed. - het is iedeaal om gemiddelden - en hoogte etc. vast te leggen, als ie dan ook nog hardslag ect kan uitlezen en bewaren per stukje route, kun je dat later door een pc laten verwerken tot bruikbare stats, iets wat enorm kan helpen bij het trainen voor een wedstrijd... (let op dat je als je de hele route weet, en je zoek op knmi de windsnelheden en richtingen op - je enorm veel info kunt analiseren. )

[Reactie gewijzigd door i-chat op donderdag 3 september 2009 15:06]


Waarschijnlijk vanwege het ant+-protocol :
“ANT was designed to solve real problems – and it does. It is the lightest protocol available that still has the ability to scale into complex network topologies and communication methods. This means that ANT can achieve lower cost and lower power, the most important criteria in mobile personal monitoring technology. ANT achieves this by closely matching the varying requirements of devices in a network to the resources used, right down to the simplest devices. ANT finds its efficiency in scalability and dynamic range while competitive protocols are heavier in meeting the base requirements.”
Bron: click

Schijnt toch wel meer flexibel te zijn en meer nauwkeuriger dan standaard fiets gps.

edit : Demonstratie van de ANT+-Technologie met fietscomputers, waaronder een van Garwin. click

[Reactie gewijzigd door Ayera op donderdag 3 september 2009 15:12]


Ik denk dat de redacteur nog niet wist dat Garmin al jaren GPS-en maakt voor op de fiets. Ben wel benieuwd hoe dit ding zich verhoudt tot een Edge 705 of mijn eTrex HCX Vista.

jah, die zijn wel vooral met kaarten, dit is puur voor te trainen en hier kun je dus niet op voorhand kaarten met maken en afrijden.

je merkt dit aan de meer kleinere nuances, bv de cadansmeter, die echt wel voor de coureur gemaakt zijn en niet voor de wielertoerist

[Reactie gewijzigd door white modder op donderdag 3 september 2009 16:33]


Toch wel een hoop geld voor een gewone fietscomputer zonder navigatiesystem. :?
Voor hetzelfde geld heb je een TomTom met fietsroutes.

(semi-)profs vinden die hartslagmeter interessanter als een kaart.
Houd een TomTom nu trouwens al een triplog bij, want volgens mij ontbreekt dat nog steeds....

Goh, is een TomTom al bruikbaar voor op de Fiets? Echt bruikbaar bedoel ik? Dat je een adres opgeeft en dat je dan via de snelste weg naartoe geleid wordt, zonder dat je kilometers om moet rijden omdat TomTom alleen maar weet op welke autowegen je wel en niet mag fietsen, maar de halve fiets-infrastructuur nog altijd mist?

Voor zover ik weet hebben ze nu iets dat hooguit leuk is voor de TwinnyLoad-generatie.

De OnRoute fietskaart is een aardige poging, maar nog veel te onvolledig. De fietsrouteplanner van de fietsersbond is dan al een heel stuk beter alleen kun je daarmee alleen van te voren track bepalen. Voor beide heb je toch echt een Garmin nodig.

[Reactie gewijzigd door TwOkkie op donderdag 3 september 2009 15:24]


Nou heb ik geen fiets, maar mijn TomTom schijnt echt wel het verschil tussen snelwegen en fietsroutes te kennen. Hij heeft namelijk een "alleen fietsroutes" optie bij het kiezen van de route. (TomTom One XL IQ).

Die optie zit er inderdaad op. Maar heb je hem wel eens gebruikt? En heb je je toen ook zo verbaasd over de maffe omwegen die er gemaakt worden? De kaarten van TomTom zijn puur gericht op automobilisten. De opgenomen wegen hebben wel een parameter "fietsen toegestaan", maar die klopt lang niet altijd waardoor je met de fiets zo een N-weg opgestuurd wordt. Daarnaast staan heel veel belangrijke fietspaden gewoon niet op de kaart.

Maar goed, jij hebt die optie gezien dus neem je aan dat het perfect werkt?

Maar da's voor een andere doelgroep, die is voor toerfietsers. Deze is meer op trainen en duurrijden toegespitst.

Ik ben benieuwd of Garmin hierbij dan ook uitgebreidere analyse software voor op de computer gaat meeleveren.

Zelf ben ik in het bezit van een Garmin Colorado in combinatie met een hartslagmeter. Deze werken prima samen en je kunt je hartslag ook zichtbaar maken op de GPS.
Maar voor op de PC biedt Garmin buiten de "training center" software geen enkele ondersteuning voor de gelogde hartslag gegevens. Dit betekent dat je alleen de hartslag tegen de tijd kan uitzetten en niets anders.

Het zou ook interessant zijn als je een grafiek kan maken waarbij je ook de hoogte informatie en/of de afgelegde weg bij de hartslag gegevens zou opnemen.

Nog een mooi voorbeeld: als je de gegevens uit je GPS met Garmin's Mapsource download is het eerste wat Mapsource doet alle data weggooien die Mapsource zelf niet kan gebruiken. Als je dus deze software van Garmin gebruikt om je GPS uit te lezen ben je je hartslag gegevens compleet kwijt.


Ja, als je wat verder rond zoekt op internet dan zul je genoeg software projecten van enthousiastelingen vinden die wel meer doen met alle gelogde data. Maar het zou toch veel logischer zijn dat Garmin hierin ook zelf zou voorzien.

Ik krijg de indruk dat Garmin heel veel tijd steekt in het ontwikkelen van een goed stuk hardware (met succes), maar dat het een enorme steek laat vallen bij de (PC-)software ondersteuning van hun allerlaatste hardware gadgets.

Gek: ze hebben toch al lang de Garmin Edge 705? Die kost 320 Euro als je goed zoekt en heeft dus alles wat deze biedt + een kleurenscherm en de mogelijkheid topografische kaarten te gebruiken. Ik heb dat ding en dat bevalt prima, zowel om mee te racefietsen als op vakantie mee te toeren. Ik snap geloof ik de product positionering van dit product niet helemaal...

kleiner, handiger (minder kans op kapot bij valpartij) plus meer trainings! informatie. Dit ding is niet gemaakt om met te touren, dit is gemaakt om je te helpen bij het trainen en het verbeteren ervan. Dit dient dus zeker niet om kaartjes te zien en je weg te vinden. Ik zie dit meer als de fietsversie van de forerunner.

je merkt dit bv ook aan de cadansmeter, die bedoelt is voor de coureur en niet voor de wielertoerist

[Reactie gewijzigd door white modder op donderdag 3 september 2009 16:33]


Ja ik snap wel dat dit apparaat op de wielrenner is gericht, maar dat is de Edge 705 ook sterk. Die heeft dezelfde cadansmeter en hartslagmeter, alleen heeft die OOK de mogelijkheid voor plattegronden en routeaanwijzingen. Dat laatste is enorm handig voor uitwisseling van trainingsrondjes. Dus ik snap de positionering van dit product niet goed in de totale lijn van Garmin, gezien de prijs!

Volgens mij is de adviesprijs mijlen ver verwijderd van de straatprijs, want een hogere edge (met kleuren scherm) modellen heb je al voor heel weinig meer. Het grote voordeel van deze is daze er uit ziet als een fiestcomputer.

het is een fietscomputer, het ziet er dus niet alleen maar uit als eentje. Deze heeft veel meer trainingsopties dan welke andere edge ook.

Wat loopt iedereen toch te zeuren over fietsroutes, tomtom geeft echt geen fietsroute aan als je met je MTB door het bos gaat crossen hoor. Dit ding is gewoon voor wielrenners of MTB'ers die willen weten hoeveel ze afgelegd hebben en naderhand hun route kunnen bekijken. Ikzelf gebruik de iphone hiervoor met Runkeeper Pro deze houd ook al deze gegevens prima bij en mijn gewone fietscomputer houd me hartslag etc bij. Maar is erg leuk om naderhand te zien waar je gefietst hebt. Maar zo heeft Garmin wel meerdere gps apparaten voor de fiets alleen is deze mooi compact en klein.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:19 NZXT introduceert Lexa S-behuizing
Vorige 14:27 Sony kondigt Vaio X-ultraportable aan
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011