Onzin. Je reageert net zo snel (wellicht sneller omdat als je actiever rijd je over het algemeen ook beter oplet), je hebt alleen minder tijd om te reageren (waar je wel op kunt anticiperen dus)

.
Snelheid heeft helemaal niks met veiligheid te maken. Anticipatie, inzicht, controle en oplettendheid/concentratie daarentegen wel. Uiteraard zijn wel de gevolgen groter als er met hogere snelheid iets gebeurt. Maar dat komt door natuurwetten.
Word persoonlijk, maar dat was vast al wel duidelijk, echt ziek over dat gezeik over snelheid. Ongelukken gebeuren door pech (ie je wiel breekt af), maar veel vaker door emoties, onoplettendheid, geen controle over het voertuig en overschatting van de capaciteiten (== mens).
In kan in het zelfde kader nl. net zo goed stellen dat gebrek aan snelheid gevaarlijk is. Bijv. met 60 invoegen 3m voor vrachtwagens die 85 rijden. Levensgevaarlijk, maar daar hoor je niemand over. Het is nl. nogal moeilijk geld verdienen aan lage snelheden (het mag wettelijk ook) en nogal zielig om bange mensen lastig te vallen. Mensen die sneller dan toegestaan rijden (ja ik zeg expres niet te hard, dat impliceert nl. direct en onoverkomelijk gevaar, lang leve de psychische spelletjes) worden per definitie afgeschilderd als agressievelingen terwijl dat in veel gevallen absoluut onterecht is. Maar ja, agressieve mensen pesten is maatschappelijk gezien een heel stuk acceptabeler dan bange mensen pesten.
Om het voorbeeld nog wat verder door te trekken. Zie genoeg mensen die zich keurig aan de snelheid houden, maar wel agressief zijn. Bijv. auto's aan het einde van de invoegstrook er niet tussen laten. Toch die laatste 2 auto's nog ff links in halen en em d'r vervolgens tussen rammen terwijl hun rits plaats dus eigenlijk 3 auto's terug was en zo nog een hoop. Ondanks dat ze niet sneller dan toegestaan, of ronduit te hard, rijden zijn ze wel degelijk gevaarlijk.
Meeste gevaar komt uit emoties, niet uit snelheid. Maar ja daar gaan we weer, mensen aanvallen op hun gedrag is veel lastiger dan ze aanvallen op de uitkomst (en dan maar hopen dat ze zelf de oorzaak snappen).
freaky, ik ben het met je verhaal over het rijgedrag van velen wel eens, veel mensen hebben bedroefend weinig verkeersinzicht of gedragen zich ronduit asociaal op de weg, maar je verhaal over dat veiligheid niks met snelheid te maken heeft is echt klinkklare onzin.. Vaak is het een combinatie van, maar (te hoge) snelheid is zeker wel een belangrijke oorzaak in veel ongevallen.. Kranten etc staan er vol mee..
[Reactie gewijzigd door Inflatable op zaterdag 18 juli 2009 02:01]
ritsen is een verhaal apart.
je hebt 2 rijbanen bij het ritspunt:
één links en één rechts
Er staat 1 auto (1) op rechts. Het heeft dus geen zin om als 2e auto (2) links te blijven, want je kan beter aansluiten.
Een volgende auto (3) zal ook geen voordeel hebben om links te rijden, want jij laat hem er niet tussen, want dan blijf je theoretisch steeds auto's voor je laten. Maar als hij rechts aansluit, zal een 4e auto tussen auto 2 en 3 moeten invoegen. Beleefdheid zorgt ervoor dat de 4e auto dan achter de 3e auto invoegt. Maar zo ontstaat er een gat op de linkerbaan. (er kunnen immers weer 2 auto's staan). Maar dan moeten auto's 2,3,4 op auto's 5 en 6 wachten! Dus vaak uit beleefdheid ritsen auto's 5 en 6 achter auto 4 in.
Maar dan onstaat er een nog groter gat op links, waardoor auto 7,8,9,10 daar makkelijk zouden kunnen staan. Maar auto 2 t/m 6 zullen deze er niet tussen laten.
Etc.
Uiteindelijk zie je dat 'beleefde' mensen al 20 auto's voor het ritspunt gaan invoegen. Maar waarom zouden we het ritspunt helemaal naar achter verplaatsen? Dus een volgende auto kan helemaal tot aan het begin doorrijden. Waardoor auto 20, ook nog eens 19 auto's van de linkerbaan moet voorlaten.
Dus hoe je het ook wendt of keert. Er onstaat vanzelf een groot gat op links, waar nieuwe auto's weer in moeten. Dit lijkt dan voordringen, maar als niemand het doet, verleg je alleeen maar het ritspunt. En reken maar dat er altijd iemand is die dan uit de rechterbaan weer naar links gaat om tig auto's in te halen.
De moraal van dit verhaal.
Ga thuiswerken.
Ga met het openbaarvervoer, dan heb je sporadisch oponthoud in tegenstelling tot files.
Ga carpoolen, dan zijn er minder auto's nodig.
Ga met de fiets.. het regent in Nederland steeds vaker minder! (minder vaak )