Hoofdcategorieën

Sony Ericsson draait verlies door goedkopere mobieltjes

Door Arnoud Wokke, vrijdag 17 oktober 2008 15:16, views: 9.548

Sony Ericsson heeft het afgelopen kwartaal voor het eerst in jaren verlies gedraaid. De mobieltjesfabrikant leed 23 miljoen euro verlies, voornamelijk doordat mobieltjes tegen een lagere prijs werden verkocht.

De gemiddelde prijs waarvoor een mobieltje over de toonbank gaat, is aan het zakken. Eerder deze week rapporteerde Nokia al een winstdaling, mede doordat de gemiddelde prijs van mobieltjes zakt. Dat komt voornamelijk doordat in landen waar steeds meer telefoons worden verkocht, in Afrika, India en China, juist de goedkopere modellen het populairst zijn.

Sony Ericsson logoDe prijs van mobieltjes zakte van gemiddeld 120 euro naar 109 euro. Sony Ericsson verkocht met 26 miljoen stuks bijna evenveel mobieltjes als hetzelfde kwartaal een jaar geleden, waarmee de Zweeds-Japanse fabrikant een marktaandeel heeft van iets meer dan 8 procent, zo maakte de fabrikant bekend.

Het gaat al langer niet goed met Sony Ericsson. Begin dit jaar gaf het bedrijf een winstwaarschuwing. De hoop was toen dat het in het tweede kwartaal beter zou gaan, maar in plaats daarvan moesten tweeduizend mensen worden ontslagen. Het bedrijf heeft nog niets gezegd over de gevolgen van deze cijfers, maar een Sony-topman liet zich twee maanden geleden al ontvallen dat Sony erover nadenkt om de stekker uit het bedrijf te trekken.

Toch zijn er ook lichtpuntjes: de C902, een van de topmodellen, werd afgelopen kwartaal goed verkocht. Voor het vierde kwartaal hoopt het bedrijf op een grote vraag naar de Xperia X1. Dat zou bovendien de gemiddelde prijs per toestel wat kunnen optrekken: de X1 kost meer dan zeshonderd euro.

Sony Ericsson C902
Volgende 15:48
Vorige 14:50

Reacties

«  1  2  »

600 Euro voor een GSM? Sorry, maar dat vind ik echt te ver gaan.
Overigens is het geen slechte ontwikkeling dat er zo'n drukkende concurrentie is voor S.E. voor de consument. Mits je de gedwongen ontslagen niet mee telt.

De Xperia X1 (<- gewijzigd ;)) is een smartphone voor als je het niet wist, 600 euro valt dan wel mee. De meeste smartphones zitten boven de 500 euro.

Ter vergelijking:
- HTC Touch Pro (T7272) -> 564 euro
- Nokia N96 -> 596 euro
- Apple iPhone 3G 8GB -> 629 euro
- enz.

[Reactie gewijzigd door kstang80 op vrijdag 17 oktober 2008 15:47]


Nee joh ben je gek 400 euro heb je al een diamond en daaronder zijn vast nog andere goedkopere (diamond hardware maar dan minder op elkaar gepropt is bijv. al goedkoper lijkt me).

De Xperia X1 heeft ook een toetsenbord... wel met de goede vergelijken dan!
Nog een leuke vergelijking:
http://www.cnet.com.au/mo...39036203,339289150,00.htm

[Reactie gewijzigd door kstang80 op vrijdag 17 oktober 2008 15:47]


gedateerd weliswaar,... x1 krijgt ook opera mee...

Hoe kom je aan 629 euro voor de iPhone 3G 8GB? In België, Italië etc. is hij goedkoper (zélfs Intertoys biedt hem goedkoper aan).

Zelf bij Tweakers pricewatch kijken? In Belgie zal deze ook wel goedkoper zijn.

Nokia E71 slechts 350 pegels.

Dit is geen touchscreen smartphone! De Xperia is dat dus wel!

Ik denk dat je het nog beter kan vergelijken met de toekomstige Touch HD! Resolutie ervan zijn van beide gelijk als ik het me niet vergis.. Alleen de X1 heeft wel een keybord, maar goed de HD heeft weer een groter beeldscherm.

Vind het trouwens wel jammer dat de X1 zo lang er over doet om uit te komen, want het was een leuke concurrent geweest voor zowel de Touch pro/diamon als zowel de Iphone 3g. Maar wie weet, misschien krijgt een de X1 wel een geheel nieuwe doelgroep..

Toen de eerste GSM's werden geintroduceerd waren prijzen van 800 tot 1200 gulden niet ongewoon.. :)

En de eerse double speed CD-recorders, ook 1000 samolians, nu 20 euries voor 52X :)

Het probleem zit hem niet alleen in de lagere prijzen voor mobieltjes. Waar Sony-Ericsson innoveerde enkele jaren geleden met de Cybershot en Walkman telefoons zijn een hoop fabrikanten SE nu voorbij gestreeft op dat gebied. Althans zeker qua camera, maar ieder mobieltje heeft tegenwoordige ook een relatief goede mp3 speler. De nieuwe camera telefoon c905 wordt ook al niet goed beoordeeld tov de concurrenten. (ik heb het dan over de foto's) Ik ben zelf ook afgehaakt na de k850i omdat ik de kwaliteit van de foto's tegen vond vallen en hij meerdere malen stuk is geweest.

Verder komen andere fabrikanten met heel veel verschillende touchscreen telefoons die op dit moment erg populair zijn. Hier laat SE het in mijn ogen ook afweten.

En de Xperia....Erg mooi toestel maar 99% van de telefoon bezitters vind hem te duur of hoeft al die toeters en bellen niet. Er zijn overigens genoeg toestellen die bijna het zelfde kunnen zonder Windows Mobile. Ik denk dat de Xperia markt erg klein is en niet veel zal bijdragen in de winst.

Ze moeten gewoon weer innoveren net als jaren terug. Beste camera, fijne bediening etc. etc.

[Reactie gewijzigd door wiene op vrijdag 17 oktober 2008 15:26]


Ze moeten gewoon weer innoveren net als jaren terug. Beste camera, fijne bediening etc. etc.
Dit heeft echt niets met innovatie te maken. Het werkwoord innoveren wordt hier echt te pas en te onpas gebruikt. Fijne bediening is daarbij persoonlijk en de "beste" camera heeft gewoon met kwaliteit te maken (in welk marktsegment wil je de camera plaatsen).

vind het wel jammer.. Kan niet anders zeggen dat de SE w810i m'n eerste mobiel was met kleurenscherm waar ik qua snelheid van interface tevreden mee was... Oftewel de eerste mobiel sinds m'n nokia 5510 waar ik tevreden mee was. Perfect design, voorkant mobiel & achterkant een camera... Prima walkman functie... Ik begrijp het niet helemaal, al ben ik zelf over op iPhone en dat zal wel een flinke deuk in SE's pak boter geslagen hebben....

Ik vindt het ondingen, menu's zijn traag en onoverzichtelijk.

De concurentie daarintegen is veel innovatiever

Welk model heb je het over, en welke concurrentie?

Ik verkies Sony Ericsson blind boven merken als HTC, Motorola, Nokia en Samsung.
De kwaliteit bevalt mij prima. De menu's heb ik nog nooit traag gehad (vanaf de T65) en blonken keer op keer uit in overzichtelijkheid en gebruiksvriendelijkheid.
Sommige joysticks waren storingsgevoelig na langdurig gebruik, maar dat hebben ze er inmiddels bij alle modellen uitgehaald.

Xperia X1 = HTC :')

blind is een goed woord.

A, gut daar hebben we het weer. Weer iemand die niet helemaal weet hoe het in de elektronica wereld gaat. Sorry, daar ga ik verder geen woorden meer aan vuil maken.

[Reactie gewijzigd door Thorgrem op vrijdag 17 oktober 2008 19:00]


Jaja.. en de euroshopper stroopwafels komen uit de zelfde fabriek als de duurdere.
Betekend dat dat ze hetzelfde zijn?
Nee... Verschillen in smaak, ingredienten en de kwaliteit daarvan.

Sony is heeft vast wel nagedacht over hoe en wat alvorens de assembly over te laten aan HTC.,...
Ik denk dat het ontwerpen van de x1 toch echt door sony zelf is gedaan,.

ja en in elke nokia worden samsung chips gebruikt, shit koop je opeens een samsung N95, nokia is gewoon de gene die alles in een behuizing stopt en het verkoopt.

zo zullen meerdere merken het doen, heb zelf alleen ervaring met nokia's omdat ik die repareer. Denk dat samsung de meeste onderdelen zelf fabriceert.

Het is jammer, Sony Erricson heeft goede ideëen, en voldoende know-how, maar ze zijn maar niet in staat om iets leuks te maken. Aller eerst al de interface. Hoewel sommige dit zullen tegenspreken, maar de interface lijkt me werkelijk gewoon in elkaar gepropt. Veel mogelijkheden, maar alles erbij gepropt en menus en submenus, of achter een extra knopje.
Thans de software is zeer stabiel, maar ik denk dat SE hier toch wel enorme ontwikkeling in moet gaan stoppen om de scheef gegroeide situatie terug recht te trekken. Opnieuw beginnen is een heel slecht gedacht, beter de huidige software terug rechttrekken. Zal SE veel meer voordeel uit halen.
Anderzijds vind ik hun modellen er altijd zo "SE" uitzien. Ik weet niet hoe ik het moet beschrijven, maar een goedkope nokia ziet er beter uit dan een dure SE.
De kwaliteit is er, de know-how hebben ze, maar de uitwerken hebben ze niet.
Helemaal in tegen stelling tot apple. Een product goed uitwerken kunnen ze wel, maar soms denk ik toch dat ze een hoop know how missen, niet alleen ivm de iphone. Maar je krijgt dan wel alles piekfijn uitgewerkt, op voorwaarde dat je het op de apple manier doet, dwz met itunes, mobile.me, iphoto, dus OS X, dus mac-computer...

BTW: de besturing van een telefoon zou aanzienlijk makkelijk moeten, in de tijd van de 3310 kon je alles besturen met 4 knoppen, tegenwoordig heb je 7 knoppen + een joystick, of het pad-alternatief. (weet niet meer hoe ze het noemen). Bovendien heb je dan nog extra knoppen voor foto's browser, en weet ik het veel wat. De iphone heeft 1 knop..... Toch weer beter uitgewerkt.

[Reactie gewijzigd door g4wx3 op vrijdag 17 oktober 2008 15:43]


Besturing is bij de nieuwe modellen best simpel hoor. Ik kan mijn p1i bijna volledig bedienen door enkel het "jogdial" wieltje te gebruiken. Is trouwens meestal een kwestie van wennen, als je meerdere knoppen nodig hebt.

smaak verschilt bij het uiterlijk, ik vindt nokia's er altijd goedkoop uitzien.

Ik heb zelf een W880i ben zeet te spreken over sit toestel, hij is compact en kan alles wat nodig is voor een GSM, ik wil zelf juist geen dure camera in mijn telefoon omdat de lens een er gevoelig en duur onderdeel is. En daarnaast is de qualiteit van bijv. de N95 5.0 mp carl zeiss lens zeer ondermaats als je hem vergelijkt met een simpele 3.0 mp camera waar je niet mee kan bellen.

En ik vind de menu's an SE erg duidelijk, tijdens mijn werk draai ik elke dag 15-25 N95's uit en in elkaar en moet hem daarna ook testen. Ik kan maar niet wennen aan die menu's van Nokia terwijl ik toch al ruim 4 weken daar werk. Maar ook dit is persoonlijke voorkeur, na 5 jaar langs SE te hebben gehad weet je waar je alles kan verwachten in hun software.

En sommige mensen vinden die extra knoppen juist handig, zo ben je met 1 knopje bij de juiste fucntie. Bijvoorbeeld het walkman knopje op mijn W880i, als je een walkman foon koopt wil je hem ook als walkman kunnen gebruiken en niet als een telefoon met een verstopte mp3player functie ergens in een vaag menutje (hoi samsung).

En een voordeel aan de SE software vind ik dat deze niet zo super traag is als symbian op de meeste telefoons. Omdat SE het bij eenvoedige menu's houdt en niet vanalles wilt doen om je "te helpen" waardoor de snelheid van de nokia's wel eens zwaar willen tegen houden terwijl ze hogere specificaties hebben als de meeste SE telefoons.

Maar ben zelf wel een beetje SE fanboy dus mijn post is niet 100% objectief natuurlijk.

Ik zat laatst juist te zoeken naar een goedkoop mobieltje en dan kom je toch snel uit bij Nokia. Die hebben als een van de weinigen nog een recent aanbod van goedkope telefoons, terwijl bijna alle andere fabrikanten zich richten op de "highend" markt met telefoons die alles kunnen.

Een sony ericsson van 100euro is 10x beter dan een nokia van 100euro..
Bv. de K750i.. zoek maar een vergelijkbaar toestel van nokia dan zit je gouw rond 200 euro.

Ben ik wel met je eens, daarbij is de K750i (of die van mij in ieder geval) niet stuk te krijgen! Heb er mee gezwommen, overheen gefietst, bier mee geopend en het ding werkt nogsteeds na 2 jaar (daar waar ik normaal altijd hooguit een half jaar met 'n telefoon deed).

En wellicht is dit wel de reden dat ze verlies lijden? Te weinig modellen in het lagere segment? Want eerlijk is eerlijk, een nu topmodel is over een a 2 jaar vrij mainstream. Echter wordt er dan veel minder winst op gemaakt en is het maar hopen dat de ontwikkelingskosten terug zijn verdient door de early enthiousiasts (zij die al het nieuwe snel willen). Als dat niet gebeurt maak je verlies. Tis best ingewikkeld, een goed aanbod verzorgen. En moet drZymo toch gelijk geven: goedkopere mobieltjes zijn vaak Motorola's, Nokia's of (met veel kleinere oplages) Sagems etc.

Ik heb nu een Nokia N95 (8GB), maar wanneer over 2 jaar mijn abo afloopt ga ik terug naar SE. Het menu etc in mijn Nokia is echt waardeloos, opties zijn slecht te vinden of slecht uitgewerkt. Ik was altijd heel erg tevreden over mijn SE W850i, camera was wel iets minder..maarja.

In het begin van mijn mobiele tijdperk altijd eerst Nokia gebruikt. Mijn eerste SE was een S700i, heerlijke telefoon waar ik erg tevreden over was! Daarna voor de W810i gekozen, omdat ik toch veel naar muziek luister en ik de menu's van SE erg prettig vind werken. Deze gebruik ik nog steeds en ben ik ook zeer tevreden over. Zeer robuust telefoontje met een mooi design (dit is echter persoonlijk :)).

Binnenkort ga ik dan ook voor een opvolger: de W902i. Ziet er ook weer mooi uit qua design en alle opties die ik nodig heb in een telefoon zitten erin.

Zou het jammer vinden als ze de stekker eruit zouden trekken, want ik ben wel een tevreden SE gebruiker :P

Ik heb zelf ook een witte W810i. Ik ben hier zeer tevreden over (vooral mooi design idd en fantastische MP3 speler. Zo goed zelfs dat mijn zusje m'n Creative zen V Plus krijgt) . Zo tevreden zelfs dat ik in mei, na het toestel 2 jaar en 3 maanden lang gebruikt te hebben een Sim-only abonnement neem. Dit zal de eerste keer van mijn leven zijn dat ik een telefoon ga houden nadat het abonnement is verlopen en ik heb toch al een heel aantal telefoons gehad: zo'n 9 jaar geleden begonnen met een Motorola, toen achtereenvolgens nog een Motorola, een Sagem, een Nokia 3310, een Nokia 3410, een Nokia 3510i, een Nokia 6610 ( ja, had toen een voorliefde voor Nokia :P ), Samsung D500 en nu de Sony Ericsson w810i.

Wellicht is dat het probleem van SE: veel tevreden gebruikers die de telefoon langer houden dan normaal, daarom dus inzakkende telefoonverkopen 8-) (zal wel niet zo zijn hoor).

[Reactie gewijzigd door marhalm op vrijdag 17 oktober 2008 21:50]


Ik heb aardig wat telefoons van SE gehad en was altijd tevreden met ze tot mijn laatste. In de basis moet dat ding kunnen bellen en smsen maar het maximale belvolume is gewoon zo belachelijk laag dat ik bijna niks kan verstaan als ik een beetje achtergrond geluid heb...
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:48
Vorige 14:50
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: