Imation, fabrikant en verkoper van opslagmedia, heeft een zestal nieuwe ssd's uitgebracht in de M- en S-class. De solid state disks hebben een opslagcapaciteit van 32GB, 64GB en 128GB, en zijn verkrijgbaar in een 2,5"- of 3,5"-behuizing.
De M-class ssd's zijn opgebouwd met het vaak tragere maar ook goedkopere mlc-geheugen. Volgens Imation zijn de schijfjes in staat tot sequentiële lees- en schrijfsnelheden van respectievelijk 150MBps en 90MBps. Het is niet duidelijk van welke controller de ssd's gebruik maken. In de technische specificaties wordt echter wel gemeld dat de mlc-ssd's 6000 random leesacties en 380 random schrijfacties per seconde kan maken. De 32GB-uitvoering moet 189,99 dollar gaan kosten; de prijzen van de 64GB- en 128GB-versie zijn vooralsnog onbekend.
De ssd's in de S-class zijn voorzien van het duurdere slc-geheugen wat zich vooral vertaalt in hogere sequentiële schrijfsnelheden van 120MBps, ten opzichte van 90MBps waar de mlc-schijven het mee moeten doen. De sequentiële leessnelheden nemen daarentegen af van 150MBps naar 130MBps. Hetzelfde fenomeen valt waar te nemen bij de random lees- en schrijf-iops, die respectievelijk op 19.000 en 130 liggen. De goedkoopste S-class ssd, van 32GB, moet 659,99 dollar gaan kosten. De prijzen van de 64GB- en 128GB-uitvoering heeft Imation wederom niet bekend gemaakt.

Vreemd, het waren toch de random schrijfacties die meestal voor enorme vertragingen zorgden en nu kan deze ssd het opeens sneller dan lezen?In de technische specificaties wordt echter wel gemeld dat de mlc-ssd's 380 random leesacties en 6000 random schrijfacties per seconde kan maken.
[Reactie gewijzigd door Goderic op zaterdag 2 mei 2009 14:34]
[Reactie gewijzigd door duikeend op zaterdag 2 mei 2009 14:39]
[Reactie gewijzigd door josvane op zaterdag 2 mei 2009 15:11]
[Reactie gewijzigd door Soldaatje op zaterdag 2 mei 2009 17:23]
bron: tomshardware test x25-E: http://www.tomshardware.c...tel-x25-e-ssd,2158-5.htmlThere are two different types of flash memory on the market: multi-level cell (MLC) and single-level cell (SLC). MLC stores multiple bits of data in each flash memory cell, making it less expensive. SLC costs much more, but allows direct access to each bit of data, which enables better performance for random access and write operations.
[Reactie gewijzigd door Database freak op zaterdag 2 mei 2009 17:40]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True