Hoofdcategorieën

Asus toont concept-notebook met duoscherm op Cebit

Door Willem de Moor, zaterdag 7 maart 2009 10:39, views: 20.804

Asus heeft op basis van gebruikerssuggesties een laptop met twee touchscreens ontwikkeld. Het duoscreen-concept wordt nog ontwikkeld, maar het Taiwanese bedrijf kon op de Cebit-beurs al een testmodel aan het publiek tonen.

De 'laptop' wordt door Asus omschreven als een 'door de community ontworpen pc': het idee voor de duoscreen werd geopperd door deelnemers aan het discussieforum WePC.com, waarna ontwerpers van Asus met het concept aan de slag gingen. Het ontwerp is niet nieuw, maar eerdere prototypes betroffen slechts zogenoemde mockups: niet-werkende modellen van het apparaat. De engineers van Asus lieten het daar echter niet bij zitten en gingen aan het werk om het concept om te zetten in een daadwerkelijk functionerend apparaat.

Beide schermen van de duoscreen-laptop zijn aanraakgevoelig, zodat de gebruiker op verschillende manieren tekst kan invoeren en het apparaat kan bedienen. Zo kan het onderste scherm in de laptop-configuratie een virtueel toetsenbord weergeven en kan het bovenste scherm als regulier touchscreen gebruikt worden. In portretmodus zou het apparaat als tweeschermig e-book gebruikt kunnen worden, waarbij virtuele bladzijdes met gebaren zouden kunnen worden omgeslagen.

Het prototype was nog niet productieklaar: door de innovatieve scharnieren sloot de laptop niet altijd even recht. Het is echter nog niet zeker of het apparaat tot een productieversie zal worden doorontwikkeld en in de winkel zal komen te liggen.

Naast het werkende prototype van de duoscreen-notebook toonde Asus ook een conceptnotebook die zijn inspiratie uit origami haalt. De laptop is geëvolueerd uit een stuk opgevouwen papier, wat nog duidelijk in het ontwerp naar voren komt. Meer dan een concept is de notebook echter niet: afgezien van een paar led's als lichteffect heeft het prototype geen elektronica aan boord. 

Asus duoscreen conceptnotebook Asus duoscreen conceptnotebook Asus duoscreen conceptnotebook Asus duoscreen conceptnotebook
Asus Origami-concept Asus Origami-concept
Volgende 11:21
Vorige 09:42

Reacties

«  1  2  3  »

Ik vind het een leuk concept. Hij ziet er ook wel goed uit Ik vraag me alleen af of je op deze laptop goed kunt tekst verwerken en dergelijke.

nou dat kan ik nu al voor je invullen, blind typen krijgt hiermee een nieuwe dimensie ;) Maarr het ziet er wel cool uit.

Blind typen gaat in mijn ogen vooral goed omdat je het gevoel hebt dat je ook daadwerkelijk een knop in drukt. Dat effect zul je met zo'n laptop niet krijgen. vandaar vraag ik me dus ook af hoe het gaat uitpakken ;)

Ik was daar ook van overtuigd totdat ik gisteren op iemand zijn gsm aan het typen was waarbij een lichte tril te voelen was per knop dat ingeduwd word, dit zou hier misschien ook toepasbaar kunnen zijn.

offtopic: dit heeft (onder andere?) de samsung f700, ik vind het zelf een erg fijn systeem. Hopelijk voegen ze een dergelijke functie ook toe aan deze laptop, al lijkt trillen me niet de allerbeste manier om een aanslag te bevestigen bij een laptop.

Dit kan misschien worden opgelost door het onderste scherm zo te maken dat de display zo'n 3 millimeter lager zit dan de aanraakgevoelige laag. over het scherm kan dan een stevig iets zitten, en elke keer dat je iets indrukt lijkt het alsof je echt iets indrukt, omdat je vinger ook echt naar beneden gaat en tot stoppen wordt gedwongen. Al kan ik mij het inbeelden dat het niet fijn is om met andere zaken bezig te zijn.

Voor mij is bij blind typen het belangrijkste dat er op de F en de J een voelbaar streepje zit. Daarmee oriënteer ik mij. Ik neem aan dat die niet voelbaar zijn op het aanraakscherm...

Ik vind dit zelf juist een heel fijne manier (LG Viewty), niet alleen onder het typen maar ook in menu's.

Weet je wat het verschil is... Nu leg je meestal als het ware al je vingers op het toetsenbord. Dat kan met een touchscreen niet, want dan druk je meteen 8 tekens in.

Dus dan moet je eigenlijk constant je handen opgetild houden en dan typen.. dus een trilfunctie is niet genoeg, er moet echt iets ingedrukt worden.

Sommige toestellen registreren pas een druk op de knop wanneer de knop losgelaten word :)

het is natuurlijk niet bedoeld om 20 A4 text per dag op uit te rammelen, dan wordt je helemaal gek denk ik (maar dat geld ook voor een goedkoop klassiek toetsenbord)
maar een on-screen keyboard moet wel aan te wennen zijn.

het idee is wel leuk, zeker als je ook bijv. films kan afspelen over de 2 schermen gespreid, op het moment dat je hem open klapt.

Heel simpel.
Voor dat volk dat vanuit de oorsprong van typ machine een notebook zoekt, kijk verder. Dit is leuk maar niet voor jullie.
Dat volk dat weinig typt en geen behoefte heeft aan lappen text in te typen. Dus de notebook alles behalve als veredele type machine gebruiken. Tja dan wordt dit een heel stuk interresanter.

Deze DS achtige opbouw heeft aardig wat voordelen. Maar ook nadelen. Afhankelijk van je gebruikers profiel.

Ik behoor tot het 2de type volk dat met één a 2 vingertjes typt. En dus niet op zoek ben naar een gavanceerde type machine achtige notebook.

Kwa netbook zoek ik ook eerder een UM_Tablet_PC. Maar dit zou nog beter zijn.

Dit lijkt mij dus ideaal voor mij.

Windows 7 is ook meer Touchscreen gericht.
Zo'n Querty touchscreen voldoet voor mijn marginale typ behoefte.

Hoop dat het in produktie komt. ¤750 of iets meer heb ik er wel voor over.

met 750¤ ga je er voor een dergelijk toestel natuurlijk nooit raken. Je kan dit zien als een beetje een doorontwikkeling van een Tablet, en daarvoor zal je al héél veel moeite moeten doen om die te vinden voor 750¤, laat staan met 2 touchscreens erin... Als dit op de markt komt geef ik het eerder ergens in de prijsklasse van 1500-2000¤ (ook omdat er een exclusiviteitsbonus op zit; er is nog geen enkel ander merk dat een dergelijk toestel heeft, dus daar kunnen ze ook nog gebruik van maken door wat meer te vragen)

Als dit op de markt komt geef ik het eerder ergens in de prijsklasse van 1500-2000¤
Grapjas, $75-$200 zal je bedoelen, en ja, die gaat er meer dan 50% waarschijnlijk gewoon komen. Het is de 2e versie OLPC (One Laptop Per Child, XO2 genaamd:)

XO-2

Die note BOEK ziet er wel gaaf uit mte dat dubbele scherm. Twee touch schreens dus kun je mooi typen op een scherm. Zou dat best eens willen proberen om te kijken of dat lekker werkt.

Het ziet er inderdaad al wel heel tof uit, maar dan krijg je toch allemaal vetvlekken enzo op je scherm? Zelfs zonder touchscreen heb ik daar al last van :P Maar zeker tof dat Asus dit ontwikkelt :)

Je hebt geen feedback als je typt op een touchscreen.
Daarnaast is de reactiesnelheid ook nog eens lager dan een normaal toetsenbord.
En het extra energieverbruik lijkt me ook niet handig op een netbook.

ze kunnen wel een soort feedback maken zoals een lichte tril of iets dergelijks. Zoiets zit ook al op de meeste touchscreen telefoons.

Tenzij ze een lichte tril op dat specifieke deel van het scherm kunnen doen lijkt het me niet handig. Wanneer ik blind typ voel ik overigens of ik de juiste toets heb geraakt of niet. Als het hele scherm trilt en je raakt een foute toets heb je een foute bevestiging.

(Als student zijnde maak ik veel samenvattingen en typ ik dus stukken tekst over uit een boek en kijk niet naar mijn scherm.)

Misschien zetten ze er nog wel een usb-poort op ;)
Kan je een extern toetsenbord aansluiten wanneer nodig.
Een klein extern bluetooth toetsenbordje alla mobiele telefoons zou ook mogelijk zijn (al dan niet opvouwbaar)

Ik snap niet dat er zoveel mensen negatief reageren terwijl deze laptop duidelijk voor een ander(e) doelgroep/gebruik bestemd is.

Ik vind dit persoonlijk een heel leuk concept ondanks dat het voor mij ook niet echt handig zou zijn. Ik hoop ook zeker dat ze doorgaan met de ontwikkeling en productie!

Mij lijkt dit vooral niet gericht te zijn op de type miep notebook gebruik.

1 ) is toch heel anders dan wat gevorderde typers gewent zijn.
2 ) De reactie tijd.
3 ) sherm slijtage, duurzaamheid.
4 ) vuil worden van het sherm.

Het lijkt mij ongeschikt voor de typer.

Misschien is het wel mogelijk mits 2 ) mevalt en 1 ) ene kwestie is van aanpassen, misschien is dat dan wel een stuk moeilijker van wege het gebrek aan feedback, maar niet onmogelijk.
3 ) / 4 ) Tja 'n los keyboard vervang je zo. 'n notebook querty niet zo maar wel mogelijk , maar een touchscreen is toch iets wat de TD moet doen laat staan de prijs.

Eigenlijk is het gewoon een hele grote Nintendo DS! ;)

Spelletjes die deze HID type goed gebruik van kunnen maken kunnen dan daar ook goed op. Idee voor XNA independant devjes en hobby'isten

Of DS emulator :) .

Enige verschil is, de DS heeft maar 1 touchscreen ;)

Nu nog een LCARS interface en we zijn vertrokken :)

Idee is trouwens zeker niet nieuw, De XO2 ging men ook bouwen met 2 schermen.

[Reactie gewijzigd door Blokker_1999 op zaterdag 7 maart 2009 10:50]


Hm ziet er leuk uit, alleen snap ik het nut van de origamiversie niet helemaal. Is hij daardoor een stuk dunner of zo? Of compacter? Of ziet het er gewoon leuk uit?

Hij lijkt dunner en ziet er zeer strak uit. Ben eigenlijk wel benieuwd naar deze Macbook Air concurrent. Zo kunnen we hem toch zien denk ik. Met name het schuin liggende toetsenbord spreekt me aan. Mijn eigen Asus F3Sc ligt ook een beetje schuin.

Deze laptop kreeg ik als vervanging voor mijn A6T welke dus niet schuin lag. Ik kan je zeggen dat ik meteen het verschil merkte. Ik hoefde geen vreemde vorm meer aan te nemen met mijn armen omdat de laptop aan het begin veel lager is en in het verlengde zelfs rond de rand van het bureau op het niveau van het blad snijdt. Hierdoor liggen je armen een stuk beter en werkt het een stuk aangenamer. Ik merkte het verschil meteen tegenover zijn voorganger en zou dat wel bij elke laptop willen zien.

Verder liggen normale toetsenborden ook altijd schuin en die van de meeste laptops dus niet. Ik denk dat dit inderdaad naast een strak en mooi design ook tot gevolg heeft dat het een stuk lekkerder werkt.

[Reactie gewijzigd door GENETX op zaterdag 7 maart 2009 11:02]


Ben eigenlijk wel benieuwd naar deze Macbook Air concurrent
Netbooks van Asus zijn geen concurrent van de MacBook, maar reacties op de OLPC. Snap persoonlijk niet wat Apple hiermee te maken heeft? Die leveren immers helemaal geen netbooks, laat staan goedkope. Ja, er schijnt een $599 Apple netbook aan te komen maar ze lopen wel hopeloos achter in dit segment, al zal het zeker wel weer een succes worden. De XO-2 heeft een prijsdoel van $75, en ook al wordt 'ie weer 3x zo duur, dan nog is het goedkoop.

De Eee PC was een reactie op de XO-1, dit is een reactie op / kopie van de XO-2.

Het lijkt erop, maar dat kan ik gewoon verkeerd zien, dat het toetsenbord over de mousepad schuft als je hem dichtdoet. Dat zorgt ervoor dat het onderste gedeelte op zich groter kan zijn dan het beeldscherm (al zie ik het nut daar niet direct van in).

Het concept vindt ik persoonlijk wel leuk, krijg je een laptop die uitgeklapt gewoon wat groter is dan ingeklapt. Beetje zoals die enorme Dell laptops die een beeldscherm op een 'losse' voet hebben, waardoor het beeldscherm hoger komt te staan.

Dit lijkt de perfecte ebook reader als ze de schermen vervangen voor e-paper
Lekker openklappen en lezen als een echt boek.

Natuurlijk kan dat hier ook mee, alleen zal de batterij het niet zo lang uithouden

Dit lijkt de perfecte ebook reader als ze de schermen vervangen voor e-paper
Lekker openklappen en lezen als een echt boek.
Ik dacht precies hetzelfde, bovendien zou je op die manier makkelijk twee documenten naast elkaar kunnen houden in hetzelfde apparaat.
Het zou natuurlijk helemaal prachtig zijn als e een flexibel scherm zouden gebruiken waardoor die twee randen in het midden niet meer nodig zouden zijn, het scherm zou gewoon door kunnen lopen.
Er bestaat geloof ik al een prototype van een telefoon die zoiets heeft.
Natuurlijk kan dat hier ook mee, alleen zal de batterij het niet zo lang uithouden
Daarbij leest e-papier ook een stuk prettiger dan een "gewoon" beeldscherm.

[Reactie gewijzigd door Ook al Bezet op zaterdag 7 maart 2009 11:06]


Maar daar staat dan tegenover dat e-paper bijlange na nog niet de beeldkwaliteit van een "gewoon" LCD-scherm kan evenaren. Tot nu toe heb ik nog geen enkel cull-colour e-paper scherm gezien dat bv. video goed kan tonen, daar is de refresh rate gewoon veel te laag voor. Zelfs een muiscursor vloeiend over het scherm laten bewegen is nog een stap te ver. E-paper is dus zeker nog niet klaar voor gebruik in een laptop!

Maar je hebt wel volledig gelijk, die e-paper schermen lezen een heel stuk aangenamer, je ogen worden veel minder snel moe.

Beeldkwaliteit? Die vind ik juist veel beter bij e-paper, scherpe pixels die staan als een huis. Je kunt je afvragen of het getoonde apparaat een laptop is. Ook ik denk eerder aan een - hele fijne - eReader, als ik dit zie.

De verschillende fabrikanten van e-ink apparaten geven de indruk dat ze m.b.t. het ontwerpen van de "computer achter het scherm" en de gebruikersinterface helemaal vanaf nul aan het beginnen zijn, met heel weinig ervaring aan boord. Het zou fantastisch nieuws zijn als een ervaren bouwer van laptop, pda's en netbooks zich op deze markt zou begeven.

Tot nu toe heb ik nog geen enkel cull-colour e-paper scherm gezien dat bv. video goed kan tonen, daar is de refresh rate gewoon veel te laag voor. Zelfs een muiscursor vloeiend over het scherm laten bewegen is nog een stap te ver. E-paper is dus zeker nog niet klaar voor gebruik in een laptop!
Volkomen waar maar voor een e-boeklezer ook volstrekt irrelevant. Het punt is dat een ontwerp als dit met e-papier een uitstekende concurrent voor iets als de kindle zou zijn. Niet dat laptops schermen van e-papier moeten hebben.

Ja, ik denk dat dit voorlopig dé e-book reader voor de mensch met de kleine beurs wordt - voor zover ik kan zien hoeft dit apparaat nooit zo duur te zijn als de tegenwoordige e-book lezers. Hij kan dan misschien wel niet zo lang mee, maar het is zeker een goeie tussenstap.

Zou O-LED sherm ook niet helpen. Met een bepaalde multi touch techniek.

Natuurlijk kan dat hier ook mee, alleen zal de batterij het niet zo lang uithouden
PixelQi heeft al een scherm ontworpen dat omgevingslicht absorbeert en daardoor de helderheid van een LCD-scherm vergroot. Daardoor, beweren ze, gaat de batterij 1,5x zolang mee.

Als je mobiel wil internetten en fotosoepen en toch een compact ding wil, is dit (in combinatie met een stilus) heel relaxed.
Lekker groot scherm en toch robuust en compact. Echt een super goed idee.
Je moet natuurlijk wel met de naad tussen de 2 schermen leven en nee, heel veel test verwerken op dit ding zal wel niet fijn zijn. Ik vraag me af of je kan wennen aan film kijken met de naad tussen de schermen.

Ik zou zeggen: Op het ene scherm de foto en het andere gebruiken voor alle tools van photoshop. Dan zou het nog wel aardig werken inderdaad.

Op foto 2 kan je goed zien waarom touchscreen verschrikkelijk is.

de 2e touchscreen als toetsenbord moest me denken aan het nieuwe toetsenbord van Optimus, de Tactus. http://www.artlebedev.com/everything/optimus-tactus/

Ik al dacht dat ik hier al eerder een fan-made concept van zag:
http://www.youtube.com/watch?v=5JRn6FWPhvQ

Wel grappig dat er nu ook een "echte versie" van is.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:21
Vorige 09:42
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: