Hoofdcategorieën

Canada belandt op piraterij-lijst VS

Door Arie Jan Stapel, zaterdag 2 mei 2009 12:06
Submitter: Devil_Inside, views: 20.924

De Verenigde Staten heeft Canada op een lijst geplaatst van landen die volgens hen veel te weinig doen aan de bescherming van intellectueel eigendom. Canada staat hier als enige Westerse land op naast notoire 'piraten-naties' zoals China en Rusland.

CopyrightDe United States Trade Representative maakt ieder jaar een rapport op over hoe goed de handelspartners van de VS intellectueel eigendom beschermen. Het rapport bevat twee lijsten: de 'Watch List', waarop landen staan die op dit gebied in de gaten moeten worden gehouden, en de 'Priority Watch List', van landen die intellectueel eigendom onvoldoende beschermen.

Canada heeft wel vaker op de gewone Watch List gestaan, maar nog nooit op de Priority Watch List. De reden dat Canada op deze beruchte plaats terecht is gekomen, komt volgens het rapport doordat het land nog altijd geen strengere copyrightwetgeving heeft ingevoerd. De VS willen graag dat Canada een DMCA-achtige wet invoert en de douane de bevoegdheid geeft om mogelijk auteurs- of merkrechtschendende producten in beslag te nemen zonder dat hier een gerechtelijk bevel voor nodig is.

Canada trekt zich niet veel aan van de rapporten, omdat ze volgens de regering niet op objectieve wijze tot stand komen. Al in 2007 verklaarde het parlement dat het geen hoge pet op had van de Amerikaanse lijsten. De International Intellectual Property Alliance vond het echter terecht dat Canada op de lijst was geplaatst omdat het land volgens de organisatie zwaar achterblijft bij de bescherming van intellectueel eigendom, zo meldt Ars Technica.

Volgende 12:19
Vorige 10:46

Reacties

«  1  2  3  »

de vraag is: waarom zou Canada zich daar enigzins iets van aantrekken? Er zijn geen sancties ofzo verbonden met op die lijst te staan, noch zou de VS het wagen een van zijn grootste handelspartners sancties op te leggen, zeker niet in deze tijden.

Ik denk ook niet zozeer dat de regering van Canada hier zoveel mee gaat doen, maar het is wel een steun in de rug voor strevers (in Canada zelf) naar een strengere wetgeving.

gelukkig hebben de meeste Canadezen een vrij grote maling aan alles wat Amerikaans is.

Ik vind het tamelijk arrogant van de USA om te stellen dat ze 'het liefst zouden zien' dat Canada een DMCA achtig gedrocht (wat continue misbruikt kan worden voor alles en nog wat) aan zou nemen.

Als de USA dat zo zegt, is dat vertaald uit het diplomaats: neem die friggin' wet aan. En dat is 'not done'.

zo zie je maar, het land der vrijen... maar een ander de wet opleggen (dicteren) is alleen maar voor de vrijheid in deze landen te bevorderen, de vrijheid om in huiskamers binnen te vallen en persoonlijke systemen na te zoeken of hier mogelijk "plagiaat" is. dat amerika eerst kuis houdt in amerika, dan pas in de rest van de wereld.

De VS willen graag dat Canada een DMCA-achtige wet invoert
Aha, deze lijst is dus niets meer en niets minder dan een commercieel pressiemiddel dat los van de WTO organisatie probeert om amerikaanse wetten wereldwijd erdoorheen te drukken?

Ik hoop van harte dat die DMCA rotzooi in Amerika blijft en een langzame dood sterft, als je ziet welke knullige rechtszaken eruit voort komen die in de verste verte niets met de core-business van de DMCA wet te maken hebben maar door de vage omschrijving toch goedgekeurd worden... belachelijk.

Blijf hopen, en schrijf eventueel je europarlementariër: ACTA


Heb een mailtje gestuurd, en ik hoop dat meerdere mensen dat gaan doen.
Grappig dat je hier niets over hoord?

De DMCA komt voort uit internationale (WTO) verdragen, dus formeel is er wel een grond om Canada te vragen ook zo'n wet in te voeren.

Een deel van de DMCA komt voort uit internationale verdragen, maar een zeer groot deel niet.

Van harte met je eens, toch zie je al vervelende bijwerkingen van de Amerikaanse bemoeienissen zoals het opschroeven van de copyright op muziek van 50 naar 70 jaar, ronduit belachelijk..

Het mooiste van dit alles is dat de ketel de pot verwjt, toen Amerika ontstond was het een natie waar van alles gepiraat werd, van boeken tot muziek en ook films. Je zou wel kunnen stellen dat zij de eerste 150 jaar van hun bestaan gratis van muziek, film en boeken hebben kunnen genieten en dat wij dat nu maar eens terug nemen!

Ik heb niets tegen copyright, iedereen heeft recht op dat wat hij/zij creeert, maar e zijn grenzen en er is ook nog zoiets als eigendom. Als je mij iets verkoopt, of het nou een auto is of een film, dan moet ik er mee kunnen doen wat ik wil en niet wat zij willen! Stel je voor dat als jij in je auto stapt dat ding eerst even langs de McDonalds rijd, dan langs de Albert Heijn en vervolgens naar een Esso -terwijl jij altijd Shell tankt- en dan kan je er pas mee naar je werk rijden!

Ik heb een mediaservertje voor muziek en films, daar staat al mijn muziek van cd op die ik in flac heb, ik noem het mijn recht om de muziek te rippen en op te slaan, zij noemen het inkomstenverlies want ik maak een copie. Talloze truuks zijn uitgevonden om dat copieren tegen te gaan terwijl ik echt het origineel heb en een mediaserver meer van deze tijd is.

Amerika mag die wetgeving overal willen hebben, het effect ervan is nihil en de ergernissen des te meer, en als ze nou nog een voorbeeld functie hadden.. :(

Het mooiste van dit alles is dat de ketel de pot verwjt, toen Amerika ontstond was het een natie waar van alles gepiraat werd, van boeken tot muziek en ook films. Je zou wel kunnen stellen dat zij de eerste 150 jaar van hun bestaan gratis van muziek, film en boeken hebben kunnen genieten en dat wij dat nu maar eens terug nemen!
Daarnaast hebben ze zelf na de Tweede Wereldoorlog behoorlijk wat 'intellectueel eigendom' lopen te plunderen in Duitsland - dat zelfde 'intellectueel eigendom' dat ze nu zo nodig moeten beschermen. Ook zijn er nogal wat aanwijzingen dat de VS misbruik hebben gemaakt van het op zich al bepaald niet legitieme ECHELON om industriële spionage te plegen in Europa.

Het komt allemaal wat hypocriet over dat ze nu in de rest van de wereld in eens hun eigen patenten en auteursrechten op zo'n draconische wijze proberen te 'beschermen'.

Ze hebben alle patenten en kennis verzameld in de voorbije jaren en leggen er nu beslag op. Hun onderwijssysteem is van minder belang als deze kennis zelfs te verspreiden onder hunzelf.

Als je ziet dat veel "auteursrechtend" beschermde werken gratis uitleenbaar zijn bij openbare diensten en culturele verenigingen (in België toch, wss in NL hetzelfde) voor tijdsperiodes waarin je deze content ronduit beu kunt worden zijn al deze VS piraterij regels ronduit overbodig. Waar onze instelling toch nog is dat je uit veel media nog iets kunt leren draagt sharen zelfs bij aan een betere algemene ontwikkeling van de bevolking. Hun zielloze en commerciële Hollywood crap mogen ze echter houden (want daar gaat het tenslotte allemaal om) en de reactie van elke shareder/p2per met smaak zou dan ook moeten zijn om deze rotcontent ronduit te weren, dan is het probleem onmiddellijk opgelost imo.

Niet alles wat uit de USA komt is per definitie bagger.
Er zitten op veel gebieden de beste onderzoeksgroepen waar ook nog eens veel geld voor beschikbaar is, er komt veel OSS vandaan, alle grote chipsbakkers komen er vandaan, ...

En de meeste van hun beste ingenieurs komen uit azie en zijn uit het buitenland opgekocht (aka "brain drain", landen die geld investeren in goedkoop onderwijs om eigen mensen op niveau te krijgen en eigen land te dienen, maar die vervolgens tegen hoge betaling in VS naar VS worden gelokt, en VS zo de vruchten plukt van investering van andere landen die hun investeringen in rook op zien gaan en hun achterstand zo alleen maar verder worden vergroot.)

VS heeft geld, en bepaald met kapitalisme de spelregels zodanig dat het in hun voordeel uitpakt. Wanneer dat niet langer het geval is, zullen ze de spelregels opnieuw wijzigen. Daarom willen zij zich ook nimmer onderwerpen aan een machter hoger dan zijzelf, zoals WTO (bijvoorbeeld toen metaalindustrie daar de regels aan zijn laars lapten), VN (bijvoorbeeld toen ze VN afschreven omdat die VS in irakoorlog niet wilde steunen), Pantent regels (bijvoorbeeld nu ze eigen mensen meest triviale patenten toewijzen om zo eigen markt te beschermen tegen buitenlandse bedrijven), etc. Ze doen alleen mee zolang zij er voordeel bij hebben. Zo niet, dan trekken ze zich meteen eenzijdig uit al die verdragen en leggen ze nieuwe op.

De hele VVD zit op de voorste bank om kont van VS te likken.

Go canada

Ik ga naar canada verhuizen alles blijkbaar zijn daar de wetten nog goed ;-) en hebben de platen maatschappijen en andere gierige instanties nog niet alles voor het zeggen zoals in de US.

wij zullen er ook wel op staan als ik het zo lees want onze douane letten daar ook niet op volgens mij tenminste niet bij gewone personen bij met massa invoer wel natuurlijk.

Wanneer gaat men eens leren dat het om meer dan alleen muziek gaat. Wat dacht je van namaakkledij of namaak medicijnen? Dat valt blijkbaar ook onder de punten waarover de VSA klaagt.

Wat kan mij naamaakkleding schelen? Als mensen zo dom zijn zich te laten afzetten voor een of ander merkje moet men niet raar opkijken als dat ook in andere kleding genaaid wordt.

En wat betreft medicijnen, de Amerikaanse lobby om het verspreiden van goedkope aidsremmers in Afrika tegen te gaan is ronduit stuitend. Ze vinden hun monopoliewinsten belangrijker dan mensenlevens. :(

moet men niet raar opkijken als dat ook in andere kleding genaaid wordt.
Nee, maar daarom hoef je het niet te gedogen. Als jij als fabrikant enorm geïnvesteerd heb om jouw kleding als premium brand in de winkel krijgt en de consument zover bewerkt hebt dat die het ook voor premium prijzen gaat kopen is het wel heel erg zuur als een ander jouw product gaat namaken van iets mindere kwaliteit en dan voor minder aanbied.
om het verspreiden van goedkope aidsremmers in Afrika tegen te gaan is ronduit stuitend.
Simplistisch denken, de wereld wil helemaal geen aidsremmers. De wereld wil een aids medicijn, het ontwikkelen daarvan kost gewoon heel veel geld. Geld dat niet verdiend kan worden als we aidsremmers maar gaan weggeven. Hoe nobel dat ook in eerste instantie klinkt, het is erg wreed op de langere termijn.

Dus in jouw woorden zijn de mensen in Afrika collateral damage.

Canada is gewoon een land waar men niet te veel moet hebben van regels en dat dus ook niet doet.
Milieu regels bijvoorbeeld zijn er maar weinig en men doet er ook gewoon niet veel aan, geen gezeur en geen gedram zoals in Nederland, gewoon een fijn land.
Dat geld dus ook voor copyright, niet te veel regels is allemaal gedram en gezeur.

Misschien is dat in canada zo maar in Nederland zijn we goed onder weg naar een amerikaan model geeft het nog een paar jaar als we op deze toer door gaan en het is hier een politie staat.

Namaak medicatie je bedoelt de goedkopere varianten die tegenwoordig alleen door je ziekte kosten worden gedekt en als je merk medicatie wil moet je het zelf betalen zoals me oma die niet tegen de goedkope rommel kan.

En met massa invoer bedoel ik ook kleding dat is het enige wat met massa aan fake wordt ingevoerd vanuit china en dergelijke,

Maar ik vindt merk kleding zoiezo een rip off soms zie je precies de zelfde kwaliteit training broeken maar omdat er op de 1ne Nike staat is hij 100 euro duurder triest gewoon voor een logo van 2 cm 100 euro vragen. vaak is merk kleding zelfs slechtere kwaliteit dan onbekende merken.


Dat zou ik niet zeggen..!!!

Ik heb een paar keer een broek gekocht van een bekend merk, en ik ben met dipsie eens dat die zooi eerder kapot is dan die "merkloze" broeken bij de Zeeman :)

En ja, ik koop mijn kleding bij de Zeeman! Lekker goedkoop en duurzaam :+

Milieu regels bijvoorbeeld zijn er maar weinig en men doet er ook gewoon niet veel aan
Hebben we het over hetzelfde land? Milieubesef is daar veel sterker dan hier. In Canada is nog echte natuur, is greenpeace uitgevonden, ketenen treehuggers zich nog vast aan bomen.

Ik denk dat er bij die International Intellectual Property Alliance nog wat mensen in het 'Bush'-era verzuild zitten, waar de industrie het maar voor het zeggen heeft zonder overheidscontrole. Het zou me niks verbazen als Obama niet zo blij is met deze organisatie noch de lijsten die ze maakt.

Nou, gezien de keuze van Obama voor vice-president weet ik dat nog niet zo. Joe Biden staat er om bekend een aanhanger van draconische wetten te zijn om kunstmatige schaarste intact te houden.

[Reactie gewijzigd door johanw910 op zaterdag 2 mei 2009 13:54]


Waarom zou Obama voorstander zijn van een free lunch? Met downloaden verdwijnt er geld uit de economie en dat is niet wat Obama wil. De entertainment industrie staat voor heel wat dollars en deze dollars weggooien enkel en alleen omdat de bevolking gratis muziek en films wil dat gaat niet op. Obama is heel populair in Hollywood en Oboma loves Hollywood dus vergeet maar dat Obama een fan is van piraterij.

Onzin, de huidige extreem lange termijnen van auteursrecht KOSTEN de samenleving veel meer geld dan dat het een paar belanghebbenden oplevert. Helaas is die andere kant van de medaille veel moeilijker te berekenen.

De International Intellectual Property Alliance vond het echter terecht dat Canada op de lijst was geplaatst omdat het land volgens de organisatie zwaar achterblijft bij de bescherming van intellectueel eigendom, zo meldt Ars Technica.
Deze onafhankelijke "kuch" organisatie geeft het zeker meer geloofwaardigheid. Als je naar Ars Technica doorklikt, blijkt het een US-based organisatie te zijn. Wat voor mij betekent dat het een organisatie is die probeert amerikaanse wetgeving te internationaliseren.

Dus omdat het een een in de VS gebaseerde site is zullen zij het eens zijn met de wetgeving?

Beetje kromme beredenering.

Ars Technica zet vaak kritische artikelen op hun site over tech-gerelateerde wetgeving in zowel binnen als buitenland. Het is gewoon een nieuws-site a la tweakers hier.

[Reactie gewijzigd door L3TUC3 op zaterdag 2 mei 2009 16:55]


Beetje hypocriet, het land met de meeste piraterij zet andere landen op een ''zwarte lijst'', terwijl ze zelf niet eens 10% onder de knie kunnen krijgen.

Een linkje naar een artikel met jouw bewering graag...

Alstublieft: http://www.nationmaster.c...rime-software-piracy-rate

Niet helemaal wat Mashayungi wil zien maar goed, gewoon het lijstje even op zijn kop houden.

edit: en waarom wordt dit weggemod??? Hij vraagt om een artikel met daarin de bewering dat de VS de meeste piraterij kent? Dat artikel ken ik niet, wel een artikel waarin precies het tegenovergestelde wordt beweerd! Een one liner waarin wordt gevraagd om een artikel mod je niet naar beneden en dit wel?

[Reactie gewijzigd door Distael op zaterdag 2 mei 2009 16:17]


Als je je commentaar even in /16 op het forum had gezet was het idd een mooie 0 of meer geweest... Echter is editten om commentaar in te voegen meestal een enkeltje -1 (net zoals commentaar erop leveren, dus deze post mag ook naar de kelder)

Meer ontopic : "The piracy rate is the total number of units of pirated software deployed in 2007 divided by the total units of software installed." Hoe heeft men dit gemeten met muziek? 20% illegaal voor de VS? Dat geloof ik compleet niet, zeker niet als je daarnaast de RIAA, MPAA en andere schreeuwers hoort die menen tientallen miljarden jaarlijks mis te lopen door piraten. Daarnaast : hoe telt 1 CD? Als 15 gekopieerde werken (nummers), of als 1 (CD)?

Verder valt het me op dat Scandinavie nogal goed eindigt, voor een land waar toch zo hard geklaagd wordt over slappe wetten, piratenbaaien en aanverwanten is dat verwonderlijk. Waar heeft men het dan helemaal over?

als ik het artikel goed begrijp staat de VS juist helemaal boven aan. Volgens het artikel waar jij naar verwijst is 20% van de software in de VS wat geinstalleerd is ILLEGAAL.

"DEFINITION: The piracy rate is the total number of units of pirated software deployed in 2007 divided by the total units of software installed."

of zie ik dat nou verkeerd? letterlijk vertaald is dit toch: xxx verkocht gedeeld door xxxxx geinstalleerd = xx,x%. En wil je dan in de 20% komen betekend dat dat 80% illegaal is.

Als dat zo is ben ik van mening dat de VS een stelletje hypocriete weetikveel wat's zijn :p. Ze zouden eens wat minder moeten bemoeien met dat soort dingen en focussen op de echte problemen in de wereld.

[Reactie gewijzigd door Vesper64 op zaterdag 2 mei 2009 17:26]


Nee, je leest verkeerd, Het aantal illegale programma's gedeeld door totale aantal = % copyright schendingen. Dus in de VS hebben ze de minste aantallen illegale programma's (volgens dit onderzoek dan he).

Ik vind het wel mooi dat Canada zich er helemaal niets van aan trekt! Ik hoop ook dat Obama, of wie er dan ook wat aan kan doen die strenge wetten uit de VS een beetje nietig verklaart ofzo :P
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:19
Vorige 10:46
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: