Hoofdcategorieën
Device Settings

Fujitsu brengt notebook met secundaire touchscreen uit

Door Pieter Molenaar, maandag 15 december 2008 14:54, views: 12.571

Fujitsu heeft een nieuwe Lifebook uitgebracht die naast een 16,1"-lcd beschikt over een 4"-touchscreen. De Lifebook N7010 is onder meer uitgerust met een blu-ray-speler en is vooral geschikt als desktopreplacement.

De touchscreen heeft een resolutie van 480 bij 272 pixels en bevindt zich vlak boven de functietoetsen. De N7010 bevat software om maximaal vijftien icoontjes tegelijkertijd te tonen waarmee programma's snel opgestart kunnen worden. Windows ziet de touchscreen als secundaire display, waardoor er bijvoorbeeld ook filmpjes op afgespeeld kunnen worden. Hoewel een blu-ray-speler is ingebouwd, is 720p het maximale hd-formaat dat op de 16,1"-lcd vertoond kan worden, vanwege de schermresolutie van 1366 bij 768 pixels.

De N7010 is verder voorzien van een Core 2 Duo T8400-cpu, die op een kloksnelheid van 2,26GHz zijn werk doet. Verder zijn aanwezig 4GB ddr3-geheugen, een 320GB harde schijf met schokbeveiliging, en een Mobility Radion HD 3470 die de beschikking heeft over 256MB gddr3-geheugen.

De high-end Lifebook is ruim bemeten op het gebied van aansluitingen. Zo beschikt de N7010 over vier usb 2.0-poorten, een vga-connector, een hdmi-aansluiting, een lan-connector, een vierpins-aansluiting voor ieee 1394 en een esata-poort. Ook is een expresscard-sleuf aanwezig voor verdere uitbreiding.

De afmetingen en het gewicht zijn eveneens niet mals. Zo meet de desktopvervanger 38,8 bij 27,9 bij 3,7 centimeter en moet bij het versjouwen van de laptop 3,5 kilo worden getorst. De N7010 wordt geleverd met een li-ion-accu van 5200mAh. Volgens Fujitsu is de accuduur hiervan maximaal twee uur en dertig minuten en volgens Laptopmag klopt deze bewering aardig.

De N7010 is per direct te koop in Amerika en zal vanaf 26 december ook in Japan leverbaar zijn. Het is niet bekend of de nieuwe Lifebook ook naar Nederland komt. Momenteel wordt de Lifebook N-serie niet geleverd door de Nederlandse tak van Fujitsu.

Fujitsu Lifebook N7010 touchscreen

Volgende 15:21 Garmin stelt introductie Nüvifone opnieuw uit
Vorige 14:26 Myst Online wordt volledig open source
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


Nee hoor, dit schermpje zit boven het toetsenbord, niet onder het scherm.

Dit soort schermpjes krijgen heel veel extra waarden als ze onder het toetsenbord naas de pad geplaatst worden...

Of misschien wel in plaats van de pad.

Was deze niet al een paar weken geleden aangekondigd? Hoe dan ook, wat moet je met zo'n klein schermpje op zo'n ongelooflijk onhandige plek? Ik vind het maar niks.

Mooi alternatief voor de Art Lebedev toetsenbordjes. :)

Leuke gadjet maar kun je dit eigenlijk ook effectief gebruiken om bijvoorbeeld in games informatie op te tonen of temps in de gaten te houden enzo? Want anders vind ik het nog al redelijk nutteloos.

Dat kan wel. Voor Windows is het als een extra scherm. Dat betekend dat je gewoon een programma kunt draaien naast het spel.

Dat hangt er vanaf of er vrij voor ontwikkeld kan worden of dat het restricted is voor Fujitsu only.
Indien er een vrije ontwikkelkit voor is zie ik wel talloze mogelijkheden. Waaronder zoals je al zegt een venstertje voor je temps ofzo. Of mss wel bepaalde settings on-the-fly editten.

Windows ziet de touchscreen als secundaire display
De kunst is dus voornamelijk het herkennen van het scherpje en je applicatie goed te positioneren.

Je zou zelf een applicatie kunnen programmeren speciaal voor kleine schermen als deze. Dan kun je ook simpelweg vastleggen dat hij op dit scherm moet komen (met enige moeite), en als je hem dan 'fullscreen' draait is hij altijd goed gepositioneerd.

Beetje jammere resolutie voor een 16" scherm (main scherm). de meeste 13" schermen hebben al een vergelijkbare 1280*800

ja voor 16" is het wel een heel lage resolutie, zeker omdat 17" tegenwoordig toch >1080p resolutie hebben en het hier toch gaat om een higher end laptop (daar ga ik toch van uit met het schermpje)

Helemaal met je eens!
Het is niet alleen een erg magere resolutie voor een 16", maar 16" is ook een beetje weinig voor een desktopvervangende laptop.

Hadden ze de touchscreen ook niet beter als vervanger van de trackpad kunnen gebruiken? Dat had mij persoonlijk veel handiger geleken voor veel toepassingen.

Waarom maken ze het scherm niet net ff iets groter en plaatsen ze het op de plek waar normaal je touchpad zit. Zou je best hippe dingen mee kunnen doen.

Deze laptop kan trouwens ook met waterkoeling verkregen worden en tv tuner, maar dan is de autonomie nog slechts 1 uur. :P

Vreemd dat tweakers.net hier geen melding van maakt inderdaad; das toch wel een redelijke (pre)tweaked feature of niet dan? Iets meer hierover las ik op Engadget: http://www.engadget.com/2...th-secondary-4-inch-touc/

Dit zou mooi zijn als het sideshow gadgets ondersteunde.

Dan moeten er wel meer mensen zijn die de sidebar gebruiken, dan er destijds waren die active desktop aan hadden staan in win98 :+

sidebar != sideshow.
Sideshow klinkt in mijn oren erg leuk, alleen jammer dat de hardware duurder is dan een volledig secundair scherm. Maar denk bijvoorbeeld aan een laptop die als die dichtgeklapt heeft nog je email kan weergeven op een klein schermpje of nogsteeds mediaplayer in beeld laat zien. Zie: http://www.microsoft.com/...ta/features/sideshow.aspx.

[Reactie gewijzigd door poepkop op maandag 15 december 2008 21:00]


Leuk, maar ze moeten wel hele goeie software (of beter nog - generieke drivers met open API) erbij leveren om te boel aan te sturen. Er zijn nml heel wat applicaties die hier op heel verschillende manieren gebruiken van zouden kunnen maken.

De eerste gedachte is natuurlijk mediasoftware (zoals Media Portal). Maar een of andere fullscreen document reader heeft er ook wat aan. Of gewoon voor de nerds: realtime statistieken over je systeem. Heck, zelfs Google Earth zou er een "minimap" op kunnen plaatsen voor extra navigatie.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:21 Garmin stelt introductie Nüvifone opnieuw uit
Vorige 14:26 Myst Online wordt volledig open source
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011