Hoofdcategorieën

Eidos overweegt metamorfose voor Lara Croft

Door Jurian Ubachs, maandag 12 januari 2009 10:42, views: 21.613

Uitgever Eidos overweegt Lara Croft aan te passen en de digitale seksbom vrouwvriendelijker te maken. Hiermee hoopt Eidos dat nieuwe spellen in de serie voor betere resultaten zorgen dan Tomb Raider: Underworld.

Lara Croft - de 'echte'Hoewel het volgende spel in de Tomb Raider-franchise nog moet worden aangekondigd, is Eidos al volop bezig met het imago van hoofdrolspeelster Lara Croft. Het traditionele beeld van de welhaast perfecte vrouw in weinig verhullende pakjes lijkt daarbij te gaan sneuvelen. De uitgever wil een breder publiek aanspreken met de Tomb Raider-games en overweegt daarom om Lara Croft vrouwvriendelijker te maken. Volgens Eidos moeten superhelden zich blijven ontwikkelen om een groot publiek aan zich te blijven binden. Daarbij kijkt de uitgever als voorbeeld onder meer naar Batman, zo meldt The Times.

De aanleiding voor de op handen zijnde metamorfose is het feit dat de verkoopcijfers van Tomb Raider: Underworld lager uitvallen dan de uitgever vooraf had verwacht. Wereldwijd zijn er van het spel weliswaar meer dan anderhalf miljoen exemplaren verkocht, maar dat aantal ligt een half miljoen lager dan Eidos had voorzien. Volgens de uitgever heeft het spel in Europa wel de verwachte resultaten geboekt, maar blijft de verkoop in de Verenigde Staten achter. Een gevolg van de tegenvallende verkoop is dat Eidos' jaaromzet rond de 160 miljoen pond - ongeveer 180 miljoen euro - komt te liggen, in plaats van de vooraf voorspelde 180 tot 200 miljoen pond - omgerekend 200 tot 225 miljoen euro. Eidos heeft inmiddels maatregelen genomen. Zo zijn dertig medewerkers van Tomb Raider-ontwikkelaar Crystal Dynamics ontslagen.

Volgende 11:10
Vorige 10:05

Reacties

«  1  2  3  4  5  »

Dat is de zoveelste restyling van hetzelfde character?

sommige moeten ze gewoon 'afschieten', net als Sonic bijvoorbeeld. It died a long time ago, now please leave it buried.

Sonic is alles behalve dood. SEGA heeft het gewoon zwaar gehad de laatste jaren. Nu SEGA puur een gamepublisher is geworden (met een goede samenwerking met Nintendo) kun je Sonic steeds vaker terug verwachten.

Tomb Raider Underworld was niets mis mee. Het was alleen veels te kort en de replay waarde erg slecht... Ik denk persoonlijk dat de gameplay te ouderwets is en dat ze meer RPG elementen nodig hebben. En eerlijk gezegd vond ik Lara in TU: Underworld al behoorlijk degelijk. Voor uitdagende pakjes kun je beter kijken naar Dead or Alive of Tekken :D

Hier is een meneer die het zeer eens is met deze FIPO. En ik moet toegeven hij brengt het wel overtuigend :)
http://www.escapistmagazi...ation/472-Sonic-Unleashed

Ja maar Zero Punctuation zeikt natuurlijk ook elk spel af, dus dat is niet echt goed referentiemateriaal :')
Het is wel erg grappig altijd moet ik toegeven :D

Hoe kan er niks mis mee zijn als de game veel te kort is en er weinig replay waarde aanwezig is?


"Ja deze auto is prima, alleen de remmen doen het niet en het stuur zit los."

Graphics - goed
gameplay - goed
Verhaal - goed
Speelduur - crap
Uitbereidbaarheid - crap

"Ja deze auto is mooi en rijdt fantastisch. Alleen gaat alles maar 50.000km mee"

Wel even een compleet andere stelling...

Sonic & Mario @ the Olympics, de Sonic-DS-game van Bioware, ... Niet echt mee zeker?

ommige moeten ze gewoon 'afschieten', net als Sonic bijvoorbeeld. It died a long time ago, now please leave it buried.
Mwah, afschieten is wellicht wat overdreven, maar iets langer wachten tussen releases zou niet vervelend zijn.

ik vind het wel raar dat ze dan juist de mensen die van Tomb Railer een redelijk goed spel maken eruit kicken. Maar dat zal wel weer aan mij liggen.

Lara was toch al van een perfecte vrouw naar een wat duisterder figuur gegaan en is toen weer teruggegaan naarde indyanna jonech Chick die ze was en nu weer is...
Of heb ik de afgelopen jaren niet lopen opletten...

De spijker op zijn kop :)

Ik heb alle Tomb Raider games, een van de weinige spellen (samen met C&C) die ik ongezien kocht. Lara in de eerste game had een leuk figuur, maar daar was eigenlijk in het spel niet veel van te zien. De nieuwere games werden duidelijker en je begon de contouren ook goed te zien en, ondanks dat het wellicht wat kinderachtig is, was dat toch waar we op zaten te wachten! ;)

Lara is een figuur zoals Wonderwoman of Xena, die hoort nu eenmaal zo..

Dit is nou typisch die houding bij Edios die ervoor zorgt dat de gameplay zo beroerd is. In plaats om te zeggen dat ze * games maken geven ze de schuld aan een duur ingekochte merknaam die niet meer zou functioneren.

Ik zou zeggen : Edios, steek die hand is in eigen boezem en laat die van Lara lekker met rust!

idd, laat Lara Croft gewoon de sexbom zijn die ze is/was
en creeer een nieuw vrouwelijk karakter. lijkt me beter eigenlijk

Is het niet gewoon het hele spelconcept wat niemand meer kan boeien?

Neen de bugs, mijn vriendin speelt het graag en stoort haar zeker niet aan het feit dat het een sex symbool is. Ze stoort zoch eerder aan de hoge systeem eisen waardoor ze het spel op haar PC niet kan draaien. Zelfs mensen met een Nvidia serie 8 kaart hadden veel problemen.

Mijn vriendin is nu eenmaal niet echt een gamer en op enkele indi-games na is tombraider het enige spel dat ze echt speelt en het zou me niet verbazen moest er een groot deel van hun publiek onder de zelfde categorie vallen. Probleem is dat zo een mensen weinig of niets van PC's kennen en niet staan te springen om een nieuwe PC aan te schaffen voor één game. Voor die zelfde reden is het ook nutteloos om een console aan te schaffen.

Je kan dat trouwens afleiden uit de post op het eidos forum, men zou dan ook beter eerst eens wat investeren in wat marktonderzoek. Ik heb het spel bij mijn PC (AMD 3200+, Nvidia 7800GT) door 1 setting in het register aan te passen.

De Nvidia 8 serie is wel breed, die start van 8400 GS and eindigt bij 8800Ultra.
Je kan moeilijk verwachten dat ze qua gfx niet vermooiend, dit vraagt natuurlijk wat meer resource. Als je de toerist wat uithangt in een game , dan is het wel leuk als het grafische aspect goed is.

De Nvidia 7 serie dateert van 2005-2006, bijna 4j in PC is 4j veel qua evolutie.

Voor mensen die niets van PC kennen maar toch willen gamen is console het alternatief, steekt disc in speel.

Ik zou argument van oude 3D kaarten in zeker mate wel kunnen begrijpen, ware het niet dat het enkel om een verbeterde engine is van de anniversary en die laatste kon je zelfs nog draaien op de Nvidia 6 serie zonder enig probleem. Men kon dus de engine gerust compatibel maken voor oudere PC's maar heeft dat niet gedaan en ik ben er van overtuigd dat dit een invloed heeft gehad op de verkoopcijfers.

Ook weerleg ik je argument van de consoles, het zou een beetje dom overkomen om voor 1 game in een console te investeren.

Anecdotisch bewijs, natuurlijk, maar je hebt helemaal gelijk: TR:Anniversary draaide perfect op mijn nvidia kaart uit de 5 (!) serie, en ik was geïnteresseerd in Underworld, maar haakte af toen bleek dat ik dat spel niet kon draaien,

Aan de ene kant moet een spel ook op technisch vlak innoveren natuurlijk, maar aan de andere kunt is het niet verstandig om de systeemeisen nodeloos ver op te schroeven als je juist een breed publiek wil aanspreken. (Voor de die-hard gamers is TR natuurlijk nauwelijks interessant.)

Zeker niet, kijk naar Uncharted. Dat spel heeft wel wat weg van de eerste TR spellen (maar dan met een mannelijke hoofdrolspeler) en het is zeker niet geflopt!

De omzet in Europa is goed. De omzet in de VS valt tegen. Goh, heb ik dat de afgelopen maanden al niet eerder gehoord? Dat noemen we kredietcrisis.

Daar heb je het toch mis. Het afgelopen decembermaand 2008 was een ware jaaromzetknaller voor games, juist vooral in de VS. Was in alle nieuws te horen.
Absoluut onverwacht, maar uiteindelijk verklaarbaar. Men spendeert wat meer aan in-home entertainment, want "buiten" is het allemaal duurder en je kan de malaise wat vergeten door te gamen.

[Reactie gewijzigd door Fireshade op maandag 12 januari 2009 14:53]


Daarbij kijkt de uitgever als voorbeeld onder meer naar Batman, zo meldt The Times.
Zeer slecht voorbeeld. Er is niets mis met Lara, naast (vroeger) goede gameplay was Lara juist een reden waardoor het door vele (puberende) jongeren gekocht werd.
De aanleiding voor de op handen zijnde metamorfose is het feit dat de verkoopcijfers van Tomb Raider: Underworld lager uitvallen dan de uitgever vooraf had verwacht.
Ik denk dat ze een andere oorzaak moeten gaan vinden. Het is niet Lara dat tegenvalt, het is de (altijd) matige gameplay/camera/bediening werk wat er al in de afgelopen 2-3 delen in zit.

* Silent Hunter stemt voor een petitie: RED LARA VAN DE METAMORFOSE :+


Tombraider was juist de massale aanleiding voor meisje om te gaan gamen! Dat was destijds echt constant in de media! Meisjes spelen ook graag met Barbies en Lara heeft hetzelfde effect.. restyling is een non-issue imo..

Tombraider was tevens de aanleiding dat veel mannen meer dachten aan Lara en er een soortement van 2e leven op na hielden naast hun vrouw en hun nachtelijke bezigheden ;)

Heb je straks vrouwlijke klanten, maar geen mannelijke meer.

En dat er genoeg vrouwelijke Tomb Raider spelers zijn, maar die zien Lara eerder als een stoere vrouw waarmee ze zich willen identificeren dan als een lekker ding denk ik :P

Dat vraagt dus om twee versies:
  • de male version met dikke tieten en strakke pakjes. Catchphrase: TIETUH!! ;)
  • de female version met een wat gemiddelder uiterlijk. Catchphrase: wees zelf een helding!

Boezem Lara Croft ondergaat downgrade

nieuws: Boezem Lara Croft ondergaat downgrade

het ultieme bewijs dat je in draaiboeken altijd een rollback-optie moet hebben :D

mooi zo, mag nog we een flinke cup vanaf. Dan koop ik het volgende deel weer gegarandeerd |(zou het niet leuk zijn als je het zelf kon instellen bij settings in een menuutje?)

Wat me opvalt is de commentaar bij het artikel uit 2005..
Tweaker Dxta slaat daar een luide noooooooooooooooooo kreet en wordt beloond met een score 1 (meerwaarde)... vroeger was het beter of waren we minder streng voor elkaar ;)

Humor wordt hier blijkbaar niet (meer) gewaardeerd....

Ik kan me ook niet van die indruk ontdoen.

net alsof dat zo belangrijk is: je kijkt het hele spel naar haar rug...

Quote splorky, 24 Mei 2005:
heb jij nooit achteruit tegen een muurtje gelopen in een smalle gang ? :+.... van dat bagger spel met lekker wijf blijft dus alleen bagger spel over :(

Ik vind dat de Lara uit TR:U er best goed/realistisch uit zag, denk ik niet dat veel vrouwen daar nou specifiek op afhaken, en dat ze hiermee meer mannelijke klanten verliezen, dan vrouwelijke winnen. Misschien werkt het concept van de eeuwige sequel gewoon niet echt.. (Zie need for speed..?)

In mijn ogen is het ook een beetje kortzichtig om te tegenvallende resultaten aan de naaktheid van Lara te wijten. Een spel verkoopt niet goed, omdat de gameplay onder doet aan de concurrenten, omdat graphics te kort schieten of simpelweg, omdat het spel niet genoeg onder de aandacht van de consument is gevallen.
Zelf heb ik weinig reviews van de game gezien en weinig reclame. Ik denk dat de fans pas echt weglopen als Lara straks niet eens meer het sekssymbool is, dat ze altijd is geweest.
Stel je je voor dat je straks met een vrouw speelt met een paar onderkinnen en een blubberbuik...

Net alsof die 40 medewerkers 40 miljoen kosten... Wat een bullshit! Ik dacht dat die gamedevs altijd onderbetaald werden...

Onderbetaald is relatief....

Underworld. Lara ziet er goed uit. Gameplay is te buggy voor woorden.

Toekomst: Lara ziet er minder goed uit. Gameplay is te buggy voor woorden.

Downgrade anyone?

:( niet aan Lara komen.
Bedenk dan gewoon een ander figuur. Lara heeft nou eenmaal een figuur dat niet realistisch is (flinke borsten en benen die buitenproportioneel zijn), maar daar is 't een computergame voor toch.
Ik denk eerder dat ze wat aan de camera ingame mogen doen, die is namelijk een stuk vervelender dan een Lara die er wellicht niet geheel realistisch uitziet. Op zich is het een prima spel, maar 't speelt gewoonweg wat lastig.
«  1  2  3  4  5  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:10
Vorige 10:05
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: