Hoofdcategorieën

Verkapte prijsverhoging Steam leidt tot protest van gamers

Door Paul Hulsebosch, vrijdag 19 december 2008 11:13, views: 29.898

Producten in de Steam-webshop moeten voortaan in euro's worden betaald, waarbij het aantal te betalen euro's gelijk is aan de eerdere dollarbedragen. Met de huidige dollarkoers betekent dat een aanzienlijke prijsstijging, die tot veel protest leidt.

Stapel dollarsDe Amerikaanse gamesontwikkelaar Valve, die de webshop Steam uitbaat, laat Europese bezoekers voortaan afrekenen in euro's. De prijzen zijn één op één overgezet; voor games wordt nu hetzelfde bedrag in euro's gerekend als tot voor kort in dollars. Dat betekent een flinke prijsstijging voor klanten uit de eurozone, die daarover hun ongenoegen laten blijken op het forum van Steam. Met de huidige koers is een dollar ongeveer zeventig eurocent waard, wat betekent dat de Steam-prijzen voor Europese klanten in één klap met ruim 19 procent zijn gestegen.

Games die via Steam worden gekocht zijn in bepaalde gevallen opeens duurder dan games die in Europese winkels liggen. De koers van de dollar daalt momenteel, waardoor het prijsverschil alleen maar verder oploopt. Ook op GoT zijn klachten te vinden, van klanten die verontwaardigd zijn over de maatregel van Valve. Gameontwikkelaars laten ondertussen weten dat zij de prijzen op Steam niet bepalen; dat doet Valve zelf.

Nieuwe prijzen in Steam
Volgende 11:44
Vorige 10:47

Reacties

«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »

Wat een oplichters.

Maar goed zo gebeurt het ook met de games die je in de winkel koopt vergeleken met de prijzen in amerika bijvoorbeeld.

Voor PC games zijn er zat webwinkels te vinden die prima prijzen hanteren hoor. Zo heb ik de laatste week Crysis Warhead en Red Alert 3 aangeschaft, beide onder de 25 euro. Ik vind deze actie een beetje schandalig. Met de BTW die we moeten afdragen komen we dus een stuk duurder uit dan in de states en zelfs vaak duurder dan in de winkel. Voor mij verliest Steam op deze manier mijn interesse. Een webwinkel komt de game immers ook aan huis brengen!

En ik vond dit juist nou 1 van de grote voordelen van steam

Lekker betalen in dollars met Ideal

Goedkoop en snel een spel binnen die je op elke computer kan spelen.


Omdat het nu duurder is geworden denk ik dat ik wel "waar" voor mun geld wil en hem gewoon in een mooi hoesje en een dvd wil hebben.

Jammer voor steam...

Sinds wanneer kan je met iDEAL op Steam games betalen?

Sinds je met Click & Buy kan betalen,

Met Click & Buy kan je namelijk via Ideal betalen.

onder click and buy, werkt ongeveer hetzelfde als Ideal :)

Je paypal rekening aan je iDeal koppelen ;)

Paypal doet geen iDeal.

JapyDooge bedoeld incasso, wat eigenlijk neer komt op PayPal aan iDeal rekening koppelen :p

Geheel offtopic misschien maar waar vind jij die games voor minder dan 25 euro? :)

Hele slechte zet verder. Steam was nu juist interessant vanwege de vrij goedkope prijzen en het gemak. Dit soort prijsverhogingen zijn gewoon te absurd voor woorden en zal mensen naar concurrenten en de minder legale hoek dringen....

Play.com heeft c&c:ra3 voor 25,50 en warhead voor 21 euro.

Ontopic:
Europa wordt weer eens als melkkoe gebruikt...
Denken ze bij Valve wel eerst na over dit soort dingen?

Er zou gewoon een europees alternatief moeten komen.
En dan de amerikanen dubbel laten betalen in dollars }>

Natuurlijk denken ze erover na! Mensen lappen toch wel, of het nou 1 of 2 euro kost. Er zijn zoveel extreem duidelijke gevallen waarin dit al succesvol is gebleken (kijk naar hardware bijvoorbeeld, de PS3 en 360 kosten aan de andere kant van de oceaan geen drol maar hier betalen we nog de volle mep (al is laatstgenoemde redelijk in prijs gezakt).

Al gooien ze 'm over twee maanden weer terug op dollars, in die tijd hebben ze wel weer dik kunnen cashen in euro's. Aghja... blijft een smerig spelletje van de vermogende.

ja, maar dat wisten we al.

Maar het gaat er nu om dat ze echt ontiegelijk sterk in prijs zijn gestegen zonder een echt goede reden, ja de euro...

Je weet dat die games 30 euro in amerika kosten terwijl ze hier 50 euro kosten ineens.

Dan ga ik liever een andere winkel zoeken waar hij dan bijv. 40 euro kost, groot nadeel voor valve, steam kan ik toch wel gebruiken als ik een spel op dvd heb.

Ik heb eerder het idee, dat Steam/Valve in de problemen zit door de huidige crisis en op een makkelijke manier extra inkomsten probeert te genereren.

Als dat de reden is dan zijn ze stom. De kans dat het Europese marktaandeel flink zakt is enorm met alle gevolgen voor de omzet van dien.

Inderdaad, mensen gaan zich aanpassen, als een game plots duurder is bij steam dan in de winkel zullen ze sneller geneigd zijn om deze in de winkel te kopen.

Ik heb gisteren de demo van de game World of Goo gespeelt maar nu ik zie dat het opeens ¤20 in plaats van $20 kost ben ik gaan twijfelen. Vermoedelijk zal ik het kopen op de ontwikkelaar zijn website.

[Reactie gewijzigd door IStealYourGun op vrijdag 19 december 2008 15:58]


Absoluut rechtstreeks bij de ontwikkelaar kopen. Al was het duurder, want het is een gouden kerel.

Ik zit voor mijn studie een jaar in Engeland, en als je ziet wat ze daar voor een nieuwe release vragen, dan snap je waarom mensen minder games kopen in Nederland.

Daar kosten alle nieuwe PC releases 34 pond. Dit komt momenteel ongeveer op 38 euro uit. Ter vergelijking, in Nederland kosten nieuwe releases meestal 49 euro of meer!

Ik vraag mij echt af waar die ¤11 blijven? Het *kan* dus namelijk makkelijk goedkoper.

Doet me denken aan de introductie van de euro.

Ik heb toen serieus ergens gezien dat ze over 'Fl' teken met een "Eur" sticker geplakt hadden (Je zag 'Fl' er nog doorheen schijnen)

Ik ken het Steam systeem niet precies, maar het spel wordt gedownload na betaling?

Dan maak je even gebruik van een Amerikaanse proxyserver en betaal je met je creditcard of paypal? Of je koopt daar niet meer, nog effectiever?

dan moet je ook even een amerikaanse creditcard of bankrekening hebben.

Of gewoon met Paypal betalen ;)

(gebaseerd op mijn experimentje met iTunes:)
Moet je een Amerikaanse Paypal acount hebben en paypal vroeg weer om mijn amerikaanse gegevens. Dus zo blijf je bezig. 8)7

Virtuele visacard maken bij Entropay en klaar is Kees/RocketKoen

Je kunt twee dingen doen bij steam, als eerste de game daar kopen en als tweede, gewoon de game in Nederland kopen en daar registreren, dat heb ik gedaan met mijn games en dan betaal je wat er hier of ergens anders voor gevraagd wordt, bij mij was Halflife een stuk goedkoper dan bij vele winkels in Nederland, maar kon hen gewoon registreren bij Steam, dus games via Steam kopen is gewoon niet verstandig. .

Verschilt. Laatst Half-Life op steam gekocht omdat ze en maar $0,98 voor vroegen. Kijk, dan wordt steam ineens leuk...

Daar komt bij dat Europese klanten btw over hun aankopen moeten betalen, zodat de werkelijke prijsstijging uitkomt op ongeveer zeventig procent.
Dat klopt niet helemaal, eerst moest er natuurlijk ook btw over de producten betaald worden. Inclusief btw gaat de prijs dus alsnog ruim 40% omhoog, en niet 70%, zoals in het artikel geoppert wordt :)

Natuurlijk is het wel een trieste zaak van valve, en ik ben benieuwd of ze hier wat aan gaan doen. Dit kan immers misschien net iets té veel klanten afschrikken.

edit: ik heb net even gekeken naar mijn World of Goo aankoop (in euro's): en die is ¤19,99 inclusief belasting, waar het vroeger $19,99 exclusief belasting zou zijn. Dit maakt het verschil al kleiner, maar daarom is deze actie van valve nog niet goed te praten.

[Reactie gewijzigd door Rian op vrijdag 19 december 2008 11:18]


De prijsstijging bedraagt idd ruim veertig procent, maar het verschil met de Amerikaanse markt is wel degelijk zeventig procent geworden. Ik heb het even aangepast, thx :)

Natuurlijk is het verschil met de Amerikaanse markt niet 70% geworden. Die 70% is het verschil EU met BTW en US zonder BTW, dat is appels met peren vergelijken.
US klanten krijgen ook gewoon VAT er overheen, alleen dan bij afrekening en niet vooraf.

[Reactie gewijzigd door Armada op vrijdag 19 december 2008 11:38]


die is maar 8% in de meeste staten, en soms lager.
maar volgens mij betalen ze in america nog steeds geen VAT over internet aankopen (een maatregel om internetwinkelen te stimuleren)


Op Steam betaalde ik altijd BTW, ook toen de producten nog in dollars waren:

Product
Sid Meier's Civilization IV: Colonization
Cost
$29.99 USD
Tax
$5.70 USD
Total
$35.69 USD

Product
Audiosurf
Cost
$8.95
Tax
$1.70
Total
$10.65

Om maar twee voorbeelden te geven. Colonization is nu 30 euro voor mij, dat is dan inclusief BTW kennelijk. Het verschil tussen ¤30 en $35,69 (bijna exact ¤25) is vijf euro, oftewel een prijsverhoging van 20%.

[Reactie gewijzigd door NHJ BV op vrijdag 19 december 2008 12:18]


En de BTW die je bij Steam betaalde is gewoon valve-belast-niet-amerikanen-extra-belasting. Je hoeft namelijk geen BTW te betalen naar het buitenland (bedrijf hoeft geen BTW af te dragen over naar het buitenland geleverde goederen). Die "VAT" ging al voor 100% hun eigen zakken in.

Daar ben ik niet helemaal zeker van, dat zal afhangen van de handelsovereenkomsten. Voor de EU is het verplicht en moeten landen de btw doorstorten.

Je moet hier in Amerika BTW betalen over Internet aankopen als het bedrijf waar je het bij koopt een vestiging (fysiek gebouw etc) in de staat heeft waar jij woont. Als ze geen vestiging hebben in jouw staat dan betaal je geen BTW.

Ik denk zelfs dat veel staten zelfs geen VAT hanteren.

Een paar maar. (Montana, Delaware, Oregon) En in sommige plaatsten moet je dan toch nog wel wat belasting betalen. (bron)

VAT = Value Added Tax = Brits
Sales tax = Amerikaans

Verschil is dat het verkopende bedrijf de VAT die ze zelf betalen er mee kan verrekenen, dat gaat met sales tax niet. Op virtuele goederen via internet zit overigens nog steeds geen sales tax in de VS.

maar het verschil met de Amerikaanse markt is wel degelijk zeventig procent geworden.
Heb je ook meegenomen dat de prijzen op de Amerikaanse markten doorgaans zonder BTW zijn? Het BTW-percentage verschilt per staat, ik kan me voorstellen dat die in Steam voor Amerikaanse gebruikers ook niet mee is genomen. Daarmee is het verschil toch weer kleiner (behalve in bijv. Oregon waar ze geen BTW hebben :P) dan die 70%, of vergis ik me nu heel erg? Ik weet overigens niet zeker dat de prijzen in Steam voor Amerikanen zonder BTW is, maar het lijkt me wel. :)

De prijs is niet wel degelijk 70% gestegen.

Integendeel zelfs, voor bepaalde games betaal je nu minder.

De prijzen in dollar zijn zonder BTW, maar als je betaalt wordt de BTW er (pas in de laatste stap) bijgerekend. Daardoor zien de dollarprijzen er veel lager uit, geef mij maar een duidelijke prijs op voorhand!

De prijzen in euro is nu alles inclusief, je betaalt echt die prijs en geen cent meer, in tegendeel tot de dollarprijzen (waar nog een hele hoop bijkomt).

Als ik uitreken hoeveel ik nu betaald zou hebben in vergelijking met 2 weken geleden heb ik er spijt van dat ik niet gewacht heb om mijn aankopen te doen.

En waar bezeer jij dit op l4d kost nu 44 euro en in dollars was die 50 dollar en dat is 35 euro wil je zeggen dat er +9 euro tax bij komt?

Hmm toevallig heb ik vorige week Left4dead gekocht, in het valve pack waar ook veel meer spellen zitten. Dit was toen 99$, omgerekend in euros, met BTW kostte dit me 92 euro.

Nu kijk ik, en is het 89,99 EUR, inclusief BTW.

Valt dus blijkbaar wel mee met die prijsstijging, of ze hebben het alweer gefixt.

Steam (Valve) zelf hebt hun prijzen veranderd naar maar als nog is dit duurder dan in de winkel (valve pack is een voordeel pack is altijd goedkoper) maar de third party prijzen hebben ze gelockt en die prijs is gewoon te hoog nog (vergelijken met de winkel)

Er wordt waarschijnlijk geprobeerd om even snel geld te verdienen...
Helaas voor hun zijn de meeste mensen niet blind en zien ze deze enorme prijsverhoging ook wel.

Maar bijna zeventig procent (incl btw) omhoog is absurd.
Maarja we weten nu ook wel dat er bedrijven zijn die de dollar en euro als gelijk beschouwen....

Dit is het zelfde als een gamecard! een Amerikaan koopt voor 60 dagen warhammer online voor $19,99 dollar terwijl wij de Europeanen voor de zelfde 60 dagen ¤ 29,99 euros moeten betalen voor dit, ik vind dit gewoon belachelijk aan het worden!!


dit is idd de enige actie die kan werken. Valve en steam vriendelijk vragen om de pijs te verlagen is bij voorbaat al kansloos...

Waarom is Europa zo vaak de klos??

Omdat de euro op dit moment zoveel waard is... Bedrijven proberen ervan te profiteren, er zijn genoeg mensen die toch betalen.

Waarom is Europa zo vaak de klos??
Dat vraag ik me ook al langere tijd af...
Nu weer een berichtje als dit over het verschil in prijs met de VS.
Maar al lang lees ik regelmatig berichten dat games maar ook hardware als videokaarten of een nieuw type computer eerst in de VS gelanceerd wordt, dan een maand (of wat) later in Azie en als je geluk hebt komt een half jaar later Europa eens aan bod. Maar vaak wel (weer) met een opvallend hogere prijs.
Beats me!
Is Europa geen grote of belangrijke markt meer soms? Kan het me niet voorstellen.
We wonen hier toch niet in het meest achterlijke deel van de wereld dacht ik.

[...]
Is Europa geen grote of belangrijke markt meer soms? Kan het me niet voorstellen.
We wonen hier toch niet in het meest achterlijke deel van de wereld dacht ik.
Het grappige is juist dat Europa een grotere markt is dan de VS. In Europa worden meer SKUs verkocht, dus zelfs als de prijzen gelijk waren verdienen ze meer in Europa.
Ik kan zo snel niet even de bron vinden (WLAN is nogal onstabiel), via gamasutra.com of gameindustry.biz is er vast wel een artikel te vinden.

Afgezien van de wat simpele boodschap zal dit waarschijnlijk min of meer gebeuren; de lagere prijzen (die naar mijn mening niet meer dan terecht zijn, geen extra kosten zoals het drukken van een cd of het verpakken en versturen) trokken mensen over de streep tegenover de nadelen van Steam (het is niet bepaald vrij van problemen). Jammer, ik kocht nog wel eens een en ander via Steam.

Het verbaast mij hoeveel mensen zonder denken dit nieuwsbericht geloven, de prijzen voor de games die ik gekocht heb zijn gedaald door deze actie. (Als je de prijs rekent die je écht betaalde, niet de weergegeven prijs zonder BTW).

Toch zie ik genoeg games waarbij dit bericht gewoon klopt. Het verschilt gewoon per game...

Lijkt me sterk, btw is lager dan het prijsverschil tussen de dollar en euro, dus dat betekend dat je voorheen dus ook al teveel betaalde als een bepaalde game wel goedkoper is geworden.

Goeie manier om mensen weg te jagen. Ik vond Steam altijd ideaal. Een prima voorbeeld van de voordelen van digitale distributie, en voor de verandering een vorm van DRM die me niet benadeeld als koper. Maar je systeem kan nog zo goed zijn, met dit soort prijzen houdt het gewoon op.

Het ergste is dat alleen de eurolanden getroffen zijn. De UK heeft juist een prijsverlaging gekregen omdat ze de koers daar heel positief hebben benaderd.

Zelfs landen die geen euro hebben zoals Denemarken mogen nu afrekenen in euro's

FIY: De VAT verlaging is een zoethoudertje, de belasting op brandstof is omhoog gegaan, en ook de inkomstenbelasting voor hogere inkomens is gestegen. Het heeft weinig met de Dollar te maken.

De VAT zal over 1 jaar ook weer gewoon omhoog gaan, en of dat het dan weer 17,5% wordt is maar de vraag.

Ze rekenden eerst al een hogere VAT [online belasting bovenop de dollarkoers] dan dat standaard geldig was bij verscheepte producten - daar was al gezeur over maar namen mensen uiteindelijk voor lief voor het gemak en het relatief vrij kleine verschil.

Maar dit is absurd - we praten hier niet over 3-5 procent, maar over 10-20% door de neus geboord. En lees het goed hè: het wordt 1:1 OVERGEZET, niets berekend/verrekend. Dus ze houden netto winst gewoon meer over uit gamers in de EU en dat slaat natuurlijk alles.

Zet in ieder geval even een halt op mijn steam aankopen. Het was aardig concurrerend; maar nu zijn play.co.uk en budgetgaming veel interessanter. Jammer Valve, had wel beter verwacht. De kerstgeest maakt weer eens hebberig; daar is het geestelijk nooit voor bedoeld geweest. Jammer dat het wel zo wordt gebruikt door de kapitalistische-aanhangers :N .

maar nu zijn play.co.uk en budgetgaming veel interessanter. Jammer Valve, had wel beter verwacht.
Een oplettende kijker ziet dan producten van 6 en 13 pond gewoon 8,5 en 18,50 euro zijn bij Play.co.uk. Daar wordt dus ook gewoon een factor van 1,4 gerekend.

Je mededingingsverhaal snap ik niet echt, behalve dan dat je graag maffiaal geweld gebruikt ziet ten faveure van je eigen belang.

Het is erg slim van Valve om nu uit dollar-gedenomineerde goederen te gaan. Waarom zouden ze namelijk meegaan in de aanstaande mogelijke hyperinflatie van de dollar, als ze het makkelijk kunnen voorkomen. Ik zie wel wat zitten bij het voortbestaan van Valve...

Een oplettende kijker ziet dan producten van 6 en 13 pond gewoon 8,5 en 18,50 euro zijn bij Play.co.uk. Daar wordt dus ook gewoon een factor van 1,4 gerekend
Volgens de meest recente wisselkoersen is ¤8.50 gelijk aan 8.08 pond. Dus daar klopt iets ook niet helemaal dan...

[Reactie gewijzigd door dcm360 op vrijdag 19 december 2008 12:38]


"free shipping on everything"
Als je buiten de UK wat koopt, zitten de shipping kosten in de prijs van het artikel
Overigens is de prijs dan in veel gevallen nog steeds flink lager dan in een winkel en ook lager dan op Steam.

Bij Play is de prijs inclusief "gratis" verzending, dus logisch dat de prijs in euros (dus voor buiten de UK) wat hoger is dan in ponden.

Je kan hem ook gewoon op ponden zetten en betalen neem ik aan.

Nee, dan kan niet. Als je een bezorgadres buiten de UK invult, dan kan je niet in ponden betalen. Dat wordt bij het afronden van de bestelling gecontroleerd. Ik betaalde vroeger ook altijd in ponden omdat dat net even wat gunstiger uitkwam maar sinds een jaar ofzo kan dat niet meer.
«  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 11:44
Vorige 10:47
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: