Een leuke tip voor de mensen die wel graag dvd's kopen, in
Antwerpen in de Hoogstraat (vlakbij de grote markt) is er een leuk winkeltje met DVD's aan redelijke prijzen, de meeste prijzen die ik daar heb gezien varieren tussen de €5 (een klein bakje) tot €20 voor 3 dvd's dus een goeie €6,66 en daar zie ik gewoon recente en klassiekers tussenzitten.. Ik geloof dat het winkeltje zich recht tegenover de krak bevind, en volgens mij zullen er net zoals dat winkeltje nog wel meerdere winkels bevinden... Volgens de verkoper daar, hebben ze zo een +3000 !!! verschillende tittels. Ik heb er in ieder geval bijna geen 2 dezelfde dvd's zien zitten in de 'bakken'. Natuurlijk heb ik daar ook dvd's gezien die 'duur' zijn maar dat waren special editions, boxen, en collecters items.
Reactie op Rick:
Okay, maar je bekijkt dit veel de simplistich, als ik morgen in mijn winkel mijn prijzen TIJDELIJK met 50% korting aanbied, is het niet simpele logica dat in de periode dat ik deze korting aanhoud, mijn omzet gaat stijgen met xxx aantal % ?
Moest diezelfde actie nu het hele jaar lang zijn, dan mist het een groot deel van zijn effect.
En dan zal de concurrent weer onder die prijs moeten gaan, terwijl je nu eigenlijk alle concurrenten de pas afsnijd, en dit kennen we allemaal toch maar al te goed in de normale wereld?
Opendeurdagen? Solden? Koopavond? Einde reeks? Outlet?
Het is eigenlijk vrij simpel, of je het nu wilt of niet de massa bepaalt wat er gebeurt, die enkele mensen die uitzondering zoals we durven zeggen die wel alles legaal kopen doen dit omdat ze niet weten hoe ze moeten downloaden, en er zijn er echt maar hééél weinig die DOELBEWUST alles legaal kopen !
Wat mij persoonlijk wel irriteert is dat mensen voor andere mensen gaan uitmaken wat zij wel of niet mogen doen, als ik een auto wil stelen dan kan ik dat, maar ik weet wel als ik gepakt word dat er gevolgen voor zijn. Dit is in veel mindere maten met downloaden, als je al gepakt word !
Ik zie heel veel mensen die alles zo bekrompen zien, waar is onze gemeenschap ? Sinds wanneer is de mensheid een enkele persoon geworden ? We zouden moeten zien dat de gemeenschap zorgt dat die dingen voor ons beschikbaar zijn, nee liever hebben jullie dat enkele mensen stinkend rijk worden met het uitbuiten van de individu.
Achjah fuck it, ik zou een heel boek kunnen schrijven.
Edit1:
Ik zou toch nog wel iets willen toevoegen.
Het internet is gewoon een verlengstuk voor de winkels, en in winkels word er zal er ook ALTIJD spullen gestolen blijven worden, dit gebeurde al voor het internet, dus mensen die iets niet konden betalen stalen het, met het internet is het gewoon veel gemakkelijker geworden, dus tjah logisch dan dat gewoon veel meer mensen het doen, iets stelen uit de winkel is meestal ook heel gemakkelijk, en dan heb je nog meestal een kick ook.
En in België toch allesinds, heeft dit een zéér lage prioriteit bij de politie, volgens mij weten komen ze zelf al bijna niet meer voor dit soort zaken... laat staan dat ze op het internet mensen gaan vervolgen, als ik een CD uit de winkel steel dan word ik toch ook helemaal niet aangeklaagd door BREIN/STUMA of hoe the fuck ze ook allemaal heten? Terwijl een CD uit de winkel stelen GEEN verlies vormt voor de maatschappij want de winkelier zal de cd wel betalen.. dit is wel een hekel puntje vind ik...
De winkelier/verdeler/zelfstandige zal er wel voor opdraaien...
[Reactie gewijzigd door LordMike op donderdag 25 juni 2009 15:48]
En toch blijft in veel landen downloaden van copyrighted data een illegale activiteit. Dus het heeft er niets mee te maken dat sommigen graag hebben dat enkele mensen miljoenen verdienen door de prijs hoog te houden. Dat betekent wel dat sommigen de wet willen naleven. En de wet schrijft voor dat het een illegale activiteit is als je je een (niet gratis) product toe eigent zonder ervoor te betalen. Ik ben bijvoorbeeld ook niet blij met de prijs van huizen die sinds een 10 jaar geleden zowat vervijfvoudigd zijn. Maar het zou onwettig zijn om dan maar niet voor een huis te betalen en er wel te wonen.
Ik volg jouw redenering dat als je 1 dag alles aan 50% doet, dat dat idd een veel grotere opkomst veroorzaakt als een blijvende prijsverlaging.
Aan de andere kant ben ik er zeker van dat bij een prijs van rond de 30 euro voor pc-games de verkoop ook serieus zou stijgen.
En dan heb je nog mensen zoals ik die principieel niet downloaden en die vanwege een klein budget in de junk-bak opzoek gaan naar iets oudere games/films etc. Zo geef ik al enkele jaren niet meer uit als 10 euro per spel, uitgezonderd Football Manager waar ik de 08 en 09 versie origineel kocht voor een 30 euro omdat dat de officiele prijs is bij release in Spanje, waar ik woon. Uiteindelijk hoef je echt niets te missen, want je koopt iets oudere games, maar die zijn nog steeds fun. Bovendien kun je de pc upgraden met goedkopere onderdelen, omdat je niet altijd mee moet voor de laatste nieuwe games, maar voor de ietwat oudere games. Geduld is een schone en goedkope zaak

Het is niet altijd onwettig om niet in een huis te wonen dat niet van jouw is, heb je al van krakers gehoord ?
Daarbij heb je bij huizen nog de mogelijkheid om: een huis te huren, ocmw in te schakelen, gesubsideerd te wonen en bijvoorbeeld om onder begeleiding te wonen, je kan nog zoveel doen..
Maar ik geef je wel 100% gelijk met het feit dat je niet de laatste nieuwe games/films/muziek moet hebben om fun te hebben, voor iedereen is dit verschillend.
Maar ik kan je wel verzekering dat bijna iedereen een wet overschrijd, doelbewust of onbewust, de ene al wat meer/erger dan de andere, maar ik denk dat er weinig mensen zijn die de wet echt kennen, hoe kun je nu ooit zoveel regels en wetten kennen ?
Een - constante - lagere prijs zorgt niet voor genoeg meerwaarde dat ze er evenveel omzet op na houden, dus een permanente lage prijs zit er echt niet in.