Hoofdcategorieën
Device Settings

IPhone 3GS kan 1080p-video afspelen

Door Arnoud Wokke, vrijdag 21 augustus 2009 10:15, views: 30.698

De iPhone 3GS kan met behulp van een gratis applicatie 720p- en 1080p-videocontent afspelen. De functionaliteit is door Apple echter niet in de officiële specificaties opgenomen en de hd-applicatie blijkt nog niet stabiel te werken.

Dat de iPhone hd-video kan afspelen, werd ontdekt door een forumposter in China. Techsite Engadget heeft het nieuws bevestigd. Normaal gesproken kan de iPhone 3GS de hd-video's met een maximale bitrate van 30Mbps niet afspelen, maar in combinatie met de gratis applicatie FileAid zou dat wel moeten lukken. Op de iPhone 3G is het afspelen van hd-video, met of zonder deze applicatie, niet mogelijk.

Er zitten echter nog wel wat haken en ogen aan het afspelen van hd-video: bij de test van Engadget stotterde een 720p-video en een trailer van een Apple-website maakte dat de audiodriver van de iPhone crashte, waardoor het toestel geen geluid meer weergaf. Het gerucht dat de iPhone 3GS met hd-content overweg zou kunnen, deed al langer de ronde, maar officiële ondersteuning van de zijde van Apple blijft vooralsnog uit.

Hier had een filmpje kunnen staan maar je browser heeft blijkbaar geen flash-support of javascript is uitgeschakeld...
Volgende 10:46 Wikimedia ontvangt donatie van 500.000 dollar
Vorige 09:54 Ricoh vergroot zoombereik van CX2-compactcamera
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

phat; nu nog een tv-out kabeltje en je hebt een geil tooltje om je films bij vrienden te bekijken

//edit
http://support.apple.com/kb/HT1454

[Reactie gewijzigd door himlims_ op vrijdag 21 augustus 2009 10:17]


Nou, ik kijk toch liever gewoon stabiel een film. Het zal wel niet voor niets uitgezet zijn door Apple.

Ik mag toch aannemen dat het wel de bedoeling is om het uiteindelijk stabiel te krijgen, als het blijkt dat het uberhaupt mogelijk is met de hardware. Het zo me verbazen als het lukt om vloeiend elk H264 bestand op 1080p af te spelen dat je er op loslaat. Zou erg knap zijn als het lukt.

Apple is wel 1 van de voortrekkers van OpenCL om GPU's makkelijk te kunnen programmeren en gebruiken voor dit soort dingen (zal in Snow Leopard zijn debuut maken in een consumenten OS), en een tijdje terug kwam ik nog ergens tegen dat PowerVR posities open had staan voor het ontwikkelen van OpenCL toepassingen. Zou me niks verbazen als dit werk-in-uitvoering is om video decoding met OpenCL te versnellen op de PowerVR chip in de iPhone.

[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op vrijdag 21 augustus 2009 11:17]


Developers van hardware gaan er van uit dat de volgende iPhone een Tegra Soc (system on card) zal hebben en daarmee is het HD gedeelte opgelost. Ik weet niet meer waar maar ik heb hier slides van gezien. De powerVR chip met de ARM 9 processor is een leuk systeem maar met Tegra gaan we straks echt hele gave dingen zien.

Zou kunnen, wist ik nog niet. Tegra platform ziet er inderdaad wel heel erg veelbelovend uit. Maar als ze echt met OpenCL aan het klussen zijn hiervoor dan kunnen ze dat straks mooi hergebruiken op die Tegra chip, want nVidia doet ook mee met OpenCL. Das nu het mooie van standaarden :+

[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar op vrijdag 21 augustus 2009 11:17]


een Tegra Soc (system on card)
SoC = System on Chip ;)

Ik zou daar graag een bron van willen zien. Het huidige Tegra platform is nog gebaseerd op ARM11 architectuur. De huidige processor van de iPhone met Cortex A8 architectuur is sneller. Natuurlijk heeft het Tegra platform andere leuke voordelen, maar het is absoluut niet zo dat dat sneller (of zelfs veel sneller zou zijn). Op dezelfde kloksnelheid is Cortex A8 twee keer zo snel als ARM11. Overigens heeft de iPhone daarnaast ook een krachtigere grafische chip (Power VR) en wellicht is daarmee wel beter mogelijk om o.a. HD video af te spelen.

Tot slot ligt het meer in de lijn de verwachting dat de volgende iPhone een chip van eigen makelij zal hebben. Apple heeft immers alweer bijna anderhalf jaar geleden PA Semi overgenomen. Ze zullen deze chip(s) natuurlijk ook weer baseren op de nieuwste architectuur van ARM, dus Cortex A8 en niet ARM11.

Ik had begrepen dat de kracht van die Tegra's ligt in 'dedicated' specialized processing units, oftewel dat er een groep chips-on-die bij de cpu zit, die vervolgens specifiek een taak op zich nemen gespecialiseerd in hardwarematige audio en video codecs.

De cpu mag dan sneller zijn, maar als zo'n system-on-chip het goedkoper (zuiniger?) kan doen kun je potentieel meer met dezelfde batterij/form-factor, lijkt mij?

Ik heb gehoord dat ze daarom ook met Psystar zo'n probleem maken.
Ze willen niet op random hardware hun spul draaien, anders kan het instabiel worden of kunnen er andere problemen komen.
Apple eist gewoon dat hun producten perfect werken.
Dat is wat ik heb gehoord dan.
Best kans dat er wel aan HD op de iPhone wordt gewerkt.
Het is toch wel weer een extra reden om zo'n duur apparaat te kopen.

Het is toch wel weer een extra reden om zo'n duur apparaat te kopen
omdat het ook echt zo nodig is om HD op een 3,5" scherm met een resolutie van 480*320 te kijken? 8)7 Sorry hoor, maar het nut hiervan ontgaat me kompleet, ook gezien het feit dat het je batterij zo leegtrekt... Het is leuk/knap dat het kan maar meer dan dat is het momenteel niet...

Apple eist gewoon dat hun producten perfect werken.
ELKE fabrikant streeft erna om z'n producten perfect te laten werken. Apple is hier niet uniek in. En net als elke andere fabrikant slaagt Apple hier maar ten dele in.

Wie beweert dat Apples perfect werken, of dat ze nooit crashen of hangen, heeft gewoon te weinig ECHT met Apple gewerkt ;p

Ik beweer overigens niet dat dit beweert werd door de poster, maar het glazuur springt af en toe van m'n tanden van het 'Apple Weet Hoe 't Moet(tm)'-gehalte wat ik hier en daar in reacties aantref.

[Reactie gewijzigd door tofus op zaterdag 22 augustus 2009 13:37]


Je hebt helemaal gelijk... maar perfect is subjectief. Trust wil ook dat het perfect werkt, maar dat doet het ook niet.

Ik denk wel dat Apple probeert zijn hard- en software zo goed mogelijk op elkaar te laten afstemmen. Vandaar dat hun producten veelal gesloten zijn (en dus beperkt in de mogelijkheden). Voor Windows/PC machines is dit veel lastiger te realiseren.

Apple levert goede producten, maar perfect... nee! Volgens mij weigeren ze ook (te) nieuwe technologieen in hun producten omdat het nog niet soepel loopt. Of ze weigeren een standaard (als bluetooth) fatsoenlijk te implementeren, zodat het niet compatible is met iphone-nokia transfers....

Kortom, iedereen levert een perfect product af, alleen kun beter prijs/kwaliteit controleren. Trust kost niks, kun je dan ook weinig van verwachten. Apple is overpriced... en de fans schreeuwen maar dat het perfect is (zou ik ook doen, als ik zo'n lap geld uit heb gegeven...)

vergeet vooral je stroomkabeltje niet, en zet er voor de zekerheid ook maar een brandblusser naast ... :+

geen dedicated chip aanwezig om deze functionaliteit te ondersteunen (zoals een tegra of ion) dus het beestje zal lekker warm worden, en lekker veel stroom slurpen!

geen dedicated chip aanwezig om deze functionaliteit te ondersteunen (zoals een tegra of ion)
De iPhone en iPod Touch hebben een PowerVR SGX chip aan boord, naast 3D graphics hardware bevat deze ook dedicated hardware voor h.264

[Reactie gewijzigd door Carbon op vrijdag 21 augustus 2009 10:56]


Je hebt gelijk, de powerVR SGX 535 zou hd video moeten kunnen ondersteunen.
Ik vraag me wel af op welke clockspeed de gpu in de 3GS draait, aangezien apple zelf de ondersteuning niet geimplementeerd heeft.

" the PowerVR SGX 535, 545 and 555 cores can reach full-frame rate playback at up to HD resolutions, depending on clock speed and standard, removing significant video processing load from the host CPU. "

Een HD resolutie hoeft niet persé 1080p te zijn. Tenslotte wordt bijna elke laptop met een 13xx x 768 resolutie ook HD genoemd.

titel: IPhone 3GS kan 1080p-video afspelen

Nu klopt de titel 1 op 1 wel natuurlijk, 1080p video is blijkbaar af te spelen.
Maar zonder geluid, fatsoenlijke bitrate en outputmogelijkheden heb je er natuurlijk niks aan...

Nee, dan noemen ze het HD-Ready.

tv-out is er al (s-video). Alleen een HDMI out zou relaxed zijn ja ;)

De iPhone en iPod Touch hebben naast een composiet uitgang ook een component (YPbPr) uitgang!

De TV-out hardware is dus ook geschikt voor HD, wat ontbreekt is de mogelijk om een andere output resolutie (720p,1080p) te selecteren.

[Reactie gewijzigd door Carbon op vrijdag 21 augustus 2009 10:36]


Component is niet zo leuk beeld, liever digitale versies zoals DVI, HDMI, Displayport, ... Anders heb je wel de resolutie maar qua beeld is het maar zwak voor de kwaliteit van hedendaagse schermen.

Nu ben ik daar geen expert in hoor, maar ik zie anders echt geen verschil tussen component en HDMI op mijn 720p scherm.
Zolang je een goede output en bekabeling hebt denk ik dat het niet onder doet aan HDMI hoor.

Kan van je scherm afhangen. Op beide mijn Dell 24" en Philips 42" zie ik meteen het verschil bij het spelen van games. Bij 2D applicaties zie je het ook snel waar vele kleuren worden gebruikt. Op een witte pagina in word of een invoervakje zie je inderdaad geen verschil.

Ben vrij zeker dat Apple 1080p over component onaanvaarbaar zal vinden. Zal eerder HDMI of displayport worden, of een mini ervan.

ehm.. component haalt geen 1080p hiervoor heb je toch echt hdmi1.2 of displayport minimaal voor nodig

ehm.. component haalt geen 1080p
1080p is geen enkel probleem via component.

Ehm, volgens mij loop jij een beetje achter. 1080p over component gaat prima. Mijn Popcorn Hour stuurt gewoon 1080p uit naar mijn HD projector over component. Werkt prima!

Waarom kunnen bijvoorbeeld Xbox 360's dan gewoon 1080p uitput geven door component?

[Reactie gewijzigd door appelsaus op vrijdag 21 augustus 2009 13:57]


kan wel, alleen het is handig al iedereen nu alvast went aan hdmi zodat DRM makkelijker toegepast kan worden ( iedereen heeft al de goede kabels en aansluiting dan)

grootste verschil zit hem in dat hdmi digitaal data door stuurt ( en dus ook bandbreedte heeft voor audio ) en component analoog is.

grootste verschil zit hem in dat hdmi digitaal data door stuurt ( en dus ook bandbreedte heeft voor audio ) en component analoog is.
Zucht!

Deze (offtopic) discussie gaat over 1080p via component, de tweakers hier weten echt wel het verschil tussen component en HDMI.

True, maar toch is het 1080p, ook al is het analoog. (was t woordje "dan" vergeten in vorige post ;) )

Component, hdmi, dvi, vga, ... Zijn veel dingen die 1080p kunnen hoor. 'T zijn echter de moderne die je nodig hebt om mooie kleuren te krijgen op die resolutie.

1080P op zo'n klein schermpje? Lekker nuttig ook weer.

My first thought. Ook over s-video heeft het compleet geen zin, aangezien s-video die resoluties toch niet aan kan. Het enige voordeel is dat je niks hoeft te transcoden als je normaalgesproken 720p of 1080i/p kijkt. Ook Apple ziet dit momenteel in, anders hadden ze het wel in de marketing mix gegooid.

Persoonlijk denk ik dat Apple nu gewoon kijkt of het kan (proof of concept + testing) en wat er evt. nog aan het apparaat moet veranderen om het wel smooth te laten lopen en dat we bij de volgende revisie een hdmi-out kunnen verwachten incluis grootse campagne door Apple. Op zich een goede move, zolang men er voor de 3GS maar niet al te veel van gaat verwachten.

edit: ik wist niet dat de iPhone/iPod Touch ook component ondersteunde. Dat verandert de zaak natuurlijk. Mits Apple het stabiel gaat krijgen zou ook voor de 3GS al een waardevolle toevoeging zijn.

[Reactie gewijzigd door HarmoniousVibe op vrijdag 21 augustus 2009 10:28]


Hm, verrek, dat wist ik ook niet ;)
Dan heeft het inderdaad nog nut.. hoewel het natuurlijk niet iets is waar het beestje voor bedoeld is.

erm... iPhone 3GSHD? :+

jij snapt hoe apple werkt ;)

alhoewel ik het eerder in de iPod touch zie opduiken dan in de iPhone eerlijk gezegt, dat creeert weer iets meer spreiding in dat segment namelijk. (bovendien heeft de touch iets meer ruimte, omdat er geen GPS, compass, of telefonie hardware in zit)

wat dacht je van een iTablet HD? O+

Touch is kleiner (alleen dunner) dan de iPhone.

lijkt me geestig als ze daarna ook met AC3 decoding en nintendo connectiviteit komen, dan wordt dat de 3GSHDAC3DSi :-)

Het zal eerder DisplayPort zijn dat ze zullen ondersteunen, en geen HDMI-out. Wat natuurlijk beter is voor de toekomst...

Een theorie is dat dit in ontwikkeling is omdat Apple uiteindelijk ook de mogelijkheid wil bieden dat je op je TV kunt gamen, met de iPhone als controller&console tegelijk.

Of dat je via iTunes gekochte televisie-content kunt kijken!

In principe is een iPhone + docking station dan gelijk aan een AppleTV op zakformaat. Moeten ze wel nog Front Row porten naar de iPhone, maar dat zal de moeite niet zijn.

Als we daarop uit gaan komen, ben ik ineens blij met mijn tweejarig 3G contract - volgend jaar juli omstreeks zou er weer een nieuwe moeten komen *familyman kruist vingers*

Jumjum, veel beter dan mijn blueray die ook youtube afspeelt. Kan het veel beter?

1080P op zo'n klein schermpje? Lekker nuttig ook weer.
Met een kabeltje kan je het op een scherm toveren. Dus hoeft niet per se op zo'n klein schermpje. ;)

In nieuws: 'Volgende iPhone kan hd-video afspelen' - update word overigens ook gezegt 'volgende generatie iPhone kan HD content afspelen', werd word echter niet gezegt of het de opvolger van de 3GS is of de 3G. ;)

Ben ik de enige die denkt wat met de batterij duur bij het afspelen van hd film :+

Het zal wel aan mij liggen, maar wat moet je nu met een telefoon die HD content kan afspelen als de 42" en kleinere LCD/Plasma schermen er eigenlijk al geen baat bij hebben. HD komt past tot zijn recht op 42"en grotere schermen. Puur marketing als je het mij vraagt en daarbij waarom is dit nieuws als het nog absoluut niet fatsoenlijk werkt?

Het ligt er natuurlijk maar net aan hoe ver je van het scherm af zit; jij zit (waarschijnlijk) verder van je 42" tv dan ik van mijn 20" tv. Maar ik ben het wel met je eens dat dit (vooralsnog) weinig toevoegd.

Idd. Zo zie ik al duidelijk op mijn laptop scherm (15,4", 1280x800) het verschil tussen gewoon en 720p. Komt omdat ik op nog geen halve meter zit. Zelfde geld voor een tv. Als je op 10 meter afstand zit zie je het verschil later dan bij 3 meter.

Bovendien gaat het erom dat als je een film hebt je deze niet hoeft te converteren naar een lagere resolutie om te kunnen kijken.

Complete onzin weer. Ik zie het verschil al duidelijk op mijn 26" die in mijn slaapkamer aan de muur hangt. Ik zit er 3,5 meter vanaf en DVD vind ik gewoon hartstikke lelijk. Bovendien ben je niet duidelijk met "HD" want HD kan ook 720p met een bitrate van 1Mbit zijn. Ja, dan snap ik ook wel dat jij geen verschil ziet.

Dan moet je een fatsoenlijke DVD speler aanschaffen. :P Het verschil tussen DVD (720/1024x576) en 1280x720 zie je op zo een afstand gewoon niet. Als je een slechte DVD speler hebt van 3 euro, dan wel ja. Stop maar eens een moderne DVD in je computer.

http://myhdtvchoice.com/w...hdtv-viewing-distance.png

Ik kijk geen films via mijn computer maar via een PS3 en een Xbox 360 met upscale functie. Ga zelf een betere speler aanschaffen, bijdehand. En ik zie duidelijk verschil. Overigens kijk ik niet eens DVD's meer, maar Blu-rays. Je moet niet altijd van die site's geloven. Waar zijn die gegevens op gebasseerd? Hoe is dat te meten? Welke bitrate's zijn er gebruikt? Om het verschil in kwaliteit te zien is gewoon per persoon anders. De een is gevoeliger voor details dan anderen... Daarboven zei iemand nog dat het pas bij 47" merkbaar is en nu zegt een grafiekje van iemand anders weer dat het bij 32" pas merkbaar is. Zo je je meteen weer hoe onbetrouwbaar zulke gegevens zijn.

[Reactie gewijzigd door Mick1990 op vrijdag 21 augustus 2009 12:59]


Dan had je dat eerder moeten zeggen. Upscalen maakt het beeld ook niet beter ofzo hoor.

Een Blu-ray in je PS3 of een DVD in je x360 is ook een groot verschil.

De belangrijkste eigenschap is niet of je al dan niet 720p of 1080p kan afspelen, maar de bandbreedte die de HW aankan.

Het is duidelijk in het filmpje hierboven dat hogere bitrates niet werken.

Het lijkt erop dat Apple gekozen heeft om backward compatible te blijven met oudere modellen maar de HW video decode accelerator gebruikt om het verbruik naar beneden te halen.

Op langere termijn verwacht ik dat daar verandering in zal komen en dat de huidige HD streams van iTunes ondersteund zullen worden. Niet de bitrates van BlueRay dus, maar 720p HD content van relatief lage kwaliteit.

Precies .. het boeit absoluut niet of hij 720p of 1080p resoluties aan kan. Het gaat erom dat hij de bitrates die nodig zijn voor een 1080p filmpje aan kan.

Ik kan ook een 1080p filmpje maken die bizar klein is en nog op de oudste PDA kan draaien. Betekend nog niet dat een apparaat een 1080p speelfilm kan afspelen.

Dat de hardware dit kan is weinig verrassend. In de nieuwe iPhone zit de SGX543 van Imagination die in de specs aangeeft dat HD videoweergave mogelijk is. Blijkbaar zitten er in het OS en de API's ook al voorzieningen om HD decoding te doen.

specs 480-by-320-pixel resolution at 163 ppi

sinds wanneer is dat 720p of 1080p?
is gewoon een downscaler.

specs 480-by-320-pixel resolution at 163 ppi

sinds wanneer is dat 720p of 1080p?
is gewoon een downscaler.
Jammer dat mensen niet lezen en klakkeloos posten, zoals eerder gegeven (de aller eerste reactie zelfs!): http://support.apple.com/kb/HT1454

Het ging om de SGX543, niet of de implementatie van Apple op dit moment HD af gaat spelen :)

Leuk de Iphone kan 1080P afspelen, dat is het zelfde als ik zou zeggen: ik kan aan de 100 meter sprint mee doen, alleen loopt Bolt hem in 9.58 en ik in 20 sec...

Gezien de hardware, zal een volwaardige 1080P stream nooit gaan werken, enkel als ze de stream aanpassen aan de max bitrate van de Iphone zou het kunnen werken.

Iphone 5G zal zoiets misschien volwaardig gaan ondersteunen.

Zo snel nog joh ?! :)

Waarom zou je op een IPhone HD filmpjes af willen spelen als je resolutie daar niet hoog genoeg voor is? Ik snap absoluut de meerwaarde hier niet van.

Op een televisie natuurlijk.
De iPhone is alleen maar de media player die je dan op je TV aansluit.

Ik begrijp dan nog steeds de meerwaarde niet. De iPhone heeft maar heel weinig geheugen als je HD content wil afspelen.

Ik zie Apple in de nabije toekomst ook geen geheugenkaart-lezer in een iPhone inbouwen.

Dus dan gebruik je een (mooie) maar heel dure telefoon, met een dure kabel om een paar minuten HD content te bekijken??? :P Leuke grap! :D

16 gigabyte.
of 32 gb (had die dus toch moeten nemen)
past dus makkelijk 1 film op.

Streamend over het netwerk mischien? Ik zeg maar wat :)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:46 Wikimedia ontvangt donatie van 500.000 dollar
Vorige 09:54 Ricoh vergroot zoombereik van CX2-compactcamera
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011