Hoofdcategorieën

Logitech breidt G-serie uit met drie producten

Door Jilke Dijkstra, woensdag 7 januari 2009 10:07, views: 22.626

Logitech gaat zijn G-serie, de lijn high-end-randapparatuur voor gamers, verder uitbreiden. Tijdens de Consumer Electronics Show zal de fabrikant de G9x-gamersmuis, de G35-headset en het G19-toetsenbord presenteren.

Logitech zal tijdens de CES 2009-beurs zijn arsenaal gamerstoetsenborden uitbreiden met de G19. Het toetsenbord beschikt over een kantelbaar Gamepanel kleuren-lcd met een resolutie van 320x240 pixels. Op dit display kan de gamer in-game-statistieken bekijken, maar het scherm toont ook systeeminformatie en kan verder als interface voor het afspelen van media worden gebruikt. Logitech voorziet de G19 van twaalf programmeerbare knoppen; aan elke knop kunnen drie instelbare macro's worden gekoppeld. Daarmee biedt het toetsenbord in totaal 36 verschillende controls voor de bediening van een game. De G19 zou ingame-multitasking moeten vergemakkelijken dankzij een functie die de mogelijkheid biedt tegelijkertijd tot vijf knoppen te gebruiken. Verder beschikt het toetsenbord over twee usb-poorten.

Verder zal Logitech de G9x-gamersmuis presenteren. De lasermotor van de G9x beschikt over een sensor waarvan de gevoeligheid on-the-fly kan worden aangepast tussen 200 en 5000dpi. De G9x is uitgerust met een ingebouwde geheugenchip, waarop maximaal vijf programmeerbare profielen kunnen worden opgeslagen, inclusief dpi- en led-instellingen. Verder wordt de gamersmuis geleverd met twee verwisselbare covers die voor extra grip moeten zorgen. De muis beschikt ook over een cartridge waarin gewichtjes geplaatst kunnen worden om de zwaarte van de muis aan te passen.

Het derde G-product dat Logitech tijdens de CES 2009-beurs zal onthullen is de G35-gamersheadset. De G35 levert 7.1-surroundsound en combineert de Dolby Headphone-technologie met Dolby Pro Logic 2, waarmee volgens de Zwitserse fabrikant een gedetailleerde geluidservaring wordt gecreëerd. De gamersheadset zou beschikken over een ontwerp dat omgevingslawaai sterk reduceert. De G35 wordt voorzien van drie verwisselbare hoofdbanden, die ervoor moeten zorgen dat het apparaat ook tijdens langdurige gamesessies comfortabel blijft zitten. Een microfoon, drie instelbare gameknoppen en een volumeknop completeren de featureset.

Naar verwachting zullen de G35-headset en het G19-toetsenbord vanaf maart in de winkel liggen, terwijl de G9x-gamersmuis in april zou verschijnen. Wat de producten in Nederland precies gaan kosten is nog niet bekend; wel geeft Logitech voor de G19 een prijs van 199,99 dollar op, terwijl de G35 en de G9x respectievelijk 129,99 en 99,99 dollar zouden moeten opbrengen.

Logitech G9x
Volgende 10:28
Vorige 09:45

Reacties

«  1  2  3  4  »

sow, dat G19 toetsenbord ziet er netjes uit zeg, dat lijkt me een mooie opvolger als me huidige G15 V1 ermee stopt. :)

Heeft wel minder 'G' toetsen (12 ipv. 18) en is wel een heel stuk duurder (3x-4x). Verder is een kleuren display wel heel erg vet, maar kan je hem niet wegklappen als je hem niet gebruikt (95% van de tijd), waardoor het weleens afleidend zou kunnen gaan werken (tenzij je hem makkelijk uit/aan kan zetten).

Vergeet niet dat er een switch op zit en dat je dus effectief 12x3=36 toetsen hebt.

Zit ook op de G15v1 hoor :)

Die switch (zit ook op G15 v1 en v2) is vrij nutteloos: het hele idee van die extra G-toetsen is juist dat je extra knoppen hebt, zodat je niet met shift/ctrl/alt combinaties hoeft te gaan werken. Die switch helpt dus niks voor het probleem dat de G-1x toetsenborden beogen op te lossen.

Slaat ook nergens op. Je hebt er 18 extra toetsen op die je kan instellen op wat je wilt. Met behulp van de 3 macro toetsen heb je gewoon 3 verschillende keuzes om in te stellen. Voor windows, programma en game dus. Daarbij heb je ook nog eens extra profielen die je direct in kan laden. Werkt toppie.

Zolang mijn pc aan staat, gebruik ik het schermpje op mijn G15.
Al is het maar voor de klok, of ventrilo

is wel een heel stuk duurder (3x-4x).

Dan wat? De G15 v1? Die kostte nieuw destijds ook rond de 70 euro hoor!

en de G19 kost 200 USD :)

Wat bedoelen ze met:
De G19 zou ingame-multitasking moeten vergemakkelijken dankzij een functie die de mogelijkheid biedt tegelijkertijd tot vijf knoppen te gebruiken.
?

Als ze bedoelen dat je 5 knoppen tegelijk kan induwen, is dit een achteruitgang op de G15, want die kan er 10, IIRC...
Niet dat je 10 knoppen tegelijk zou induwen (moet het eerste spel nog tegenkomen die dat vereist), maar toch...

En niet vergeten: Het toetsenbord zal beschikken over 2 powered USB 2.0 aansluiting, itt de G15 (v1) die de eerste generatie USB nog gebruikte, en niet genoeg stroom leverde voor sommige toepassingen.

[Reactie gewijzigd door The Professor op woensdag 7 januari 2009 19:48]


Ook de G15 v1 begon ooit als modelletje van om en nabij de 100 euro. Alhoewel ik 199 dollar niet zomaar omgezet zie worden in 100-150 euro. Zal wel 200 euro worden vrees ik. Maar damn! Ziet er gelikt uit! Gelukkig hebben ze wel geluisterd naar de gamers en de G toetsen ten opzichte van de G15 v2 weer verdubbeld. Bovendien.. een kleurenscherm met een redelijk hoge reso! Nice!
En die G35 ziet er ook erg strak en degelijk uit!

hij lijkt heel groot, dat display lijkt wel 5 cm dik ofzo!

Dat zou ik jammer vinde, de G15 v1 (heb hem zelf ook (a) ) is nou juist zo plat!

Het is nog net geen Command-Centre van Star Trek maar wat een design zeg! Ik ben benieuwd hoe het is om met de macro's te werken. Je hebt dan wel 36 sneltoetsen, maar je moet wel 2 toetsen aanslaan. Echt voor de gevorderde gamer lijkt me...

Als dit net zo werkt als m'n G15 (v1) dan gaat het als volgt te werk. Je heb 12 (of in mijn geval 18) 'macro' toetsen, die je direct kan benaderen door er op te drukken. Vervolgens heb je drie 'profile' toetsen die je kan laten schakelen tussen de verschillende profielen voor je 'macro' toetsen.

Zo kan je dus een verschillende profielen voor verschillende characters hebben, maar je kan dus ook verschillende profielen hebben voor verschillende rollen (combat, heal, etc.).

met macrotool (software) kun je ook gewoon je F1-12 toetsen binden aan een actie?
behalve de handigere plaatsing van de toetsen, zie ik niet echt het nut van zo'n speciaal toetsenbord. Juist voor de toetsen plaatsing zou ik zoiets kopen. Al de rest is overbodig.

In veel games zitten de F1-12 toetsen al vast aan bepaalde acties, soms heb je die toetsen al hard genoeg nodig. De toetsen plaatsing is inderdaad ideaal. Je kan met de bijgeleverde software ook gewoon simpele stukken tekst plaatsen met een simpele druk op de toets.

Waarom moeten dit soort high-end 'gaming' keyboard en muizen altijd zo ontzettend lelijk zijn ? Die G9x zou ook een ideale desktop muis zijn voor normaal gebruiken als ie er niet uitgezien had alsof ie zo uit de touwtjestrek automaat op de kermis komt.

Het ziet er wel lekker robuust uit. Hier kun je nog eens met je vuist op slaan lijkt me zo. Maar idd, voor mijn computer zal het niet staan.

[Reactie gewijzigd door Thorgrem op woensdag 7 januari 2009 10:15]


Dat is natuurlijk gewoon een kwestie van smaak. Ik vind deze apparaten er goed uitzien hoor. Vooral de headset valt bij mij in de smaak.

Ik ben wat betreft het toetsenbord blij dat ze weer terug zijn gegaan naar de blauwe kleur achter de toetsen. Ik ben zelf in het bezit van een G15 met een oranje kleur, en dat vind ik toch iets minder.

Ik heb al verschillende fotos gezien met verschillende kleuren backlights. Volgens mij kan je de kleur aanpassen, ik heb al rood/ oranje. blauw en groen gezien.

User-selectable backlit characters: Personalize the keyboard to better fit with the rest of your computer and gaming equipment, and easily locate keys—even in the dark.


Quoted vanaf de website van deze ramplank. Links verderop in de reacties naar de US site :)

Omdat dit soort randapperatuur in de eerste plaats ontwikkelt is voor de "high end gamer" en niet voor de "normaal gebruiker". De G9 is overigens ongeschikt voor normaal gebruik IMHO, gezien de ergonomie van het beestje.

voor de "high end gamer"
Dan ga je er voor het gemak van uit dat die high-end gamer het ontwerp van deze randapparatuur ook echt waardeert.

Heel veel gamers hebben niets op met dat schreeuwerige bombastische. Als je het nodig denkt te hebben dan koop je het, maar dat hoeft niet te betekenen dat dit soort ontwerp is wat je het liefst ziet.

Ik zit in ieder geval niet te wachten op een transformer op m'n bureau, net zoals ik ook geen transformer onder m'n bureau wil hebben als behuizing. Als ik kon kiezen uit een G15/G19 en een tobo met G15/G19-functionaliteit maar met minimalistischer/stylistisch/schoon ontwerp, dan koos ik absoluut het laatste.

Het is echt een foute gedachte dat elke gamer per definitie dit soort ontwerp wil zien.

[edit.]
De muis vindt ik trouwens net zoals z'n voorganger nog wel meevallen qua schreeuwerigheid. Al is het ergonomisch niet mijn ding.

[Reactie gewijzigd door houseparty op woensdag 7 januari 2009 12:52]


"Logitech gaat zijn G-serie, de lijn high-end-randapparatuur voor gamers, verder uitbreiden" Lees artikel, daar ga ik niet van uit maar volgens het artikel Logitech, dat niet elke gamer zicht voelt aangesproken door het ontwerp is een andere discussie.

Het is een foute gedachte dat elke *whatever* per definitie *any* soort ontwerp wil zien.

Het ontwerp is dat ook niet gericht op "elke" maar wel op "de meeste"... En blijkbaar zijn ze daar succesvol mee anders zouden ze het ontwerp wel aangepast hebben.

maar wel op "de meeste"...
Ook niet. Het is echt niet zo dat "de meeste" gamers een G15/G19 hebben of willen hebben. Het gros gebruikt gewoon x standaard toetsenbord.

Dan nog mag je er sterk aan twijfelen of diegene die het wel hebben of willen hebben voor dit ontwerp zouden kiezen als ze een keuze zouden hebben tussen dit of iets wat minder bombastisch is.

[edit.]
En blijkbaar zijn ze daar succesvol mee
Dat zijn ze zeker, ik zeg ook niet dat er geen grote groep is die dit ontwerp wél waardeert, noch dat er geen grote groep is die het ontwerp maar voor lief neemt omdat er qua functionaliteit en ontwerp weinig beters te krijgen is.

[Reactie gewijzigd door houseparty op woensdag 7 januari 2009 13:49]


Het valt best mee als je hem op foto's ziet en niet zo'n voorgerenderd marketingplaatje, ik hou ook niet van het design zoals ie zo voorgesteld word maar op foto's vind ik het nog best mee vallen.

Wacht dan even op de Roccat Valo, zelfde functionaliteit maar betere toetsen :)
Alleen geen kleurenscherm, maarja really ga je die ergens anders voor gebruiken dan pimpen?

Ik vraag me trouwens af of ze een paar functies van de muis van de Roccat Kone hebben, het geheugen er in met profielen bv.

[Reactie gewijzigd door guitarzphreak op donderdag 8 januari 2009 07:46]


Ik heb zelf een G9, een erg fijne muis. Maarja het is geen kunstwerk. Dan kan je je geld beter ergens anders in stoppen (painting perhaps?).

ik vind die muis er ook niet uitzien, lijkt net alsof die 1m breed is :S

ik hou het gwn mij m'n G5, misschien later nog die G19 kopen.

erg mooie producten.

zo muis en tobo komen er zeker.

Hierbij een link naar een artikel waarin je het scherm van de G19 beter ziet:

Click!

En wat er niet in het bovenstaande stukje vermeld staat, maar wel (links) op de foto is afgebeeld: de G13 Advanced Gameboard...


Mij ook, helaas lees ik niet al te positieve reviews over de positie en stugge bediening van de mini joystick... hopelijk is de G13 een keer te testen in een winkel.


Oh. Die G13 hoort inderdaad ook bij de set, alhoewel ik me niet kan voorstellen dat iemand die nodig zou hebben. (Behalve misschien voor RTS's en MMO's).

Had zo'n tactical board van Thrustmaster, [ironie] en zelfs/zeker voor het marginale spelsoort dat FPS is [/ironie], is dit perfect en super goed bruikbaar.

Grootste voordeel van de Thrustmaster tov G13 is dat er perfect geplaatste WASD-keys op stonden.

Heb er nu na bijna een jaar nog steeds heimwee naar.

Ik snap het nut van het scherm op een toetsenbord niet helemaal. Ik neem aan wanneer je een toetsenbord voor je hebt liggen er ook ergens een monitor in de buurt is. Daarop kan je ook youtube kijken?

Op dit display kan de gamer in-game-statistieken bekijken, maar het scherm toont ook systeeminformatie en kan verder als interface voor het afspelen van media worden gebruikt.

Gamestatistieken heb ik nog nooit nuttig gevonden (ik heb al jaren een G15).
Enige wat ik handig vindt is mp3 info en systeembelasting statistieken, en weet je wat? dat gaat prima op een monochroom lcd'tje :)

[Reactie gewijzigd door Gman op woensdag 7 januari 2009 10:38]


Het schermpje is handig voor programma's die buiten een spel omwerken, zoals bijv. Ventrilo. Dan kun je zien wie er praat, zonder dat je meteen alles windowed moet draaien.

Maar bij mij staat er ook meestal alleen de klok op...

Het ziet er niet uit, jammer... maar ik zie dat heel veel mensen er wel blij mee zijn, dus schijnbaar heeft Logitech toch goed opgelet. Het zou mooi zijn als er een bedrijf kwam met wat meer business achtige toetsenborden die lekker typen.

Daarom is dit ook high-end-randapparatuur voor gamers,

Daarom is dit ook high-end-randapparatuur voor gamers,
Maar waarom moet het dan lelijk zijn ? Hebben gamers geen smaak ? Of hebben gamers een speciale voorkeur voor lelijk ?

Misschien hebben sommige gamers een andere smaak?


of dat aan de 'smaak' van gamers ligt
Nou nee, niet bepaald.

Om een of andere reden worden ook die schreewerige transformer behuizingen speciaal voor "gamers" gemaakt.

Het overgrote deel van de "gamers" moet weinig van dat soort schreewerig ontwerp hebben, maar in het geval van dit soort randapparatuur kopen ze het vaak toch. Omdat ze de functionaliteit nodig denken te hebben.

Heb zelf een G5, en het blijft natuurlijk persoonlijk, maar die is er in verschillende kleuren waar ook hele zakelijke bij zitten hoor...
bv deze of deze G7

En anders pak je gewoon de MX400, die gebruik ik hier op het werk ook en daar kan je ook prima mee gamen hoor ;)

Heb de G7, als gamer ^^ omdat ik die draden aan een muis zoo haat.
Helaas wordt deze niet meer gemaakt omdat de "meeste gamers" denken dat draadloos slechter is.

was eindelijk eens een muis waarbij het batterij probleem ideaal opgelost was.
niet met craddle (spanning staat uit als ik m'n pc niet gebruik, dus kan hij ook niet opladen)
en ook niet met lastig verwijderbare AA/A batterijen waarmee je altijd aan het prusten bent.
Het lijkt meer op een automatisch pistool herladen. lader er uit en nieuwe er in.
Dan kan je de lege ondertussen herladen.

Er zijn ook mooiere en minimalistischere dingen, Roccat anyone?

IK vind het niet lelijk. Als jij het niet lelijk vind dan koop jij het toch niet? Zo moeilijk is dat toch niet? Maar blijkbaar is er een markt voor en veel gamers kopen dit dus dan springt Logitech daarop in.

Ik snap echt niet waarom mensen hier zo een probleem daarover maken.. Nee, maak nog meer van die standaard business toetsenbordjes.. Die zijn er zeker nog niet genoeg.. :')

Ik vind deze apparatuur ver van lelijk, en ik ben wel degelijk een gamer.

Ik vind het er zeer strak uit zien, en zou die headset bijvoorbeeld zo halen moest ik er nu een nodig hebben.

Dat jij het lelijk vind blijkt wel, en das prima, dat respecteer ik, maar ga je mening niet voor feit verkondigen, das fout.

Daarom is dit ook high-end-randapparatuur voor gamers,
Lang niet alle "gamers" willen dit soort ontwerp.

Net zoals veel mensen graag cleane/stylistische/minimalistische behuizingen hebben, en anderen liefst een transformer met zoveel mogelijk lampjes als behuizing hebben.

Zou Logitech ooit een tobo met G15/G19 functionaliteit uitbrengen wat qua ontwerp overeenkomt met bijvoorbeeld hun Ultra Flat, Ultra X of diNovo dan was ik meteen verkocht. Het ontwerp van deze G19 is mij echt véél te bombastisch en schreeuwerig.

[edit.]
Als jij het niet lelijk vind dan koop jij het toch niet?
Er is weinig beters te krijgen met macrotoetsen, schermpje, toetsenverlichting, etc. Je kunt ook iets kopen omdat je de functionaliteit handig vindt, waarbij je het design dan maar voor lief neemt.

[Reactie gewijzigd door houseparty op woensdag 7 januari 2009 13:15]


Roccat Valo, nog niet uit, maar wel wat jij bedoelt right?

Heel erg mooi.
Maar vindt ik de prijs te hoog, en ga ik maar voor de Logitech G15V2

Ze zijn mesjogge daar bij Logitsch. 200 dollar voor dat toetsenbord, de G15 was wel net zo duur, maar denk je dat dit het moment is om een toetsenbord te kopen voor 200 dollar?

Het ontwerp van die hoofdtelefoon, muis en gamepad vind ik persoonlijk erg lelijk, maar dat is een kwestie van smaak. Ik ben wél altijd erg te spreken geweest over de kwaliteit en prestaties van de G-muizen en toetsenborden. Ze voelen stabiel en stevig aan, geen wiebelende toetsenborden of muizen die niet vlak op het bureau staan. Ik ga wel een keer langs de winkel om die G19 vast te houden, maar met deze prijs laat ik m voorlopig lekker in de schappen staan.

Ik kocht m'n G15 (V1 voor 60-70 euro), wellicht niet direct na introductie, maar toch een behoorlijk prijsverschil...

Tja over smaak valt te twisten, maar de prijzen zijn de advies prijzen he. Dat betekend dat alleen de dixon het voor die prijs in de schappen gooit. Zoals je weet zijn de computerbedrijven in de pricewatch nogal aan het concurreren.

Bovendien was de MX revolution 99,00 euro adviesprijs (heb ik, en ook vele anderen)
Het Wave Toetsenbord + muis was ook niet echt goedkoop. Maar je krijgt er ook wat voor terug. Het smoelt goed, ligt lekker in de hand en is van hoge kwaliteit (niet de garantie te noemen). Ik doe daar nog wel een jaar of twee mee!

Je kan natuurlijk ook een RSI (of RMA) gevoelig trusttroep ramplankje kopen. Smoelt niet of minder en is gemaakt van inferieure kwaliteit (hoop niet de driver periode te hoeven aanhalen, oeps te laat :)). Dat zijn ook de dingen, met het merk natuurlijk, waar je voor betaald.

Logitech is, naar mijn idee, echt de shit. Daar mag je best wat meer voor neerleggen.

Point taken, Ik gebruik zelf ook Logitech spullen, heb een Uitgebreid tobo met allemaal hippe knopjes en het was zeker duurder dan een el cheapo 'ramplank', maar géén 200 dollar ;) .

Mijn MX620 lasermouse was 50 euro toen ik hem kocht, en dat vind ik wel het maximum voor een muis. Voor 50 euro heb ik een muis gekocht die goed in de hand ligt, accuraat werkt en meer dan een jaar op een set batterijen meegaat, kortom: een tevreden klant, en ik ben bereid om voor kwaliteit meer geld te betalen. Maar ik denk dat met mij, meer mensen vinden dat 200 euro voor een toetsenbord erg veel geld is. De G15 zou ik ook graag willen hebben, maar bij introductie te duur, en nu eigenlijk niet nodig (heb al een mooi en goed toetsenbord 8-) )
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:28
Vorige 09:45
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: