Hoofdcategorieën

Youtube voert in stilte videoplayer met hd-kwaliteit in

Door Dimitri Reijerman, zaterdag 6 december 2008 16:08, views: 43.145

Youtube heeft in alle stilte de mogelijkheid geïntroduceerd om, mits de bandbreedte het toelaat, video's in hd-kwaliteit te kunnen bekijken. Tot voor kort waren dergelijke video's alleen op de videoportal te zien door url's aan te passen.

Youtube in hdElke video die wordt geüpload met een breedte van 1280 pixels of meer, komt op Youtube beschikbaar met de optie 'watch in hd', terwijl voorheen nog de omschrijving 'watch in high quality' verscheen. De beeld- en geluidskwaliteit van hd-materiaal is logischerwijs aanmerkelijk beter dan die van een normaal Youtube-filmpje, maar minimaal een modale breedbandaansluiting is nodig.

Hd-materiaal kan onder andere worden gevonden door een zoekopdracht met de term 'hd' los te laten, waarna onder in de flashplayer een link prijkt naar de versie in hd-kwaliteit. Het blijkt echter nog niet mogelijk om hd-video's te embedden; de maximale afmeting van de flashplayer is 640x505 pixels. Verder ontbreekt nog een zoekmethode om gericht naar hd-materiaal te speuren en om deze voorkeursinstelling in een gebruikersprofiel op te slaan.

Youtube heeft de hd-optie in alle stilte ingevoerd. De mogelijkheid om high definition-materiaal te bekijken was sinds enige weken weliswaar bekend, maar uitsluitend beschikbaar via een url-hack. Vorige maand nam Youtube nog de beslissing om zijn videoplayer voortaan in de 16:9-breedbeeldverhouding op zijn site aan te bieden, in plaats van de klassieke 4:3-weergave.

Volgende 10:24
Vorige 15:07

Reacties

«  1  2  3  4  »

Topper...mijn 16:9 scherm houdt er wel van..

Erg mooi, Youtube gaat gelukkig mooi met z'n tijd mee.
Ziet er ook prima uit, die 16:9 speler ;)

Benieuwd op wat voor bandbreedte ze dit nou doen. Vooralsnog ben ik niet echt onder de indruk van de steamingmogelijkheden van youtube als ik kijk naar de kwaliteit en de bijbehorende bandbreedte.
Ik weet niet wat ze verstaan onder een 'modale breedbandaansluiting' verstaan. Is dit 2Mb of is dit 10Mb?

Ik zit hier op een 100mbit verbinding en ik zie nergens de optie bekijk in HD :')

Misschien bedoelen ze wel de beschikbare bandbreedte van YouTube :)

je realiseert je dat ook de bron in 720p aangeleverd moet zijn om te werken?

Je kunt voor hetzelfde effect ook gewoon hier kijken:
http://mrdoob.com/lab/youtube/superHD/chromeless/

Even klikken op play, filmpjes deels in laten laden en dan op restart drukken. Werkt bijna perfect :Y)

Ik denk 2Mbps, want veel sneller gaat Youtube meestal toch niet. Als ze snel zijn, dan gaat het downloaden zo'n twee keer zo snel als het afspelen... bij mij dan. Misschien gaat het bij mensen in de US beter.

'Hoge kwaliteit' is best goed te doen toch? Je moet het vaak wel handmatig activeren, mijn 100 mbit verbinding word niet als zodanig gezien om de een of andere reden. Bij mn moeder thuis op 300 kBs streamt dat ook nog redelijk.

De HD-videos gebruiken ongeveer 2 Mbps, dus een aansluiting van 4 Mbps of sneller is zeker aan te raden.

Moet het niet "video met 720 hoogte" zijn?

Inderdaad, zo is het mij ook altijd verteld. Er blijft maar gerommel met hd.

als het om "echte" HD filmpjes gaat wel ja, maar of youtube nu echt HD filmpjes heeft staan, of de term enkel als buzzword gebruikt voor filmpjes in betere kwaliteit weet ik niet

Ik weet het bijna wel zeker: Als het echt 720p was, zouden de filmpjes fullscreen nog veel meer detail moeten vertonen, terwijl dat (hier in ieder geval) niet het geval is. Wel veel detail, maar geen echt HD voor mijn gevoel.

De kwaliteit neemt trouwens wel dramatisch toe vind ik, Youtube heeft zeker complimenten verdiend!

[Reactie gewijzigd door Edwintjuuh op zondag 7 december 2008 02:23]


Het ziet er een beetje uit als Digitenne: wel 720 lijnen maar zo'n lading compressie dat je daardoor alsnog alle details kwijtraakt.

Voor zover ik weet is digitenne eigenlijk nog nooit boven 576 lijnen gegaan, er gaan alleen maar SD zenders over digitenne. En door het gebrek aan bandbreedte (ze moeten al 2x harder comprimeren dan ziggo bijvoorbeeld), denk ik niet dat er snel HD over digitenne gaat komen, om één ziggo-kwaliteit HD zender over digitenne te krijgen, zullen er in de huidige vorm 6 van die 2.5mbit SD zenders moeten worden opgegeven.

Ik blijf erbij; digitenne is een leuke vervanger van de klassieke antenne (die het ook vervangt), maar het marketen als alternatief voor de kabel vind ik persoonlijk niets minder dan oplichterij.

Nou ja, het is wel mooier dan analoge kabel. Digitale kabel is geen partij natuurlijk, dat is met afstand beter.

Ik kan ze nog niet vinden, ook niet als ik op hd zoek.

Dan zoek je toch best slecht ;)
Zie hier: http://www.youtube.com/watch?v=LyVGSGynYpg (is zo te zien ook het filmpje dat gebruikt is voor het plaatje hier bij het nieuwsbericht)
Ziet er mooi uit naar mijn idee!

[Reactie gewijzigd door Tralapo op zaterdag 6 december 2008 16:35]


Ik zie daaronder alleen staan 'Bekijken op hoge kwaliteit'

Jij ziet wel echt HD staan?

[Reactie gewijzigd door Luthiena op zaterdag 6 december 2008 16:38]


Zet je taal eens op EN (US)... :z

Dit is trouwens al een hele poos zo, beetje laat van T.net. Is trouwens ook al eens eerder geweest: nieuws: Youtube test hd-video Ah, staat dus ook al in het bericht

Dat terzijde, vind ik de kwaliteit nog steeds niet eens in de buurt komen van HD kwaliteit. Leuk geprobeerd van YouTube, maar voor trailers e.d. blijf ik gewoon naar Gametrailers.com gaan.

Edit:// Hier dezelfde trailer in échte HD kwaliteit op GT.com. Ik denk dat het verschil wel duidelijk is.

[Reactie gewijzigd door Bitage op zaterdag 6 december 2008 16:57]


Die link die jij daar laat zien in "echte" hd kwaliteit is zelfs nog geen HD, maar "slechts" HD-ready (720P).
HD betekent 1080 pixels in de hoogte en 1920 in de breedte in 16:9

Fout. HD is een verzamelterm voor 720p, 1080i en 1080p

Klopt, maar écht HD is 1080P, alles daaronder is "slechts" HD-ready. (maar word dus nog steeds HD genoemd)

@ boatfreak
Met "échte" bedoelde ik dan ook niet zozeer de de resolutie van het filmpje, maar de beeldkwaliteit. ;)

[Reactie gewijzigd door Bitage op zaterdag 6 december 2008 17:30]


Onzin. Alles met een resolutie vanaf 720p(sommigen zeggen zelfs alles wat geen SD is, is HD, dus vanaf 480p/576p) is echt HD. HD-ready is alleen maar een term voor televisietoestellen die minimaal 720 beeldlijnen kunnen weergeven. Op het gebied van content bestaat de term HD-Ready niet.

Is 480p niet de resolutie van een normale DVD? Dat kun je moeilijk HD noemen ...

Vandaar ook 'vanaf ...' =)

Nee. 576i is de normale resolutie van DVD. Film kan teruggerekend worden naar 576p, video niet. En alleen de USA, Canada, Mexico en Japan hebben 480i op de DVD, de rest van de wereld 576i.

HD-Ready is veel meer dan alleen maar een term om aan te geven dat je TV 720 verticale beeldlijnen heeft. Een toestal is HD-Ready als aan de volgende voorwaarden is voldaan:
- Het toestel aanvaardt HD-signalen via

* Analoge YPbPr ingangen
* Digitale DVI of HDMI ingangen

- Het toestel moet volgende HD-signalen ondersteunen:

* 1280x720 @ 50 en 60Hz progressive scan ("720p")
* 1920x1080 @ 50 en 60Hz interlaced ("1080i")

- De DVI of HDMI ingang ondersteunt kopieerbeveiliging (HDCP)

Vertellen de verkopers van HD-ready materiaal dat ook? *Denk t niet*

@ jalumsx
Onzin? Iedereen met wie ik over HD praat bedoeld 1080p. Wat het feitelijk betekend volgens de fabrikanten is niet wat het bij NL-ers onderling betekend.

dat is full hd, dus wat je zegt klopt slechts gedeeltelijk, je hebt hd-ready en full hd, oftewel, hd kan je voor beide gebruiken

De term HD kan je volgens mij gewoon gebruiken als de kwaliteit hoger is dan voorheen mogelijk, dan spreken we toch al over een hogere kwaliteit/definitie. Het wordt hier in deze discussie alleen direct gehangen aan de term HD die ook voor televisies wordt gebruikt.

Dat noemen we dan dus FULL HD, HD is de verzamelnaam en HD-Ready en FULL HD zijn definities of klassen binnen die verzamelnaam. Om het even duidelijk te houden. :) Net zoals met een fiets, dat is ook een verzamelnaam. Binnen die verzamelnaam heb je dan ook weer definities of klassen zoals race, mountain, tandem etc etc. :p

Niet waar. HD omvat al die resoluties. HD Ready is een term voor een TV die niet de volle range van HD resoluties aan kan. Maar 720p is ook gewoon HD.

Dat boatfreak alleen 1080i/p HD wilt noemen veranderd niets aan de definitie (pun intended).

HD is gewoon een vage term voor resoluties vanaf 1280x720 zonder enige eisen waar de video verder aan moet voldoen. Ik kan een video bestandje van 640x480 upscalen naar 1920x1080 en ik heb een "HD" filmpje. Dat het er bagger uitziet is weer iets anders.

Persoonlijk vind ik de youtube link toch beter, die kan tenminste écht full screen, en interpoleert dan ook IPV de pixel-hell die GTrailers er van maakt.

Ga de HD versie op youtube maar eens fullscreen kijken, gewoon de website is downscaled.

De beeldkwaliteit is ook gewoon dramatisch te noemen, let maar eens op al die blokken. Hier een vergelijking tussen de beide filmpjes, ik denk dat toch wel duidelijk mag wezen dat de GT.com een stuk beter is, ondanks die "pixel-hell".
Lees even verder...

[Reactie gewijzigd door Bitage op zaterdag 6 december 2008 18:20]


Je hebt "watch in HD" niet aangevinkt, dat valt gewoon te zien! Hier hoe hij er bij mij uitziet:

http://img90.imageshack.us/img90/6589/youtubehdrq6.jpg

Vooral in het gebouw links vooraan is het te zien. Ik weet vrijwel zeker dat je het niet als HD afspeelt.

In dit plaatje is de achtergrond de full-screen versie van youtube (zei het cropped, wou aanvankelijk het als PNG posten, maar ik kreeg het niet kleiner, ik draai 1680*1050 op deze laptop met Intel X3100 kaartje). Links voorin de standaard versie (die opvallend veel gelijkenis vertoond met je eigen plaatje met youtube links). Rechts de HD versie in standaard formaat nadat er op de knop "show in HD" is gedrukt in de webplayer, die lagere resolutie heeft dan dat het filmpje zelf is.

(edit: oeps, foute link)

[Reactie gewijzigd door Umbrah op zaterdag 6 december 2008 18:10]


Hmm, da's opmerkelijk. Ik heb namelijk de Nederlands talige Youtube standaard, de screenshot is dan ook van de link "Bekijk in hoge kwaliteit". Even naar Engels gezet en op View in HD gezet, en dan is het beeld inderdaad prima. Wel vrij vreemd van Youtube dat ze dat dan niet hebben gedaan voor de anderstalige sites :?

Hij blijft hier in ieder geval mooi op Engels staan :)

[Reactie gewijzigd door Bitage op zaterdag 6 december 2008 18:20]


Sinds een of andere aap het nodig vond om in Windows 95 een "shortcut" een snelkoppeling te gaan noemen heb ik eigenlijk voor mezelf besloten vertalingen niet 100% meer te vertrouwen. Ik heb geen hekel aan de Nederlandse taal, en stel het op prijs, maar als een programma ondertiteld is, volg ik in de hoofdlijnen het geluid, en dán pas de ondertiteling. Sommige woordgrappen laten zich niet goed vertalen, en hoewel vertalers vaak creatief zijn, verknoeien ze het ook vaak. Blijf zo dicht mogelijk bij de bron.

Zelfde filmpje maar dan wel in HD

http://www.youtube.com/watch?v=LyVGSGynYpg&fmt=22 heb er &fmt=22 achter gezet

That should work

GoTsamme, da's wel lekker scherp! En dan te bedenken dat het streaming is.

Het is gedaan met 'click here to download trailer' in Quicktime of whatever.

Dit is voor het eerst dat ik _echt_ tegen de beperking van mijn oude pc en beperkte internet verbinding aanloop. Op full screen HD komt hij met horten en stoten binnen.
Op gebied van -betaalbare_ verbindingen loopt .be toch wel een jaar of 4-5 achter.... helaas.

Is de beeldkwaliteit dan ook echt beter of is alleen de resolutie hoger?

Als de resolutie hoger is heb je ook een betere beeldkwaliteit. Maar aangezien het om flashvideo's gaat, denk ik dat we nog vaak artefacten zullen zien.

Lijkt me pure geld kwestie, heeft vrij weinig met flash te maken. Ze willen gewoon de ruimte voor een filmpje beperken. Begrijpelijk, maar noem het dan geen HD.

YouTube gebruikt hiervoor gewoon H.264, deze optie is in een bepaalde Greasemonkey-script tenminste beschikbaar onder 'H.264 HQ' :)

De beeldkwaliteit is zeker beter, veel beter als in de Nederlandse link.

Hangt af van het bronbestand: als daarvan de resolutie HD is, en een HD versie beschikbaar.
iig gebeurt er vanuit youtube nooit upscaling.

de kwaliteit daarvan hangt natuurlijk af van de maker :)

[Reactie gewijzigd door kiang op zondag 7 december 2008 09:42]


Gisteren nog een mp4 proberen te uploaden van 1280*720, maar ik kreeg nog steeds een ongelofelijk blurry resolutie.

En vandaag werkt het dus :)

[Reactie gewijzigd door Snake op zaterdag 6 december 2008 23:39]


Een resolutie is afmeting van de afbeelding, dat kan nooit blurry zijn.

Oei sorry, hij is dus gedownscaled :)

Dan nog, een resolutie is vast dus die kan niet blur zijn ;) dat het beeld blurry was geloof ik direct ;)

Kwalitatief gezien hobbelt youtube al een tijdje achter bijvoorbeeld Vimeo aan hoor.
Alleen blijft de grote massa verdacht lang trouw aan de grootste naam onder de video-sharing website aanbieders. En dat op zich werkt een verschuiving naar de concurrent alweer tegen.
Een youtube filmpje is met bijvoorbeeld google ook wel makkelijker terug te vinden.

De grote massa vind de filmpjes die ze zoeken op YouTube.

Simpel voorbeeldje:
Zoek eens op het woord "spears" op YouTube en Vimeo.

Als ik bij YouTube aan het zoeken ben zijn de eerste 20 hits meteen goed, bij Vimeo kom ik allerlei zooi tegen waar ik waarschijnlijk niet naar op zoek ben. Een kale gast met een baard? Of filmpjes met een titel die compleet niks zegt.

Daarnaast is de manier van presenteren van YouTube erg helder en professioneel, duidelijke titels, duur, aantal keer bekeken, rating, post time etc. etc. Allemaal informatie die mensen onbewust helpen het juiste filmpje te kiezen.

Het gaat dus helemaal niet om de kwaliteit van de filmpjes, het gaat erom hoeveel energie iemand in een zoektocht moet doen. Als ik een filmpje van 3 minuten bekijk, wil ik die in 10 seconden hebben gevonden. Ik ga geen 10 minuten zoeken naar een betere kwaliteit tenzij ik dat echt nodig heb...

Het echte verschil is dat je gewoon haast geen "illegale" content vind op vimeo, terwijl er van alles te vinden is op youtube (bijv. "illegale" spears video's)

Wie zegt illegaal ?
Ondertussen heeft youtube al contracten met vele platenmaatschappijen.
En nu ik heb niet opgezocht, als die van La Spears ook een contract heeft.

Simpel voorbeeldje:
Zoek eens op het woord "spears" op YouTube en Vimeo.
wat is dat voor een kut vergelijking? Vimeo is speciaal bedoeld voor filmpjes die door mensen zelf gemaakt zijn terwijl op youtube allemaal troep van platenmaatschappijen en fragmenten tv rips staan.

Zijn dus absoluut geen vergelijkbare sites. En ja vimeo heeft al tijden lang HD mogelijkheden.

Op Youtube stikt het ook van filmpjes die door mensen zelf gemaakt zijn, maar die wil je meestal niet zien :+
Alsof het gezeur van een random persoon in HD beter aan te zien is dan hetzelfde gezeur in SD? :p

Vimeo heeft dan ook maar een minieme community, en lijkt daar totaal niet voor ontworpen.

Youtube heeft daarentegen, met het hele systeem van subscriptions, insight, friends, shared channels etcetc wel zijn pijlen gericht op een echte community, waardoor er ondertussen een vrij grote harde kern van contentmakers is ontstaan. En zo lang youtube niet echt iets doet dat slecht is voor hen, zullen die nergens heen gaan ook al bieden andere sites wat betere technische snufjes.


Tuurlijk wel.
Die video is gewoon niet meer beschikbaar.
Hier werkt het iig prima met FF, jammer dat de flash player in linux niet goed HD kan afspelen, in Windows XP geen problemen...


Ik gebruik alleen maar Firefox overal, ook op YouTube en heb hier nog nooit last van gehad. Zou ook gek zijn als youtube niet zou werken onder firefox..

Heb je de beta van flash 10 geïnstalleerd? Zo ja, even de gewone flash 10 installeren.

Dat zou goed kunnen, ga ik gelijk proberen... :)

/edit
Was inderdaad het probleem, nieuwste versie installeren heeft het probleem verholpen.

[Reactie gewijzigd door eX0duS op zondag 7 december 2008 09:53]


Is al een tijdje niet meer beta, zeker doen.

Geen probleem hier op Linux hoor, ziet er perfect uit ;)

Misschien moet je je flashplayer updaten? Totaal geen problemen hier op linux met FF 3.0 en flash 10. Draait vloeiend en scherpe beeldkwaliteit (met het boven gelinkte ghostbuster filmpje iig, kan zo snel ff geen andere content vinden).

Dan moet je even op F5 drukken (werkt bij mij tenminste vaak)

Het werkt hier gewoon, FF 3.0.4 onder Vista, met de standaard flash10 plugin. Misschien heb je iets fouts gedaan? Maar om er gelijk een complot achter te zoeken vind ik wat ver gaan.

Werkt hier ook niet met FireFox, alleen is het hier anders. De "watch in HD"-link is nergens te vinden.... met IE(6) wél :/

Nou kan ik wel telkens &fmt=22 achter de link zetten, maar dat lijkt me niet echt handig...

[Reactie gewijzigd door Raven op zaterdag 6 december 2008 17:56]


Zet youtube in het engels, vertaalde versies lopen altijd achter, zeker bij zo'n klein kuttaaltje als het Nederlands. Niet dat het een kuttaal is, het is een kleine taal, met lage prioriteit. Zeker voor een groot bedrijf als Google, Frans, Spaans, Chinees, Italiaans, Duits, Russisch, ik kan me voorstellen dat al die talen prioriteit boven ons hebben.

[Reactie gewijzigd door Umbrah op zaterdag 6 december 2008 18:40]


Stond al in het Engels...

Bij mij hetzelfde probleem - nergens een link "Watch in HD" te bekennen. Inmiddels de oplossing gevonden : upgraden van de flashplayer van versie 9.x naar 10.x. Klaar.

Enne - het is de moeite waard. Het ziet er echt een stuk beter uit. :)

Via deze firefox plugin gaat het automatisch: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6460 Erg handig.

Hmm, het werkt niet echt. Wanneer ik die add on installeer kan ik alleen kiezen uit 'theater', en 'download video'
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:24
Vorige 15:07
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: