Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft start promotie Xbox Live Gold

Door Jan Laros, woensdag 4 maart 2009 14:54, views: 11.922

Microsoft start een campagne voor nieuwe Xbox Live Gold-abonnees. Tijdens de maanden maart en april kunnen Silver-members hun lidmaatschap voor 49,99 euro upgraden naar de Gold-versie. Normaal kost dit 59,99 euro.

Het upgraden van een Silver-abonnement naar de Gold-variant is tijdelijk tien euro goedkoper gemaakt. Deze actie loopt tijdens de maanden maart en april en geldt enkel voor nieuwe leden. Voor de verlenging van een bestaand Gold-account moet nog steeds de oude prijs worden betaald. De actie vindt plaats in alle landen waar Xbox live wordt aangeboden. Hij geldt alleen wanneer een upgrade wordt aangeschaft via het Xbox Dashboard, zo verklaart een medewerker van Microsoft Nederland.

Iedere Xbox 360-bezitter wordt automatisch Silver-member, wanneer hij zich registreert voor Xbox Live. Met dat abonnement kan Xbox Marketplace worden verkend. Een Gold-lidmaatschap is vereist om gebruik te kunnen maken van de online-mogelijkheden van games, en leden die de Gold-versie hebben kunnen sommige downloadable content eerder aanschaffen.

Avatars op Xbox Live

Volgende 15:17 'Toshiba komt met tweede 1GHz-smartphone'
Vorige 14:34 Uitspraak in Pirate Bay-zaak wordt op 17 april verwacht
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Onzin dat mensen die een Gold-account moeten verlengen nog steeds de oude prijs betalen. Dat is toch niet eerlijk? Zij hebben het al gekocht, geef ze dan ook die korting als beloning ofzo...

Dat kan ook wel goedkoper hoor.
Even zoeken en je kunt prepay een stuk goedkoper gamen

Dat is toch bij veel promoties zo. Als je een nieuw abonement koopt krijg je ook vaak tijdelijk korting.

onzin online game moet gratis worden, na die nieuwe update kan niet praten met andere mensen als ik silver ben. ik heb geen geld om live steeds te kopen. volgend keer stap ik over op play station :P

Geen geld? Je kan via www.gamehubs.com gewoon een live gold gebeuren kopen voor 39 euro, dan heb je 13 maanden xbox live. Dat is omgerekend dus 3 euro per maand. Je gaat mij niet wijsmaken dat je dat niet kan betalen, das nog niet eens de prijs van wat een nieuwe game kost per maand als je de kosten / maand zou bekijken.

Oke, tenzij je je nieuwe game OOK bij gamehubs besteld :) Want daar zijn ze ook een stuk goedkoper.

Hmm, 50 euro?

Geef mij de 36 euro die gamehubs hanteerd maar. Makkelijk betalen via paypal en klaar is kees. Scheelt bijna de helft op het normale bedrag van 59,95

Als je een beetje zoekt kan je die prepay-Gold-kaartjes voor 30-50 euro kopen. Vooral in de UK zijn ze dankzij de lage pondkoers lekker goedkoop op het moment.

Dit geldt trouwens ook voor MS-Points, die zijn in prepay-vorm ook goedkoper dan "virtueel" via Xbox Live.

ik vraag me af of die 10 euro nou het verschil moet maken om die mensen over de streep te trekken. Dan nog is 60 euro imo ook niet veel geld voor een jaar lang online speelplezier.

Hoop iig dat het wel gaat werken want hoe meer online spelers hoe beter.

Door online gamen betalend te maken zorg je er juist voor dat gamers die slechts af en toe online willen gaan het gewoonweg niet doen. Slechts iets meer dan de helft van de x360-bezitters heeft een Gold-abonnement, terwijl 95% van de PS3-bezitters op PSN zit.

sjah, je betaalde dan wel 200e meer voor je console. Dat heb ik tot nu toe nog niet uitgegeven aan xbox live...

In de PS3 zit dan ook een grotere harde schijf, ingebouwde wireless, een blu-ray drive enzovoorts.

Op het moment dat ik m'n PS3 kocht was het prijsverschil nog niet zo groot, maar ik snap je punt. Ik vind op dit moment de PS3 trouwens te duur.

Nou reken maar eens uit:Dus na 3 jaar ben je met een playstion al goedkoper (180/60=3)uit en heb je ook nog eens meer functies op je console (HDD, bluray, etc). Goed, exclusieve game releases is dan weer andere zaak.

Dus in feite als je online gamed en je hebt je Xbox al van 2005, heb je tot nu meer uitgegeven dan een Playstion 3 eigenaar. Daarnaast is dat natuurlijk slimme marketing van Microsoft, bij playstation zit het grotendeels bij de prijs inbegrepen. Bij Microsoft is de Xbox wel goedkoper, maar betaal je extra veel voor extra opties (live abbo, externe HDD)

[Reactie gewijzigd door Bliksem B op woensdag 4 maart 2009 18:05]


performed dat PSN eigenlijk een beetje ?
daar was in het begin nogal wat heibel over toch ?

Ik heb nog geen problemen gehad met PSN. Ik speel zeer regelmatig Pacific rift en Little Big Planet over het internet en misschien 1 of 2 keer last gehad van lag. Ook altijd als ik speel zijn er genoeg spelers om matchmaking vlot te laten verlopen.

Inderdaad zag vroeger het nut van multiplayer niet echt in tot ik Killzone2 ben beginnen spelen. Moest het spel op 360 hebben geweest zou ik het waarschijnlijk niet gekocht hebben omdat ik geen ervaring had met multiplayer.

Leuke actie als Microsoft de prijs minstens had gehalveerd. Op diverse online plekken zoals Ebay en Gamehubs zijn al Gold-abonnementen verkrijgbaar voor 35 euro, soms nog wel minder.


Pin me niet helemaal vast, maar zover ik weet komt dit omdat MS het hele Xbox netwerk zelf onderhoud. Bij PS is dit zover ik weet neergelegt bij de maker, die zijn eigen servers moet onderhouden, of er worden directe verbindingen met andere spelers gemaakt.

Ik zie het als een stukje MMO, daar betaal je (direct, danwel indirect) ook voor het beheer/gebruik van hun server/netwerk.


Heb je hier bronnen voor? Zowel ik als een goede vriend van me zitten achter een strikte NAS die gamehosten onmogelijk maakt en we moeten nog altijd het eerste 360 spel tegenkomen waar we NIET tegen elkaar kunnen spelen.

Dan ga je toch gamen op die andere spelplatforms?

Niemand dwingt je om een xbox360 te kopen of om een gold account aan te schaffen en dan nog klagen |:(

Dit soort dingen zoek je toch uit voordat je een keuze maakt voor welk gameplatform je kiest?
Is het je de 36 euro per jaar niet waard dan koop je toch gewoon een ps3?

He, daar ben je weer :)

Op werkelijk elke nieuwtje wat in de richting van Xbox Live gaat, elk bericht Live op Tweakers kan je wachten, en hup, daar is Ge0force weer, met exact hetzelfde bericht als de vorige keer. Je begint bijna te denken dat je er een scriptje voor hebt gemaakt :+

Ja, gamen is gratis op de Wii en PS3. Op de PC overigens niet in alle gevallen. De relevantie is echter werkelijk waar 0,0, zeker als het elke keer weer in herhaling valt.

We kunnen nu hele flauwe discussies gaan hebben over het feit dat PS3 games een hogere adviesprijs hebben, of dat je bijvoorbeeld op Gamehubs ook meer betaald per spel, maar het gekke is, dat is ook niet relevant. Het nieuws is namelijk dit:

Microsoft start promotie Xbox Live Gold

Punt. We weten dat Xbox Live geld kost, en ja, mensen weten ook dat dat bij de PS3 niet het geval is. Op deze manier kan je wel bezig blijven.

Het gaat me niet over de dingen die je extra krijgt als je er voor betaalt, wel om de dingen die je NIET meer krijgt als je er niet voor betaalt. Het begon met online gaming, daarna kwam betalen voor extra mapjes, dan werden demo's tijdelijk exclusief gehouden voor betalende leden en nu is het zelfs een trend aan 't worden dat bij elk spel dingen worden achterwege gehouden om later als betalende DLC aan te bieden.

Jij vind het blijkbaar volledig normaal dat men ineens geld gaat vragen voor iets wat al altijd gratis is geweest. Nog straffer: voor iets wat ook perfect gratis kan, want Live for Windows biedt op pc exact dezelfde functionaliteiten maar is wel 100% gratis. Akkoord, Live werk goed maar dat is geen reden om er geld voor te vragen. Tenzij jij er ook geen probleem mee hebt om binnenkort te gaan betalen voor Google, Hotmail en Facebook, ook diensten die goed werken?

Ik vind het dan ook niet normaal dat een bedrijf een promotiecampagne voert omdat ze korting geven voor een service die bij elke concurrent gewoon gratis is. Uiteindelijk betaal je zelfs met deze promotie nog steeds 40 euro PER JAAR meer dan bij de concurrentie. Een beetje de wereld op zijn kop zou ik denken, en blijkbaar is dat iets waar enkel MS in slaagt.

[Reactie gewijzigd door Ge0force op woensdag 4 maart 2009 15:21]


Het gaat me niet over de dingen die je extra krijgt als je er voor betaalt, wel om de dingen die je NIET meer krijgt als je er niet voor betaalt. Het begon met online gaming, daarna kwam betalen voor extra mapjes, dan werden demo's tijdelijk exclusief gehouden voor betalende leden en nu is het zelfs een trend aan 't worden dat bij elk spel dingen worden achterwege gehouden om later als betalende DLC aan te bieden.
Betaalde DLC is iets van alle platformen, ook de Wii, de PS3 en de PC. Geen idee wat dat doet in deze discussie.

Wat wel zo is, is dat de 360 meer DLC te bieden heeft, zoals de GTA4 add-on, en uitgebreide nieuwe zaken voor Fall-out 3 die niet op andere platformen is. Mag je zelf bepalen of dat slecht is voor 360 bezitters.
Jij vind het blijkbaar volledig normaal dat men ineens geld gaat vragen voor iets wat al altijd gratis is geweest. Nog straffer: voor iets wat ook perfect gratis kan, want Live for Windows biedt op pc exact dezelfde functionaliteiten maar is wel 100% gratis. Akkoord, Live werk goed maar dat is geen reden om er geld voor te vragen.
Dat is niet gratis, daar zit een ander verekenmodel in.
Tenzij jij er ook geen probleem mee hebt om binnenkort te gaan betalen voor Google, Hotmail en Facebook, ook diensten die goed werken?
Die leven van advertentieinkomsten. Zouden die er niet zijn, dan zou er inderdaad betaald moeten worden.
Ik vind het dan ook niet normaal dat een bedrijf een promotiecampagne voert omdat ze korting geven voor een service die bij elke concurrent gewoon gratis is. Uiteindelijk betaal je zelfs met deze promotie nog steeds 40 euro PER JAAR meer dan bij de concurrentie. Een beetje de wereld op zijn kop zou ik denken, en blijkbaar is dat iets waar enkel MS in slaagt.
Adviesprijs Sony 1st party game: 79,99
Microsoft 1st pary game: 59,99-69,99

Dat is verschil nummer 1. Koop je online via Gamehubs of Play-Asia, dan zijn ook 3rd party titels voor de 360 zo'n 5,- tot 7,- goedkoper.

Je betaald wel voor online gaming, alleen op een andere manier. Er zijn winkels die in NL 1st party titels voor 360 en PS3 wel voor dezelfde prijs aanbieden, wat betekend dat de verkopende partij zijn marge opgeeft, maar niet dat Sony zijn geld niet krijgt.

PSN is alleen gratis, als je geen games koopt :+

En dit wilde ik dus weer voorkomen, en daarom is het zo irritant dat er elke keer weer vergelijkingen worden gemaakt, die als je verder kijkt helemaal niet zo makkelijk zijn. Er zijn namelijk nog veel meer verschillen, en we kunnen over nog veel meer onderwerpen discussies hebben, maar om dat elke keer weer omhoog te halen is ook zo vervelend.

[Reactie gewijzigd door PWM op woensdag 4 maart 2009 15:50]


Ach komaan, een PS3-spel kost heus geen 79.99 euro! Ik heb voor Little Big Planet nog geen maand na de release 17 pond betaald op play.com. Dit spel ondersteunt gratis online multiplayer, gratis nieuwe levels downloaden en komt met een editor om zelf levels te maken. Ook in de Belgische winkels waar ik kom kost een PS3-spel gewoon evenveel dan een x360-spel.

Wat die GTA4 DLC betreft: persoonlijk had ik liever een volwaardig vervolg gehad in plaats van gewoon nog meer missies in dezelfde stad voor 20 euro. Ik veronderstel dat jij nooit op pc hebt gespeeld waar zulke dingen gratis door de modcommunity worden toegevoegd?

Verder is Live for Windows wel degelijk volledig gratis, en kosten deze games zelfs een stuk minder dan XBoX Live games voor de x360.

[Reactie gewijzigd door Ge0force op woensdag 4 maart 2009 15:56]


Ga eens even een paar maanden gamen op Xbox Live en PS3, dan kom je er snel genoeg achter waarom miljoenen mensen er geen probleem met hebben om wat geld te betalen voor Xbox Live. Om een lang verhaal kort te maken: het werkt gewoon beter punt uit. Jij snapt zeker ook niet waarom mensen liever met KLM vliegen ipv van een goedkopere Turkse chartermaatschappij.

MS geeft je gewoon geen keuze! Je koopt een spel op de xbox360, en als je het spel volledig wil spelen (dus ook de multiplayer) dan moet je abonnementsgeld betalen.

Hoeveel mensen zouden nog voor Gold betalen als online game inbegrepen was in Silver en enkel de gamerspunten en chatfuncties er als extra bij kwamen? Want dit zijn de enige voordelen van Live ten opzichte van PSN (maar dat is wel ooit anders geweest ja ;))

Misschien moet iemand jou eens uitleggen waarom zoveel mensen met Ryan Air vliegen in plaats van KLM.

Laten we jou is de vraag stellen: hoeveel mensen zullen er gaan betalen als je voor PSN een betaald lidmaatschap nodig hebt?
Juist, genoeg mensen.

Wij Xboxers vinden blijkbaar Live beter werken dan PSN. Laat iedereen zijn eigen keuze maken en maak er geen probleem van! Ik vind het niet erg om te betalen voor gold. Ik weet tenminste zeker dat spelservers niet opeens offline gaan of dat het Xbox-team een downtime pas na een paar uur gaat oplossen.

Ik wil er geen problemen rond maken, ik respecteer je mening en keuze. Ik probeer gewoon te begrijpen waarom jullie Xboxers met de glimlach betalen voor Live en ik daar als multiplatform-gamer wel problemen mee heb.

Ik vraag me dan ook af welk beeld jullie van PSN en online gamen op pc hebben. De spelservers vallen daar echt niet om de haverklap offline hoor :)

Ze vallen inderdaad niet om de haverklap offline, maar het geheel werkt gewoon minder goed dan Xbox Live. Als ik kijk naar Killzone 2, een recent spel waar enorm veel geld in gepompt is door Sony, en zie hoe ik online door allemaal irritante lobbies heen moet, dan denk ik toch dat daar een behoorlijke steek is laten vallen. Hetzelfde geldt voor andere games (Wipeout bijvoorbeeld). Je moet om de haverklap je lobby refreshen omdat als je een bijna-volle game wilt joinen, je opeens het bericht krijgt dat een game al weer vol zit.

Op Xbox Live heeft bijna elke game een systeem zoals in Call of Duty 4 of Halo 3, waarin er een game voor je uitgezocht wordt, zodat je meteen (zelfs samen met een paar vrienden) makkelijk kunt joinen. Xbox Live Gold kost me 27 euro per jaar, en dat betaal ik er graag voor.

Als Xbox 360 EN PS3 bezitter moet ik hier toch een kanttekening plaatsen : bij meerdere games, o.a. de door jou genoemde Call of Duty reeks ( iig bij COD3, COD4/MW en COD/WaW ) op beide platformen en Halo 3 op de Xbox 360 krijg je in beide gevallen regelmatig te maken met het verschijnsel dat een uitgezochte match niet gestart wordt, maar dat je weer teruggedropt naar een keuzemenu...

Als 'houder' van 2 Gold-accounts ( een voor mijn zoon en een voor mezelf ) zou ik het daarnaast eerlijker vinden dat je een soort van discount krijgt bij aanschaf van meerdere accounts binnen een gezin, of dat voor een aantal ( bijv. max 3 ) aan 1 Gold account gekoppelde Silver accounts dezelfde rechten/mogelijkheden gelden zoals spelen van gekochte spellen etc ( noem dat dan bijv. Platinum, Titanium of Ultimate ) ...

Ach komaan, een PS3-spel kost heus geen 79.99 euro!
Doe je het er nu om of ben je nu echt niet slimmer dan dat? PWM maakt die stelling enkel om aan te tonen hoe onzinnig en frustrerend die hele discussie is en jij MOET gewoon direct happen, ondanks de duidelijke vermelding dat hij er geen serieuze stelling mee wil maken.

[Reactie gewijzigd door Boeboe op woensdag 4 maart 2009 16:05]


Door dit soort uitspraken maakt hij deze discussie net onzinnig. Hij vind betalen voor Live de normaalste zaak van de wereld, ik vind het gewoon een laffe manier om de aankoopprijs van je console op een indirecte manier te verhogen. Als MS dat dan ook nog gebruikt als promotiecampagne dan lijkt me dit wel degelijk een discussie waard.

ok 1 groot verschil tussen Xbox live en PSN
Ik kocht metal gear solid 4 op de dag van de release online gamen was een hel je kwam niet in games en als je erin kwam lag je er binnen no time uit.
Ik kocht Gears of War 2 de dag voor de nederlandse release alles werkt perfect vanaf het moment dat ie erin zat ik geef aan wat voor spel ik wil spelen hij zoekt een redelijk volle server (als ik wil kan vrienden meteen mee laten komen) en het werkt ik kan probleemloos gamen.
Daarom betaal ik voor gold.
Dat is hetzelfde als WoW je betaalt er wel voor maar je krijgt er ook wel service voor terug.
Er is 1 keer een storing geweest tijdens de feestdagen iedereen heeft een maand gratis gold ervoor terug gehad.
Als bij sony PSN niet werkt kan je nergens aankloppen je betaalt er niet voor dus je hebt niet te zeuren je krijgt er niks voor terug.
Dat jij het geen geld waar vind moet je zelf weten.

De probs in MGS4 waren inderdaad schandalig. Maar het is heus niet zo dat er op Live nooit problemen zijn bij een spel dat pas uit is. Zelfs met GoW2 liep er vanalles mis in de matchmaking (http://www.gamez.nl/xbox-...zorgt-voor-problemen.html) en ook in Battlefield BC heb ik vaak problemen ondervonden. Een goed werkende service is voor mij hoe dan ook nog steeds geen reden om er geld voor te vragen.

Grappig vind ik dan weer dat je zegt "iedereen heeft een maand gratis gold ervoor terug gehad". Daar kan ik op antwoorden "voor de problemen in MGS4 heeft ELKE ps3-bezitter LEVENSLANG gratis online gaming terug gehad" :)

Ter compensatie iets geven wat bij elke concurrent gratis is vind ik al even vreemd dan een promotiecampagne starten voor een korting op iets wat bij de concurrentie gratis is. Wat mij betreft is dit pure marketing, net zoals die gamerspoints die je waardeloze DLC doen kopen gewoon om makkelijke achievements te behalen.

Ook in de Belgische winkels waar ik kom kost een PS3-spel gewoon evenveel dan een x360-spel.
Aangezien jij blijkbaar geen enkele moeite wilt doen om reacties daadwerkelijk door te nemen of te begrijpen, zal ik wat je gemist hebt nog 1 keer quoten, en dan ga ik lekker CoD5 online spelen :+
Er zijn winkels die in NL 1st party titels voor 360 en PS3 wel voor dezelfde prijs aanbieden, wat betekend dat de verkopende partij zijn marge opgeeft, maar niet dat Sony zijn geld niet krijgt.
Blijkbaar heb jij geen 360, maar vind het je echt verschrikkelijk dat andere mensen wel willen betalen :? Ieder zijn hobby :P

Ik heb wel degelijk een x360. En een PS3. En een pc. En een NDS. Geen Wii nee. :)

Waarom zou een winkel minder winst willen maken op een PS3-spel dan een x360-spel? Maakt hen toch niet uit welke versie ze verkopen?

[Reactie gewijzigd door Ge0force op woensdag 4 maart 2009 17:07]


En daarnaast hebben genoeg man het ervoor over...
Sony en nintendo mochten wensen dat ze zo een inkomstenpot hadden als Xbox Live + Microsft Points...
Xbox Live is superieur in elkaar gezet itt PSN of Wii netwerk....
Daar heb ik met alle plezier 35,- per jaar voor over...(ja..35,- per jaar.....ook ik heb goedkoper zo een Gold-account aangeschaft...)

Nogmaals...de keuze ligt nog steeds bij de consument...
Zij bepalen uiteindelijk of ze nu wel/niet voor een Xbox 360 of PS3 gaan...



Games als Gears of War 2 die gewoon een mappack zijn van hun voorganger, zijn inderdaad wel sneller klaar ja. :p

Dit soort discussies begin ik niet aan, beide consoles hebben een flink aantal zeer goeie games.

Hebben ze dit dan bekend gemaakt? Zover mij bekend is kunnen ze het net zo goed break-even spelen als winst maken.

mmh ik ben het toch redelijk eens met Ge0force. Want wat voor slagon wil MS maken?? Koop bij ons een xbox live gold account want bij de andere is het gratis?

ps. zelf een xbox 360 maar mij gaan ze nooit online zien, terwijl ik op de PC toch best veel goeie games online speel.

Dlc downen gaat ook met silver hoor!

Dat staat er toch ook gewoon. Het is alleen zo dat sommige demo's de eerste week alleen voor gold beschikbaar zijn, en pas een week later ook voor silver members beschikbaar komen.

Waarom lichten ze mensen op. Je kon die kaartjes via sk.net voor 28 euro kopen! Dan heb je 12 + 1 maand gratis. Ook via amazon heb je ze voor omgerekend 35 euro?

Heeft op zich niet zoveel met oplichting te maken, maar meer met de dollar euro verhouding, en het feit dat je online bijvoorbeeld geen 19% BTW betaald.

MS houdt zich natuurlijk aan de adviesprijzen, anders krijgen ze problemen met de retailers. De adviesprijs is erop gebasseerd dat ook winkel met een pand en personeel, nog kan verdienen aan de verkoop. Dat online shops inkopen in de US en verder geen belasting betalen, is niet iets waar retailers in NL iets aan kunnen doen.

Jammer dat dit niet geldt onder de bestaande Gold members onder ons.
Had hier ook wel gebruik van willen maken!

Had laatst een alternatief gevonden, en dat zou mij ¤36 kosten voor een jaar Gold + 1 maand. Dit stond geloof ik ook op tweakers, maar gokte er niet op.

www.gamehubs.com biedt het aan, binnen 24 uur in je mailbox. Word heel veel gebruikt op Tweakers en is 100% betrouwbaar. Kost ook iets van 36,- per 13 maanden.

Nou...dan kan ik je alvast zeggen dat je er gerust voor kunt gaan..
had binnen 24 uur mijn code binnen...

Een Gold-lidmaatschap is vereist om gebruik te kunnen maken van de online-mogelijkheden van games, of om downloadable content aan te schaffen.
Silver-leden kunnen ook dlc aanschaffen, want iedereen kan MS-Points gebruiken. Het enige echte voordeel van Gold is multiplay en lang niet iedereen heeft het begrepen om met andere mensen samen te spelen. Heel dit concept schiet ook de MMO-gebruikers in de voet: 5-7,95¤ in de maand voor Gold en dan nog eens 7,5-15¤ in de maand voor de MMO-fee.

Gratis Gold is ook een optie: 48 uur bij nieuwe games, 1 maand na een technische reparatie. Ideaal voor de niet zo fanatieke gamer die toch even het multiplayer gebeuren wil proeven. Je vindt deze codes zat op talrijke fora en als je vriendelijk genoeg bent krijg je er ook wel een paar. ;)

Dit stond inderdaad per abuis in het bericht in eerste instantie. Ik heb het net na het verschijnen aan laten passen. Excuses voor de verwarring.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:17 'Toshiba komt met tweede 1GHz-smartphone'
Vorige 14:34 Uitspraak in Pirate Bay-zaak wordt op 17 april verwacht
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011