Een medewerker van Microsofts Internet Explorer-ontwikkelteam heeft feedback gegeven over de editor's draft van de HTML 5-specificatie. Zijn commentaar richt zich met name op de wenselijkheid van bepaalde tags en beveiliging.
Volgens Adrian Bateman, program manager voor Internet Explorer bij Microsoft, is de tijd rijp voor een publieke discussie over de HTML 5-draft. "Als onderdeel van onze planning voor toekomstig werk, is het IE-team bezig met het uitpluizen van de editor's draft van de HTML 5-specificatie", aldus Bateman in een posting op een W3C-mailinglist. "Op dit moment hebben we meer vragen dan antwoorden, maar ik denk dat openlijke discussie de beste manier is om vorderingen te maken".
Zijn commentaar spitst zich toe op beveiligingskwesties en op de wenselijkheid van bepaalde tags. Zo zijn de 'aside'- en de 'dialog'-tags volgens Bateman arbitrair, zijn tags als 'progress' en 'meter' niet goed gedefinieerd en kunnen sommige tags zoals 'datagrid' volgens hem beter met scripts worden geïmplementeerd. Ook nodigen sommige tags volgens Bateman uit tot misbruik voor reclamedoeleinden of browser-hijacking. Ontwikkelaar Shawn Medero heeft inmiddels commentaar op de feedback van Bateman gegeven; de datagrid-tag is zelfs al uit de specificatie verwijderd.
Microsoft heeft zich bij de ontwikkeling van de HTML 5-specificatie tot nu toe op de vlakte gehouden. Vooral de Whatwg, een door Apple, Mozilla en Opera opgerichte werkgroep, en de W3C hebben tot nu toe de kar getrokken. Wel is het IE-team al verantwoordelijk voor de 'ContentEditable'-functie in de HTML 5-draft. Hiermee is het mogelijk om elementen van webpagina's in de browser te bewerken. Microsofts IE8-browser ondersteunt naast deze functionaliteit ook al de HTML 5-componenten DOM Store, Cross Document Messaging, Cross Domain Messaging en Ajax Navigation.
Software eisen
Windows XP of Vista (Eredivisie Livestreaming werkt bijvoorbeeld niet op Windows 98, Windows ME, Linux, Mac en Unix)
Niet meer boeiend? De statistieken van W3C schoolshebben niet te maken met wat de gemiddelde surfer gebruikt. Die komt immers nooit op die site. Het zal je misschien verbazen mar het marktaandeel van IE hangt nog altijd ergens tussen de 65 en 70%, boeiend is het dus zeker nog wel.IE is allang niet meer boeiend dus heeft je standpunt weinig kracht.
zie het volgende
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
he ja, fantastisch idee, browsermakers moeten vooral niet met elkaar overleggen.IE is gewoon troep en met IE8 is het niet veel beter geworden. Nu is Firefox de King en is hun ontwikkeling het belangrijkste dus ga daar maar over debatteren.
Ja maak een website compatibel met Firefox en het werkt overal op. Maakt het compatibel met IE en je leven is net een hell geworden.he ja, fantastisch idee, browsermakers moeten vooral niet met elkaar overleggen.
[Reactie gewijzigd door BeosBeing op dinsdag 11 augustus 2009 11:09]
http://gs.statcounter.com/Laat die statistieken zien dan?
[...]
Dat zal wel zo wezen maar als MS overgehaald kan worden om deze keer wel leuk mee te spelen met de standaarden des te beter, HTML5 kan hele leuke dingen doen, maar als de meerderheid van je bezoekers nog aan IE vast zit (en in NL is het aantal IE gebruikers helaas erg hoog) dan zul je daar toch rekening mee moeten houden en kun je, als MS niet meedoet, dus niet voledig gebruik maken van HTML5Ja maak een website compatibel met Firefox en het werkt overal op. Maakt het compatibel met IE en je leven is net een hell geworden.
Dus ja PLEASEEEEEEEEEE dont listen to microsoft.
Statistics Are Often Misleading
You cannot - as a web developer - rely only on statistics. Statistics can often be misleading.
Global averages may not always be relevant to your web site. Different sites attract different audiences. Some web sites attract professional developers using professional hardware, while other sites attract hobbyists using old low spec computers.
[..]
Bron: http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
[Reactie gewijzigd door Dlocks op maandag 10 augustus 2009 15:34]
Dat komt vooral doordat veel, met name grotere bedrijven, gebruik maken van applicaties die (custom build of niet) afhankelijk zijn van Active-X, en meestal van IE-6-specifieke-functionaliteit. Voor deze bedrijven zal IE6 nog wel een jaar of 10 gebruikt blijven.De meeste grotere bedrijven willen geen Firefox op hun systemen.
omdat w3schools.com niet van het W3C is (wat veel mensen wel lijken te denken)...waar ik niet in snap waarom WC3 op wiki verschilt van de echte WC3 stats maar soit
Nu ben je aan het trollen. IE8 werkt verbazingwekkend goed. Ik gebruik het nu zelfs af en toe naast Firefox, iets wat ik met IE6 en IE7 nooit deed.IE is gewoon troep en met IE8 is het niet veel beter geworden.
edit@ sanderev66 en rizonIn general I’m excited that Microsoft is commenting on HTML 5 but I’m also quite concerned at the nature of their comments given how far along HTML 5 is. Regardless of what Adobe would have you think, the HTML 5 ship has in fact left the station, mostly thanks to the mobile user agents in use on Android devices, Apple iPhones, and Palm Pres.
html5 is meer dan het videotag evenals silverlight meer dan alleen filmpjes-op-het-internet is. ze zijn beide bestemd voor het maken van RIA's. beide zijn dus concurrerende technologieen waarvan silverlight echter de onhebbelijke eigenschap heeft proprierty te zijn. html5 daarentegen is een open standaard en verdient daarom de voorkeur.HTML 5 was initially said to become a game-changer in Web application development, making obsolete such plug-in-based rich Internet application (RIA) technologies as Adobe Flash, Microsoft Silverlight, and Sun JavaFX.[1]
[Reactie gewijzigd door BreezahBoy op maandag 10 augustus 2009 13:41]
[Reactie gewijzigd door Rizon op maandag 10 augustus 2009 13:46]
[Reactie gewijzigd door poepkop op dinsdag 11 augustus 2009 02:32]
Wat is dat nu voor onzin. Back to school bij zo een gedachte. Flash en Silverlight worden veelal gebruikt voor filmpjes, maar dat is maar 1% van de functionaliteit van beide producten.HTML5 maakt met <canvas> en <video> plug-ins als Flash en Silverlight overbodig.
[Reactie gewijzigd door elmuerte op maandag 10 augustus 2009 13:55]
Het is inderdaad opvallend dat Microsoft nu pas met commentaar komt terwijl ze dat al 2 jaar geleden hadden toegezegd, en dat terwijl Microsoft in naam van Chris Wilson notabene co-chairman is van de HTML workgroup...ik heb in casu microsoft toch wat vervelende bijgedachten en wel dat het zich in een te laat stadium in het standarisatieproces mengt om zo te proberen de boel te traineren.
En hoe wil jij vet gedrukte tekst gaan presenteren in bv. braille? Bold zegt iets over de presentatie van het lettertype, strong zegt iets over de nadruk op een stuk tekst. Bold hoort dus thuis in css en niet in html. Zie ook w3schools, daar wordt ook verwezen naar css.<bold> vervangen door <strong>? <bold> is toch echt tich keer duidelijker
Volgens mij gaan er dan dus heel veel sites die tag toevoegen en nooit meer die rewite doorvoeren.Een goede web designer zal natuurlijk ten alle tijden er voor zorgen dat ze deze meta tag niet nodig hebben maar voor sites die niet anders kunnen omdat het een te grote rewrite zou zijn om gewoon even op een regenachtige dag door te voeren is dit een uitkomst. Ik zou er nu voor tekenen als sites die echt niet kunnen werken in IE8 door hun slechte ondersteuning voor standaarden even deze tag toe voegen en onderwijl in alle rust aan de rewrite werken om dat niemand natuurlijk deze tag wil blijven behouden.
Dus jij had liever dezelfde soort problemen gehad als toen MS Windows Vista introduceerde? De incompatabillity tussen het oude (XP of eerder) en het nieuwe (Vista) t.a.v. de software geschreven door derden? Want dat is wat je hier zegt.IE8 leek hoopvol, maar dat ze zelf een metatag bedacht hebben voor IE7-compatibiliteit zegt alweer genoeg.
Hmmz, dat haal ik toch nergens uit? Shawn haalt aan dat het grappig is dat Microsoft daarop reageert omdat het voornamelijk een beschijving is van de reverse-engineered behaviour van Microsoft's proprietary functionaliteit. Hij stelt dan ook dat Microsoft wellicht beter zelf dat deel van de specificatie kan schrijven dan er kritiek op te geven.Wel is het IE-team al verantwoordelijk voor de 'ContentEditable'-functie in de HTML 5-draft.
Als bepaalde browsers zich aan de standaarden zouden houden en pagina's uniform worden gerendered dan heb ik op zich weinig nood aan controle over hoe de UI er in bepaalde browsers uit te komen zien.webdevelopers want precise user agent independent control over the lay out of their UI
[Reactie gewijzigd door simplicidad op maandag 10 augustus 2009 14:25]
[Reactie gewijzigd door Edmond Dantes op maandag 10 augustus 2009 16:24]
Kom op zeg, je doet nu net of Microsoft voor het eerst iets binnen het W3C doet. Enig idee hoe lang ze al bij het W3C zitten en actief zijn?Nee maar, Microsoft die zich daadwerkelijk interesseert in de opzet van HTML en zich daartoe waagt op W3C.
Geef eens een voorbeeld (muz van XMLHTTPRequest en contentEditable)?en natuurlijk de ontelbare dingen die IE heeft geimplementeerd
Special thanks also to the WHATWG for drafting an initial version of this specification in their Web Applications 1.0 document (now renamed to HTML 5)
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True