Hoofdcategorieën
Device Settings

Capcom kondigt Resident Evil-titels voor Wii aan

Door Jan Laros, donderdag 12 maart 2009 19:49, views: 6.696

Capcom heeft donderdag een aantal nieuwe titels in de Resident Evil-franchise voor de Wii aangekondigd. Het betreft Resident Evil: The Darkside Chronicles en een nieuwe Resident Evil Classics-lijn die oude tijden moet doen herleven.

Capcom heeft donderdag middels een persbericht een aantal nieuwe Resident Evil-titels aangekondigd. De games zullen exclusief voor de Nintendo Wii verschijnen en worden in de winter van 2009 uitgebracht. Resident Evil: The Darkside Chronicles is de opvolger van het eerder verschenen The Umbrella Chronicles. De Resident Evil Classics-lijn bestaat uit games uit de franchise die eerder op andere systemen uitkwamen.

The Darkside Chronicles is net als zijn voorganger een on rails-shooter en het verhaal is gebaseerd op dat van Resident Evil 2. De hoofdpersonen Leon en Claire zijn ook bekend van die uitgave. Volgens Capcom zal de game veel van de ontbrekende delen van het verhaal van The Umbrella Chronicles invullen. Spelers die al langer bekend zijn met Resident Evil-games zullen verschillende momenten uit oudere Resident Evil-games herkennen en herbeleven. Er zal een uitgebreide coöp-modus worden geïntegreerd en de besturing met de WiiMote moet bijdragen aan een intense spelbeleving, aldus de makers. Overigens verschenen er eerder al afbeeldingen van Resident Evil: The Darkside Chronicles in een Japans tijdschrift. Er is ook al een Japanse trailer van het spel verschenen.

De Resident Evil Classics-lijn wordt ook exclusief naar de Wii gebracht. De serie zal vooralsnog bestaan uit twee spellen: Resident Evil en Resident Evil Zero. Beide titels zullen worden verkocht voor 29,99 dollar en moeten Wii-spelers die niet bekend zijn met de franchise uitnodigen erin te duiken. De besturing zal aangepast zijn om de games optimaal met de WiiMote te kunnen spelen.

Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 10 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 9 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 8 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 7 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 6 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 5 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 4 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 3 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 2 Resident Evil: The Darkside Chronicles screenshot 1
Volgende 20:34 VIA introduceert zuinige chipset die 1080p-content kan afspelen
Vorige 19:26 BBC bemachtigt botnet van twintigduizend pc's
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Sorry hoor, maar die games zagen er veel beter uit op de gamecube. Daarbij kan ik me niet voorstellen dat de achterlijke besturing van de Wii dit tot een beter spel gaat maken.

Jij hebt duidelijk geen Wii... schieten met een Wiimote is best gaaf en hoewel ik geen gun heb kan ik me goed voorstellen dat dat nog leuker is. Ik heb nooit begrepen dat mensen zulke spellen met een xbox/playstation controller willen spelen, want dat gaat veel te traag, maar de Wii heeft hier juist de perfecte controller voor. En het ziet er niet eens heel beroerd uit, als het er echt zo uit komt op de Wii.

Nou ik heb vrienden met een wii, en me vriendin wil er ook (helaas) 1.

Ik speel RE al sinds de PSX/saturn en sindsdien alle delen buiten re4 gespeeld.
Ik kan me gewoon niet voorstellen waarom je dit zou willen spelen met die domme controllers.
De graphics zijn voor de wii misschien okay, maar als ze deze op de 360/ps3 zouden uitbrengen piep je wel anders.

Kan niet wachten op deeltje5 op de 360.

Hoe in hemelsnaam mik je redelijk snel in een 'spannende' game als dit soort on-rail shooters met een analoge stick? De WiiMote is the next best thing na een muis, niks geen geklooi met precisie mikken met een pookje en dan nét over het hoofd van een bewegend doel heen schieten.

Kwestie van veel spelen, dan mik je snel genoeg met een analoge stick ;)

De ouderwets aanvoelende besturing van de RE reeks is juist wat die serie kenmerkt. Het draagt ENORM bij aan de beklemmende sfeer van de serie. Een lichtgun achtige besturing in die remakes lijkt mij de serie geen eer aan doen.

Daarom is 't misschien ook een on rails shooter geworden. Dat was bij de vorige nog best leuk namelijk. Capcom is niet dom en vooral niet met de Resident Evil serie.

Resident Evil 4 staat bij mij nogsteeds als één van de mooiste en beste spellen ooit.

de remake van de eerste resident evil is anders een heel stuk mooier dan re4

en ik kan het weten want ik heb beide games

[Reactie gewijzigd door memsys op vrijdag 13 maart 2009 00:48]


De achtergronden waren best wel pre-rendered in alle delen voor 4. Wellicht vind jij het daarom mooier.. :z

Hoe je snel mikt met een pookje? heel simpel de gevoeligheid van de controller omhoog gooien en een sterke hand - oog coordinatie. Je bent dan niet alleen snel, maar kan ook veel comfortabeler gamen.

Ik heb een Wii gekocht en voor een tijdje vond ik het leuk om te bowlen, tennissen. Zelda vond ik een regelrechte ramp met de wii-mote. Shooters waren een disaster.
Je kunt niet lekker op de bank zitten gamen met een Wii en dat is het probleem. Een controller kun je lekker achterover leunen, relaxen en gamen.

Ik heb Zelda toen direct omgeruild voor de Gamecube versie om deze te kunnen spelen met een normale controller. Shooters speel ik met muis en toetsenbord of een controller, maar nooit meer een Wii mote!

De Wii heeft inmiddels een schop onder de kont gekregen hier.

Gelukkig kan je op de Wii ook met een GameCube controller of een zgn. classic controller spelen

Dus je hebt de enige RE die goed van de wii controls gebruik maakt niet gespeeld, maar toch weet je zeker dat het niet goed werkt. Misschien eerst eens proberen voordat je onzin gaat praten?

Ik vind de hele wii-controller kut. Dus bij dit spel lijkt me dat al helemaal.

De wii is voor kleuters en oma's of na een krat bier.

Dat mag jou mening zijn, maar dat betekend nog niet dat de wii voor kleuters en oma's is.

Ik zelf was vrogah hardcore gamer op de pc. Consoles vond ik maar voor 'kleuters', kon ik niet serieus gamen noemen.
Toen kreeg ik meer en andere hobbies, een drukker serieuzer leven, en speel nooit meer spelletjes, behalve af en toe een potje Half-Life 2.

En nu heb ik een wii gekocht, eens een keer wat vernieuwends, en leuk om af en toe een spelletje op te spelen tussendoor in mijn o zo drukke leven.

Als ik dan verder ga in de wii-is-goed-om-af-en-toe-een-spelletje-te-spelen redenering ga, ben jij eigenlijk de kleuter - jij hebt immers de tijd om je vol op je 'volwassen' xbox of playstation te storten - en is de wii voor volwassenen.

Een echte hardcore gamer koopt geen Wii ;)
En dat vernieuwends is er ook allang af ...
De games zien er erg kinderlijk (slecht) uit en de besturing werkt ook niet voor alle games geweldig.

Een echte hardcore gamer koopt geen Wii
En een 'echte' filmliefhebber kijkt geen franse films... of romatische komedies....
Dat is natuurlijk onzin. Een liefhebber wil zoveel mogelijk keus en zoveel mogelijk verschillende ervaringen.

Een echte (je hebt blijkbaar ook nepperds) hardcore gamer wil dus *alle* spellen (kunnen) spelen en koopt dus wel een Wii.

* OddesE heeft een PC, PS1, PS3, N64, GC, Wii, GC, GC color, DS en nog wat andere onzin apparaten

Je vergelijkt appels met peren ...
Iedereen heeft zijn/haar eigen smaak, dat wil zeggen dat je je mogelijk niet aangetrokken KAN voelen tot een bepaald genre, console etc. etc.
Volgens jou kan je dan geen filmliehebber/hardcore gamer zijn ...
De Wii spreekt mij net zoveel aan als een horrorfilm, maar volgens jou kan ik geen filmliefhebber zijn met een collectie van +/- 500 DVD's en 76 Blu-Ray's (allemaal legaal gekocht) noch een gameliefhebber met +/- 600 Games van o.a. Verschillende Atari's, Sega's, alle Nintendo's behalve de Gamecube & Gamecube2 (lees Wii), alle Playstations, Xbox1, PC (ook alles legaal gekocht).
Misschien had ik moeten typen dat in mijn ogen een hardcore gamer zo'n Wii alleen huurt of z.s.m. verkoopt na aankoop aangezien ik als LIEFHEBBER slechte ervaringen heb met dat ding ... als die Wii nou 15 jaar geleden was gelanceerd wie weet ... achja ... zolang ik nog de beweging kan krijgen die een mens nodig heeft zonder voor zo'n ding te gaan zitten vind ik het allemaal wel best!
Tja ... wie weet in een 2nd life (nog zo'n boutspel!) ... O-)

Zie madworld en pas dan maar gauw je tekst aan.

Nou ik heb vrienden met een wii, en me vriendin wil er ook (helaas) 1
Met dit statement is gelijk alle geloofwaardigheid van een objectief oordeel van jou kant meteen van tafel.
Dat jij graphics geil bent zegt niet dat het meteen ook kwa besturing ook ruk is, zonder enige ervaring van de gameplay van deze titel.
En om nog even in te haken op RE5. Ja die is mooier als RE4, maar daar staat wel tegenover dat RE4 op de wii op zeker lekkerder bestuurd als RE5 op de xbox of ps3.

[Reactie gewijzigd door sjekneck op donderdag 12 maart 2009 22:58]


En om nog even in te haken op RE5. Ja die is mooier als RE4, maar daar staat wel tegenover dat RE4 op de wii op zeker lekkerder bestuurd als RE5 op de xbox of ps3.
Met deze statement is gelijk alle geloofwaardigheid van een objectief oordeel van jou kant meteen blablabla ... :+

Jij plaatst hier ook een mening welke alles behalve objectief is.

Ik vond RE4 op de gamecube b.v. supreme en heb deze ook meerder malen uitgespeeld. De Wii versie vind ik persoonlijk weer ruk vanwege de Wiimote.
Zo`n ding ligt gewoon niet lekker in de hand bij shooters, dan moet je weer allerlei addons kopen voor elk spel om deze enigzins te kunnen spelen met een mote.

Daarnaast komt nog dat sommige games op de Wii gewoon niet goed geoptimaliseerd zijn voor de Wii motes en je een duidelijk verschil merkt tussen games van third party developers en die van Nintendo`s eigen studio`s m.b.t. besturing.

Begrijp me goed, ik ben gek op Nintendo! (Metroid Prime, Smash Brothers Melee, Mario kart, Zelda etc.). Ik heb hier nog de NES, SNES en N64 staan uit pure nostalgie.
Mijn Gamecube speel ik nog regelmatig mijn oude games op :)
De Wii is echter de 1e console van Nintendo welke voor mij een teleurstelling is vanwege de besturing en toch eerlijk gezegd ook enigzins vanwege de graphics.
Want eerlijk is eerlijk de Wii is niets meer dan een opgefokte Gamecube qua graphics en kracht.

Ik heb hier een Full HD scherm staan van 46 Inch daarbij is het toch wel wat jammer wat de Wii grafisch daarop uitpoept. Maar goed gameplay is ook erg belangrijk en dan kom je weer bij de mote, voor mij dus een dubbele misser.

Ik ben blij dat jij er wel goed mee kunt spelen, ik wacht rustig op een volgende console van Nintie.

Dit doet toch een beetje pijn, nu kan men plots wel - volwaardige - remakes maken van de vorige titels, waar de NGC-remakes voor deel 2, 3 en CVX simpele ports waren.. Ook een beetje zuur dat ze gereleased worden op de Wii, noem me cliché maar ik zie daar niet het core-publiek voor RE.

Ik ben een grote fan van de series, heb ieder exemplaar liggen (met uitzondering van de lightgun en wii titels), dus vind ik dat wat jammer. Hopelijk zijn de controls niet zo klunzig als in de demo van RE5. Het is een deel van de charme, maar met het feit dat het game nu veel sneller gaat, vind ik het toch een beetje een design fout..

ps: dit is naast de bloederige zwart/wit titel, opnieuw een titel dat men beter op de ps 360 had gereleased..


Het spijt me zeer hoor, maar dat kinderspeelgoed voor naast de TV kun je nauwelijks echt gamen noemen. De echte gamers gebruiken nog steeds een PC.

Ohja dus nu hebben we
Resident evil
Resident evil directors cut
Resident evil (remake gamecube)
Resident evil (remake DS)
Resident evil (remake wii)
Ik weet dat dat spel erg populair was in zijn tijd maar moet ie echt zo vaak ge remaked worden ?

Wetend dat er vier delen zijn met meerdere verhaallijnen, kun je niet over een remake spreken.

Er staat duidelijk een remake van de eerste resident evil deze is al 4 keer uitgebracht.

Als ik de 'screenshots' zo bekijk lijken het me eerder renders...
Heb zelf ook een Wii, en er zijn grafisch best enkele 'toppers', maar dit is naar mijn mening voor de Wii toch echt te hoog gegrepen :)

Er zitten toch echt wel een paar screenshots bij hoor volgens mij, er staan zelfs crosshairs op sommige afbeeldingen ;)

Ik vind het weinig verschillen van RE4 moet ik eerlijk zeggen. Ik denk dat ze gewoon de kleuren en textures wat beter hebben gebruikt waardoor het mooier lijkt maar grafisch niet zwaarder is. Als je goed naar de personen kijkt zie je dat ze behalve de textures niet heel erg gedetailleerd zijn.

Als ik de 'screenshots' zo bekijk lijken het me eerder renders...
Heb zelf ook een Wii, en er zijn grafisch best enkele 'toppers', maar dit is naar mijn mening voor de Wii toch echt te hoog gegrepen :)
Noem er eens 1 ... :9

Mja ik zie dit meer als touwtrekken zonder inhoud, maakt een wiimote je game experience beter of niet? Dat blijft toch subjectief. Echte Xbox fanboys zullen blijven zweren bij hun lam-in-de-stoel-hangen gamen terwijl Wii-junks just actief met een gun alles willen neermaaien. Wat je uiteindelijk beter vindt is je eigen mening toch?

Dat het weer met de wiimote gespeeld moet worden is logisch, het is immers een wii.
Dat zijn de controllers en eigenschappen ervan. Een wiimote is niet hetzelfde als een lightgun op een xbox of ps. Die hebben controllers als primaire input en als extra een motion-sensor. Bij de wii ligt dit net andersom, standaard is motion de input en kun je er een controller bijkopen als extra. Wat je fijner vindt om mee te werken is persoonlijk.

Maar ga niet klagen over het feit dat het gras dit jaar alweer groen is, dat is een eigenschap van het product. Anders moet je tegels nemen of beton storten.

Mijn type game is het niet, maar het is wel een feit dat het weer eens wat anders op de wii brengt dan family games en dat alleen al valt al toe te juichen.

House of the Dead: Overkill is nog niet zo lang uit en is gewoon perfect ;)

Ik begin een keer moe te worden van die discussie hier altijd of een Wii nou leuk/goed is of niet...

Ligt er een beetje aan of je het ding hebt of niet ;)

Heb hier een wii staan, een xbox 360 en een pc aan de tv gekoppeld. Keuze genoeg maar blijkbaar is het nog altijd het 'fanboyism' dat de klok slaat.

Dat dacht ik ook al bij mezelf.. Heb het idee dat dit topic wordt alleen maar wordt gelezen door kinderen.

Resident evil is sowieso _/-\o_
Vanaf RE1 alles gespeeld. Zelfs nog een gamecube en alles aangeschaft ervoor.
Echt tof spel. Nu hopen op een RE5 + PS3 bundel. Ga de console alleen voor dit spel wederom aanschaffen :')

Ik heb geen wii maar ik had graag een nieuwere RE5 gezien alla port van RE4 naar de wii
on rail vind ik beetje jammer! had graag een soortgelijke RE4 titel gezien

toch leuk... retro games zoals ze er vroeger ook al uitzagen... maar nu met andere controls \o/

kortom:
zelfde graphics als originele game (dat was ook een succes (DESTIJDS))
goed verhaal (origineel had dat ook)
andere besturing (als je de originele besturing wilt, schaf je toch gewoon een ps1 aan? of je download het en gebruikt een psx emulator)

heb alle resident evil games t/m 3 gespeeld, vond ze geweldig. jammer dat er nu een rails-shooter van wordt gemaakt op de wii. de graphics zien er daarnaast uit alsof ze op de ps1 gerenderd zijn... dat tijdperk hebben we inmiddels toch al 10 jaar achter ons gelaten dacht ik :x

Sommige mensen zijn echt vergeten hoe PS1 graphics er uit zagen ...

Dat betekend niet dat dat nu nog steeds acceptabel is ;)
Destijds was de PS1 grandioos, over 10 jaar kunnen we hetzelfde zeggen over de 360 en de ps3 ...

Het lijkt mij dat in een hevig vuur gevecht dat je niet meer weet wat je moet doen om dat je de wii mote. Een maat van mij die heeft een wii en bij hem heb ik een paar keer een schietspel gespeeld en die controller is niet precies genoeg en in een goed schiet gevecht heb je totaal geen controle meer. Dus het lijkt mij dat schietspellen meer thuis horen op de xbox, de ps 3 en de pc.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 20:34 VIA introduceert zuinige chipset die 1080p-content kan afspelen
Vorige 19:26 BBC bemachtigt botnet van twintigduizend pc's
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011