Hoofdcategorieën
Device Settings

Enquête onthult mogelijke details Command & Conquer 4

Door Bart de Water, woensdag 24 juni 2009 15:55, views: 16.735

Een online enquête van een Brits bedrijf over gamen wijst erop dat er aan een nieuw deel in de Command & Conquer-serie wordt gewerkt. De ondervraagden moeten hun mening geven over features die in het spel zouden kunnen voorkomen.

Het Britse onderzoekbureau 2CV, dat onder andere EA en Sony op zijn klantenlijst heeft staan, houdt momenteel een enquête over de Command & Conquer-serie en spellen in het algemeen. Als blijkt dat de bezoeker een pc-gamer is die van real time strategy-games houdt, wordt Command & Conquer 4 aangekondigd als 'de epische conclusie' van de Tiberium-serie.

De enquête presenteert vervolgens vragen over mogelijke gamedetails, zoals een mobiele basis die de Crawler heet, rpg-achtige elementen waarmee betere eenheden vrijgespeeld kunnen worden en een nieuw verhaal met Minority Report-achtige filmpjes. Ook wordt er gevraagd of de geënquêteerde interesse heeft in deelname aan een bètaprogramma. Website Shacknews probeerde een reactie van EA op de enquête te krijgen, maar het bedrijf wilde noch op de enquête, noch op nieuwe Command & Conquer-game commentaar geven.

Command & Conquer 4 enquete

Volgende 16:21 Brein wil isp's dwingen tot Pirate Bay-blokkade
Vorige 15:20 Linksys schuift nieuwe Linux-router naar voren
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Het zou vet zijn als ze er weer eens een retro game van zouden maken, zonder 3d gewoon als de eerste. Dat vind ik nog steeds de mooiste manier. 3D heeft niet zo veel toegevoegd op dit vlak vind ik...

yeah right.. :)

[Reactie gewijzigd door maratropa op woensdag 24 juni 2009 15:58]


C&C 4 moet gewoon weer worden zo als de oude C&C Tiberium Dawn/Sun, deze vind ik nog steeds de beste games van de serie. Een RPG spreekt mij niet zoveel aan.

tiberium dawn is de bijnaam voor C&C 1 die later is toegevoegd. Tiberian Sun is het 2e deel van C&C en Tiberium Wars het derde.

Een echte C&C opvolger hoort wat mij betreft altijd een RTS te zijn. Als ik een MMORPG zou willen speel ik wel WOW.

Wel jammer als dit dan echt het laatste deel is!?

Wel jammer als dit dan echt het laatste deel is!?
Heb liever dat ze een spelserie qua verhaallijn goed afsluiten dan dat ze er tot in den treure mee doorgaan.

Als EA genoeg geldt met een spel kan opvangen, dan komen er echt nog wel vervolgspellen uit voor C&C.

Ik hoop zelf dat het een RTS wordt, een RPG daar zie ik niet zo gek veel in voor de C&C serie. :)

Ze kunnen altijd nog doorgaan met de andere verhaallijnen, bijvoorbeeld Red Alert.

C&C is niet zomaar een serie, er zit een groot, goed opgebouwd verhaal achter (waar je je niks van aan hoeft te trekken als je daar geen zin in hebt :p ). Dit netjes afsluiten, zodat alle openstaande vragen beantwoord worden is mijns inziens een verantwoordelijkheid naar de fans. Kijk maar naar tv-series als Sliders, Dark Angel of Popular (eerste die me te binnen schieten), die eindigen allemaal met een enorme cliffhanger. Het zou toch zonde zijn als dat met C&C ook gebeurt?

meh wat ik van ea zie is dat ze niet bijzonder goed zijn in het maken van competitieve rts's.

veel bugs/glitches
Weinig balance
Slow patching

dat en geen strenge cheat controle, maakt van ea naar mijn mening een middelmatige rts maker.

Bij C&C Generals konden ze het wel, maar sindsdien is het alleen maar minder geworden. De balance mag daar dan ook niet perfect zijn en slow patching galore, het is altijd stukken beter geweest dan Tiberium Spam Wars of de aanfluiting die RA3 balance momenteel is.

Ik zie TW en RA3 dan ook niet net als Zero Hour na zes jaar nog een actieve online userbase hebben..

[Reactie gewijzigd door JohnAD op donderdag 25 juni 2009 11:21]


Grappig dat je WOW als voorbeeld noemt. Dit was namelijk vroeger ook een RTS game.

Wow is gebaseerd op het warcraft verhaal maar was zeker niet een opvolger van warcraft III, maar juist ernaast opgebouwd om als mmorpgame de spelers vast te houden. Toch is er wel zeker invloed vanuit warcraft III verhaal en the frozen throne gebruikt, ik vind alleen niet dat je zover kan gaan om wow een rts game opvolger te noemen.

Dat twee games uit dezelfde verhaallijn/"wereld" komen, wil niet zeggen dat het opvolgers zijn:
- Might & Magic is een wat oudere RPG serie, waar tussendoor plots Heroes of Might & Magic ontstond: een serie strategiegames die zich afspeelde in dezelfde wereld als de M&M serie.
- Warcraft is een RTS serie, met World of Warcraft als MMO rondom dezelfde wereld.
- Super Mario Bros was een platformer, Super Mario RPG een RPG.
- etc.

Wat Ganondorf_875 bedoeld (volgens mij), is dat een C&C4 als een échte C&C-game ook een RTS zou moeten zijn, net zoals C&C1, C&C2 en C&C3. Een FPS game zou meer richting the C&C: Renegade neigen, een RPG... geen idee, iets nieuws?
(overigens bleek uit mijn korte zoektocht naar de FPS variant van C&C ook dat de naamgeving van die games het toch wat lastiger maakten...)

Check het tiberian dawn project (nog niet gereleased), wat een volledige C&C1 zo accuraat mogelijk probeert te hermaken als C&C3 mod...

Ik vind dat ook, maar de latere generatie gamers hebben voor zover ik kan zien niet die mening. Als ik jongere mensen vraag om een potje Age of Wonders te spelen haken ze vaak af omdat het "lelijk 2d" is. Het is overigens vanuit een isometrisch perspectief.

...en de beste game die ooit gemaakt is door een Nederlandse studio.

Ik ben blij dat er driedimensionale games zijn, maar een lekkere klasiek-ogende retro game is nooit verkeerd. En inderdaad, real time strategy games hebben niet persé een driedimensionale graphics nodig.

Maar waarom blijf je dan niet gewoon die oude games spelen?

Nieuwe games vereisen mijns inzien ook wat nieuws, anders kun je net zo goed bij het oude blijven. Ik zou het willen omdraaien (sort of). Ik zou een hele hoop oude games graag met een nieuwe 3D engine willen zien. De originele Deus Ex met moderne 3D engine *drool*

Je kunt veel detail stoppen in 2D weergave dus het heeft voordelen. Wanneer ze een modern 2D spel maken zul je dit kunnen zien. Maar ja, kip en ei.

Je kan gewoon gebruik maken van 3D in een 2D spel... lijkt mij persoonlijk een goede manier om de C&C games te maken

Laat het er flashy 3D uitzien en zorg ervoor dat de gameplay + opbouw lekker 2D blijft (soort Street Fighter idee)


Ik zou er echt veel geld voor over hebben om eindelijk weer het C&C gevoel terug te krijgen bij het spelen van de games en dit gevoel heb ik niet meer gekregen sinds de 3D overstap en de overname door EA

Ik wil feitelijk dat ze de eerste C&C 'upgraden'.

Dus enkel kwa textures. Zoals ze momenteel best veel doen met N64 games. (op de pc welistwaar)

Er zijn games met nieuwe concepten die in 2D uitkomen, gewoon Steam opstarten en de indie games opvragen.

Dus ik ben met twiFight wel akkoord dat ze geen oude games moeten hermaken, dat zullen ze binnen 10jaar méér dan genoeg doen wanneer zoals in de filmindustrie de inspiratie leegloopt. Als ik een oud spel wil terugspelen neem ik het gewoon uit de kast en ram ik het er terug in. Begin deze maand nog Traffic Giant Tycoon en Pharaoh zitten spelen bv.
Soms moet je wel eens kleine fixes doen om op een Vista nog af te spelen. Max Payne moet je de geluidfiles even bewerken en voor Industry Giant 2 moet je vanaf Geforce 6xxx kaarten een kleine hack doen. Van die kleine dingetjes die niet meer dan 10-15min duren en bij de meeste games eens niet moeten.

Maar waarom blijf je dan niet gewoon die oude games spelen?
Dat doe ik ook zeker, maar nieuwe games spreken mij ook erg aan :)

Ik vond generals de beste in de command & conquere serie. Ik denk dat er ook velen meer zijn die dit gewoon het beste deel vinden. Speel hem nog steeds met veel plezier.

Ik vind daarom ook dat er een remake van Generals/Zero Hour moet komen, waarbij vooral het online/lan gedeelte zonder lag kan verlopen. Dit zal dan zker wel flink geld op kunnen leveren. Aangezien ook nu nog steeds veel Generals/Zero Hour gespeeld wordt online, maar het vaak wat irritanter is door de enorme lag die je met veel units kan hebben.

Generals vindt ik officieel niet echt bij de C&C reeks horen omdat deze compleet buiten het verhaal van het Tiberium universum valt en van Red Alert.

Wat ik verder ook niets snap is wat er eigenlijk zo goed was aan generals, klein beetje verhaal, klein beetje variatie.

Alleen dat je 3 echt verschillende sides had was redelijk interressant, maar dat hebben RA3, Supreme Commander en binnenkort Starcraft 2 veel beter uitgevoerd.

In mijn eigen ogen is Dune II nog altijd heer en meester, met daarna Tiberium Sun.
Als moderne RTS speel ik zelf wel veel Supreme Commander.

Dat wilde ik nou net ook zeggen..

Ik heb met enom plezier de eerste versies destijds gespeeld, toen Generals uitkwam heb ik het geprobeerd maar toch was de ouderwetse lol er een beetje vanaf (eigenlijk op dezelfde manier als van Leisure Suit Larry, Tom Raider heeft nog aardig aan de 'oude' succesformule vastgehouden).

De oudere games waren heel herkenbaar als spel, vanaf Generals ging het meer de 'realistische' kant op. Dat is op zich prima (zoals Max Payne 1/2), maar niet als je de eerste games uit den treure hebt gespeeld, dan verwacht je toch een beetje het 'cartooneske' speelplezier als van de vorige versies.

Ik heb Generals en de opvolger, ik zal ze nog eens gaan proberen (toch net een nieuwe game-pc :) ).

In eder geval blijf ik een fan, zelfs als ik de nieuwe game niets vind.

RPG elementen klinkt goed. Gaan we C&C en WOW mixen :)

Ik denk niet echt dat je aan WoW moet denken maar meer aan dat je units unieker kan upgraden dan wat nu mogelijk is (vooral global upgrades).

Warcraft (I/II/III) dus!

Ja idd ik snap niet waarom er zoveel opmerkingen gemaakt worden over WOW terwijl WC3 het perfecte voorbeeld is

C&C met WC3 invloeden lijkt mij opzich een leuke toevoeging, is Tanja eindelijk een keer echt het spelen waard ipv een gewoon mannetje die snel andere mannetjes kan knallen

Vrouwtje die snel andere mannetjes/honden kan afschieten... :X

maar warcraft III is juist het voorbeeld waar je rpg onderdelen in een rts hebt. Juist dat voegt vind ik indien goed toegepast zodat je ook keuzes moet maken en niet elke missie standaard een betere gun kan vinden maar juist moet kiezen wat je per missie nodig hebt.

alsjeblieft zeg geen WoW hier.... :/
wat RPG elementen mag best, dus een uitbreidbaar character, maar het laat het massive online maar zitten. het moet wel een RTS blijven.
Een class system zoals in RPG zit in een RTS inbouwen zie ik dan wel weer zitten ;)

[Reactie gewijzigd door Havocnl op woensdag 24 juni 2009 16:26]


Klinkt leuk idd, een Tiberium MMORPG, iedereen zijn eigen basis, en dan lekker gaan PVP'en!

En o wee als je gaat slapen.... dan kan je het schudden natuurlijk! :+

dit vind ik nou zeer leuk nieuws :D ben egt fan van C&C hoop dat ze er beetje tempo achter zetten zodat deze snel op de markt komt denk dat er een grote groep mensen is die dit maar al te graag wil spele :)

Ze moeten gewoon een vette remake maken van deel 1, zonder 3D graphics wel te verstaan. Net zoals ongeveer ze met The Settlers 2 10th anniversary gedaan hebben :)

Behalve dat The Settlers 2 10th anniv van 2D grapics naar 3D graphics ging :)

"Epic conclusion"?

* NitroX infinity krijgt kriebels; Nod FTW!!!

Back to oldschool, al die futuristische shit erin, maakt het er niet beter op.
Volgens mij spreek ik voor het grootste deel van de C&C liefhebbers die vanaf versie 1 spelen.

ach, het gaat hier om de tiberium serie, die is juist gericht op 'futuristische shit'


De red alert serie daarentegen, tsjah, die mogen ze idd wel weer eens oldschool maken. Echte wapens, in plaats van mannetjes in super-suits en Japanse transformers, dat zou cool zijn!

Whahahahahahaha

Sorry voor mijn reactie maar C&C 1 is 100% futuristisch!!!

Red Alert niet idd maar die kwam later pas :)

Ik mis nog steeds me Mammoth Mk II :(

klinkt als een wederom uitgemolken EA titel :(
heb er weinig vertrouwen in dat het zoals de goeie ouwe C&C games gaat worden. C&C3 en RA3 waren beide echt niet close tot de andere releases.

Ik heb beide wel met veel plezier over het netwerk gespeeld... Tja dat RA3 dezelfde engine heeft als C&C3 zal me een worst zijn, beide zijn dope (behalve dat er altijd ore/tiberian moet liggen ipv in mijnen die zo goed als op kunnen raken)

Het gaat er niet om dat het slechte spellen zijn oid het gaat er gewoon om dat de eerdere delen veel maar dan ook veel beter waren (het gaat vooral om het gevoel wat al de mensen bij deze games hebben/hadden en dit niet terug krijgen met de nieuwere versies)

De vraag is hoe veel mensen er zijn die dit erg vinden... Ik vond vroeger RA1 geweldig, en toen ik Tiberian Sun bij iemand kon spelen was dat nog beter. Toen het hele C&C gedoe niet meer gevolgd tot C&C3, wederom erg goed (zie mijn reactie hier vlak onder :P)

Als een spel een nieuwe richting in gaat o.i.d. raken ze veel fans kwijt, maar dat maakt ze niet uit als ze er net zo veel weer bij krijgen. Ik vind C&C nog genoeg potentie hebben, al zijn er veel spellen die dit niet meer hebben (Need For Speed 38B bijvoorbeeld).

Ik vind C&C3 toch erg goed, vooral met expansion is het een superspel om te LANnen :P. Nou is het zo dat smaken verschillen maar er zijn volgens mij genoeg mensen die die ook vinden, ik zie C&C4 wel zitten. Maar het kan inderdaad altijd waardeloos worden, RA3 kwam mij over als een mix tussen manga, transformers en de kermis (dit is niet positief). Maar ik heb het maar heel even gespeeld dus niet een heel goed onderbouwde mening.

De units waren ook zeker niet goed gebalanceerd en je moet veel te veel keuzes maken wat je nou moet doen, die moet die wapens hebben dan weer switchen bla bla. ik wil met RA gewoon 250 ventjes maken en de basis in sjouwen :P als dat niet kan is het gewoon geen red alert. vooral niet als er meer verlichting en kleuren in zitten dan op een grote kermis :/

Het klinkt best interessant , deze mogelijke uitbreidingen.
Het lijkt erop dat ze de single player missies gaan uitbreiden.

Goed plan, single player komt er toch wat bekaaid vanaf bij de C&C series, en is naar mijn mening niets meer dan een training voor het 'echte' werk (MP).

Geef mij maar gewoon een remake van TS, zoals die was (tot in detail) maar dan volledig 3D. Blijft voor mij nog steeds de beste versie (GDI vs NoD ftw enzo) zeker met die latere add-on (naam even kwijt - waar die atilery guns bij kwamen).

Firestorm was de naam.

Hmm als ze dat gaan doen mogen ze van mij ook gelijk even Deus Ex opnieuw uitbrengen in HD (of hoe je het wilt noemen).

Ik vraag me eigenlijk wel af als ze Tiberium Sun opnieuw zouden maken of het nog steeds zo leuk zou zijn. Ik vind het zoals het nu is wel mooi en sfeervol.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 16:21 Brein wil isp's dwingen tot Pirate Bay-blokkade
Vorige 15:20 Linksys schuift nieuwe Linux-router naar voren
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011