Hoofdcategorieën
Device Settings

Silverstone brengt passief gekoelde 400W-voeding uit

Door Willem de Moor, donderdag 23 juli 2009 12:18, views: 11.446

Behuizingenfabrikant Silverstone heeft aangekondigd een voeding op de markt te gaan brengen die passief gekoeld wordt. Samen met andere producten van dezelfde fabrikant kan daarmee een volledig stille pc gebouwd worden.

De ventilatorloze voeding, die over een vermogen van 400W beschikt, heeft van de 80Plus-organisatie het predikaat Bronze opgeplakt gekregen. Dat zou aangeven dat de psu in staat is een rendement van 82 procent of meer te halen. Silverstone verkoopt zijn volledig stille voeding onder de naam Nightjar: de 400W-versie heeft typenummer ST40NF meegekregen. Een aluminium heatsink moet de componenten koel houden. De enkele 12V-rail levert maximaal 27A; de psu is beveiligd tegen overbelasting en kortsluiting.

De aansluitingen van de Nightjar omvatten, naast de standaard aanwezige moederbord-connectors, een enkele 8pins-pcie-aansluiting en een pcie-connector met zes pinnen. Het gebruik van twee high-end videokaarten in sli of Crossfire is daarmee niet mogelijk, maar een vermogen van 400W is voor dergelijke opstellingen waarschijnlijk ook te weinig. De overige aansluitingen zijn zes sata-connectors, evenzoveel molex-stekkers en twee floppy-voedingsstekkers. De ST40NF is vanaf 28 juli verkrijgbaar voor een prijs van 130 euro, en de koper mag op drie jaar garantie rekenen. Ter vergelijking: een 80Plus-voeding van 400W kost tussen de veertig en vijfenzeventig euro.

Silverstone Nightjar 400W

 

Volgende 12:46 Olympus vernieuwt compactcameralijn
Vorige 11:39 LG: telefoon met 21:9-display komt in derde kwartaal uit
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Deze past wel heel mooi in een htpc. geen uitstekende delen ook zoals je vaak bij dit soort voedingen ziet. erg netjes wel.

Ja en nu blijft alle warmte in je kast -> weer vent nodig om je kast te koelen !

Ja idd, je moet airflow hebben.. Maar wel weer een leuke toevoeging aan het asortiment. voor iedereen meer keus

Zou een HFX case de warmte niet kunnen afvoeren? Dan is het tenminste echt stil :D

Een open kast zou kunnen werken.
nieuws: Antec introduceert 'open air' pc-behuizing

[Reactie gewijzigd door bbr op donderdag 23 juli 2009 16:02]


Ik heb zelf de 300W versie van deze voeding in een "open" kast (3R_105SH: http://mod-planet.com/mod...pages/r105sh/1000px/2.jpg), dat wordt nog altijd redelijk warm.
Overigens werkt deze combinatie al 4 jaar, eerst met een XP3200+ heethoofd erin, nu met een X25600+ en nog altijd niet uitgebrand :)

Wel heb ik een CPU-fan gekocht die de koellucht direct op de voeding blaast (Nexus AMX-8200)

Zo'n systeem is heel stil te maken (zorg voor stille HDs!), maar een vette videokaartkan er dan niet in natuurlijk.

ik dacht ook meteen: oh, de HD blijft geluid maken... maar we hebben sinds kort natuurlijk ook SSD's tot onze beschikking!

Vroegah had ik Seagate Baracuda IV schijven (nog altijd geweldig stil), nu zitten er WD greenpoints in. Tussendoor heb ik ook nog nieuwere Seagates gehad, maar die moesten in zo'n silentmaxx doosje (en een zelfgeknutselde silencer, een oude CDROM speler is je vriend) .

De behuizingen van bv Mcubed-tech (www.hifiatx.com <- alleen nu een beetje down) heeft zelf in de handleiding de voedingen van Silverstone vermeld omdat deze aan 1 zijde perfect aansluiten om het koel element van de behuizing van hen. Beetje koelpasta er tussen voor betere warmte geleiding en je bent weer een stapje verder met een volledig stille HTPC

Over zo'n oppervlakken moet je er geen pasta beginnen tussensmeuren hoor. Is enkel wanneer je veel warmte over een kleine oppervlakte wil overbrengen waarbij het genoeg uitmaakt om de kleine afwijkingen bij de productie op te vullen.

Met als verschil dat je nu zelf een 12cm of grotere fan kunt gebruiken die je wel trillingsvrij en geruisloos op kunt hangen.

De meeste voedingen gebruiken ook een 12 of 14cm ventilator, en nieuwere kasten voorzien vaak ook in een trillingsvrije montage van de voeding, dus je wint er nog weinig mee.

Tevens zie je ok steeds vaker dat de kasten intern ingedeeld worden in compartimenten, met de voeding en hardeschijven in één compartiment, hierbij genereert de ventilator van de voeding dan normaal ook de airflow voor de hardeschijven.

Iets wat de Apple-mac al een tijd heeft. Maar dan beter doorgevoert heeft dmv custom hardware ten opzichte van de meeste pcs.

euhm, je hebt niet perse vents nodig om airflow te creeren hoor.
Hot air rises!

Ok- Succes met een Computerkast. Naar mijn weten is als je iets lang verwarmt d.m.v. stroom zonder koeling, dit gewoon lekker door blijft stijgen in temperatuur... CPU Zonder een of ander iets aan koeling zal ik ook niet doen..

Nee tuurlijk niet, maar een CPU passief koelen kan makkelijk. Als je door middel van gaas een open behuizing kan creëren dan zou dit niet verkeerd zijn. Het zal uiteraard wat warmer worden, maar 60 graden stressed is nog geen brand.

Werkt perfect zolang je niet meer warmte wil afvoeren dan mogelijk. Zo hebben gsm's bijvoorbeeld zelfs geen heatsinks nodig. "Snelle" VIA's hebben enkel een koelblok nodig, de tragere Atoms hebben zelfs geen koelblok nodig.

Ik denk dat zowel de prijs van 130 euro en de 400W zware overkill zijn voor een htpc, daar kan je vaak toch al uit de voeten met een veel goedkopere 120W voeding die ook geen bewegende delen bevat.

en dat is nu net niet voor iedereen waar. ik denk nu aan de mensen die een zalman reserator hebben. De warmte zit niet in de kast, dus die moet er ook niet uit, maar de voeding is waarschijnlijk wel een van de meest luidruchtige onderdelen van de setup.

Die 400W haal je dan trouwens ook wel vrij makkelijk.

[Reactie gewijzigd door successor op donderdag 23 juli 2009 12:35]


Zelfs met een reserator zit er altijd warmte in de kast, denk aan de hardeschijven, geheugen, northbride (mits niet via reserator gekoeld), CPU voeding. Al in al kan hier ook zo een 30-40W in gaan zitten. Airflow heb je practisch altijd nodig, al is het maar minimaal.

Vergeet niet dat deze voeding t/m 400 watt passief gekoeld kan blijven. Als jij dan slecht s 150 watt gebruikt heb je nog minder warmte generatie. Op zich dus een voordeel dat hij zoveel aan kan als je minder nodig hebt.

Helaas niet goedkoop idd.

Ik had al sinds 2006 een passieve voeding in m'n HTPC en vorig jaar moeten vervangen en dus maar meteen een 400W versie. Vele gebruiken de HTPC alleen voor muziek en video, ik game er ook op. Dus dan moet je wel.

Geen problemen met koeling (AMD 65W), heb zelfs het fan alarm van m'n mb uit moeten zetten omdat m'n fans te langzaam draaien (fans temp gestuurd).

Antec heeft/had toch al jaren een 500 Watt passive voeding de Phantom 500 kosten ook nog eens minder (uit mijn hoofd € 105,--)

Zie de nieuwswaarde niet echt.

[Reactie gewijzigd door Systemlord Max op donderdag 23 juli 2009 16:28]


In combinatie met SSD's heb je dan toch voldoende aan 1x 120mm ventilator in je kast?
Ik zie hier het probleem van airflow niet zeer.

Dan kan die ventilator toch net zo goed in de voeding zitten? Dan is er nog geen meerwaarde voor dit product.

Als het nu kapot gaat hoef je dan alleen maar een 120MM fan te vervangen ipv de voeding zelf. Die voeding fans zijn regelmatig gewoon niet goed te vervangen als ze kapot/versleten zijn

Ze zijn makkelijk te vervangen hoor, wel vaker gedaan zonder problemen... Maarja je hebt garantie dus waarom zelf schroeven, zonder ook maar 1 fan zet je een "passieve" pc ook niet aan want dan blijft alle warmte hangen. In beide gevallen moet je wachten op garantie :)

Ik durf zelfs fans te vervangen terwijl de psu net nieuw uit de doos komt. Eerst even de voltlijnen testen (want je garantie vervalt) en daarna een ultra stille Noctua-fan in steken. Hoor je echt niet en toch is er voldoende airflow.

Lijkt me wel geschikt voor een DAW, alhoewel het vermogen wellicht net iets te laag ligt om er echt iets serieus van te maken. Je hebt dan natuurlijk geen dikke videokaart nodig dus misschien kom je er net mee weg.

Het zou mooi zijn als zoiets met ongeveer 600 watt geproduceerd krijgen, zodat je met je processor en randapparatuur wat veiliger zit.
En dan gewoon een dikke kast er omheen die de voeding scheidt van de rest ofzo.

ok...hoe krijg je de warmte nu uit je kast? moet je toch weer extra fans plaatsen

Geen enkel probleem: de meeste Tweakers hebben hun casefans nu op outtake staan (lucht naar buiten blazen). Draai je dit om naar intake, dan creëer je een zogezegde positieve druk in de case waardoor lucht er door alle hoeken en gaten uitgeperst zal worden.

Regel het dus zo dat je met één of twee kwaliteitsfans op 5 á 7 volt ook maar een klein beetje airflow genereert en alle warme lucht verdwijnt prachtig.

Met een beetje fatsoenlijke airduct en een rolletje tape kun je ook nog zorgen dat alle lucht via de psu naar buiten wordt geleid... ben je helemaal lekker bezig.

Deze psu is natuurlijk niet per sé bedoeld voor een krappe htpc met matig gekoelde componenten en casetemps van in en rond de 40-45 graden. Dat kun je nooit stil genoeg krijgen wil je het echt koel houden.. De jongens op SPCR bevelen het ook aan: een compleet fanless systeem heeft helemaal geen meerwaarde, aangezien één Nexus of Noctua fan op 5/6 volt onhoorbaar is @15cm en toch de casetemp op peil houdt..

Dit is imo dus de ideale voeding voor iemand die een degelijk écht stil mid-end systeem wil bouwen in een kwaliteitscase die met één 12/14cm (of groter) fan te koelen is.

I can haz identikal? 8)7
http://www.silentpcreview.com/article241-page1.html

Antec heeft al heel lang 350 en 500W modellen: de Phantoms. De heatsink ziet er toch wel héél gelijk uit aan die lijn. Niet dat die Bronze haalden, maar het waren zeker geen slechte voedingen. Ik heb nog een poosje een Q6600 en een 4870 ermee aangezwengeld :Y)

Dussss... wat mij betreft is het raar dat niet meer fabrikanten dit gedaan hebben, en ik vind het een beetje jammer dat Silverstone zo extreem veel geld eruit probeert te melken. Rond de 60-75 euro zouden ze de standaardkunnen zetten voor high-end HTPCs.

Hoe vaak gaan ze deze voeding onder een ander merk/naam uitbrengen. Dit is gewoon de Fortron FSP-ZEN-400 die al vanaf minimaal 2007 op de markt is !

Onderbouwen die opmerking..
Als je ff verder had gekeken dan dit forum lang is dan had je een artikel op Tom's hardware gevonden http://www.tomshardware.c...ly-Efficiency,2002-2.html
Waarin de Silverstone met de Fortron wordt vergeleken..en raad eens er zit verschil in.
Dus niks even uitbrengen onder een ander merk/naam.

Er word wel heel vaak geroepen dat fans noodzakelijk zijn, maar ik heb daar zo mijn twijfels over. Om even een voorbeeld te noemen: Grote Home theater receivers hebben ook niet altijd een fan. wanneer je een systeem van genoeg heatsinks en ventilatie roosters kunt voorzien zou de warmte gewoon via de ventilatie roosters het apparaat moeten verlaten doordat warme lucht opstijgt.

Wel is de vraag dan of je een HTPCtje zo koel genoeg kunt houden en dat is weer afhankelijk van de hardware en natuurlijk de grote van d heatsinks die je erin kunt hangen.
zelf denk ik dat dat met een zuinig systeem en een paar flinke heatsinks beste te doen moet zijn. de temperatuur zal hoog zijn, maar waarschijnlijk niet hoog genoeg om echt schadelijk te zijn. Maar dat zou je dus eerst moeten uitproberen.

Nightjar = nachtpot

dingen klinken hoe verlept ook toch altijd beter in het engels ;)

ontopic: ben benieuwd of deze dingen goed functioneren in elke behuizing. Ook bijvoorbeeld een htpc in een dicht tv meubel oid.

Nightjar = Nachtzwaluw

Alleen nu nog de overeenkomsten vinden tussen deze voeding en een nachtzwaluw... ;)

Welke low noise cooler zou je dan op je procesor zetten (AM2+) waar door hij echt stil wordt? Ik heb nu een Zalhman in mijn HTPC, maar die kan je toch nog steeds horen...

Hangt af van zijn verbruik, AM2+ cpu zegt totaal niets. Een Scythe Ninja is een goed koelblok waar de vinnen ver genoeg uit elkaar staan voor passief gebruik. Als je een beetje moeite doet om te ondervolten kan je al veel doen, eventueel ook onderklokken.
Bestaat ook als Ninja mini voor de kleinere systemen.

[Reactie gewijzigd door Rizon op vrijdag 24 juli 2009 02:56]

«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:46 Olympus vernieuwt compactcameralijn
Vorige 11:39 LG: telefoon met 21:9-display komt in derde kwartaal uit
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011