Hoofdcategorieën
Device Settings

Valve maakt specificatie ontwikkel-pc's bekend

Door Paul Hulsebosch, maandag 23 februari 2009 18:21, views: 23.438

De Amerikaanse ontwikkelaar Valve heeft bekendgemaakt wat de configuratie is van de pc's waarop zijn games worden gemaakt. Het bedrijf stapt over van een Intel Core 2 quadcore-pc met 4GB ram naar een Intel Core i7 quadcore-pc met 12GB.

Valve's HeadVolgens een post op de website van Valve's eigen downloadportal Steam krijgt de ontwikkelaar veel vragen over de specificaties van de pc's waarop het bedrijf zijn games ontwikkelt. Valve wil daar niet geheimzinnig over doen en laat weten dat momenteel de overstap wordt gemaakt naar een nieuwe lichting pc's. Dat gebeurt regelmatig, de machines op het kantoor van Valve worden gemiddeld om de 18 maanden vervangen.

De huidige generatie pc's heeft een Intel Core 2 quadcore-processor die draait op 2,83GHz, geplaatst op een EVGA 780i SLI FTW Intel-moederbord. De systemen zijn voorzien van 4GB ddr2 1066MHz-ram van Kingston en een nVidia GTX280- of ATI 4870-videokaart, in beide gevallen met 1GB eigen geheugen. De systemen zijn verder voorzien van een 850W-Antecvoeding en 750GB aan opslagruimte, ingebouwd in een Antec Sonata III-kast en gekoppeld aan een 30-inch Dell 3008FPW-HC-scherm, of twee 20-inch 2001FP-schermen.

De nieuwe systemen zijn opgebouwd rond een Intel Core i7 940 quadcore-processor die draait op 2,93GHz. Deze zit op een EVGA X58 3X SLI-moederbord van Intel, dat is voorzien van maar liefst 12GB ddr3 1333MHz-ram. Het beeld wordt geleverd door een nVidia GTX285- of ATI 4870-videokaart, weer voorzien van 1GB eigen geheugen. De voeding is gelijk aan die in de afgeschreven systemen, maar het geheel is nu ingebouwd in een P60-F kast van Lian-Li. De nieuwe systemen draaien op de 64bits-variant van Windows Vista. De monitoren worden niet vervangen.

Volgende 19:14 Creative's X-Fi krijgt een plaats in auto's
Vorige 17:40 Universal lanceert gratis fanapplicaties voor iPhone
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Toch overdreven om een snelle core 2 quad nu al te vervangen.

Maar ach sneller is sneller zullen we maar zeggen

Ze lopen in op de toekomst. Logisch natuurlijk.

Lijkt me niet overdreven, als ze hier spellen op ontwikkelen zal dat wel een paar jaar duren voordat die uitkomen, tegen die tijd is zo'n machine mainstream (in het game-segment), het lijkt mij dan ook logisch om nu even de tijd vooruit te zijn qua hardware...

[Reactie gewijzigd door Xtuv op maandag 23 februari 2009 18:54]


Niet alleen dat, maar elke ontwikkelaar weet dat je als zodanig een wat zwaardere bak nodig hebt (uitzonderingen zoals embedded toepassingen daargelaten). Dit gaat zeker op als je intensieve programma's zoals games aan t maken bent. Dan wil je het betreffende spel in ontwikkeling sowieso soepel kunnen draaien, maar daarnaast komt er wat extra overhead vanwege de debugging symbols en de debugger zelf., en evt. andere developer tools.

En anders ben je ook 5 dagen bezig met het compilen van een complexe map.

Vermoedelijk wordt dat in delen gedaan of door een server afgehandeld.

Gelukkig is dat al lang niet meer zo :) complexe mappen e.d. (als je level editors noemt) compile je tegenwoordig in < 1 min. Op een normaal systeem.

Maar inderdaad heb je de kracht zeker nodig als je games wilt maken die pas over 3jr uikomen. En de debugger symbols e.d. Ook is er in het begin erg veel overhead omdat er nog niets geoptimaliseerd is.

uberhaupt het compileren (van de engine/games zelf) is traaaag..
daar wil je wel een lekker bakje bij hebben :)

Om nog maar te zwijgen over de code-optimalisatie in de eerdere stadia van het spel.

ze zijn wel van 4gb naar 12gb gegaan en dat loont zeker met het maken van games

uhhu, heerlijke grote goddelijk ingewikkelde gameprocessen die je geheugen volstampen voor wiskundige berekeningen voor een spel wat het realisme uiteraard ten goede komt. Denk aan betere en meer AI`s enzo.

Wat een hoop misverstanden hier weer. Dit soort systeemeisen zijn niet voor het draaien van de game zelf. Daarvoor kun je met een stuk minder overweg. Waar het om gaat is dat je (wat CPU power betreft) snelle buildtimes wilt hebben van zowel code als content, zodat de turnaround time van een wijziging zo kort mogelijk wordt gehouden. Een volledige rebuild van de complete content kan dagen duren. Natuurlijk doe je dat als developer zelden, maar desalniettemin wil je dat een stuk level waar je aan werkt zo snel mogelijk klaar is. De snellere videokaart is dan weer voornamelijk voor de grafici die werken met 3d modeling apps en leveleditors.

Niet echt, je moet niet vergeten dat Valve medewerkers minimaal 8 uur per dag achter het ding zitten en dat ze veel al zware programma's zullen draaien. Maya, 3D Max, Visual studio etc, daar naast zullen zij ook regelmatig builds maken op hun eigen PC om hun changes aan code te checken bijvoorbeeld.

Uit eindelijk is het enige dat Valve doet er voor zorgen dat hun mensen de beste tools beschikbaar hebben. Het is net zo iets als een top chef die ook niet een messen setje bij de Aldi koopt maar een set heeft waar elk mes al snel honderd euro of meer kost. Uit eindelijk ben je een zeer goed betaalde profesional en mag je verwachten dat je werkgever dan niet op de gereedschappen bekinbbelt.

De nu vervangen PC is gewoon onderdeel van een contract met de hardware leverancier die met Valve overeen gekomen is dat er iedere 18 maanden nieuwe top systemen worden neer gezet bij Valve op kantoor. Natuurlijk zouden de oude machines nog wel even mee kunnen maar een bedrijf als Valve weet dat de mensen de belangrijkste resources zijn en dat als je door een paar hondered euro extra uit te geven per persoon per jaar je iedereen makelijk tevreden kan houden met een top PC, de andere oude machines zullen waarschijnlijk aan een goed doel geschonken worden wat Valve dan weer deels kan afschrijven van de belasting, de uit eindelijke kosten voor Valve per persoon zijn waarschijnlijk echt niet meer dan een paar hondered euro per jaar.

Houd daarbij ook rekening met het feit dat die onwikkelaars niet goedkoop zijn. Beginnen vaak met kosten van ¤100 per uur mits ze niet werken in één of ander derde wereld land. Als een ontwikkelaar vervolgens 120% productiever wordt door het sneller compilen? Dan halen ze het geld er weer dik uit.

[Reactie gewijzigd door KontI op maandag 23 februari 2009 23:26]


Bij ons gaan de afgeschreven ontwikkel machines altijd naar ondersteunend personeel zoals secretariaat, binnendienst verkoop en inkoop. Daar kunnen ze altijd nog wel een paar jaar mee.

Vreemd dat niet genoemd wordt wat voor HD's ze gebruiken. Wij hebben hier dell workstations met 2x 15k SAS schijven in stripe staan (nog wel 3.5 inch helaas), sinds we over zijn op die schijven is de compileer tijd drastisch verminderd. Ook unit testen, waarbij veel database acties op een lokale SQL Server Express uitgevoerd worden, gaan nu een stuk sneller.

Als je Visual Studio gebruikt is de Disk I/O al snel de bottleneck helaas :(

De gebruikte HD's kan je wel terug vinden in de link: http://storefront.steampo...m/Marketing/message/2269/

1 x 250 GB 7200 RPM en 1 x 500 GB 7200 RPM van seagate of WD. En geen RAID :)

Vreem dat ze daar nu net op bezuinigen omdat ze werken met grote textures etc. dan is snelheid wel handig anders duurt het eeuwen om spul te laden!

Ik had in een ouder artikel van Valve gelezen dat iedere medewerker een 'persoonlijke harde schijf' had. Zodat elke medewerker op elke PC verder kan gaan met waar hij zelf gebleven was.
edit:
Het artikel kan ik alleen niet meer vinden, helaas

[Reactie gewijzigd door Krentenbol op dinsdag 24 februari 2009 07:52]


Vergeet niet dat zij waarschijnlijk hun games op maximum draaien, samen met alle developer/debug tools.

Ik kan alle source games prima draaien, maar samen met de Hammer map editor wil dat nog wel eens problemen geven. Daarnaast duurt het compilen van maps ook behoorlijk lang als je het met alle opties aan doet.

Waarbij je alles geoptimaliseerd hebt in je map?

Dat kan 3x de helft (plus een beetje) schelen.. Zo heb ik rendering van een map een keer teruggebracht van een half uur naar net onder 5 minuten.

Daargelaten dat het aan/uitzetten van opties een behoorlijke impact kan hebben. :)

Heerlijk, dat Valve zo goed is voor developers trouwens.

Vreemd eigenlijk dat ze (min of meer) dezelfde videokaart blijven gebruiken, 18 maanden later, een eeuwigheid in computerland.

De GFX kaart zal in de tussentijd wel veranderen. De rest lijkt mij wel te kunnen volstaan voor 18 maanden.

Vreemder vind ik nog dat ze geen Quadro kaarten gebruiken die toch eigenlijk voor die industrie bedoelt zijn, natuurlijk moet je ook een bak hebben met een high end consumenten videokaart om te kijken hoe het spel uiteindelijk zal draaien op die hardware maar om te ontwikkelen lijkt me een Quadro handiger.

Je bent een game aan het ontwikkelen, en niet bezig met industriële 3D-modellering. Natuurlijk zal een Quadro of een FireGL prima werken, maar ze zijn ook 3x zo duur en voor games niet 3x zo snel.

Een game ontwikkelen is toch 3D-modelling? Waar komen al die textures dan vandaan denk je?

nog vreemder is dat deze videokaarten geen een van de twee een jaar oud zijn ;)
(beide medio vorig jaar gereleased)

zoals terecht opgemerkt door penetreerbeer hieronder...

[Reactie gewijzigd door Inneyandar op dinsdag 24 februari 2009 09:51]


Heeft een i7 940 zo significant meer rekenkracht per MHz dat het loont om een upgrade van 100 MHz te doen?

Laten we hopen dat ze er meer speciale 64 bit spellen mee gaan maken!

Core i7 bied wel wat meer voordelen t.o.v. de oude Core 2 Quad's als alleen maar die 100Mhz meer.... ;)

Zelfde dat een Core 2 Quad ook wat beter presteert dan een Pentium 4 met gelijke gigahertz

Een Pentium 4 is een compleet andere architectuur en heeft maar één core in plaats van vier, dus me dunkt dat er een flink verschil is tussen de Core 2 Quad en een Pentium 4.

Maar het verschil tussen de Core 2 Quad en de Core i7 is volgens mij in hoofdlijnen niet meer dan een die-verkleining en het toevoegen van de SSE 4.1 en 4.2 instructies, met daarnaast wat leuke features zoals triple channel in plaats van dual channel , hypertreading en alle vier de cores zijn in één die gebakken in plaats van twee dual-core dies.

Voor mij blijft de vraag staan: heeft dat echt wel zo veel zin of moeten ze gewoon elke 18 maanden een nieuw systeem neerzetten?

volgens mij is i7 ook weer een compleet nieuwe architectuur hoor, al is die qua performance en performance per watt winst niet zo'n enorme stap voorwaarts als van de P4 naar de C2D

niet meer dan een die-verkleining en het toevoegen van de SSE 4.1 en 4.2 instructies, met daarnaast wat leuke features zoals triple channel in plaats van dual channel , hypertreading en alle vier de cores zijn in één die gebakken in plaats van twee dual-core dies.
Oh, is dat alles :+

Episode 3 van Half Life word natuurlijk zo vet dat ze die PC's gewoon nodig hebben om te kunnen programmeren... :o

Maar stel dat je dezelfde configuratie heb... Kan je er dan vanuit gaan dat de games die zij binnen 18 maanden uitbrengen je deze kunt spelen op de hoogste instellingen?

HL2 is een beetje left for dead de laatste tijd heb ik het idee, zie zelfden meer nieuws er over op steam.

Ja precies, door de aanschaf van deze nieuwe ontwikkel pc's hoop ik dat HL2 Episode 3 snel uitkomt.

Begrijp dat hele Episode release systeem ook niet, of ze komen hun eigen verwachtingen niet helemaal na, want ik dacht juist met name dat Valve deze vorm van korte ontwikkel methode promoot om zo gamers tegemoet te komen dat ze niet altijd meer heel lang hoefen te wachten...

De "wachttijd" tussen de episodes beginnen behoorlijke vormen aan te nemen vergelijkend met de wachttijd tussen HL1 en HL2.

Maar verder is Valve nog steeds mijn favoriete game ontwikkelaar. Als ze iets releasen dan is het ook gelijk heel goed!

[Reactie gewijzigd door Da_Pat op dinsdag 24 februari 2009 10:28]



Toch even reageren, ondanks dat het totaal offtopic is:
dat van die negerzoenen is een marketing stunt geweest van de fabrikant (ik zal geen reclame maken ;) ). En welke goed gewerkt heeft aangezien iedereen het kent of toch over gehoord heeft.

Het is natuurlijk zo dat de games niet alleen gemaakt maar ook getest moeten worden op het nieuwste.. Zou toch slordig zijn als de games om een vage reden niet goed werken op de nieuwe componenten. Ik vraag mij eigenlijk af wat ze doen met de oude spullen..? Bewaren,doorverkopen, personeel?? Wie zal het weten :) Eventueel stel ik mij wel vrijwillig om de systemen op te halen en op te ruimen... Het is maar een voorstel.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:14 Creative's X-Fi krijgt een plaats in auto's
Vorige 17:40 Universal lanceert gratis fanapplicaties voor iPhone
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011