Pioneer trekt zich volledig terug uit de markt voor lcd- en plasma-tv's, en gaat zijn personeelsbestand wereldwijd met 10.000 banen inkrimpen. Het bedrijf wil zich toeleggen op de productie van autoelektronica en audioproducten.
Het Japanse bedrijf heeft zwaar van de economische crisis te lijden en verwacht voor zijn boekjaar 2009 af te stevenen op een recordverlies van omgerekend 1,1 miljard euro. De vorige voorspelling ging nog uit van een jaarverlies van 676 miljoen euro. Vandaar dat Pioneer drastische maatregelen doorvoert om weer winstgevend te worden. Zo maakte het bedrijf bekend zich vanaf maart 2010 volledig terug te trekken uit de markt voor platte tv's. Dat betekent het einde voor de kwalitatief goede, maar dure Kuro-plasmalijn.
Pioneer kondigde eerder al aan te stoppen met de productie van plasmapanelen en die te betrekken van concurrent Panasonic. Ook introduceerde het elektronicaconcern Kuro-lcd's om een groter deel van de markt te bestrijken. De maatregelen hebben niet mogen baten. Zo kwam het marktaandeel van Pioneer in de plasma-tv-markt over de eerste negen maanden van 2008 uit op 5,9 procent, tegenover 37,2 procent voor Panasonic, 22,8 procent voor Samsung en 15,5 procent voor LG.
Daarnaast zoekt Pioneer voor zijn optische-schijf-divisie een partner voor een joint-venture. Het bedrijf wil zich concentreren op de markt voor audioproducten voor thuisgebruik en de dj-scene, en wil marktleider worden op het gebied van autoelektronica. Ook gaat de fabrikant zijn wereldwijde productiecapaciteit met 30 procent inkrimpen.
De maatregelen hebben tot gevolg dat er 6000 banen zullen verdwijnen, terwijl de contracten van nog eens 4000 tijdelijke krachten niet worden verlengd. Het bedrijf was al sinds het voorjaar van 2008 bezig met een reorganisatie. Dit resulteerde in het terugbrengen van het aantal werknemers met ongeveer 5900 naar circa 36.900 per 31 december 2008.

Ik denk dat je tot dezelfde conclusies zal komen als zovele reviewers en consumententestpanels: Pioneer is beter.Ik zou wel eens een goedkope LG en een Pioneer naast elkaar willen zien.
Dat dacht ik in eerste instantie ook, maar Pioneer is echt een paar klassen beter dan LG/Philips/Samsung...ImHo ga je ineens een beter beeld zien als je er meer voor hebt betaald. Ik zou wel eens een goedkope LG en een Pioneer naast elkaar willen zien. En niet zo als bij de mediamarkt waar ze de contrastwaarden van het goedkopere model er naast een stuk lager zetten.
[Reactie gewijzigd door poehee op donderdag 12 februari 2009 15:19]
En dus de beste prijs-prestatie verhouding. Dat is niet noodzakelijkerweis echt de beste TV maar ook niet de duurste. Schijnbaar is het Pioneer niet gelukt om hun dure en ogetwijfeld goede producten het juiste premium imago te geven.en willen dus wel mee doen maar niet al te veel betalen
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Asus Samsung Mobiele telefoons Laptops Apple Sony Games Microsoft Consoles Microsoft Xbox One
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True