Hoofdcategorieën

Mobidapter verbindt mobieltjes met usb-drives

Door Willem de Moor, donderdag 21 mei 2009 17:03, views: 15.172

Het Britse bedrijf Elan Digital Systems poogt met de Mobidapter een brug te slaan tussen mobiele telefoons en usb-drives. De adapter moet het mogelijk maken flashdrives via het externe sd-slot van mobieltjes te benaderen.

De Mobidapter, zoals het apparaat dat als interface voor usb-drives dienst doet genoemd wordt, kan direct in de smartphone worden gestoken. De telefoon moet dan wel over een extern slot voor sd-geheugenkaarten beschikken: de Mobidapter maakt gebruik van de data- en spanningsconnectors van deze interface. Aan de andere kant van de adapter kan een willekeurige usb-drive worden aangesloten, die door de telefoon als opslagmedium herkend wordt. De benodigde spanning om de flashdrive aan te sturen, is afkomstig van de telefoon: een externe spanningsbron is niet nodig.

Met de Mobidapter zou de gebruiker eenvoudig bestanden van en naar de telefoon kunnen overhevelen. Ook backups van telefooninstellingen en gegevens zouden zonder tussenkomst van een pc mogelijk gemaakt worden. De adapter lijkt echter drie nadelen te hebben: met de Mobidapter in het sd-slot is alleen de vaak beperkte interne telefoonopslagcapaciteit beschikbaar en bij de robuustheid van de adapter kunnen eveneens vraagtekens worden gezet. Bovendien zal het gebruik van de Mobidapter accuduur van de telefoon niet ten goede komen. De Mobidapter is 35mm bij 75mm bij 10mm groot en zal vanaf medio juni verkrijgbaar zijn. Wat het apparaat zal kosten, maakte Elan Digital Systems nog niet bekend.

Elan Digital Systems Mobidapter

 

Volgende 08:55
Vorige 16:17

Reacties

«  1  2  3  »

Ziet er een beetje fragiel uit, maar misschien een uitkomst voor sommige mensen. Al zou ik persoonlijk gaan voor een usb adapter naar micro sd, zodat ik mijn sd kaart gewoon in de telefoon kan houden. En als ik een usb nodig heb doe ik mijn micro sd card gewoon in de usb adapter.

Leuk apparaatje, maar ik zie niet in waarom mensen dit willen gebruiken. Backups maken gaat makkelijker op pc of op de sd kaart zelf. Maar natuurlijk kunt ge hiermee wel even een pdfje of docje van uw usb stick bekijken op de telefoon.

Nou het wordt pas echt interressant als je het ook op fotocamera's zou kunnen gebruiken, bijv. op vakantie, gewoon als het kaartje in de camera vol is even overhevelen naar de adapter en dan weer verder schieten.

Ik weet dat hiervoor ook speciale HD's zijn maar die zijn nogal duur (duurder dan meerdere geheugenkaartjes).

Nou het wordt pas echt interressant als je het ook op fotocamera's zou kunnen gebruiken, bijv. op vakantie, gewoon als het kaartje in de camera vol is even overhevelen naar de adapter en dan weer verder schieten.
Om deze adapter te gebruiken moet de geheugenkaart uit het mobieltje (of het fototoestel, zoals in jouw idee) verwijderd worden. Gegevens uitwisselen tussen een geheugenkaart en een USB-drive aangesloten op deze adapter gaat dus niet lukken.

Lekker handig back-uppen dit. Eerst alles naar je telefoon geheugen, want dit heeft niet de mogelijkheid om er een SD kaart naast de stick in te stoppen. Bovendien is het telefoon geheugen vaak erg weinig. Ik hou het toch maar op een card reader in mijn computer :P

Bovendien zal het gebruik van de Mobidapter accuduur van de telefoon niet ten goede komen
Lijkt me niet echt een nadeel. Kan me niet voorstellen dat je er echt veel gebruik van maakt op een dag.

En ik zie ook het nut niet echt in van dit apparaat. Tegenwoordig zijn er kaartjes van 8GB (of 16) dus dat lijkt me sowieso al voldoende om een kopie van je telefoongeheugen te maken.

Ik zou liever zien dat men een (beperkte) usb host adapter in de telefoons steekt zodat je eigenlijk elk USB mass storage device eraan kunt koppelen en niet enkel een USB stick.

tja al was het maar een usb v1 host adaptor de meeste apparaten zijn toch wel backward compatible ... bovendien zit er tegenwordig op wat modernere gsm's al een mini-usb port (waar je makkelijk (of dat zou je hopen) - ook een host-adaptor op kunt aansluiten
desnoods de hostcontroler op het externe apdator zetten - zodat je telefoon 'denkt ' aan een pc te hangen -

Dat is er al de openmoko freerunner kan ook als host of server ingezet worden. Dit kan trouwens in theorie hoe het in de praktijk zit weet Ik niet. Maar dan zit je alsnog met de accu!!!

Een programeur was er mee bezig om met 2 freerunner er voor te zorgen dat de ene telefoon de andere oplaad (dat wilde hij proberen althans! Of het al gelukt is weet ik niet!)

Als ze zoiets voor Micro USB zouden maken, zal het handig zijn voor mobiels zonder SD slots bijv N95 8GB.

Maar die heeft bluetooth en een USB-aansluiting, waarom zou je daar dit soort rare oplossingen voor willen gebruiken? ;)

Portable storage?

Meer portable dan micro SD? Qua GB per mm^3 kom je daar echt niet overheen.

Qua Euro / GB kom je daar echter wel makkelijk onder...

8GB MicroSD heb je voor nog geen $20. Een 8GB USB stick kost ongeveer evenveel. Dus so "makkelijk" kom je daar niet onder.

Niet nodig want van gewoon naar micro-usb kabels zijn er al. Bovendien kune je bij zowat elke telly tegenwoordig je gegevens via usb kabel overhevelen.

Ik vind dat nadeel dat je mobiele telefoon intern ook niet veel geheugencapaciteit heeft niet altijd een optie. Er komen meer en meer telefoons die minstens 16GB intern op kunnen slaan dus ik vind dat zeker niet een nadeel... Weet je hoeveel er op 16GB kan man?

Eigenlijk ziet dit er voor mij meer uit als een 12 uit het dozijn Chinees speeltje wat je voor een paar $ op Ebay vind. Niet echt een wonderbaarlijke verbetering voor je mobiel gok ik :S

Lijkt me een beetje mosterd na de maaltijd. De huidige multimedia mobieltjes hebben allemaal geheugenslots waar HC geheugen in kan en een usb aansluiting en/of bluetooth om data over te zetten op de pc. ik zie niet echt voordeel in dit product.

zal het ook mogelijk zijn om een externe harde schijf met externe voeding op deze adapter aan te sluiten? Een 500 GB 2.5" schijfje kun je dan zonder problemen op een gsm aansluiten :P

Vroeg ik me ook af. Ik heb een JVC Everio G (camcorder) met microsdslot. Dit zou een handig oplossing zijn om beelden op een externe hd te zetten als de interne hd vol is en er geen computer in de buurt. Bijvoorbeeld op vakantie..

Van de site:

USB pens supported up to the maximum capacity of the host PDA or phone. (Limited by the SDHC specification to maximum 32GB)

SDHC is nu nog gelimiteerd tot 32GB, ze willen het binnenkort opkrikken naar 64GB en daarna na 128GB

ik zeg het maar even..
het heeft niet te maken met het product in kwestie maar met de statement van de site.

Een mobieltje heeft niet genoeg power op die sd-ingang staan om zon harde schijf aan te sturen hoor :P Zou hij dat wel hebben is de batterij ook binnen no-time leeg.

sinds waarneer heeft een externe HDD geen extra power nodig van de AV? (tenzij het natuurlijk een creditcard-HDD is, in dat geval is het energie zuinig)
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 08:55
Vorige 16:17
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: