Hoofdcategorieën
Device Settings

Sony schuift 'energiebewuste' Bravia Z5500-serie naar voren

Door Dimitri Reijerman, vrijdag 1 mei 2009 13:41, views: 24.134

Sony brengt in juni een nieuwe serie Bravia lcd-televisies uit. De Z5500-lijn krijgt drie modellen en biedt naast 200Hz Motion Flow-techniek ook diverse netwerkmogelijkheden. Daarnaast zouden de lcd-tv's zuiniger zijn geworden.

De Bravia Z5500 zal verkrijgbaar zijn in de beeldformaten 40, 46 en 52 inch. De drie 1080p-lcd-tv's beschikken over 200Hz Motion Flow-technologie, waarmee de beeldkwaliteit van snelbewegende beelden verbeterd moet worden door er beelden die berekend zijn tussen te plaatsen. Daarbij wordt het Motion Flow-algoritme bijgestaan door een image blur reduction-filter. Dit filter poetst elke frame eerst op voordat er tussenbeelden worden berekend die in de beeldstroom worden geinjecteerd. Verder beschikken de Z5500-toestellen over het nieuwe Bravia Engine 3-beeldverwerkingssysteem en de live colour creation-technologie die volgens Sony de kleurweergave verder verbeterd. Als backlight wordt echter nog steeds een ccfl-lamp gebruikt.

Sony heeft de toestellen ook voorzien van een ethernetpoort, waarmee via een dienst die Sony Applicast noemt, widgets als rss-readers, picture frames en nieuwsfeeds op het scherm getoond kunnen worden. Via internet zijn meer mini-applicaties te downloaden. De netwerkaansluiting kan ook gebruikt worden om mediabestanden af te spelen vanaf een dlna-server. De Z5500-televisies bieden ruimte aan een ci+-compatibele cam-module, waardoor een losse settopbox voor het bekijken van digitale kabeltelevisie via dvb-c niet langer nodig is. De tuner kan ook overweg met hd-beelden die in het avc-formaat worden aangeboden. Verder zijn er vier hdmi- en twee scart-interfaces aanwezig, terwijl mediabestanden ook vanaf een usb-stick bekeken kunnen worden.

De Japanse elektronicafabrikant zegt gewerkt te hebben aan het verder verminderen van het energieverbruik; de Z5500-serie zou 25 tot 35 procent minder stroom verstoken dan de vorige generatie toestellen uit de Z-serie. Verder blijft het standby-verbruik beperkt tot 0,19W en gaat de televisie vanzelf uit als er geen ingangssignaal is en er geen activiteit van de gebruiker wordt gesignaleerd. Verder beschikt het toestel over een 'klassieke' aan/uit-schakelaar, zodat de gebruiker er ook voor kan zorgen dat het scherm geheel niets meer verbruikt. De Z5500-televisies komen in juni op de Nederlandse markt, maar Sony wil nog geen prijzen vrijgeven. In het Verenigd Koninkrijk wordt een prijs van 1800 pond genoemd voor het 40"-model, omgerekend ruim 1990 euro.

Sony Bravia Z5500-serie Sony Bravia Z5500-serie
Volgende 14:14 Nieuwe Stalker-game verschijnt in het najaar
Vorige 13:16 'Apple gaat prijs Macbooks en iMacs verlagen'
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

0,19 W in stand-by is inderdaad niet veel.. Wat waren ook al weer die nieuwe normen die de ministers voor Nederland bedacht hadden? Voor energie-zuiniger LCD's/Plasma's?

Mooi dingetje :9

0.19 watt is niet veel, maar ook niet bijzonder ofzo. Veel apparaten gebruiken al tijden zoiets in standby.

Ik vind het vreemd dat het daadwerkelijke verbruik niet naar voren komt in het artikel, terwijl het kopt met 'energiebewust'. Dan wil ik op z'n minst weten hoeveel energie er dan wordt verbruikt.

Ze hadden het idd wel in de tekst mogen vermelden, maar je kan er ook zelf achter komen want het zou 25-35% minder zijn dan de vorige serie Z-modellen...

FF rondgesnuffeld, maar blijkbaar hadden de vorige modellen ook al een stanby verbruik van onder de 0,2watt... dat is dus niet zo nieuwswaardig... Het gemiddelde verbruik bij gebruik van het 40" model uit de oude serie zou zo rond de 235watt liggen...

[Reactie gewijzigd door MicGlou op vrijdag 1 mei 2009 14:03]


Ik begrijp dat ik er zelf achter kan komen, maar ik bezoek T.net natuurlijk niet om andere bronnen nodig te hebben. Dan kan ik beter gelijk naar die andere bron gaan voortaan :)

Persies, waardeloos nieuws, backlight is niet eens de zuiniger LED.

Volgens de specs op de sony website

Stroomverbruik (standby) (W)
KDL-40W5500 = 0,17 W
KDL-40Z4500 = Minder dan 0,2 W
KDL-40Z5500 = Minder dan 0,19 W


Stroomverbruik (Shop Mode) (W)
KDL-40W5500 = 172 W
KDL-40Z4500 = -
KDL-40Z5500 = 210 W


Stroomverbruik (W)
KDL-40W5500 = -
KDL-40Z4500 = 235
KDL-40Z5500 = -


Stroomverbruik (Home Mode) (W)
KDL-40W5500 = 131 W
KDL-40Z4500 = -
KDL-40Z5500 = 154 W

De Z5500-televisies bieden ruimte aan een ci+-compatibele cam-module, waardoor een losse settopbox voor het bekijken van digitale kabeltelevisie via dvb-c niet langer nodig is.
Het is bij ziggo mogelijk om het te doen, maar het word officieel niet ondersteunt, en je moet dus ook niet raar kijken als het op een gegeven moment ophoud met werken (want ziggo wil eigenlijk helemaal niet dat je je eigen oplossing verzint)
Beetje jammer allemaal.
Hoe het bij andere providers zit weet ik niet.

oude informatie de ci+ standaard wordt nu standaard door ziggo ondersteund.
Er moet nog wel een module in de tv die kommen binnnenkort in de handel komt.
Deze modules zijn goedgekeurd en zullen blijven werken en ondersteunen HD.

De decoder is ook bij Ziggo gewoon een 'los' produkt wat je in principe apart aangeschaft bij het abonnement. Okay je 'krijgt' er eentje van Ziggo maar het staat je vrij om zelf een decoder aan te schaffen, zolang deze maar voldoet aan de specificaties die Ziggo vereist van een decoder. Er staan zelfs al goedgekeurde televisies tussen, waarbij het mij logisch lijkt dat een tv die uitgerust is met hetzelfde type decoder gewoon prima werkt.

overzichtje met goedgekeurde decoders door Ziggo:

http://www.ziggo.nl/produ...ntvangers/gecertificeerd/

[Reactie gewijzigd door MicGlou op vrijdag 1 mei 2009 14:10]


Ziggo heeft juist aangekondigd dat CI+ modules in TV's wel ondersteund gaan worden. Daarom kunnen deze tv's best belangrijk worden voor o.a. de Nederlandse markt, omdat er nog geen enkele ander merk die deze functie in zijn tv's heeft gestopt. :)

nieuws: Ziggo komt in mei met nieuwe beveiliging voor digitale tv

Een energiezuinige TV met ccfl backlight uitbrengen 8)7 Led is veel zuiniger. Het stand-by verbruik van 0.19W is niet veel, maar veel andere tv's nemen maar iets van 0.15W terwijl deze neit als energiezuinig bestempeld worden. Het uitschakelen als er geen ingangssignaal is doet mijn 2 jaar oude bravia ook al. Wat overigens niet uit te schakelen is naar mijn weten. Best wel vervelend als je je tv 4 uur aan moet laten staan op rtl4 (waar geen beeld op komt natuurlijk) om de digitenne smartcard te activeren. Om de 10 minuten even op een knopje drukken anders gaat de tv automatisch uit |:(

Een "echte" uitknop is dan weer wel een hele verbetering. Iets wat van mij wel verplicht mag worden op alle tv's. Zelf gebruik ik nu een stekkerblok met schakelaar om de tv echt uit te zetten.

De decoder kan niets doen met je TV-verbinding bij smartcard activeren.
Dus volgens mij hoeft je TV bij activeren van Digitenne niet eens aan te staan, als de decoder maarop RTL4 staat. Dat check je eerst even met TV aan, en dan kan de TV uit. Decoder zelf wel aan laten staan.

Maar in dit geval zit de decoder (DVB-T) in de TV zelf, dus de TV moet wel degelijk aan staan

En voor 600 euro koop je een Plasma met net zo mooi beeld die nog geen 50W meer verbruikt.

Hoe lang doe je er over om dik 1000 euro aan 50W vershil te stoken?

En kom nou niet met HD-ready en FullHD Dat is een discussie wat nagenoeg niet aan de orde is.

De gemiddelde consument heeft nog te weinig fullHD content, laat staan Hdready, wat feitelijk nog zeldzamer is aangezien Blu-ray nog steeds niet ingeburgerd is (wat ook nog minimaal 2 jaar zal duren aangezien men 3 jaar terug al van de toren blies dat HD HET ging worden dat jaar......

Dus omdat blu-ray nog niet ingeburgerd is, moeten HD-tv's maar worden geschrapt, net zolang totdat bluray WEL ingeburgerd is? En niemand die het kan kijken op zijn tv omdat er geen HD(ready) tv's zijn?

Ja, logisch..

Iedereen moet kopen wat ie wil. Als jij 1000 euro meer wilt uitgeven moet je het vooral doen. Ik ben de laatste die je tegen zal houden.

Ik vind het het verschil niet waard. Ik heb een PS3 die ik nu gebruik als dvd speler en BR speler voor de paar die ik heb en vind het verschil dermate klein vergleken met mijn HD ready TV en een Full HD tv van een vriend, dat ik voorlopig niet het dubbele/drievoudige ga betalen voor een tv die een paar Watt minder verbruikt en een kwalitatief of gelijkwaardig of minder beeld laat zien.

Het is gewoon een feit dat er te weinig HD content is, ondanks wat er is beloofd. En nu heb ik het NOGMAALS over de gemiddelde consument die niet illegaal zn film van het net af plukt, want ik denk dat 99% hier zijn mkv containers niet legaal bij een webshop koopt..

Specificaties zeggen mij al jaren weinig tot niets meer in de consumenten elektronika.

[Reactie gewijzigd door basset op vrijdag 1 mei 2009 16:34]


Je hebt wel een punt, mijn nieuwe tv wordt eerder een plasma hd-ready dan full-hd LCD.

Tuurlijk... Hoe lang verwacht jij met je TV te doen? Als over 2 jaar Blu-Ray is ingeburgerd, ga je dan een nieuwe TV halen? Wat een onzin.

En ga nou niet lopen roepen dat je voor 600 euro een scherm kan kopen met net zo'n mooi beeld want je zegt het zelf al: HD-ready is geen full-HD!

Nu nog een HD-ready model kopen is volgens mij echt zonde van je geld.

Sterker nog: ik heb nu een HD-ready model en ben al serieus aan het rondneuzen voor een full-hd scherm (en gelijk iets groter)... maar goed, ik zie mezelf inderdaad niet als gemiddelde consument.

@harm: Wat ik schreef, is dat het juist onzin is om om de 2 jaar een nieuwe tv te kopen.. geef liever iets meer uit en doe langer met je tv. Tuurlijk is het altijd goedkoper om nog even te wachten maar dan kun je wachten tot je een ons weegt, er komt altijd wel nieuwe, betere technology beschikbaar.

@lowfi. Ik weet dat pixel-count niet zaligmakend is en dat andere factoren ook een belangrijke rol spelen (waaronder ook kijk-afstand...indien te groot zie je verschill tussen 720p en 1080p ook niet meer). En nee, ik kom niet zo vaak in de MM en als ik er al ben, weet ik die mannetjes verdacht goed te ontlopen :+

[Reactie gewijzigd door sys64738 op vrijdag 1 mei 2009 16:21]


als je om de 2 jaar een nieuwe tv koopt is het nu zonde om Full HD te kopen, er is nu te weinig te zien dat gebruik maakt van de mogelijkheden. En in plaats van 1500 tot 2000 uit te geven voor een future ready tv of de helft voor een up to date tv....

Je weet dat full-HD geen kwaliteits kenmerk is? Zaken als contrast/kleurechtheid etc zijn vele malen belangrijker en zijn resolutie onafhankelijk. Bovendien is de stap van 720p naar 1080p helemaal niet zo groot als van sd signaal naar HD.

Laat je niet gek maken door die mediamarkt mannetjes ;)

Hoe lang doe je er over om dik 1000 euro aan 50W vershil te stoken?
En hoe lang doet de noordpool er over om weer aan te vriezen?

Dat het niet per se goedkoper is wil niet zeggen dat zuiniger niet beter is. Er zijn mensen die er wel wat geld voor over hebben om een milieuvriendelijk(-er) apparaat te kopen. Goede zaak lijkt me.

Geeft zo'n TV nou een mooier beeld dan een ouderwetse niet-digitale TV?

Dat kan ik van deze (nog) niet zeggen...tis nog geen Juni.
Over het algemeen is het beeld iets slechter tenzij je met een digitaal ingangssignaal werkt (en dan is het ook gelijk veel en veel beter)

Als je gewoon hetzelfde tv-signaal hebt als de oude tv, zal het beeld eerder wat slechter zijn, zeker omdat dit erg grote schermen zijn.

Voor platte tv-schermen is het daarom aanbevolen om digitale televisie te nemen. Als er over een paar jaar HD-televisie komt (veel beter dan gewoon digitale tv) zal het verschil erg goed te merken zijn. ;)

Bij SD content geeft een oude beeldbuis vaak een beter beeld, omdat die specifiek gemaakt is voor de analoge PAL standaard. Een boel LCD-schermen kunnen niet goed met interlacing overweg en op zulke tv's zie je de eventuele ruis in het analoge signaal ook veel duidelijker.

Bij digitale televisie is dat al veel minder, dat geeft al een veel beter beeld op een LCD-scherm. Kortom, als je geen digitale televisie hebt moet je geen hoge verwachtingen van je grote nieuwe LCD-scherm hebben, wat televisie-beelden betreft. DVD's enzo zijn natuurlijk wel goed.

Wanneer je naar vooral DWDD / Nova / P&W enz. kijkt, dus de standaard Nederlandse zenders is een analoge TV toch prima? Het duurt toch wel enkele jaren voor de Nederlandse zenders in HDD-kwaliteit gaat uitzenden?

Er is maar 1 Z5500 en dat is die van Logitech.
Las de titel half en dacht dat er een nieuwe Z5500 uitkwam die minder stroom verbruikte.

Heel mooi al die opppoets functies voordat op beelden op het scherm weergegeven worden, maar wat is de inputlag ten gevolge daarvan voor dit scherm?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:14 Nieuwe Stalker-game verschijnt in het najaar
Vorige 13:16 'Apple gaat prijs Macbooks en iMacs verlagen'
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011