Hoofdcategorieën
Device Settings

Nintendo Wii wordt minder gebruikt dan andere consoles

Door Paul Hulsebosch, woensdag 8 april 2009 17:12, views: 21.361

Volgens het Amerikaanse onderzoeksbureau Nielsen is de Wii de minst gebruikte console. De consoles van concurrenten staan vaker aan. Zelfs een oudgediende als de PlayStation 2 wordt vaker gebruikt dan de console van Nintendo.

Onderzoeksbureau Nielsen ondervroeg een testpubliek naar het gebruik van de consoles die in huis waren. Het Amerikaanse bureau probeerde te achterhalen hoevaak de machines werkelijk gebruikt werden. Nielsen vergeleek het gebruik van de Wii, de Xbox 360 en de PlayStation 3 en betrok ook de PlayStation 2, de Xbox en de GameCube in het onderzoek. Uit de cijfers blijkt dat de Wii in vergelijking met de concurrentie het minst wordt gebruikt. Van de zes consoles heeft de Wii de minste actieve gebruikers, de kortste duur per speelsessie en het laagste aantal dagelijkse speelsessies. Alleen bij het aantal dagen per maand dat de console gebruikt wordt eindigt de Wii niet op de laatste plaats, al scoorde alleen de GameCube op dat onderdeel slechter.

De Xbox 360 bleek in het gebruik de favoriete console van Amerikanen. Deze wordt op de meeste dagen per maand ingeschakeld en de speelsessies op de 360 duren het langst. Opvallend is verder dat ook de Xbox en de PlayStation 2 nog veel gebruikt worden. De scores van deze twee oudjes zijn vergelijkbaar met die van de PlayStation 3 en doen niet veel onder voor die van de Xbox 360.

In december 2008, de maand waarin Nielsen het onderzoek uitvoerde, werd de Wii gemiddeld vijf dagen gebruikt, terwijl de PS3 6,8 dagen werd gebruikt en de Xbox 360 gemiddeld op 7,1 dagen werd ingeschakeld. Speelsessies op de Wii duren gemiddeld 58 minuten tegen 78 minuten voor de Xbox 360. Speelsessies op de Xbox en de PS2 duren respectievelijk 77 en 71 minuten, en de PlayStation 3 wordt gemiddeld 64 minuten achter elkaar gebruikt.

Bejaarden spelen met Wii
Volgende 17:57 Acer brengt nieuwe notebooks en Nvidia Ion-nettop op de markt
Vorige 16:46 Microsoft brengt Zune in de herfst naar Europa
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  »

Hmm kan er wel inkomen, heb mn Wii al maanden niet aangeraakt. Het was een leuke gadget, maar het spelaanbod is gewoon extreem beperkt zodra de nieuwigheid eraf is.

[Reactie gewijzigd door Bosmonster op woensdag 8 april 2009 17:15]


same here, veel te weinig interessante games de laatste maanden, en zie daar tot nu toe ook weinig verandering in komen.

Inderdaad, ik kan dit ook be-amen. Het aantal keren dat ik ermee gespeeld heb is echt zeer weinig. Ik ben echt afgeknapt op de Wii Sports die ik erbij kreeg. Met een paar keer bowlen had je al gauw door dat als je een bepaald move maakte gewoon een heel potje strikes kon gooien. Leuk als je een keer tegen iemand speelt die het nog nooit heeft gedaan.

Toen nog eens Brain Academy gekocht, wat een minimaal spel? Een paar standaard oefeningen, die je keer op keer moet doen. Eens een keer met z'n vieren spelen en de lol is er af. Weg 60 euro.

Diverse mario spelletjes heb ik er nog wel opstaan, maar wil ik die gaan spelen dan moet ik echt twee week ziek op de bank liggen...

Tevens merk ik het in vrienden/kennissen kring dat de situatie precies hetzelfde is. De Wii is prima om stof op te verzamelen, meer niet.

Kansloos...

Voor deze hele generatie geldt het dat er weinig bijzonders uitkomt. Op elke van de 3 consoles zijn er maximaal 10 must haves. Terwijl je er op oude generatie met gemak aan de 30 komt.

Dat is natuurlijk voor ieder persoon anders. Daarbij hebben de machines van de vorige generatie een 'kleine' voorsprong in jaren ;).

Vind wel dat hedendaagse games veelal minder zijn dan vroeger. Mooie, overdonderende graphics en geluid, minder gameplay. De shooters komen me aardig de neus uit bijvoorbeeld.

Dat komt ook omdat de oude generatie al een stuk langer uit is.

Maarja naar mijn idee zijn er toch wel kwalitatief gezien meer betere spellen voor de xbox.

Bijv. 2 lijsten bij ign van games met een 9 of hoger.

Voor de xbpx 360

en voor de Wii

De lijst van de xbox 360 is duidelijk langer en dan moet je ook nog bedenken dat meer dan de helft van de wii games die een 9 hebben gekregen Virtual Console games zijn.

De Xbox komt al uit 2005 en gemiddeld komt na 5 jaar een opvolger voor het console. Zolang heeft deze generatie ook niet meer om dit in te halen.

Verder zijn veel spelen die nu een 9 krijgen bij ign nou niet echt must haves. Ik bedoel daarmee de spellen die als je die over 10 jaar speelt nog steeds geweldig zijn. Ook staan er bij de 360 ook veel dubbel en spellen zoals Castlevania: SOTN en Ikaragu zijn ook van oudere consoles.

Tevens merk ik het in vrienden/kennissen kring dat de situatie precies hetzelfde is. De Wii is prima om stof op te verzamelen, meer niet.

Dit kan ik ook be-amen.

Heb mijn wii met mod-chip de deur uit gedaan naar het broertje van een maat van me, in het begin stond hij bijna niet uit, nu staat hij eigenlijk nauwelijks nog aan.

Ik denk ook dat spellen op de ps3 langer achter elkaar gespeeld worden, online enzo bijvoorbeeld.

Tevens merk ik het in vrienden/kennissen kring dat de situatie precies hetzelfde is. De Wii is prima om stof op te verzamelen, meer niet.
Ik heb exact het zelfde. Heb een Wii gekocht met zelfs nog een speciale VGA kabel erbij zodat ik 480p kon gebruiken, maar het ding staat alleen maar stof te happen.

Enkele van mijn normaal niet game spelende vriendinnen vonden het ding eerst helemaal te gek Dat heeft mij dan ook overgehaald om er een te kopen, maar behalve Mario is er nagenoeg geen enkele 'normale' game voor uitgekomen. Normale gamers, en dat zijn er steeds meer, vinden gewoon erg weinig van hun gading op de Wii.

Eigenlijk had bij mij al een alarm belletje moeten gaan rinkelen toen mensen die normaal een hekel hebben aan games die Wii opeens leuk gingen vinden. Type Oma (het plaatje bij dit artikel geeft het mooi weer), type suffe huis vader, gingen opeens Wii'en. Die vinden games zonder enige diepgang en zonder enige leer curve helemaal leuk, want dan hoeven ze niet moeilijk te doen om een skill te verkrijgen enzo.

Maar echte gamers vinden een leer curve juist fijn, want dat is juist het hele punt waarom je een game blijft spelen: steeds beter worden en gaandeweg steeds meer van de fijne puntjes van een game doorkrijgen. Leuk dat Oma geen moeite hoeft te doen om Wii sports onder de knie te krijgen; gewoon een beetje dom meppen met de controller en er gebeurd al iets, en de hele familie brult het uit want Oma kan ook 'gamen' :|

[Reactie gewijzigd door flowerp op donderdag 9 april 2009 00:49]


Ik kocht van mijn eerste salaris een spelcomputer. Zo'n commodore 64. Tegenwoordig game ik nog slechts zo'n 20 uur per week (ik moet ook werken) maar ik beschouw mezelf nog steeds als een echte gamer.

Leercurve ? Nee dank je. Gewoon even paar uur ontspannen. Op een PC of op een Wii.

De een houdt van RTS, de ander van FPS en een derde van simulatie's. Niets mis mee. De een "eist" een PC, de ander een XBox en de derde een WII. Niets mis mee.

We kunnen onze eigen voorkeur niet doortrekken naar wat de echte gamer wil. *De* echte gamer bestaat niet. Wel verschillende soorten gamers.

Verder ben je slecht geïnformeerd. Ook bij de Wii heb je de mogelijkheid om je skills te verbeteren.

Ik ben het eerder eens met flowerp. Ik werk met games en ik kan er je donder op zeggen dat van alle games die ik heb gespeeld die van de Wii de minste leercurve bevatten en je weinig echte 'skills' hebt om te verbeteren.

Misschien dat Wii Motionplus er nog wat aan kan veranderen, maar in de regel zie je games waarbij wild wapperen met je Wiimote of het bezitten van een straffe grip al voldoende is om je door een hele game heen te loodsen.

Nee, een echte leercurve ontbreekt, je moet niet actief zitten en denken, vooruitstreven en dergelijke. De enige echte titels op de Wii die je dat bieden zijn op twee handen te tellen en zelfs die titels moeten je maar net aanspreken. (Zack & Wiki, Disaster, etc.).

Wat dat betreft kan je daar wel een vergelijking trekken tussen *de* echte gamer en een *casual* (ik haat die term) gamer. Een echte gamer zoekt een uitdaging, een te behalen doel met een storyline of een ontwikkelingscurve ernaartoe. Denk aan hoe je uurtjes rondjes rende in een Final Fantasy om te levelen of hoe je keer op keer dezelfde sprong in Super Mario Bros op de NES moest herhalen voordat je hem ECHT onder de knie had.

Een paar uur ontspannen op de PC of op de Wii? Sorry, nee dank je, als ik de plasma aanzet wil ik actie, avontuur, ontgelding, verwildering en verbazing krijgen, geen fietsritje door de Ardennen met de Wiimote. :P

Same here. Heb de Wii dit jaar nog niet aangeraakt. Er schijnt een update te zijn ^^ misschien maar 's doen :)

Het ergste aan de Wii is juist dat het spellenaanbod niet beperkt is maar gewoon van erbarmelijke kwaliteit. Ga eens voor een Wii etalage staan en je ziet dat er echt wel heel veel games voor de Wii zijn verschenen, maar wat voor games! Allemaal games voor tienermeisjes en kleuters. Ik ben dan ook heel teleurgesteld van mijn Wii aankoop want heb er nooit maar een fractie plezier mee gehad in tegenstelling tot mijn PS3.

Ligt toch echt aan het genre games dat je speelt. Een GoW3 of KillZone zal je idd niet vinden op de Wii. Echter zie ik games als Zack & Wikki of Super Mario Galaxy dan weer niet op de PS3 (en nee, Rachet is geen SMG). Ik speel ook meer op mijn PS3 dan op de Wii, maar dan speel ik ook alleen. Mijn kids daar en tegen geven de Wii bijna geen rust. en moeders is Balance Board verslaafde (WiiFit & Skate). De enige console die hier staat te verstoffen is de Xbox...

Hier precies hetzelfde. Ik ben het erg met je eens dat er alleen maar crap games voor uitgekomen zijn. Ik gebruik me wii ook maar weinig. En die oude games op dat ding vind ik ook niet echt super. Er komen gewoon geen goede titels zoals Mortal kombat op dat ding, alleen van die stomme games waar je normaal al helemaal geen geld voor uit zou geven. Terwijl je dat nou ineens wel doet, en dat van die belachelijke hoge prijzen er voor vragen..

Tja, wat wil je ook.

Wii eigenaren krijgen Wii play of sport bij hun console (voor de hele familie),
Kopen Wii fit (met name als er een vrouw in huis is)
Kopen een Mario game zoals kart, galaxy, olympics, party (als er kids in het huis zijn)

En dan is het voor de meesten wel een beetje voorbij met de Wii hype.

Ja inderdaad. Ik ken zelfs mensen die alleen maar Wii Sports hebben. Daar kopen ze het in eerste instantie voor, omdat het "leuk" is.

Precies, persoonlijk vind ik de Wii een geweldige console.. als je met meerdere personen bent.. Van Solo Wii'en krijg je snel genoeg.

Ik heb 3 dingen waar ik op game, mijn pc, mijn xbox360 en mijn wii. Daarbij staan de xbox360 en de pc afhankelijk van de maand en welke game ik speel ongeveer even veel aan. (voor gamen) De wii wordt eigenlijk alleen maar aangeraakt als ik (batterij'en nodig heb ;) en) bezoek heb.

De bezoekers die nog geen wii hebben, vinden het zo leuk dat ze er ook een willen.. naja totdat ze er dan achter komen dat het leuker is om met meerdere te spelen dan alleen.

Dus vind ik het eigenlijk helemaal niet zo raar dat de wii onderaan deze lijst staat en hoog in de verkoop. Het is een geweldig ding voor feestjes, maar als solo console kan je beter wat anders aanschaffen. Daarnaast heb ik veel games uitgeprobeerd maar zijn er maar een paar echt goed.

Edit: Wie overigens ooit in de veronderstelling was dat mannen voornamelijk gamen is volgens dit onderzoek ongelijk gesteld. Over de verschillende leeftijd groepen spelen meer vrouwen dan mannen spelletjes. Mannen maken alleen in de jonge groepen meer uren. (dit komt wss omdat ze alle pc games mee rekenen, dus ook de casual games (solitair etc))

[Reactie gewijzigd door Vesper64 op woensdag 8 april 2009 17:41]


Maar de cijfers uit het onderzoek wijzen bijvoorbeeld ook uit dat een PS3 sessie gemiddeld maar 6 minuten (grofweg 10%) langer duurt dan een Wii sessie.

Het gat tussen het aantal dagen waarop de console in december is aangezet is veel groter, 5 voor de Wii en 7,1 voor de Xbox 360 (42% meer)maar dat betekend wel dat de gemiddelde Xbox360 in december 2008 doodleuk 23,9 dagen gewoon de hele dag uit stond. Tegen de Wii die 26 dagen uitstond, maar 8% meer. :)

Als ik dat zo zie dan vraag ik me af hoeveel van de 'zwaardere console' gebruikers eigenlijk helemaal geen gamers zijn als de gemiddelde Xbox360 uiteindelijk ook maar 7,1 dag per maand gebruikt wordt...

hmm ik vermoed dat de oude xbox voornamelijk gebruikt wordt door Amerikanen voor Madden 2009 enzo, aangezien dat soort games de enige zijn die nog uitgekomen zijn in de afgelopen twee jaar.

Het blijft zonde dat de xbox zo vroeg dood was qua gamesaanbod.

Of de oude spelletjes worden er nog op gespeeld? Mijn oude xbox wordt nog altijd door mijn jongste zoon gebruikt, af en toe vindt hij op een rommelmarkt voor een paar euro nog een spel dat hem interesseert.

Verwondert mij niets ... Als je eenmaal voorbij de gimmick van de vooruitstrevende controllers bent blijft er voor mij niet zo een fantastische everaing over ....

Ik meen me te herrinneren dat iemand een paar dagen geleden nog liep te verkondigen dat de Wii wereldwijd beter verkoopt dan de Xbox 360 en PS3 samen, nu ik dit lees heb ik daar zo mijn twijfels bij.

Nouja het kan wel veel gekocht worden maar de tijd dat mensen er op gamen is niet zo lang dan, had ik opzich wel een beetje verwacht .. leuk plaatje trouwens :+

Hij verkocht/verkoopt ook beter, met name omdat hij tot enige tijd geleden goedkoper was als de Xbox 360. Heb hier thuis zowel Wii als Xbox 360 als PS3 als PC, en de Wii heeft hier zo goed als niet opgestaan de voorbije 4 maanden, juist als er eens wat klein mannen op bezoek waren. Dit itt mijn next gen consoles, die meer op hebben gestaan als af en elke dag gebruikt werden.

heb zelf een wii, xbox en pc,
de wii is leuk voor hooguit 2 maanden, tegenover de xbox en pc die altijd nog gebruikt worden. :+

Verbaast me niets. Ik heb er zelf ook één en het type spel dat ik hier voor koop leent zich goed voor "sporadisch gebruik": je zet hem aan als je even zin hebt in een rondje Mariokart of een half uurtje Wii fit.

Het type "hardcore games", die je juist veel op de PlayStation en XBOX ziet en waar de Wii er maar een paar van heeft (Zelda, Metroid Prime, Mario Galaxy etc.) speel je juist veel langer. In ieder geval lijken de verkopen er niet onder te lijden :)

Aangezien we het hier over gemiddeld gebruik hebben, is deze uitkomst logisch.
De WII wordt ook veel gekocht door de niet fanatieke gamers.
Uiteraard spelen die veel minder met de Wii dan de fanatieke gamers met hun x-boxen en playstations.
I

Ik denk dat we hier de beste verklaring hebben (zonder de details te kennen).

De doelgroep en daarmee het gebruikersprofiel is simpelweg anders.

Ik heb mijn xbox 360 ook veel vaker aanstaat dan mijn Wii.. Komt vooral omdat de Wii pas echt leuk word als je met vrienden aan het spelen bent..

En de xbox 360 heb je ook veel meer te doen in je eentje.. want je kan gewoon lekker tegen andere spelen zonder gezeik van friendcodes of andere dingen die het online spelen tegen werken..

En ik heb niet altijd zin om dat ding gericht op me tv te houden.. zo'n 360 controller kan je gewoon lekker laten hangen..

De Nintendo Wii heeft verweg ook wel wat van een hype. Het is leuk om te zien, leuk om te doen. Verder zijn de graphics niets vergeleken met andere consoles. De gameplay was een leuk idee maar je laat het apparaat snel links liggen.
«  1  2  3  4  5  6  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:57 Acer brengt nieuwe notebooks en Nvidia Ion-nettop op de markt
Vorige 16:46 Microsoft brengt Zune in de herfst naar Europa
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011