AMD heeft voor een selecte groep ontwikkelaars de bèta van GPU PerfStudio 2 uitgebracht. Deze toolkit moet developers meer inzicht in de 3d-performance met ATI-videokaarten bieden, zodat ze de prestaties van hun games kunnen verbeteren.
GPU PerfStudio 2.0 werkt met de huidige Catalyst-drivers van AMD en biedt ondersteuning voor de DirectX 10.1-api in zowel 32bit- als 64bit-omgevingen. De set analysetools bevat onder andere een frame debugger, waarmee ontwikkelaars games kunnen stilzetten om zo een enkel frame op fouten te kunnen controleren. De frame profiler kan volgens AMD knelpunten in de 3d-performance blootleggen en helpen bij het optimaliseren van de code. De shader debugger ten slotte maakt live debugging van in hlsl en assembler aangestuurde pixelshaders mogelijk.
AMD stelt dat spelontwikkelaars met de gpu-toolkit hun code in een vroeg stadium kunnen optimaliseren voor ATI Radeon-videokaarten, waardoor gecompliceerde en vaak dure ingrepen achteraf kunnen worden voorkomen. De release van GPU PerfStudio 2.0 volgt kort op het verschijnen van de Graphics Performance Analyzers-toolkit van Intel. In tegenstelling tot de software van Intel is de toolkit van AMD na registratie gratis voor spelontwikkelaars beschikbaar.
[Reactie gewijzigd door stereohead op woensdag 25 maart 2009 16:10]
...maar een stap dichter dankzij DirectX 11volledige hardware abstraction is een utopie
[Reactie gewijzigd door NC83 op woensdag 25 maart 2009 20:00]
[Reactie gewijzigd door .oisyn op woensdag 25 maart 2009 16:22]
[Reactie gewijzigd door loweedje op woensdag 25 maart 2009 16:13]
[Reactie gewijzigd door .oisyn op woensdag 25 maart 2009 16:16]
Dit lijkt me een zeer goede zet om de kleinere spelontwikkelaars over te halen. De grotere ontwikkelaars zullen een kleine investering niet uit de weg gaan. Toch in deze tijden waarin iedereen het heeft over de crisis (nee niet crysis, hahaha) zal iedere financiële meevaller gebruikt worden om een voorsprong op je concurrenten te kunnen krijgen.In tegenstelling tot de software van Intel is de toolkit van AMD na registratie gratis voor spelontwikkelaars beschikbaar.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True