Hoofdcategorieën
Device Settings

Apple weert Google Voice-applicaties uit App Store

Door Arnoud Wokke, dinsdag 28 juli 2009 11:18, views: 15.059

Apple laat de Voice-applicatie van Google niet toe in de App Store. Bovendien zijn GV Mobile en Grand Central, twee applicaties voor Google Voice die al in de App Store stonden, weggehaald. Ze zouden doubleren met functies van de iPhone.

Google VoiceGoogle kondigde in maart de Voice-telefoniedienst aan,  waarmee klanten hun telefoonnummers kunnen laten doorschakelen naar een nummer van Google. Als dat ene nummer wordt gebeld, kan een klant het gesprek weer met alle doorgeschakelde telefoons aannemen. Daarnaast biedt Google Voice nog aanvullende functies, zoals het opnemen van gesprekken. Google heeft de dienst gebaseerd op het werk van Grand Central, een bedrijf dat Google twee jaar geleden overnam.

Google heeft zes weken geleden een Google Voice-applicatie voor de App Store aan Apple aangeboden, maar dat programma is afgekeurd, schrijft TechCrunch. Daarnaast zijn de applicaties GV Mobile en Grand Central uit de App Store gehaald. Ontwikkelaar Kovacs van GV Mobile kreeg te horen dat zijn applicatie uit de App Store werd gehaald omdat functies in de applicaties doubleren met de iPhone. Het zou daarbij specifiek over de bel- en de sms-functies gaan. Het gerucht gaat dat AT&T achter de verwijdering zit. De provider, die de iPhone in de Verenigde Staten verkoopt, zou in Google Voice een bedreiging voor de eigen inkomsten zien.

Google Voice is vooralsnog in Nederland niet te gebruiken: alleen Amerikanen kunnen gebruik maken van de telefonieservice. "De dienst wordt in de toekomst naar andere landen uitgerold", vertelde Anoek Eckhardt van Google in maart bij de lancering. "Maar het vereist partnerships met andere bedrijven. We weten nog niet wanneer en in welke landen we Google Voice introduceren." Google heeft de applicatie al wel uitgebracht voor Blackberry OS en Googles eigen mobiele besturingssysteem Android.

Volgende 11:40 Video Command & Conquer 4
Vorige 10:46 A-Data introduceert 2200MHz-ddr3-geheugen
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

fijn toch, dat de fabrikant bepaalt welke software je op je hardware draait?

Ze zouden doubleren met functies van de iPhone.
Heeft Iphone standaard voip? > nee
Doubleert het dan > nee
8)7

//edit
Ik heb de iPhone maand of 2-3 gehad (gelukkig nu android maar dat terzijde). Daar kon toen geen voip gebruikt worden (skype etc.). Welke Voip functie heeft de iPhone dan? Is deze later toegevoegd?
(jailbreak uitgesloten)

//edit2
@tes_shavon; waar slaat dat op:
kun je met een iPhone bellen>Ja
kun je met VOIP bellen>Ja
Ja je kunt bellen met een iPHONE, en met VOIP kun je ook bellen (daar is voip voor) maar je slaat imho de plank volledig mis

[Reactie gewijzigd door himlims_ op dinsdag 28 juli 2009 11:44]


kun je met een iPhone bellen>Ja
kun je met VOIP bellen>Ja

Doubleert het dan > JA

8)7

Is Google Voice een VoIP applicatie? Nee |:(

Ok.... ik hap: Je komt er op dit forum niet mee weg om alleen dit te roepen. Graag meer info over de technologie die volgens jou weg gebruikt wordt. Ik denk dat het wel een Voice over IP app is, volgens de info die ik vind. Om 1 voorbeeld te noemen: Wikipedia pagina van Google Voice. Verder schijn je ook via SIP te kunnen connecten.

Verder schijn je ook via SIP te kunnen connecten.
En SIP is een protocol wat gebruikt kan worden voor... Jawel, VoIP.

Snap op zich ook niet helemaal waarom Apple de applicatie weerd. Kan me voorstellen dat ze dit (eventueel) doen onder druk van mobiele telefoon operators, die dit vaak verbieden, omdat zij hierdoor inkomsten mislopen.

Ze zouden doubleren met functies van de iPhone.
Is bellen een functie>Ja
kun je met een iPhone bellen>Ja
kun je met VOIP bellen>Ja

Doubleert dit>Ja

[Reactie gewijzigd door Soldaatje op dinsdag 28 juli 2009 18:04]


kun je met een iPhone goedkoop bellen naar het buitenland -> Nee
kun je met VOIP goedkoop bellen naar het buitenland -> Ja

doubleert dit -> Nee
|:(

Goedkoop bellen is geen functie, bellen wel.

kan je met een ipod touch gsm-bellen> nee
Kun je met een ipod touch voip-bellen> met de jusite applicatie wel

doubleert het dan.. nee

Het gaat hier om de functionaliteit, niet over het onderliggende protocol.

Als het tot vermindering van inkomsten leidt, moet er wel een vorm van doublatie zijn. Je weet dit als je een Apple product koopt.

Edit: Aan onderstaande

Ik ben absoluut geen Apple aanhanger. Ik vind het erg jammer dat er zon overdreven fanbase is. Een gebruiker moet het beste product kiezen en naar mijn mening heeft het beste product een grote vrijheid aan functies en uitbreidingen.

[Reactie gewijzigd door Chewing op dinsdag 28 juli 2009 12:38]


Knap toch dat er mensen zijn die nog steeds dit middeleeuwse beleid van Apple met een gladgestreken gezicht kunnen verdedigen (zonder ervoor betaald te worden, sterker nog, ze moeten er zelf voor betalen). Chapeau!

Zolang de consument het niet erg vindt (i.e. het product koopt), zal er toch weinig veranderen aan het beleid van Apple, en waarom zouden ze?

Hmm, misschien net omdat dit concurrentievervalsing is ?
Miscrosoft mag zijn eigen browser zelfs niet standaard meeleveren met Windows.
Apple mag dan wel software van anderen blocken ?

Als dit uit veiligheidsredenen wordt gedaan, kan ik me er nog enigszins bij aansluiten, maar doublering voorkomen ?
Ik zou de grote massa eens willen horen roepen als Microsoft nog maar probeert om een ander zijn software te bannen om dat van zichzelf een grotere kans te geven.

Google kan zijn software anders prima uitbrengen op de 100 andere mobiele platforms die nog steeds populairder zijn dan alleen de iPhone, dus dat noem ik geen concurrentievervalsing. Verder is de iPhone een gesloten omgeving waarbij Apple mag bepalen wat er in de App-store komt... dat zou zeker veel transparanter mogen, maar iedereen die een iPhone koopt weet dit zo ongeveer wel en de meeste interesseert dat niets, aangezien alles wat de iPhone kan voldoende is voor die consument, meer dan voldoende mooie apps ook. Dit soort applicaties, daar is Apple eigenlijk best duidelijk over, als het functionaliteit doubleert kan je vantevoren weten dat dat een probleem kan zijn. Windows daarentegen heeft niet te maken met een app-store, daar kan je op installeren wat je wilt, dat is ook duidelijk voor iedereen, als ze dat plots zouden veranderen... natuurlijk heb je dan de poppen aan het dansen.

Fabrikanten zoals Google, maar ook individuele developers, weten dit donders goed. Maar gebruiken de media vervolgens om Apple in een kwaad daglicht te zetten, terwijl dit gewoon een herhaling van dezelfde zetten die altijd al gedaan zijn is. Develop er dan ook niet voor, als genoeg developers stoppen zal Apple echt wel gaan nadenken. Gebeurt dat? Nee, want de meeste apps komen gewoon door.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op dinsdag 28 juli 2009 13:16]


@vgroenewold:
Google kan zijn software anders prima uitbrengen op de 100 andere mobiele platforms die nog steeds populairder zijn dan alleen de iPhone
Ach kom op, niet met een vals argument aankomen. Je weet donders goed dat de iPhone de grootste en populairste platform is om voor te ontwikkelen ;)
Alle andere initiatieven vallen vergeleken met Apples appstore gewoon in het niet, zowel in downloads als inkomsten.

Maar goed, dat gezeik over afgewezen apps: als developer weet je waar je aan begint.
Je argument dat o.a. Google dit misbruikt ligt inderdaad in het belang van Google zelf: met de media proberen de markt op de meest populaire (verkoop)platform open te breken.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op dinsdag 28 juli 2009 14:10]


Miscrosoft mag zijn eigen browser zelfs niet standaard meeleveren met Windows.
Apple mag dan wel software van anderen blocken ?
Precies. Stel je voor dat Microsoft het onmogelijk zou maken om andere browsers te installeren in Windows. De halve wereld zou dan hysterisch worden.

En inderdaad, bij MS is het zelfs andersom. MS mag zelfs niet hun eigen browser als default installeren in Windows. :|

Wat dat betreft zouden naar mijn mening voor alle bedrijven dezelfde regels moeten gelden ongeacht of zel wel of niet een monopolie positie hebben. Dus MS mag dan bijvoorbeeld gewoon hun eigen browser meeleveren en Apple mag zelf bepalen welke software toegestaan is op hun hardware en of ze een consument wel of niet verplichten om bij een Mac hun OS ook moeten kopen.

-offtopic-
Overigens ben ik zeer tevreden met mijn iPhone, maar de selectieve bemoeienis van de EU in het bedrijfsleven begint in europa bijna communistische vormen aan te nemen. Marktwerking lijkt tegenwoordig wel onwenselijk te zijn.

[Reactie gewijzigd door Dlocks op dinsdag 28 juli 2009 13:21]


Marktwerking is geen doel op zich marktwerking is een tool om te komen waar wij en onze verkozen (rechtstreeks of onrechtstreeks) overheden willen komen. Als je merkt dat de marktwerking in de financiële sector lijd tot ongeoorloofde risico's dan pas je de regulering aan en maakt het duurder of lastiger. Met andere markten is dit net hetzelfde. Als de ideeën of marktmodellen van een multinational ons niet aan staan dan staat het ons vrij om daar verandering in te brengen. Als we morgen vinden dat alle kerncentrales / fossiele brandstof centrales (schrappen wat niet past) toe moeten , dan is dat zo. Al moeten we dan wel met de consequenties leren leven.

Als je merkt dat de marktwerking in de financiële sector lijd tot ongeoorloofde risico's dan pas je de regulering aan
Ja, de regulering ofwel regelgeving waar alle bedrijven in de financiële sector zich aan hebben te houden.

Dat is wat anders dan bijvoorbeeld voor MS andere regelgeving hanteren dan voor Apple. Dus MS verbieden om nota bene hun eigen browser -die in de EU in een paar jaar bijna 30% marktaandeel heeft verloren- als default mee te leveren en aan de andere kant Apple toestaan om wel hun eigen dienst als default mee te leveren én zelfs toestaat om diensten van derden te blokkeren. Hoe bedoel je rechtsongelijkheid.

Neelie ofwel de EU probeerd gelijkheid te creëren door selectief regels op te leggen en waardoor men juist ongelijkheid creëert.

Of zoals Rizon in dit topic schreef:
Je moet geen monopolie hebben om aangepakt te worden voor marktmanipulatie en consumentenverkrachting.

Elk bedrijf heeft de zelfde regels om zich aan te houden, bij deze regels vallen ook specifieke regels voor een ieder bedrijf dat een monopoly positie heeft. Als je deze monopoly positie dan misbruikt en daarmee onze(als in de consument) markt verpest dan word je daarvoor gestraft.

In het geval van Microsoft werd een inferieure browser gepushed, de kosten hiervan verstopt in de kosten van het Operating System en zo een volledige markt jaren lang verziekt met ongedocumenteerde zich niet aan standaards houdende troep welke een extreme hoeveelheid geld en manuren heeft gekost (en nog steeds kost, want IE6 is nog steeds een significant percentage van de browsers).

De iPod en iPhone hebben nog steeds geen monopoly positie in de music speler of mobiele telefoon industry, en tot Apple dat wel heeft vallen ze niet onder de regels die voor een monopoly gelden. Daarnaast is het tot dan ook de mensen hun eigen keuze dat ze Apple hardware kopen met alle belachelijke restricties en beperkingen die Apple daar op.

Er is hier niets selectief aan, Intel en Microsoft zijn beide een monopoly en hebben zich daarom aan de daarvoor geldende regels te houden, Apple en AMD zijn dit beide niet en hoeven zich daarom niet aan deze regels te houden.

Vergeet niet dat deze bedrijven voor hun huidige bedrijfsvoering allemaal afhankelijk zijn van de beperkingen die wij bedrijven en consumenten op leggen als het gaat over het dupliceren van informatie (zoals, windows als operating system, of intel z'n chip design) in de vorm van copyright, merken recht en patenten.


Staat dit met grote letters op de doos? Als je niet af en toe tweakers.net leest weet je dit toch niet allemaal.

Die mensen weten dan ook niet van het bestaan van deze geweigerde apps af waarschijnlijk.

Maar dan weet je ook niet dat de Google Voice app is afgekeurd :+

Nee, maar je merkt natuurlijk wel dat ineens je carkit het niet doet terwijl het wel werkt met vrijwel ieder andere eenvoudige telefoon. Ik heb zo'n ding van mijn baas gekregen en ik ben veel onderweg en ik baal dat deze telefoon niet werkt met mijn carkit.

Knap toch dat er mensen zijn die nog steeds dit middeleeuwse beleid van Apple met een gladgestreken gezicht kunnen verdedigen (zonder ervoor betaald te worden, sterker nog, ze moeten er zelf voor betalen). Chapeau!
het is heel simpel, ik koop een Apple product omdat het aan bepaalde voorwaarden voldoet, met name op het gebeid van kwaliteit. Dat is iets heel heel HEEL persoonlijks. Betekend dat ik het fout heb? Nee. Betekend dat dat jij het fout hebt? OOK nee.

Het heeft alleen compleet geen nut om voor de <censuur> miljardste keer hier op tweakers er over te gaan vuilspuiten. Jij vind het beleid van Apple niet? Prima, maar zeik er niet over.

Ik bel thuis met VoIP via xs4all en een setje VoIP toestellen. Ik gebruik m'n iPhone om mobiel te bellen. Ik gebruik m'n Mac voor weer andere dingen. Ik heb een IBM server voor weer andere taken. Geen enkele via die oplossingen is zonder compromis, maar als er 1 ding is waar ik weiger een compromis op af te sluiten dan is het kwaliteit.

Vind je het dan niet tenenkrommend dat Microsoft wordt aangepakt omdat ze Internet Explorer standaard meeleveren maar wel andere browsers toelaten, maar dat Apple wegkomt met een policy die andermans software gewoon verbiedt? Ik vind dat walgelijk.

Apple heeft samen met RIM (blackberry) 3% van de telefonie markt. Dat is geen dominante positie. Wil je vrijheid? Dan koop je iets anders dan een iPhone. Of wil je beweren dat een Apple medewerker met een pistool op je hoofd gericht jou staat te dwingen zo'n ding te kopen? Nee, dat dacht ik ook niet.

Zie jij een MS medewerker jou dwingen om IE te gebruiken? Nee, dat dacht ik ook niet. Het is allemaal 1 pot nat. MS wordt onderuit geschopt en Apple gaat er met het vlaggetje vandoor. Monopoly of niet, ik vind dat iedereen een gelijke behandeling moet krijgen.

Zie jij een MS medewerker jou dwingen om IE te gebruiken? Nee, dat dacht ik ook niet. Het is allemaal 1 pot nat. MS wordt onderuit geschopt en Apple gaat er met het vlaggetje vandoor. Monopoly of niet, ik vind dat iedereen een gelijke behandeling moet krijgen.
MS had destijds een absoluut monopolie op desktops, en kon zo haar eigen browser er doorheen proppen. Dat is absoluut niet te vergelijken met een kleine speler als Apple die gedwongen wordt VoIP applicaties maar beperkt toe te laten door partners.

Overigens werd pas bij een Symbian variant OOK een VoIP applicatie uit een winkel geweerd, alleen kun je daar nog omheen werken omdat je ook handmatig apps er op kunt zetten. (maar dat kun je met een iPhone ook, als je hem jailbreaked)

Apple en haar aanhangers hebben altijd het hoogste woord als het om Microsoft gaat, dus dan kun je verwachten dat je de bal teruggekaatst kan krijgen. Vooral als de pot de ketel verwijt.


Dit onderwerp leent zich nauwelijks voor discussie.

Mijn twee centjes. Al jaren een Apple-gebruiker, en ik heb ook een iPhone. Ben erg blij met dat ding, werkt goed, blabla. Ik ben het echter *absoluut* niet eens met het beleid van Apple ten aanzien van de App Store. Dodelijk vermoeiend om iedere keer weer te lezen dat er een in mijn ogen harmless app niet toegestaan wordt. Laat de gebruiker toch zelf gewoon kiezen! denk ik dan. Ik heb ook weinig begrip voor het argument dat het toch in de app store voorwaarden te lezen is: Apple moet gewoon de voorwaarden niet zo krap nemen. Als er een mail-app komt die beter is dan die van Apple zelf moeten ze die niet bannen op basis van 'doublure', ze moeten gvd dan zelf een app maken die beter is, en anders simpelweg kappen. Anders is het pure concurrentievervalsing.

MAAR, ik erger me weer niet zoveel, dat ik besluit om dan maar niks van Apple te kopen. Mensen die daar wel voor kiezen? Hun goed recht, en ik geef ze dan groot gelijk.

Mee eens, ik erger me vooral aan mensen die veel commentaar hebben op closed source (alles moet open), op MS (geschreven als M$), maar zich als ware het de Dalai Lama zonder enige kritiek alles accepteren van Apple omdat het zo hip is.
Ik koop zelf ook Apple en vind sommige producten erg goed (Ipod nano), maar MacBook/OSX valt me tegen, zowel hard als software. Ik zal in de toekomst zeker nog een iPod kopen, maar nooit meer een MacBook of iMac.

En daar gaat het nu juist wel over: het protocol, omdat dat belminuten kost.

Functionaliteit is slechts een drogreden, immers waarom worden tegelijkertijd ook andere, eerder dus goedgekeurde applicaties, plotseling ook verwijderd??

zou google dat niet zelf kunnen publiseren dat je het op je telefoon laad?

AT&T heeft grote contracten met Apple en ziet inkomsten bedreigen van VOIP = application denied.

Zo gaat het helaas met veel dingen in de zakenwereld, het is zelfs bij heel veel providers verboden om VOIP software op je mobiel te gebruiken, maar zodra het contract met AT&T afloopt zal het wel klaar zijn met die onzin.

Fijn toch, dat de winkelier bepaalt welke software er in zijn winkel te koop is?

Als er alternatieven op die winkel zijn, zeker.

Ik noem nokia, android, windows mobile...

alternatieven zat bedenk ik me zo.

Ja ik gebruik 1 van die alternatieven maar ik snap ook hoe het in elkaar steekt (denk te snappen iig) maar de gemiddelde consument is zich daar dus NIET van bewust... Achja ze naaien je waar je bij staat. Ik koop echt niks van dat merk gewoon juist door al die onzinnige restricties die andere weren überhaupt ook maar een beetje te concurreren. Dat het allemaal toegestaan wordt vind ik dan ook heel apart maar er zal vast wel binnen een paar jaar tegen worden opgetreden (met dikke boete?) en ik gun het ze van harte want hun gunnen het ons ook niet!

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op dinsdag 28 juli 2009 11:50]


Maarja die alternatieven zijn dus niet beschikbaar op die iPhone.. maargoed dat weet je zodra je die troep koopt..

Hey, wauw. er is ook geen alternatief voor de Wiiware of DSi-ware store van Nintendo. Of die van Sony voor de PS3/PSP, of voor die van Microsoft voor de Zune of de Xbox 360.

Wees reeel zeg! IEDEREEN doet dit. Het is legaal, jouw product, jouw software, jouw winkeltje!

We leven verdorie niet in een communistisch land.

Er zijn ook genoeg alternatieven voor Internet Explorer, maar dan worden er talloze uitvluchten bedacht. Hetzelfde geldt voor Windows as OS an sich.

"Ja maar..."

Dat noem ik met 2 maten meten.

we spreken hier wel over Apple hé , daar mag dat.

Ministers veranderen wetten om met Apple te mogen werken.

nuja soort zoekt soort zegt men dan.

IE speelde in een tijd dat MS een absoluut monopolie had op de desktop markt, in reeele zin is dat nu nog zo.

MS is keer op keer, in land na land veroordeeld wegens het overtreden van wetten op het gebied van machtsmisbruik en monopoliemisbruik, om nog maar te zwijgen over zaken doen op een verboden manier. (intimidatie, manipulatie). Dat zijn feiten.

Apple is daar nooit voor veroordeeld, of voor aanklaagd domweg omdat ze een veel te kleine speler zijn.

JA, er wordt met 2 maten gemeten, omdat dat MOET om een vrije markt te beschermen tegen over-dominante partijen. Markten zijn heel goed door overnamen compleet in handen te komen van 1 gigant.

Terwijl er toch van hogerhand opgelegd wordt dat er voor iPhone gebruikers allerhande zaken niet mogen omdat ze of niet "verantwoord" zijn voor het image van Apple of omdat ze Apple inkomstenderving zouden kunnen opleveren.
Dat soort lock-in is toch bepaald niet vrije handel.

Dat soort lock-in is toch bepaald niet vrije handel.
Zolang je keuze hebt voor een alternatief, is er vrije handel. Je hoeft geen iPhone te kopen, je kunt een Samsung kopen, een HTC, een Nokia, een <insert merk here>.

Apple heeft met RIM gezamelijk slechts 3% marktaandeel. Dat is pinda's. Stelt geen ruk voor.

Nokia, Android, Windows mobile, Palm Pre, hebben wel een appstore, maar daarbuiten kun je alles op je toestellen installeren wat je wilt, buiten die applicatie winkel om, zonder rare restricties. Tenminste, bij palm en android zit je wel vast aan een gelimiteerde programmeertaal en specifieke api's en bij nokia is het signen een drama, maar er zijn genoeg mogelijkheden om te doen wat je wilt met die apparatuur. Terwijl er bij de iphone, op jailbreaken na, niets mogelijk is.

Die limitatie is wat men irriteert, dat is net als dat Microsoft gaat bepalen wat voor software er op jouw computer thuis mag draaien, dat je er zelf ook geen apps voor mag schrijven, zonder ze door MS te laten keuren, nu is een telefoon nog geen computer, maar die kloof begint steeds kleiner te worden.

De consoles zijn veel specifieker gesloten apparatuur en hebben geen concurrentie van een open platform op het 'games' gebied, deze zijn dan ook voor een veel specifieker doel gemaakt, van een koelkast verwacht je ook niet dat 'ie gekke dingen kan, maar van een 'smartphone' verwacht ik wel véél meer dan wat die iphone doet.

Er is maar 1 winkel waar je software voor je iPhone kan kopen. Voor Android kan je ook op andere manieren software installeren.

Ja en dat er maar 1 winkel is vinden erg veel consumenten juist prettig, het is gewoon een verschillende insteek van beide platformen.

Eh? Uit welk marktonderzoek blijkt dit? Consumenten vinden vanalles prettig, en concurrentie bij de leverende partijen staat bij mij hoog in het vaandel kan ik je melden. Het is niet anders bij de iPhone, maar prettig?

Minder fijn is dat je normaal naar de volgende winkel loopt om het vervolgens daar te halen... Wat dus niet kan dus vergelijken met een normale winkelier is iig niet van toepassing.

leuk maar niet te vergelijken... als je een bepaald met wilt hebben en het type hebben ze niet te koop ga je naar een andere winkel om te kopen wat je wilt. Zelfde merk.

Ook grappig dat bjina iedereen loopt te zeiken op de iphone maar hij is zo populair dat er lange wachtlijsten zijn... Ik denk dat er ook veel mensen op staan die lopen te zeiken maar dat ding toch willen hebben.

Dat is een mening, maar een van redenen dat ik nimmer iets van Apple zal kopen. Apple struikelt nog eens over haar vermeende kracht als ze niet op past.

uhuh, en daarom scoort apple meer winst, terwijl zowat ieder ander bedrijf in de sector een duikvlucht maakt qua winstcijfers.

In de IT gaat het relatief goed met bedrijven. Apple is groot en wint veel in Amerika, terwijl ze er in europa duidelijk slechter aan toe zijn.

In Europa is de gemiddelde burger een stuk intelligenter dan in de VS :+

Maar serieus...Ik kan er ook niet bij hoeveel mensen van Apple kunnen slikken. Dit heeft niks meer met Fanboyisme te maken....het woord bijna een soort religie...probeer eraan te komen en het te beledigen en de "gelovigen" worden wild en raken je met alles wat ze kunnen. Je kunt zeggen wat je wilt, maar je moet wel respect hebben voor die marketing jongens van Apple...elke (maar dan ook elke) andere bedrijf op dit planeet kan daar iets van leren. Of het goed is wat ze doen kun je natuurlijk over twisten, maar dat ze mensen (vooral mensen die erg graag trendy willen zijn) bereiken dat staat als paal boven water...

Ik dat het eerder komt omdat we continue aangevallen worden op onze keuze ;)

al decennia, trouwens.

Het gaat mij niet om Apple eigenlijk, maar om de werkwijze in dit geval van Apple. Het vereist verder enig inlevingsvermogen om de kracht achter de werking van het toegepaste model van Apple te doorgronden voor de gemiddelde burger, dat is de kracht van Apple op dit moment, ze hebben de marketing behoorlijk voor elkaar maw veel consumenten aardig in de tang. Alleen in een wereld waar mensen zich steeds bewuster worden van allerhande dingen die eigenlijk niet niet zo hoeven zijn, en Apple hanteert daar een aantal van, struikelen ze daar over. Dat is mijn mening, daarom zette ik het er ook expliciet bij.

Het zal zo wel niet lang meer duren voordat Neelie Smit Apple een hele hoge boete gaat opleggen vanwege handelsbelemmerende praktijken!

[bashmode]
nou idd, waarom horen we nu niets van Nelie Kroes? Oh ja die heeft het te druk met achter Microsoft aanzitten :(
[/bashmode]

Dit is dus een van de redenen waarom ik dus nooit en te nimmer een iphone zou kopen (afgezien nog van het geld wat je ervoor neer moet leggen). Nee geef mij maar een android (helaas zelfde prijscategorie)
mag je tenminste zelf bepalen wat voor zooi je erop zet.

Edit: @itarix
idd helemaal mee eens

[Reactie gewijzigd door GerhardBurger op dinsdag 28 juli 2009 12:42]


nee hoor, android telefoons werken alleen met android applicaties, dus je bent zeker beperkt in je keuze.

daarnaast kun je op iphone tot in minitieus detail bepalen wat je er op zet door ontwikkelaar voor iphone te worden. maar ja daar heb je natuurlijk wel developer skills voor nodig.

android telefoons werken alleen met android applicaties, dus je bent zeker beperkt in je keuze.
Alleen is die beperking technisch. Dat wil zeggen dat een Windows binary nou eenmaal niet op een Android platform draait. Je -hebt- een beperkte keuze, maar je -wordt- niet -in- je keuze beperkt.

Dat Google Voice niet op een iPhone draait is echter geen technisch verhaal - het draait prima, dat hebben Google tenslotte zelf ondervonden toen ze het testten.
Dat Google Voice niet op een iPhone draait is een consequentie van het niet toelaten ervan door Apple. Op die manier wordt je dus zeker wel in je keuze beperkt.
daarnaast kun je op iphone tot in minitieus detail bepalen wat je er op zet door ontwikkelaar voor iphone te worden
Dat klopt ook weer niet. Ja, je kan vervolgens -zelf- schrijven wat je wil - goed, als je heel veel tijd over hebt, dan kan je misschien je eigen google voice achtige app schrijven, en met jou een zoot andere mensen, en dan kunnen die uiteindelijk allemaal er mee werken.
Echter zal je -niet- Google Voice op je iPhone kunnen zetten, aangezien Google als developer niet buiten de App Store om je app mag distribueren.
maar ja [om ontwikkelaar voor iphone te worden] daar heb je natuurlijk wel developer skills voor nodig.
Ik wist niet dat er een test was waarin bepaald wordt of jouw programmeerkunstjes wel goed genoeg zijn om developer te worden :+
Ik geloof dat je bedoelt dat je daarvoor eerst een extra smak geld neer mag leggen en allerlei voorwaarden aan mag gaan :O

Even voor de goede orde: is niets mis mee, maar je doet het half voorkomen dat als je maar developer wordt, dat dan de gehele wereld van de iPod/iPhone apps beschikbaar voor je wordt gesteld - maar zo ligt het natuurlijk niet :)

ik vind het zo absurd dat mensen roepen dat ze beperkt zijn in hun keuze voor telefoon apps, maar natuurlijk is dat zo. want er is een eindig aantal apps beschikbaar voor elke telefoon.

nou en voor android ligt dat eindige getal een stuk lager dan voor iphone omdat er voor iphone gewoon meer apps beschikbaar zijn.

en dan heb ik het nog niet eens over een jailbroken iphone want daar kun je gewoon alles op zetten wat je wilt :)

maar goed ik meld elders al dat de klagers vooral mensen zonder iphone zijn en die zijn altijd superkritisch op iphone. maar als je er een hebt en er mee werkt dan zijn veel van de problemen theoretisch en het functioneren in de praktijk is gewoonweg super maar dat weet je natuulijk niet als je geen iphone hebt :)

Het gaat er niet om welke phone de meeste apps heeft natuurlijk. Het gaat om wie er bepaalt welke apps er mogen draaien op de phone. Let op, het gaat niet om kunnen draaien, maar om mogen draaien.

Dit hele concept dat er iemand anders bepaalt wat er mag draaien op jouw iphone stuit nogal wat mensen tegen de borst.

Bedrijven hebben graag zoveel mogelijk controle over hun producten om de revenue te beschermen. Dat dit ten koste van de vrijheid van de consument gaat, maakt ze weinig uit. Uiteindelijk leidt dit tot corporate fascism. Vandaar het gejengel van je medetweakers denk ik. :)

hmja, dat heeft met vrijheid van handelen e.d. te maken, vrijheid is een vrij abstract begript ik ben ervan overtuigd dat alles gedetermineerd is, en dat er dus geen vrije wil bestaat (hard determinism)

http://en.wikipedia.org/wiki/Free_will.

Haha, je ziet wel kans om je eigen rant in dezelfde post nog onderuit te halen.

Neelie treed op tegen Microsoft omdat je feitelijk geen alternatief hebt (90% desktop OS markt). Jij geeft zelf direct toe dat er wel alternatieven voor Apple zijn (Google Android). Daarom hoor je niets van Neelie over Apple.

Inderdaad. De EU is vrolijk aan het microsoft bashen over het niet meeleveren van alternatieve browsers, maar apple WEERT echt software van dat platform. Dat lijkt me toch een stukje erger op het gebied van competitie tegenwerken dan een concurrerend stuk software niet meeleveren..

Heerlijk he als een bedrijf geen monopoly heeft.
Ik vind die controle van Apple eigenlijk te gek voor woorden.

Vervang het woordje Apple door Microsoft en het woordje iPhone voor Windows mobile telefoon en de overheden duiken over elkaar heen met antitrust zaken.

Dat is ondenkbaar wat je zegt. Hier zijn talloze afspraken in gemaakt Apple bepaalt wat wel en wat niet mag dat "weten" de mensen die voor de Appstore een applicatie bouwen.

Maar je hebt wel gelijk het is heel vervelend.


Helemaal geen Fanboy. Alleen ik weet wat een Apple product doet en wat een Apple product kan voordat ik hem ga kopen. De meeste mensen kopen eerst een Apple product en vervolgens gaan ze klagen...

Dat is hetzelfde principe als je naar de bakker gaat je koopt een brood en je weet van te voren hoe de brood smaakt, en toch koop je hem. Vervolgens eet je hem op en daarna ga je klagen dat ie toch niet zo lekker was. Dat is toch klinkklare onzin?

Klopt; maar de beperkingen van een product kom je pas achter NADAT je het in gebruik neem.
Ik had een iphone, verkocht omdat ik diverse dingen niet kon;
- geen copy paste
- geen multitasken
- geen dingen van i-net downloaden en mailen
- geen attatchments opslaan
- geen bluetooth filetransfer (dat was wel bekend)

sommige functies zijn inmiddels geimplementeerd, maar was bij voorhand niet aangegeven dat die opties wel/niet beschikbaar zouden zijn

[Reactie gewijzigd door himlims_ op dinsdag 28 juli 2009 12:01]


Je kan uitgebreide documentaties vinden op het internet al dan niet op forums, over Apple producten. Dat is gewoon een stukje logisch nadenken voordat je een product gaat kopen en de meeste mensen doen dat niet en dat vind ik erg jammer.

En daar maakt apple met alle plezier misbruik van dat vergeet je nog ff erachter te vermelden ;) Tuurlijk de rest is niet heilig maar wordt daar dan wel op gewezen en apple niet echt heb ik het idee!

@Fjerpje;
Ik heb 6 telecom retail gedaan. Waaronder die hype met de iphone mee gemaakt.
Voordat je de iphone mocht verkopen, diende het personeel een training te volgen.
Helaas waren de bovenstaande punten NIET (allemaal) gecommuniceerd richting Retail / consument. Wat resulteerde in doelloze discussies achteraf; want die iphone kon niet retour

[Reactie gewijzigd door himlims_ op dinsdag 28 juli 2009 12:16]


Sorry, maar al deze features waren al bekend, en als je 10 seconden gegoogled had dan was je er ook achter komen.

Dat de iPhone dergelijke features mist, kun je Apple wel aanrekenen. Dat jij een paar honderd euro gaat uitgeven zonder jezelf goed te informeren, dan kun je Apple niet aanrekenen. Als ik voor een phone ga shoppen en ik heb een lijstje van eisen, dan ga ik wel even zorgen dat ik zeker weet dat het apparaat deze features heeft.

Zoals met elk producerend bedrijf: als iets NIET in de folder staat, NOOIT ervanuit gaan dat het erin zit. Bij Apple niet, bij geen enkel bedrijf niet. Ze willen lange lijstjes met features, hoe triviaal ook, want dan kunnen ze patsen met "concurrenten hebben X features, wij hebben er X+20", ook al zijn die 20 compleet triviale dingen.

Je had trouwens ook een jailbreak kunnen overwegen.

[Reactie gewijzigd door RefriedNoodle op dinsdag 28 juli 2009 11:55]


Dat is een beetje te makkelijk... Als je vooraf al weet dat de iPhone die functionaliteit mist, dan kun je het snel terugvinden in Google. Maar als je dat niet weet, dan kom je er niet vanzelf achter.

Wie denkt er nou dat er geen copy-paste functie in zit? Dat je geen attachments kunt opslaan? Als jij een auto koopt, dan ga je toch ook niet controleren of er wel een benzine meter in zit?


Geeft trouwens ook aan dat de reviews verschrikkelijk slecht zijn. Die hadden dat duidelijk naar voren moeten brengen. Maar dat gebeurde niet.

Je kon van tevoren toch helemaal nog niet weten dat Apple de Google Voice applicaties ging blokkeren in hun App Store?

Je kon van tevoren toch ook niet weten dat Google met een Voice applicatie ging uitkomen? Wat mis je in dat geval?

Dat kon je wel, want er zijn duidelijk voorwaarden voor de Developers van de Apps over wat wel en niet mag en dingen als VOIP is zoiezo uitgesloten, zoals allang bekend was gemaakt door Apple.

Dat is niet waar. VoIP mag van Apple, maar alleen over Wifi. Skype is ook gewoon beschikbaar voor de iPhone, mag je mag daar alleen mee bellen over Wifi niet over GSM/3G

en dat het alleen over Wifi mag en niet over mobiel internet is omdat AT&T en diverse andere Telco's het niet willen. T-Mobile in Nederland staat het wel toe, maar Duitsland weer niet. Zelfde verhaal voor Vodafone.

Dat kun je Apple absoluut niet aanrekenen. Als je dan wil zeuren over machtsmisbruik, klaag dan over de eerder genoemde telco's.

Ik vind dat je dat Apple wel kan aanrekenen want Apple faciliteert het. Apple verdient big bucks dankzij de exclusive levering via de telco's en zal dus ook buigen als een knipmes als de telco's (met AT&T voorop) een app uit de appstore willen hebben.

Ik vind dat het Apple onderhand een slechte naam begint te bezorgen. De functionaliteit van de iPhone wordt beperkt door dit soort ingrepen op commando van de telco's.

Het geklaag komt vooral van mensen die geen apple-producten hebben. Ik ken een heleboel apple-gebruikers die niet klagen of ondanks een paar klachten toch tevreden zijn.

Het gehuil en gejammer komt van mensen die het verkeerde product gekocht hebben en zichzelf nu luidkeels moeten overtuigen van hoe slecht het alternatief wel niet is.

Ik heb zelf tot tevredenheid een 3GS maar ik heb deze 3GS alleen maar genomen omdat Android nog geen volwaardig alternatief is en ik een nieuw toestel uit mocht zoeken. Als ik over 2 jaar weer mag gaan kiezen en Android is gelijkwaardig neem ik geen iPhone. Ik weet dat Apple restricties heeft en accepteer die ook maar het is nu wel de zoveelste keer dat Apple apps uit de store haalt die eerst wel mochten.
En het is erg vreemd dat deze apps wel op andere OS toegestaan zijn. Als Android (en de toestellen) gelijkwaardig zijn kan Apple een serieus probleem krijgen en bestaan de klanten alleen nog maar uit de fanboys.

Apple is volgens mij heeeeeeeel blij dat ze zoveel fanboy/girls hebben ;)

Daarbij komt dat het nog altijd en telefoon is. Dus ik kan me voorstellen dat als je applicaties gaat uitbrengen die al standaard al op je telefoon zitten, dat je dat als fabrikant niet wil. Apple wil een super consumenten telefoon en ik kan zeggen samen met nog heel veel (niet)fanboys dat dit gelukt is. Mede doordat ze argressief zijn met hun beleid blijft het voor een gebruiker juist heel duidelijk. Anders krijg je straks ineens 10 sms applicaties & x bel applicaties die net allemaal even wat anders doen. en zeg nu eerlijk dat wil je toch ook weer niet.

zoals ook eerder gemeld het staat duidelijk in hun developers guide wat wel en niet mag en ook dat als er applicaties toch onverhoopt doorkomen die niet mogen ( fouten zijn menselijk aangezien het mensen zijn die het testen ) ze die mogen verwijderen..

zie het hele punt niet.

Daar ben ik het niet helemaal mee eens.

Kijk aan de ene kant vind ik dat Apple lekker zelf moet weten wat ze met haar hardware doet. Ik zou het als producent ook raar vinden als ik mijn concurrent zou moeten toelaten om mijn product tegen me te gebruiken.

Aan de andere kant moet je reeel zijn en begrijpen dat Apple hier niet filtert met de consument in het oog.

Neem jouw voorbeeld, 10 verschillende sms applicaties... dan kan ik toch kiezen welke ik het beste vind? Nu zit ik (ik heb idd een iphone) vast aan 1 sms applicatie die wel of niet kan wat ik wil (tot apple toevallig je functie in een update gooit).

Ik ga natuurlijk niet 10 sms applicaties installeren, en als ik dat wel zou doen, dan is dat mijn chaos natuurlijk.

Apple probeert gewoon juridische problemen uit de weg te gaan en aan de andere kant ook concurrentie tegen te gaan.

//Off-topic:
En voor de mensen die zeiken over microsoft:
Microsoft is een monopoly, die heeft een bepaalde machtspositie, Nelie kroes probeert MISBRUIK van die machtspositie te voorkomen en hun concurrentie een kans te geven. Want eerlijk is eerlijk, 80% van alle mensen gebruikt echt niet Internet Explorer omdat die zo goed is.

Ik vind dit een belediging voor microsoft.

Dit speelt MS volledig in de kaart.

Apple komt ermee weg tot er een moment komt dat ze interessant genoeg zijn om hard aan te pakken.

Precies, hoe vervelend het ook is, Apple heeft zich flink laten informeren door een advocaat. Ze hebben zich lekker in zitten dekken, zodat ze praktisch volledige controle hebben over alles.

Talloze afspraken gemaakt...
Als ik mij niet vergis is er ergens wel een wet die zegt dat afspraken maken rond zoiets (concurrenten buiten spel zetten, zoals AT&T lijkt te doen) nogal illegaal is ;)

strikt gezien is dit geen concurentie, aangezien Google en Skype geen vaste lijn telefonie aanbied, en AT&T geen VoIP :)

oké, point taken :P

Technologie is niet relevant voor concurrentie. De vraag is of er voldoende mensen twee producten als onderlinge alternatieven zien. ADSL en kabelproviders mogen geen afspraken maken. De technologie verschilt, maar de Internetdienst is uitwisselbaar.

technologie is zeer relevant voor concurentie, omdat nieuwe technologien makkelijker (en dus, relatief oneerlijk) kunnen concureren tegenover lagere kosten en hogere marges.

De vraag is alleen hoeveel waarde je kan leggen aan die afspraken en voorwaarde?
Als microsoft in zijn voorwaarde zet dat Windows alleen in combinatie met de webbrowser Internet explorer gebruikt mag worden en geen andre webbrowser sluiten ze geheel de concurentie uit en dan mag niet.

Maar nu doet Apple eigenlijk hetzelfde en dan mag het wel omdat ze geen monoply hebben...

idd Apple begint steeds meeer op Microsoft v2 te lijken. Tijd dat Kroes hier wat aan gaat doen.

Waarom? Heeft Apple een monopolie dan? Is er niet genoeg keuze in telefoons/PDA's/muziekspelers?

Wat Apple doet, kan ook met Windows Mobile... Alleen heeft Apple zeer strikte eisen voor zijn apps, en windows mobile niet. Vindt je het vervelend dat je een bepaalde app niet kunt draaien omdat Apple die afkeurt, kun je altijd naar Windows Mobile overgaan waar die app niet één maar tientallen keren al is gemaakt... keuze zat dus. Kroes kan daar helemaal niets mee. Het is niet zo dat Apple de vooruitgang blokkeert. In mijn ogen beperken ze alleen hun eigen afzetgebied en sinds wanneer is het als fabrikant verboden je eigen doelgroep te beperken?

Vindt je het vervelend dat je een bepaalde app niet kunt draaien omdat Apple die afkeurt, kun je altijd naar Windows Mobile overgaan waar die app niet één maar tientallen keren al is gemaakt... keuze zat dus
Vind je het vervelend dat IE standaard in Windows zit? Je kunt ook gewoon zelf een andere browser downloaden, installeren en gebruiken. Iets wat met de iPhone niet kan. Wil je niet een OS waarin IE standaard is en vind je het teveel moeite om een andere browser te downloaden, installeren en te gebruiken? Dan gebruik je een ander OS. Er zijn genoeg betaalde en gratis alternatieven die je kunt gebruiken. Keuze zat dus.

De EU zou zich er wat mij betreft in beide gevallen helemaal niet mee mogen bemoeien. Laat marktwerking maar lekker zijn ding doen. Zie bijvoorbeeld FireFox die in een paar jaar tijd in europa bijna 30% marktaandeel heeft ingenomen.

En inderdaad wat Rizon schreef, als je al zonodig als overheid zijnde wil ingrijpen hanteer dan onderstaande :
Quote Rizon:
Je moet geen monopolie hebben om aangepakt te worden voor marktmanipulatie en consumentenverkrachting.

[Reactie gewijzigd door Dlocks op dinsdag 28 juli 2009 13:34]


Het punt was met Microsoft toendertijd dat het MISBRUIK maakte van hun monopoli op het desktop OS om zo te proberen hun concurenten uit de markt te duwen. Omdat +90% van de mensen gebruik maakte van Windows moest men hier iets aan doen. Vooral om concurrentie toe te staan (Concurrentie is een essentieel onderdeel van het kapitalisme)

De opkomst van Firefox kwam pas nadat het voor de normale eindgebruiker (jij als Tweaker valt daar niet onder) het bijna godsonmogelijk was om bijvoorbeeld IE te deinstalleren of een andere browser als default in te stellen. Nu is dat als je geen monopolie hebt niet erg echter met IE kreeg gewoon geen enkele browser meer de kans om deze markt te betreden.

Daarnaast speelde natuurlijke nog allerlei andere politieke doelen mee. Als Microsoft de browser markt ook in handen zou krijgen was het ook voor een groot gedeelte heer en meester over het internet.

Natuurlijk zat het de EU ook dwars dat de een amerikaans bedrijf en dus de US in het algemeen opeens zoveel invloed zou gaan krijgen over het internet.

De opkomst van Firefox kwam pas nadat het voor de normale eindgebruiker (jij als Tweaker valt daar niet onder) het bijna godsonmogelijk was om bijvoorbeeld IE te deinstalleren of een andere browser als default in te stellen.
Het wel of niet kunnen verwijderen van IE lijkt mij niet relevant voor het verkrijgen van marktaandeel.

Een andere browser als default instellen wel, maar dat kan toch al heel lang op een makkelijke manier (dus niet dat je een Tweaker hoeft te zijn)? In mijn herinnering -kan er naast zitten- kan dit al een jaar of 10. Installeren en snelkoppeling op desktop zetten kan indiergeval al veel langer dan 10 jaar.

Dat lijkt mij dus niet de reden waarom FF in europa binnen een paar jaar tijd bijna 30% marktaandeel heeft weten te behalen. Iets wat ander ontwikkelaars in het verleden niet gelukt is én in heden nog steeds niet lukt. Volgens jouw theorie zouden andere browsers dan in de afgelopen paar jaar ook een significant groter marktaandeel hebben weten te bemachtigen.

Daarnaast heb je nog de discussie of een browser -netzoals verkenner, rekenmachine, paar spelletjes, netwerkcentrum en bijna alle andere onderdelen van Windows waar ook alternatieven voor zijn- niet gewoon standaard in een OS hoort te zitten. Persoonlijk ben ik van mening dat een computer hoofdzakelijk gebruikt wordt om te internetten, e-mailen en tekst te verwerken. Lijkt mij niet meer dan logisch en redelijk dan een maker van een OS dan deze functionaliteit maakt en toevoegt aan een OS. Maar goed, dat is weer een hele andere discussie.

Wat zou mevrouw Kroes hier aan moeten doen? Heeft Apple een monopolie op smartphones? Op smartphones met een touchscreen? Op draagbare mediaspelers?

Nee, want er is genoeg concurrentie wat de bovengenoemde apparaten beschikbaar. Zolang Apple geen monopolie heeft op deze dingen, kunnen ze doen wat ze nu doen.

Is er niet genoeg keuzes in OSen? Windows, MacOS en 10 miljard linux klonen. Dus MS heeft ook geen monopoly.

Fictieve cijfers:
90% van de computergebruikers gebruiken Windows.
80% van de verkochte mp3 spelers zijn iPods. (Ja, ik heb er ook 1)
40-50% van de verkochte smartphones zijn iPhones.

[Reactie gewijzigd door sanderev66 op dinsdag 28 juli 2009 11:46]


Kom met echte cijfers ipv fictieve, dan zou deze post wat bijdragen, ik ben namelijk wel heel benieuwd naar de aandelen binnen de verschillende markten en hoe de genoemde bedrijven zich daarna verhouden.

OK, altijd leuk zo'n uitdaging!
Echte cijfers over het marktaandeel van de ipod:
2007 in aantal 70%
2007 in dollars 84%
Voor monopolie of niet gaat het natuurlijk alleen om de aantallen. Ik denk dat 70% te weinig is om een monopolie te noemen, maar het is er wel dicht in de buurt. (2005 en 2006 was het zelfs 72%)
bron

Hoewel deze bron het zelfs heeft over een share van 87% na van 92% terug te zijn gekomen! (Dat is in mijn ogen toch wel een monopolie te noemen)

[Reactie gewijzigd door Balachmar op dinsdag 28 juli 2009 12:20]


Als je met cijfers begint te toveren, wees dan tenminste zo eerlijk de wereldwijde of Europese cijfers. |:(

Volgens Gartner laatste cijfers heeft de iPod in waarde een marktaandeel van 40% in Europa, wereldwijd onder 20%. De cijfers die jij aanhaalt was het toppunt van marktaandeel in waarde in de US.

Bewijst nog maar eens dat je met cijfers alles kan bewijzen...

Hey kerel, doe eens even relaxed. Ik verwijs gewoon naar de originele bronnen. Dit waren de cijfers die ik vond, ik zie bij jouw beweringen geen bronvermelding staan. Wie is er dan met cijfers aan het goochelen?

Apple heeft met de iPhone een marktaandeel van 16,6% in de markt voor smartphones. Dit beweert althans Charlie Wolf, marktanalist bij Needham.

Bron: http://cultofmac.com/ipho...ld-smartphone-market/5390

[Reactie gewijzigd door Mistic Rain op dinsdag 28 juli 2009 13:04]


Op de OS markt heeft MS idd geen monopolie, maar wel een dominante marktpositie die hen dezelfde macht geeft als een monopolist.

Je moet geen monopolie hebben om aangepakt te worden voor marktmanipulatie en consumentenverkrachting.

maar dat doet Apple niet. Want apple manipuleert (en wordt daarbij deels gedwongen door telco's als AT&T) haar eigen markt. Apple manipuleert absoluut niet de markt van Android, Windows Mobile, Symbian of Samsungs eigen mobile OS.

Als jij vind dat Apple de consument misleid, moet je absoluut een klacht indienen voor de daarvoor bestemde instelling. Maar ik denk dat ze je haarfijn zullen uitleggen dat Apple zich volledig aan de regels houdt. (Apple heeft jarenlang kunnen kijken hoe microsoft dat fout deed, immers)

Ik kan het niet raar vinden dat bedrijven als Microsoft en Apple dit soort praktijken handhaven. Er is namelijk geen enkel bedrijf te vinden die producten maakt om de gebruiker er beter van te laten worden. Ieder bedrijf heeft een financieel belang bij de zaken die ze produceren/aanbieden.

Zolang er geen wetten en regels zijn die dit verbieden, slepen ze waarschijnlijk bakken met geld binnen. Bedrijftechnisch kan ik dit niet afkeuren, maar of je er als gebruiker nu blij van moet worden.

Daarentegen hebben we zelf het kapitalisme uitgevonden en de hebberigheid om zoveel mogelijk geld te verdienen.

en de overheden duiken over elkaar heen met antitrust zaken
Nee hoor. Het markaandeel van Windows Mobile en van de iPhone is zo klein dat er geen rechtzaken nodig zijn om de consument te beschermen.

De telecomwereld lijkt meer rechten te hebben dan de reguliere hardware/software wereld. Qua actie vanuit de politiek zit er nogal een verschil in.

Eigenlijk niet helemaal. Het kan MS weinig boeien wat voor software je voor hun windows mobile ontwikkeld. Meer nog, moest je een virus schrijven dan is dat een reden voor een anti-virus applicatie te schrijven wat zich vertaald in $€£.

Het verschil is dat Windows marktbepalend is.

Windows Mobile is dat niet en er zijn nog nooit zaken aanhangig gemaakt aan Windows Mobile voor zover ik weet.

Safari is net zo hard aan OSX gekoppeld als IE aan Windows. Maar de redenering dat daarom Apple ook beboet moet worden gaat gewoon niet op. Daar hebben ze te weinig markt voor in handen.

Apple kan met Safari niks "opleggen" aan de markt, Microsoft kan/kon dat wel. En daar gaat het hele antitrust nou net om.

Nou nee niet echt er is een groot verschil Apple heeft al sinds jaar en dag de gewoonte om zowel de hard als software te maken voor hun producten omdat alleen op die manier de beste kwaliteit geboden kan worden aan de klant. (Dat is wat Apple claimt natuurlijk)

Apple vind dat alleen als zij 100% controle hebben over de software die gebruikt wordt in combinatie met hun hardware zij instaat zijn de kwaliteit te bieden die de klant verlangt. Als je naar het succes van de Apple ipod en iphone lijnen kijkt dan lijkt het er sterk op dat ze daar best wel eens gelijk in zouden kunnen hebben. Er zijn maar heel erg weinig klachten over de software of de werking er van in combinatie met de hardware.

Bij Microsoft is dit verhaal al jaren anders Microsoft wekt met een model waar bij zij alleen de software leveren en dat op zo veel mogelijk hardware laten werken met zo min mogelijk klachten over compatibiliteit en gebruiks gemak etc. Ook dat lijkt best goed te werken...

De truck is dat je bij beide bedrijven bewust een keuze maakt voor de restricties van Apple dan wel de vrijheid van Microsoft wat betreft hardware. Er is hier niet sprake van een monopolie of machtsmisbruik aan de kant van Apple maar alleen van een ander bedrijfs model. Mocht Microsoft kiezen voor een zelfde model dan zullen er dus automatisch ook veel minder telefoons uitkomen met hun besturings systeem wat op zijn beurt weer betekend dat het veel beter geoptimaliseerd kan worden voor deze beperkte hardware set. Er is dan geen sprake van een monopolie misbruik omdat de alternatieve als Symbian, Android en andere OS's dan het Microsoft OS gaan vervangen bij gebruikers die niet aan deze beperkte hardware set willen vast zitten.

Dat een bedrijf zich het recht voor behoud te bepalen welke software er in hun winkel verkocht mag worden is niet vreemd. Dat er maar een winkel is voor de extreem beperkte set hardware is ook niet raar. Dat er zo veel mensen zijn die schijnbaar deze draconische maatregelen van Apple "om de gebruikers ervaring te waarborgen" voor lief nemen is een heel ander verhaal.
Het kan betekenen dat de iPhone voor deze grote groep mensen zo veel beter is dan welke andere telefoon dan ook of dat om welke andere reden dan ook (marketing, ontevreden over de concurrentie etc.) deze telefoon de enige juiste keuze is voor deze groep mensen.
Apple zal altijd blijven roepen dat deze maatregelen nodig zijn en dat ze zonder deze maatregelen nooit zo groot zouden kunnen zijn met zo'n beperkt aantal telefoons. Wat als je naar de markt kijkt een hele logische redenering lijkt te zijn, de reden dat de iPhone zo veel beter is als al het andere kan haast niet waar zijn zeker niet zo lang na de introductie. Apple is zeker niet een monopolist op de telefoon markt (ook niet op de smartphone markt) en er zal geen regelgever zijn die op die gronden Apple zou kunnen verbieden dit soort software toe te laten.

De enige manier waarop iemand Apple zou kunnen verbieden dit soort software te weren uit hun eigen winkel is door alle telefoon leveranciers, mobiele OS bouwers en wireless carriers te verplichten dit soort software toe te laten op hun telefoons, in hun OS'en en op hun netwerken. Bijvoorbeeld de EU is druk bezig met het onderzoeken hoe ze dit soort regelgeving voor elkaar kunnen krijgen. Het is namelijk niet zo maar iets en het bijt zeker in de inkomsten en de business cases van heel erg veel bedrijven, dus gewoon zomaar verbieden kan gewoon weg niet.
Natuurlijk lijkt het voor een klant logisch dat je als telefoon bedrijf zulke dingen gewoon maar toe moet laten maar als telefoon bedrijf betekend dat een flinke inkomsten derving die je op geen enkele wijze kunt compenseren, dat zij daar op tegen zijn is natuurlijk niet gek, of het terecht is... ik zal daar maar niet over beginnen.

Ach had ook niet anders verwacht van Apple, kinderachtig gedoe weer.

Helemaal niet kinderachtig, dit is het business model.

Toen apple het mogelijk maakte (!) dat iedereen zijn eigen programmas kon maken, werd duidelijk gemaakt dat voip als het concureert niet getolereerd werd.
Apple heeft immers een contract met AT&T dat gebruikers om te bellen bel minuten moeten gebruiken die bij AT&T ingekocht zijn.
AT&T moet immers al die 3G masten plaatsen en onderhouden, wat niet voor niets kan.
Als er geen belminuten meer gekocht worden, dan zal er een ander business model
moeten komen .. waar je meer per maand betaald voor je 3G verbinding. En je dan zeg maar voor een flatrate fee beld per maand. Net als bij ADSL.

Ondertussen betaal je je wel scheel aan een abo bij T-Mobile, dan heb je toch al belminuten gekocht? Wat is het probleem die? Die enkeling die zo nodig 500 i.p.v. 300 minuten per maand moet hebben?

De velen die uberhaupt willen bellen i.p.v. geen dekking te hebben? :)

pfff beetje flauw, maar apple wil gewoon te graag laten zien dat ze de baas zijn over dat ding.
agja, over een maand ligt die app hopelijk in de cydia appstore :) daar heb ik in iedergeval ook veel apps vandaan.

De Google Voice service is momenteel nog US only ;)

Fijn zeg, koop je zo'n ding voor 500 euro, mag je er nog niet eens de apps opzetten die je zelf wil. Apple is in Qontrol.

Het zou me niet verbazen moest Google daar iets tegen beginnen op een of andere manier.

Ha, over monopolie en control gesproken... moet je nodig je heil bij Google zoeken .... verruil de ene despoot voor de andere... Nee, Google is gewoon een bedrijf met heel veel aandeelhouders en zal kosten wat het kost winst moeten maken. En dat soort bedrijven houdt over het algemeen weinig rekening met de belangen van gebruikers, net als Microsoft of Apple. Vast dat de Google Voip een flinke achterdeur heeft voor de NSA en welke overheidsdienst dan ook.

Google gaat daar niks tegen beginnen....en waarom zouden ze....Apple graaft op deze manier enkel het graf voor de iPhone... de meerderheid stapt over naar een Android telefoon... en enkel de Apple fanboys blijven de iPhone houden, want die slikken/pikken alles wat Apple hun voorschrijft...

VoIP kan zoiezo niet altijd gratis blijven.. Onderhoud van de infrastructuur is immers niet gratis... Ook al zou VoIP wel mogen, uiteindelijk ga je er toch voor betalen. Of je nou een iPhone, Google of Win mobile telefoon hebt....

[offt]
En ajb.. Dat eeuwige geneuzel over 'fanboy' geblaat... Get a life!
Ben al sinds 19** Apple gebruiker en bevalt me nog steeds 100x beter dan Windows (ja ik gebruik allebei vanwege mn werk). Noem me een fanboy, of gewoon een gebruiker die het fijner vind, net als de iPhone tegenover elke andere Phone.

Bij Voice over IP of VoIP wordt het Internet of een ander IP-netwerk gebruikt om spraak te transporteren. Voor de infrastructuur is/wordt dus al betaald. VoIP is een protocol dat telefonie mogelijk maakt op datanetwerken. De voorheen traditioneel gescheiden werelden van spraak en data zijn hiermee samengevoegd. Dankzij dit protocol is er nog slechts één infrastructuur nodig en kunnen bovendien nieuwe producten en diensten worden ontwikkeld...

mja correct. Maar ik denk dat zo'n gsm netwerk nog wel een beetje geld opleverd :)

VOIP is zowiezo al niet gratis. Of mag jij gratis en voor niks internet op je telefoon gebruiken? Mij kost dat in elk geval elke maand een vast bedrag.

Anders brengt Google het toch uit op het Android platform?

Ik vraag me af of dit wel aan Apple ligt, ook gezien de relatie Apple - Google. Ik kan me goed voorstellen dat dit op aandringen van AT&T is zoals ook in het artikel vermeld.

Aangezien Apple's iPhone exclusief voor AT&T is in de US neem ik aan dat AT&T ook wel iets te zeggen heeft, zeker gezien de winsten die Apple maakt dankzij de exclusive providers.

edit: Typo

[Reactie gewijzigd door JanGommans op dinsdag 28 juli 2009 11:40]


Dan nog is het Apple die het eindproduct aflevert.

Mensen mensen wat lopen er weer een aantal te zeiken...

Je weet dat apple controle wil houden over de apps en daarmee in meer of mindere mate bepaald wat jij op je iPhone mag draaien...

Wil je dat niet koop dan gewoon GEEN iPhone , koop je wel een iPhone dan weet je dit dus moet je niet gaan zitten zeiken...

it's that simple !!!

[Reactie gewijzigd door CanonUser op dinsdag 28 juli 2009 11:40]


Google Voice is geen VoIP dienst.... |:(

Wil je dat niet koop dan gewoon GEEN iPhone , koop je wel een iPhone dan weet je dit dus moet je niet gaan zitten zeiken...
Apple baant een weg voor dit soort onhebbelijke trends. Dat is het gene wat me irriteert.

Dat er mensen zijn die er geen probleem mee hebben dat hun consumenten rechten ontnomen worden is aan hun. Ik heb er geen behoefte aan dat ik beperkt wordt als ik een product koop.

Hoezo beperkt.
Je kunt er zonder voip toch nog steeds mee bellen ?
Hoe kunnen er rechten ontnomen worden, als die er niet geweest zijn,
Apple heeft nooit toegestaan dat je voip over 3G kunt gebruiken.
En iedere dag komen er juist services/diensten bij.

De iPhone is sterk in ontwikkeling, toen hij uitkwam kon je er nog niet zelf een native programma voor maken. Nu is er de app store waar je je eigen programmas kunt aanbieden.
Inmiddels kun je de iPhone als TomTom gebruiken, als amazon bookreader,
als foto/film camera .. je kunt er games op spelen .. mee internetten etc.
Inmiddels zijn er zoveel services dat je nog maar 1 apparaat hoeft mee te nemen.

Beetje vaag om te gaan roepen dat je beperkt wordt als er nog nooit zoveel mogelijk is geweest met zo'n apparaat. Ik zie hier alleen maar mensen klagen, terwijl apple in zo'n korte tijd zoveel bereikt heeft. Probeer maar eens een simple software update voor je LG of samsung te krijgen.

dat kan je wel zeggen, maar Apple verkoopt ook IPhones juist omdat er zoveel nieuwe applicaties worden gemaakt, dat is juist een deel van de aantrekking; ik koop het product nu en ik kan het de komende (2) jaren nog uitbreiden met functionaliteit!

Ook is het zuur dat Apple een hardware fabrikant is en weliswaar een hoop software maakt, maar iig geen telecom boer is. Het is dus op z'n minst opmerkelijk dat een app die een functie aan de telefoon toevoegt niet wordt toegelaten.

Dit valt wel binnen alle restrictieve clausules waarvan je kennis hoort te nemen en mee instemt als je een Iphone koopt. Je geeft je tenslotte in die zin over aan de beslissing van Apple. Maar dit is zeker niet in het voordeel van de gebruiker.

Het voelt een beetje als naaierij van de consument door 'afspraken' van de hoge corporate heren.

kan je op een nokia 3310 wel alles wat je wilt?? dat is toch het zelfde!!! :o

Lol @ this.
Kzie wel enige vergelijking met nieuws: Rusland wil voip-bedrijven aan banden leggen.

Is dit trouwens niet vet illegaal? een product weren omdat het mogelijk concurrend met jou product kan werken?

[Reactie gewijzigd door illuria op dinsdag 28 juli 2009 11:46]


Is dit trouwens niet vet illegaal? een product weren omdat het mogelijk concurrend met jou product kan werken?
Ja. Maar iemand moet de klachten starten en dan 10jaar geduld hebben voor we Jobs eindelijk naar de maan kunnen sturen.

Is dit trouwens niet vet illegaal? een product weren omdat het mogelijk concurrend met jou product kan werken?
Deze uitspraak doet mij direct denken aan de Trabant.... 8)7

1) Apple heeft geen monopolie of machtspositie op het gebied van smartphones, er zijn genoeg andere producenten
2) De klant mag zelf een telefoon kiezen
3) Voorwaarden voor applicaties waren vooraf al bekend

Zowel klanten als programmeurs kunnen hun eigen keuzes maken, overtreden van de reeds bekende regels is daarbij ook een keuze. Achteraf zeuren dat Apple hier tegen optreedt, vind ik wat vreemd.

Het is niet fijn dat de mogelijkheden door Apple worden beperkt, maar gezien vanuit hun positie niet heel erg raar. Dat een deel van de consumenten daar anders over denkt, ook volkomen begrijpelijk. Apple maakt een afweging tussen de extra omzet en gebruiksmogelijkheden. Bevalt je dat niet, koop je een andere telefoon.

Het is mi logisch dat de providers VoIP niet willen..dat kost hun gewoon teveel geld aan tikken die ze niet binnenkrijgen.

In NL hebben we volgens mij een goede deal met Tmobile dat je voor 3 tientjes naast bellen ook onbeperkt HS kan internetten.

Maar goed we zouden geen nederlanders zijn als we ook lekker "gratis" willen bellen op de "kosten" van de provider......

Als ze dit gaat toestaan dat gaat de aboprijs echt omhoog .....

[Reactie gewijzigd door CanonUser op dinsdag 28 juli 2009 11:44]


Google voice is geen VOIP voor de 10000ste keer :)

Je hebt al betaald voor je minuten. Waarom zou je operator er dan nog om moeten mogen geven.

Vanwege de hoge opbrengsten als je over je bundel heen gaat.

Voor al die mensen die anders buiten hun bundel bellen.

denk het niet.. want de mensen die nu een duur abo hebben om de telefoon gratis te krijgen bellen vaak niet alle minuten op.. dus het zal ze echt aan de kont roesten denk ik....
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:40 Video Command & Conquer 4
Vorige 10:46 A-Data introduceert 2200MHz-ddr3-geheugen
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011