Een Amerikaanse hindoe-organisatie protesteert tegen Hanuman: Boy Warrior, een game van Sony die bestemd is voor de Indiase markt. In het spel gaan spelers door het leven als de jonge god Hanuman.
De in de VS wonende hindoe Rajan Zed wil Sony overreden om het spel Hanuman: Boy Warrior uit de handel te halen. Spelers nemen in het spel de rol van de jonge Hindoe-god Hanuman op zich en dat gaat Zed, voorzitter van de Amerikaanse belangenvereniging Universal Society of Hinduism, te ver. "Spelers bepalen in het spel het lot van Lord Hanuman, terwijl in de werkelijkheid gelovigen hun lot in de handen van de goden leggen", aldus Zed, om er aan toe te voegen dat "het besturen en manipuleren van Lord Hanuman met een joystick of toetsenbord en muis beledigend is. Lord Hanuman is er niet om tot personage in een videogame te worden gereduceerd."
De website Gaming Indians, gevestigd in India, is ondertussen verbaasd dat vooral Hindoes buiten India zich storen aan het spel van Sony, dat door een Indiase studio speciaal voor de Indiase markt is gemaakt. Het spel, dat enkel verschenen is voor de PlayStation 2, veroorzaakt in India weinig ophef. Het enige dat in India de aandacht lijkt te trekken is volgens Gaming Indians de slechte kwaliteit van het spel. Sony heeft nog niet gereageerd op de oproep om het spel van de markt te halen.

En toen iemand een spel op de markt bracht waar het puur en alleen de bedoeling was om zoveel mogelijk voetgangers dood te rijden toen was er geen ophef? Wat denk je dat er gebeurt als iemand een FPS uitbrengt waarbij het de bedoeling is om je uit te leven op een middelbare school? Of een LSL waar alle vrouwelijke personages heel erg minderjarig zijn? Een flight sim met als bonuslevel "raak de toren"? Dat Hindoe-goden jou niks doen betekent nog niet dat het principe opeens niet meer geldt; sommige dingen kunnen echt niet (en waar die grens ligt kun je inderdaad over vechten) en als die dan niet in de winkel mogen liggen lijkt me dat best redelijk.Klopt, maar deze meneer gaat dan weer net iets verder dan alleen zijn mening uiten, hij wil namelijk dat het spel uit de handel wordt gehaald. Dat vind ik dan weer ook een soort van censuur, want zo laat je mensen niet zelf kiezen of ze deze vorm van entertainment tot zich willen nemen of niet. Als je het zo bekijkt is deze meneer hardstikke fout bezig.
Daar zijn ze in elk geval in goed gezelschap; er zijn nogal veel religies die snel op hun teentjes getrapt zijn. Er is er zelfs eentje die mensen levenslang huisarrest geeft als ze zeggen dat de aarde om de zon draait. Wat mij betreft is het juist voor religies een goede oplossing om hier niet moeilijk over te doen; als Hanuman echt zo beledigd is, dan reïncarneren de ontwikkelaars en spelers volgende keer gewoon lekker als strondkever en een game waarin het Christendom er slecht vanaf komt (of een film van Mel Gibson) verhoogt het aantal inwoners van de hel. Hoeven de gelovigen zich helemaal niet druk om te maken, dat komt vanzelf goed! Wat dat betreft komen de atheïsten er veel beroerder vanaf; als iemand iets slecht zegt over atheïsme dan komt ie er zomaar mee weg!Verder vind ik het ook een beetje triest als je je zo beledigt voelt als iemand iets 'fouts' over je religie zegt
Aan de ene kant stem ik met je in, de voorbeelden die je geeft zijn echter wel extremen en er is echt geen enkele ontwikkelaar die bijvoorbeeld een spel gaat maken waarbij je in een toren moet vliegen. Dat met mensen omver rijden (ik neem aan dat je refereert naar Carmageddon) is wel een spel geweest, maar ook hier is het een extreme. Zo kun je trouwens ook naar films kijken: er zijn nog veel meer horror films die vele malen enger en schokkender zijn dan games en daar hoor je nooit iets over. Aan de andere kant vind ik je vergelijking wel weer erg krom: wat hebben geweldadige games te maken met een Hindoe die het niet leuk vind dat er een RPG over een Hindoe-god is gemaaktDat Hindoe-goden jou niks doen betekent nog niet dat het principe opeens niet meer geldt; sommige dingen kunnen echt niet (en waar die grens ligt kun je inderdaad over vechten) en als die dan niet in de winkel mogen liggen lijkt me dat best redelijk.
Hier stem ik eigenlijk helemaal mee in.Persoonlijk vind ik het gebrek aan ophef in India zelf een veel betere reden om verkoop in de rest van de wereld ook gewoon toe te staan.
[Reactie gewijzigd door locke960 op maandag 20 april 2009 22:16]
Tuurlijk. Je hebt zoveel rechten, net als die mensen die jou vervolgens aanklagen wegens smaad, racisme, aanzetten tot haat, etc.. Klagen is overigens ook je goed recht (iets waar wij Nederlanders maar al te vaak op terug vallen). Echter als iemand anders het doet, mag het niet?En ik heb het recht allebei te doen verdorie!
[Reactie gewijzigd door tomhagen op maandag 20 april 2009 19:00]
Was "het recht om hypocriet te zijn" ook één van die rechten?Tuurlijk. Je hebt zoveel rechten, (..( Klagen is overigens ook je goed recht (iets waar wij Nederlanders maar al te vaak op terug vallen). Echter als iemand anders het doet, mag het niet?
[Reactie gewijzigd door Mijiru op maandag 20 april 2009 19:15]
[Reactie gewijzigd door RaJitsu op maandag 20 april 2009 22:22]
Ik normeer nergens aan, wat ik bedoel is wat je ook doet er is altijd wel een groep beledigd of tegen. Indiase normen wijken nogal af van bv de europese. En die vrijheid van meningsuiting komt hier wel degenlijk aan bod. Het gaat namelijk wat verder als alleen het gesproken of geschreven woord. Ook bv cartoons zonder text kunnen een hele duidelijke boodschap hebben waar veel los kan komen. Zie de deense cartoon affaire en in eigen land Gregorius Nekschot. En zelfs mijn kampf is eigenlijk een mening. Een wereld zoals Hitler vond dat ie eruit moest zien. En dat boek heb ik gepakt omdat dat het bekenste voorbeeld van censuur in nederland is.Je vraag naar de grenzen, en normeert dit meteen aan drie verschillende culturen. Maar ik heb het over een generaal gegeven. Namelijk dat je niet onnodig mensen hoeft te kwetsen
[Reactie gewijzigd door arbraxas op maandag 20 april 2009 21:47]
Indiase normen wijken af? Volgens mij wordt er duidelijk aangegeven dat in India helemaal geen ophef is. Verder gaat het hier om de uitlating van een enkel persoon. Dus de insteek waarmee je redeneert klopt al niet.Ik normeer nergens aan, wat ik bedoel is wat je ook doet er is altijd wel een groep beledigd of tegen. Indiase normen wijken nogal af van bv de europese
De Deense cartoon gaven een inzicht die op te vatten was als een idee over de Islam. Het werd opgevat als een mening. Gregorius Nekschot heeft nooit connotatie ontvangen vanuit de Islamitische gemeenschap, maar vanuit de Nederlandse justitie. Verder geldt voor hem hetzelfde als de Deense cartoons, buiten het feit dat voor Nekschot de inval zo ongeveer het beste is wat hem ooit kon overkomen, gezien de airplay en bekendheid die dit hem opgeleverd heeft.En die vrijheid van meningsuiting komt hier wel degenlijk aan bod. Ook bv cartoons zonder text kunnen een hele duidelijke boodschap hebben waar veel los kan komen. Zie de deense cartoon affaire en in eigen land Gregorius Nekschot.
[Reactie gewijzigd door arbraxas op maandag 20 april 2009 22:57]
Je moet vrijheid van meningsuiting niet te letterlijk nemen. Het gaat niet alleen om het mogen uiten van je mening, maar ook om het hebben van de mogelijkheid om goed en onafhankelijk geïnformeerd te worden. Zodat je je mening kunt vormen. En waarom zou dat niet voor videogames gelden?Vrijheid van meningsuiting moet je overal aan verbinden? Wat heeft het uitbrengen van een dergelijke game te maken met het uiten van een mening?
Bijbelspellen bestaan wel degelijk. Bovendien zijn het kennelijk niet de mensen in India zelf die hier problemen mee hebben. 'T is een Amerikanse Indiër zie zo nodig roomser dan de paus wil zijn.Tsja, ik kan me zo voorstellen dat men in het Westen ook niet zo blij zou zijn met Jesus - The Videogame.
[Reactie gewijzigd door Ook al Bezet op maandag 20 april 2009 15:14]
Fixxxed voor correctheid,'T is een Amerikanse Indiër die zo nodig hindoer dan Hanuman wil zijn.
[Reactie gewijzigd door YopY op maandag 20 april 2009 15:44]
[Reactie gewijzigd door RaJitsu op maandag 20 april 2009 20:09]
[Reactie gewijzigd door EnzoMatrix op maandag 20 april 2009 15:27]
[Reactie gewijzigd door EnzoMatrix op maandag 20 april 2009 16:01]
[Reactie gewijzigd door Rinzwind op maandag 20 april 2009 16:10]
Ja dat zei ik ik ook, in iets andere woorden zijn we het stiekem eensAbsolute waarheid en wetenschap? De natte droom voor de wetenschap.
Ja goed, ik ben hier totaal niet in thuis, maar dat was m wel ja dacht ik. En goed, dat het een voorbeeld is voor iets vele malen complexer had ik al begrepenTeruglopen in een trein? Dat is puur om het wat aanschouwerlijker te maken voor de gemiddelde lezer. Dan gaat het zeker over een trein die de lichtsnelheid nadert? Wat niet bepaald praktisch kan.
[Reactie gewijzigd door EnzoMatrix op maandag 20 april 2009 17:18]
[Reactie gewijzigd door EnzoMatrix op maandag 20 april 2009 17:49]
De hele grap van wetenschap is nou juist dat er niet zoiets als een absolute waarheid is. Nooit!Het gaat ook bij de wetenschap om geloof. want wetenschap zelf spreekt ook van theorieën en hypotheses, nooit van waarheden of van absolute uitkomsten waar dat niet mogelijk is.
[Reactie gewijzigd door RaJitsu op maandag 20 april 2009 20:12]
Precies, ik begrijp ook niet waarom dit nou zo nieuwswaardig is, het spel is i.o.v. India gemaakt om het simpel te zeggen, wat is het probleem? Misschien dat hij zich juist daar niet zo thuisvoelt omdat zijn eigen opvattingen/manier van geloven niet strookt met de meeste andere hindoes?Ontopic: Ik vind het een beetje apart dat één kerel in amerika wat ophef maakt over een spel dat in india gewoon geaccepteerd wordt als elk ander spel.
Moet hij daar zoveel aandacht voor krijgen? beetje jammer
Mag ik vragen waarom je onder het christendom wel nuance aanbrengt ("de amerikaanse streng gelovige gemeenschap"), echter bij "de moslims" niet?Oh zeker niet ik denk dat de moslims een gigantische heisa zullen maken en de amerikaanse streng gelovige gemeenschap uiteraard ook maar dat doen ze altijd al als er ergens iets is dat in hun millimeter brede straatje niet past.
Het heeft helemaal niets te maken met streng gelovig zijn. Wat deze kerel gewoon aandraagt is een inzicht dat je zoiets niet zou moeten doen. Puur een mening, waar ik me wel wat bij kan voorstellen. Met de strengheid van gelovigheid hoeft het niets te maken te hebben. Een strenggelovige kan het juist leuk vinden, dat zelfs een actiegame een religieus randje heeft, en een lichtgelovige kan vinden dat religie gewoon iets voor je eigen persoonlijke hersenspinsels is en daarbuiten zich niet hoeft te manifesteren.Streng gelovigen heb je binnen elke religie (zelfs binnen het hindoeisme, zoals hier blijkt). Het overgrote deel van alle religies is echter redelijk gematigd.
[Reactie gewijzigd door DFKT op maandag 20 april 2009 15:00]
Nou... als het spel een beetje klopt met het originele verhaal zou het kunnen dat mensen door het spelen van het spel nieuwschierig worden naar de god, er eens een boekje over lezen en er vervolgens in beginnen te geloven. Je kunt dit als godslastering zien maar ook als goede PR. Zonder het spel gespeeld te hebben is het een beetje moeilijk oordelen niet?Voor Hindoes bestaat die god wel degelijk. Ik vind het dan ook niet zo vreemd dat sommige Hindoes zich hier aan storen. Niet meer dan terecht als je het mij vraagt, hun geloofsovertuiging wordt gebruikt als entertainment voor anderen. Wat is de toegevoegde waarde daarvan?
Bijzonder moeilijk, sommige mensen voelen zich gewoon erg snel geschoffeerd. Zelfs om Harry Potter en Magic kaarten vliegen sommige mensen in de gordijnen. Er zijn zoveel lange tenen in de wereld dat het moelijk is er niet op te staan.Waarom niet gewoon EN-EN? Je kunt toch ook games maken zonder anderen te schofferen? Is dat te politiek correct en daarmee niet van deze tijd of zo?
Nu ben je aan het zoeken... het spel is op een hindoestaanse god gebaseerd omdat er geld mee te verdienen valt; niet meer, niet minder. Zie bijvoorbeeld hier. Ik heb vooralsnog in ieder geval nog nergens religieuze educatie als motief kunnen ontdekken.[...]
Nou... als het spel een beetje klopt met het originele verhaal zou het kunnen dat mensen door het spelen van het spel nieuwschierig worden naar de god, er eens een boekje over lezen en er vervolgens in beginnen te geloven. Je kunt dit als godslastering zien maar ook als goede PR. Zonder het spel gespeeld te hebben is het een beetje moeilijk oordelen niet?
True, je kunt niet alle lange tenen ontzien. Maar als je insteek is "een game maken over een god die niet bestaat", verzin er dan gewoon lekker zelf één. Stoot je ook niemand voor het hoofd. En als je er één maakt over een reeds gedefinieerde god (om het maar even heel neutraal te verwoorden), dan kun je er vergif op innemen dat er mensen tegen zullen ageren. Net zo goed als dat hier iedereen begint te piepen dat het weer religieuzen zijn die hun vrijheid proberen in te dammen. Ik bedoel, overdrijven is ook een vak hoor!Bijzonder moeilijk, sommige mensen voelen zich gewoon erg snel geschoffeerd. Zelfs om Harry Potter en Magic kaarten vliegen sommige mensen in de gordijnen. Er zijn zoveel lange tenen in de wereld dat het moelijk is er niet op te staan.
[Reactie gewijzigd door Makkusu op maandag 20 april 2009 14:42]
Goeie vraag, ik heb geen idee. Anders zou ik de politiek ingaan en elke dag met een bos weke spaghetti op m'n hoofd rondlopen omdat dat van m'n geloofsovertuiging moet,Ok, en waar ligt de grens of iets een algemeen aanvaarde hedendaagse geloof is?
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True