Hoofdcategorieën

'Apple heeft dit jaar meer dan tien miljoen iPhones verkocht'

Door Arnoud Wokke, dinsdag 7 oktober 2008 13:22
Submitter: torp, views: 11.179

Apple heeft dit jaar al meer dan tien miljoen iPhones verkocht. Dat stelt de beurssite Seeking Alpha, onder meer op basis van uitgegeven Imei-nummers. Apple had verwacht pas eind dit jaar de tien miljoenste iPhone te verkopen.

Daarmee overtreft de verkoop ruimschoots de verwachtingen van analisten, meldt Seeking Alpha. Jobs zei op de Macworld Expo in januari dat Apple in 2008 tien miljoen iPhones wilde verkopen. Veel analisten dachten dat Apple voor heel 2008 zou blijven steken op zeven tot negen miljoen, meldt de beurssite, die de research voor het artikel samen met Apple Insider deed.

Dat de verkoop nu al de tien miljoen is gepasseerd, leidt Seeking Alpha onder meer af uit Imei-nummers van iPhone 3G's die op een forumtopic van Mac Observer zijn gepost. Er zijn inmiddels acht verschillende Type Allocation Codes gebruikt. Omdat elke Tac-code voor een miljoen iPhones gebruikt kan worden, moet dat volgens de beurssite betekenen dat er nu al meer dan zeven miljoen iPhone 3G's zijn geproduceerd. Als dit aantal wordt opgeteld bij het aantal verkochte eerste-generatie-iPhones, wordt het aantal van tien miljoen in 2008 al overschreden.

Cijfers over het internetgebruik van de mobiele versie van Mac Os lijken die conclusie te ondersteunen. Dat gebruik is sinds de introductie van de iPhone 3G meer dan verdubbeld. Omdat er zes miljoen eerste-generatie-iPhones waren verkocht voordat de iPhones 3G verscheen, stelt de beurssite dat minimaal dat aantal iPhones 3G moet zijn verkocht. In totaal zouden dat dus twaalf miljoen iPhones moeten zijn.

Apple laat vooralsnog weinig over de verkoopcijfers van de iPhone los. Provider T-Mobile maakt wel geregeld bekend hoeveel iPhones er in Nederland over de toonbank zijn gegaan. Dat waren er bij de laatste telling, drie weken geleden, meer dan zestigduizend. Het is niet duidelijk hoeveel iPhones er via grijze import in Nederland zijn beland.

iPhone

Volgende 14:28
Vorige 12:53

Reacties

«  1  2  »



Dat hoeft niet, -1 omdat hij geen argumentatie gebruikt, maar voor hem persoonlijk kan het natuurlijk de beste telefoon tot nu toe zijn. Zelfde geldt voor mij en zoals altijd niet vanwege de specs, maar vanwege de usability. Dat is alles en dat is voor mij meer dan genoeg voor een mobiel apparaat. Ik gebruik de iPhone voornamelijk voor Internet onderweg, terwijl ik dit in de jaren hiervoor nooit deed, ook al kon het "makkelijk" (met daarbij behorend gevloek). Ik bedoel, wat zou ik normaal gebruikt hebben... paar 100 KB per maand ofzo op m'n HTC Touch (omdat mail checken nog wel ging), ik zit nu al op 200 MB per maand voor de iPhone. En dat is niet omdat ik lekker fanboyerig aan het spelen ben, nee, gewoon omdat het zo makkelijk is het even te doen, heerlijk.

Verder lijkt het mij niet zo gek dat er 10 miljoen zijn verkocht inmiddels, Steve Jobs had deze wens al bij de introductie van versie 1. Als je die optelt bij deze en wereldwijd verkoopt dan moet dat natuurlijk wel te doen zijn... tenzij het niet zou zijn aangeslagen. Dit laatste is duidelijk wel gebeurt en de iPhone is zo ongeveer de meest gebruikte telefoon online, men heeft dus de meest belangrijke punten gehaald en voldaan. Toch behoorlijk knap voor een eerste poging in de mobiele sector met 1 telefoon.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold]


Klopt! Ik heb bijvoorbeeld de N95 (een horror toestel) maar Internetten doe ik er niet zo vaak op omdat het gewoon brak werkt...Apple zet tenminste usuability voor op, ipv te lopen blaten over allemaal techspecs..Ik wil gewoon iets dat soepel werkt, en in dergelijke producten is Apple enorm goed bezig (vgl. de iPod).

Ik vind het ook altijd wel grappig hoe hypocriet sommige Tweakers wel niet zijn: bij telefoons verwijzen ze snel naar andere telefoons die betere specs hebben; maar de Wii wordt opeens weer fantastisch gevonden - terwijl die géén HD resoluties heeft; géén bluray enz..Dan maakt het opeens allemaal weer niet uit, omdat de rest (de spelletjes en manier van gebruik) fantastisch is...Zo moet je de iPhone ook zien: het gaat om primair om de ervaring niet om de specs. Boeien dat de iPhone feature X niet heeft, dat heeft de Wii ook niet, maar toch blijft het een awesome toestel en de Wii een toffe console etc.

[Reactie gewijzigd door Holoris]


De N95 is wel meer dan 2 jaar oud en dat toestel had voor zijn tijd juist hele goede mogelijkheden voor internetten terwijl het geen touchscreen telefoon is.

Bovendien is de N95 meer een telefoon die van alles een beetje kon en vergeleken met alle andere telefoons die toen op de markt waren was de N95 toch wel de beste om mee te internetten.

Ik vind het ook wel interessant dat de iPhone gebruiksvriendelijk is maar voor mij telt de resolutie van het scherm zwaarder, op een gegeven moment kan ik wel met een telefoon omgaan.

En als je dan elke dag gaat internetten op je telefoon dan heb ik liever een scherm met een resolutie van 800x480 dan de 320x200 van de iPhone.

Daarom ga ik ook de Htc Touch HD kopen.

480x320 bedoel je.

En dan nog, de manier waarop je surft met de iPhone laat mij niet hunkeren naar een hogere resolutie.. Zelf al wel eens geprobeerd?

lijkt mij dat bij het surfen van internet een hogere resolutie alleen maar voordelen heeft? Of zien anderen ook nadelen?

ik heb zelf een touch diamond (640*480) maar zou toch wat graag 800*480 resolutie hebben. de meeste websites zijn gemaakt voor bekijken vanaf een pc, hoe dichter je resolutie daar bij in de buurt komt hoe beter, toch?


edit : voor mij waren trouwens de schermresolutie en de toestelafmetingen de reden om de diamond (toen net nieuw) te kiezen ipv concurrende toestellen

[Reactie gewijzigd door ShortShifter]


Volgens mij gaat het niet om de resolutie maar om de grootte van het scherm. De iPhone heeft een goede resolutie (in de zin van pixels per inch). Als je in hetzelfde formaat meer pixels zou stoppen, schiet je daar bar weinig mee op. De letters zijn gewoon te klein om te kunnen lezen.

Het gaat om de manier waarop de software van de iPhone de site verkleint (lijkt wel op vector-basis ofzo, hence, ik ken geen details) en dat je dus altijd in eerste instantie de gehele website ziet. Met je multi-touch vergroot je dan dus specifieke stukken, of je tapt dubbel op het scherm om een kolom zelf uit te vergroten.

Wat ik hiermee duidelijk probeer te maken is dat voor het surfen zelf een hogere resolutie niet nodig is, vanwege de manier waarop dit gebeurt. Kijk, een hogere resolutie zelf is altijd prettig, meer contacten tegelijkertijd op je scherm of noem het maar, maar dat is een andere discussie :)

Hogere resolutie kost ook weer meer energie. Als ik kijk hoe de iPhone surfen mogelijk maakt, dan zie ik niet direct het grote voordeel van een nog hogere resolutie in, video ziet er ook al super uit op het scherm. Oftewel, er is een verschil in steeds meer willen en gewoon tevreden zijn met hoe het nu werkt, ik hecht veel meer waarde aan verbeteringen op het gebied van accu-duur of navigatie-software. Verder kan je wel meer contacten kwijt met een hogere resolutie, maar dan heb je een bril nodig om ze te zien, aangezien het scherm niet groter wordt. Het scherm van de iPhone heeft 160 ppi, just fine.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold]


De resolutie is voor het surfen prima, ik denk dat je nog nooit heb gesurfd op een iphone, via 'pinchen' of dubbeltabben met je vingers kan je in en uitzoomen.

Als een pagina geladen is, zie je hem compleet, dan tap je ergens en zoomt hij daar op in. Vanaf daar kan je gewoon scrollen e.d

Mocht de resolutie hoger zijn, en het scherm van ongeveer hetzelfde formaat blijft alles even 'klein' uitgezoomd. En zie je dus hetzelfde.

dat met een resolutie van 480x320 er ook een werkbare situatie gemaakt kan worden geloof ik gelijk. voor een telefoon lijkt me een 480*320 resolutie op zich ook niet verkeerd hoor..

toch zie ik nog steeds alleen voordelen aan een hogere resolutie voor het surfen. de letters worden inderdaad superklein, maar blijven wel leesbaar. zo heb je volgens mij toch meer leesbaar beeld in 1 oogopslag te pakken, niet?

en nee, zelf heb ik nooit gesurfed op een iphone. wel heb ik het onder mijn neus zien gebeuren op de iphone van een kennis. werkt prima, maar toch heb ik het idee dat het met een hogere resolutie nog beter had kunnen zijn

Sorry maar dat resolutie probleem is bij de iPhone echt niet meer aan de orde. Gewoon safari eens opstarten op de iphone en kijken hoe het zoomen en scrollen werkt.

probleem? de stelling is niet dat er een probleem is, maar dat een hogere resolutie (i.m.o. alleen maar zelfs) voordelen heeft.

Neen dat is de touch pro met die 480x320 reso

Een hogere resolutie is alleen belangrijk als je daarmee ook een hogere ppi / dpi krijgt. De iphone heeft voor zover ik weet de hoogste pixeldichtheid.

De iPhone heeft (tijdje terug opgezocht en gemeten) ongeveer 160 dpi (480/3). Dat is hoger dan bijvoorbeeld een laptop van 15,4 inch. 1200 pixels / 13,5 inch = 89 dpi of ppi.

Dat betekent in dit geval dat je op de iphone op dat 'kleine schermpje' de tekst op de webpagina kan lezen wanneer je zelfs de hele pagina weergeeft (voor sommigen driekwart dan).

Daarom is het ook zo fijn surfen op de iphone. Het is gewoon heel makkelijk om het juiste
deel van een website te vinden en in te zoomen daarop.

Nou alleen nog hopen dat Apple de deal met Adobe voor flash rondkrijgt. :(

edit: net de specs opgezocht van de touch-HD. Deze lijkt over de 200ppi te krijgen dan, maar eerst de batterijduur van dat ding maar eens afwachten....

[Reactie gewijzigd door Conzales]


Volgens mij zijn er genoeg telefoons met een kleiner scherm met dezelde resolutie of een even groot of kleiner scherm met een hogere resolutie (alle nieuwe HTC's vanaf de Touch Diamond o.a.).
Alhoewel ik het ermee eens ben dat de resolutie van de iPhone hoog genoeg is voor prettig internetten, is het onzin om te stellen dat de iPhone de hoogste PPI heeft.
160 DPI is al redelijk lang bereikbaar.

En als je dan elke dag gaat internetten op je telefoon dan heb ik liever een scherm met een resolutie van 800x480 dan de 320x200 van de iPhone.

Daarom ga ik ook de Htc Touch HD kopen.
Nou nou, 800 pixels heb je wat aan. Even voor de duidelijkheid: 800(x600) pixels was wat je vroeger op een 15" beeldschermdiagonaal had. Nu moeten dus bijna net zoveel pixels (800x480) op een 3,5-4" scherm gepropt worden. Heb je daar voordeel aan? Slechts tot op zekere hoogte.

Een normaal computerscherm heeft een resolutie van 72-100DPI (dots per inch). Op de iPhone is de resolutie verhoogd naar ongeveer 140DPI en ziet het er haarscherp uit. Daar kan je niks op aanmerken.

Wat het gevolg van een nóg hogere resolutie is zal ik je vertellen. Wanneer je alle beeldpunten die normaal gesproken in 8" wordt weergegeven in slechts 2,5" gaat stoppen wordt de informatie opgepropt. Gevolg: onleesbaar. Je scherm geeft een resolutie weer die je ogen niet kunnen onderscheiden. Of je moet je telefoon ongeveer tegen je hoofd aanhouden.

Oftewel. Je hebt meer aan een telefoon die je in staat stelt op een scherpe resolutie (die van de iPhone is ideaal, iéts meer of minder kan ook) de inhoud weer te geven, op een mooi groot scherm (3-4"). En een browser die je in staat stelt om op een fatsoenlijke manier in te zoomen.

Enkele zoomfeatures die Sfari heeft maar blackberry niet
- smartzoom: dubbeltap op een plekje en Safari zoomt in, niet exact waar je klikt, maar op de inhoud waar je klikt (dus bijv. een tekstvak, of een kolom met tekst).
- pinch&zoom: beweeg twee vingers naar elkaar of van elkaar om in/uit te zoomen

De zoomfuncties van Safari en de prima afmetingen en resolutie van het iPhone scherm maken deze mobiele surfervaring eentje die nog niet overtroffen is, en dat ook niet wordt door de zogenaamde "Powerspecs" van concurrenten. Functionaliteit ligt ver van dit soort specificaties af.
offtopic:
Tip: laat het even tot je doordringen en zie het gelijk ervan in. Dat bespaart je een hoop geld (de Touch HD is duurder) en irritaties (de Touch HD kan ongeveer hetzelfde als een iPhone, maar een stuk minder functioneel en een stuk lagere funfactor).

Leuk verhaal, maar er klopt natuurlijk weinig van.

Ten eerste heeft hij het niet over de Blackberry, maar over de Touch HD, die toevallig Opera geinstalleerd heeft staan, waarmee ook gewoon ingezoomed kan worden op stukken text. Het voordeel van een hoge resolutie, bij internetten, is (uiteraard) dat je al in het overzicht meer details van de pagina kan zien, tevens past er meer op je scherm natuurlijk. Hou ik nog buiten beschouwing dat Safari aan alle kanten ingehaald wordt Flash, snelheid etc. Hogere resolutie is gewoon iets lekkerder, het maakt uiteraard geen wereld van verschil, maar dat zegt de poster ook niet. Je geeft zelf ook toe dat het ' tot op zekere hoogte' voordeel heeft.

Ten tweede, je stelling ' de Touch HD kan ongeveer hetzelfde als een iPhone maar is een stuk minder functioneel' slaat natuurlijk ook nergens op. De Touch HD is nog niet uit en niemand weet nog hoe hij echt functioneert ten opzichte van de iPhone. We kennen de interface uiteraard al uit de vorige toestellen, maar je weet niet welke verbeteringen of aanpassingen er zijn gemaakt. Dat de Touch HD ongeveer evenveel kan is kul, als we alleen de specs er bij pakken wordt de iPhone gepasseerd door dit toestel.

Resolutie van de HD is beter
Scherm is groter
Batterij heeft meer vermogen
Geheugen is uit te breiden
De camera van de HD is beter (en je kunt er filmpjes mee maken en uploaden)
Hij support MMS en videobellen
Betere bluetooth mogelijkheden

Ik zal dan ook eerder stellen dat de HD meer kan dan de iPhone.

Laat het even tot je doordringen en zie het gelijk ervan in. Dat bespaart je een hoop geld mocht je een iPhone 3G willen halen met verplicht 2 jarig duur abonement ten opzichte van een goedkoop abonement met een toestelkorting.

Het verhaal van t-h klopt wel, het komt ongeveer op hetzelfde neer als de HD-ready vs. Full HD discussies: afhankelijk van je beelddiagonaal en de afstand waarop je kijkt is het verschil tussen de 2 niet te onderscheiden in veel situaties.

Kijk, in principe is een hogere resolutie _voor wat betreft beeldkwaliteit_ nooit een nadeel, de vraag is of het daarom ook een voordeel is hangt er domweg van af hoe goed je ogen zijn. Techspecs zijn leuk, maar wij als puny humans hebben nog steeds ogen met een bepaald oplossend vermogen (niet discreet zoals bij een scanner maar het idee is hetzelfde), en het is praktisch gezien niet zinvol om daarboven te gaan zitten, verschil is gewoon niet waarneembaar. In het geval van de huidige handheld devices zal de (DPI) resolutie van het scherm zo zijn dat het verschil misschien waarneembaar is op 3cm van het scherm ofzo, maar bij normaal gebruik is het verwaarloosbaar.

Je zou het kunnen vergelijken met de sample-rate van audio: dat is eigenlijk exact dezelfde discussie: met 44Khz sampling kan je (volgens de Nyquist limiet) signalen van 22Khz samplen en lossless reproduceren, terwijl het menselijk oor tot zo'n 20Khz kan waarnemen. Dus tenzij je iets voor je hond gaat opnemen heeft het geen enkele zin om audio op 80Khz ofzo te gaan samplen en afspelen, als er dergelijke frequenties in het gesamplede signaal zitten hoor je die toch al niet. Het oplossend vermogen van je ogen en de (dpi) resolutie van een scherm zijn gewoon het video-analogon hiervan, je ogen doen in feite niets meer dan het samplen van het beeldsignaal van je scherm.

Hogere resolutie kan wel degelijk een nadeel zijn in termen van kosten, betrouwbaarheid en stroomverbruik. Ik heb zelf nooit een HTC telefoon gebruikt, maar ik kan alleen maar beamen wat anderen al postten: de resolutie van het iPhone scherm is absoluut geen issue, dus om een aankoop daar van af te laten hangen, zou ik niet doen...

[Reactie gewijzigd door johnbetonschaar]


En vervolgens zit je met al je specs, heb je er 20 foto's op staan en is Windows niet meer vooruit te branden.

Dat is een beetje het standaard verhaal van de Windows Mobile touchscreens momenteel.

Gebruikerservaring en performance is ook de voornaamste reden dat ik eerder een iPhone zou aanschaffen dan de volgende Windows touchscreen (Touch HD of welke dan ook). Daar irriteerde ik me namelijk in no-time al aan en dan zit je met al je geweldige specs op papier.

[Reactie gewijzigd door Bosmonster]



(welke stumper maakt dan ook een website compleet in Flash, die zijn vaak vet onoverzichtelijk)
Dit stukje van je reactie grenst aan flamen, het is jouw mening iig en niet een feit. Sommige pagina's zijn compleet in Flash juist om de extra functionaliteit te benutten die Flash biedt. Iedere "normale" browser, dus niet IPhone of mobile device otherwise, kan er prima mee overweg tegenwoordig. Voor de rest is je reactie wel goed al kan ik sommige "feiten" die je noemt zo gouw niet even terug vinden, voel daar ook de behoefte niet toe.
[hr]
Mijn conclusie: Flash moet gewoon draaien op al die mobile gadgets, dat verbeterd de gebruikers ervaring enorm. De snelheid waar je over praat is toch binnen een paar jaar zo niet maanden verwaarloosbaar te noemen omdat alle mobiles dan gewoon snel internet hebben.

Flash moet juist absoluut niet gebruikt worden om complete sites in te draaien. Voor product-demo's en dergelijke is het best goed te doen, maar het is alles behalve interactief. Mensen vinden het maar raar, en klikken weg. (om nog maar te zwijgen over visueel-gehandicapten - ook een intressante doelgroep)

* arjankoole bouwde in 1998 al een site compleet in flash, en is daar toen ook onmiddelijk weer vanaf gestapt.

een goeie website doe je met HTML en CSS, niet met flash.

En met de nieuw N96 gaat het inderdaad wel stukken soepeler :P

maar vanwege de usability. Dat is alles en dat is voor mij meer dan genoeg voor een mobiel apparaat. Ik gebruik de iPhone voornamelijk voor Internet onderweg..
Erm...als er iets niet gebruikersvriendelijk aan de iPhone is, dan is het het internetten wel. Een van de meest gebruikte symbolen ( . / @ ) bij het internetten/mailen zitten niet op het standaard onscreen toetsenbord maar moet je naar via een submenuutje naar voren halen.

www [submenu] . [menu terug] google [submenu] . [menu terug] com [submenu] / [menu terug] translate

Ik zie hier niet echt de handigheid van in. aangezien het een softwarematige toetsenbord is, vraag ik me af waarom dit bij de user acceptance tests niet is opgevallen.

[edit] ter aanvulling. Ik had dit getest in een T-mobile winkel omdat ik geinteresseerd was in een iphone. Bij het surfen ben ik tegen dit probleem aan gelopen en om die reden niet gekocht.

[Reactie gewijzigd door hing]


Uhm, de tekens . en / zitten standaard op het toetsenboard tijdens surfen en @ bij het mailen, je hebt er geen blijkbaar? En hoe moeilijk is het om die tekens uit te zoeken, op mijn HTC Touch kost het net zoveel moeite en moet ik nog een bril opzetten ook.

ps. Zie mijn review maar even op het gedeelte met safari: klikkerdeklik

edit: Beetje te snel gespeeld dan, ze zitten toch echt onder vinger-bereik en als dat de enige reden was om het niet te kopen, dan heb je wel erg weinig eisen.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold]


Wat je zegt is gewoon niet waar.. Als ik safari open, een adres in de adresbalk wil typen, staan er onderaan drie knoppen ( . / .com). Bij e-mail staat er onderaan een spatie, een @ en een .

Dus aub, voordat je commentaar geeft, eerst even de feiten zelf goed krijgen.

Omdat de meeste users in die test gebruik maken van Google of bookmarks.. gokje...

Huh? Wat voor een versie van het iPhone OS draai jij dan nu in hemelsnaam? Als ik op mijn 3G kijk zie ik bij safari bij toetsenbord met letters nog de knoppen, . / en. com staan? Dat is toch supermakkelijk? Hetzelfde geld voor mail daar zit ook het @ in het toetsenbord. Dat ligt toch echt aan jouw iPhone hoor...

edit: plaatje http://www.spirituality.o...afari-keyboard-700842.jpg

[Reactie gewijzigd door Ford Prefect]


Vreemd, op mijn iPhone staat alleen het @ teken op een submenu.

De punt kun je overigens ook intypen door 2*spatie achter elkaar in te typen. Er is zelfs een aparte toets voor (.com)

Of ik nu fanboy ben of niet, wat mij betreft is dit momenteel de beste mobiel. Ik heb nooit eerder zoveel geinternet als op mijn iPhone en spelletjes worden ook met grote regelmaat gespeeld. Daarnaast is ook de App store fenomenaal.

En tuurlijk doen de andere fabrikanten nu hun best om de iPhone qua functies achter zich te laten, maar zoals de vergelijking hierboven met de Wii al aangaf, zijn betere specs geen garantie voor succes. Zie ook de iPod. Het gaat om gebruiksgemak.

Het is ook niet voor niets dat na introductie van de iPhone iedereen een soortgelijk (touch techniek, visual voicemail en vergelijkbare UI) apparaat uitbrengt en wil iedereen ineens ook een App store. Zou dat allemaal komen vanwege de iPhone hype, denk je...?

Dat Apple iets uitbrengt en de rest gaat kopieren maakt de rest toch niet automatisch slechter?

Asus heeft ook de EEE notebooks uitgebracht als eerste en tal van fabrikanten kopieren dat nu.

Wat maakt dat nu nou uit?

Dat gebeurt al tientallen zoniet honderden jaren overal in de wereld met allerlei soorten producten.

Op die manier wordt er altijd en door iedereen geinnoveerd.

In dit geval maakt Apple de gebruiksvriendelijkheid beter, in een ander geval maakt een ander fabrikant een andere functionaliteit populair.

ter aanvulling. Ik had dit getest in een T-mobile winkel omdat ik geinteresseerd was in een iphone. Bij het surfen ben ik tegen dit probleem aan gelopen en om die reden niet gekocht.

Blijkbaar had je wat meer open moeten staan voor Apple producten dan zou je gemerkt hebben dat Apple veel belang hecht aan details.

Het gebruik van @ is overbodig bij het surfen en dan weer wel van belang bij het mailen. , het zou dus idioot zijn van het keyboard vol clutter te hangen met toetsen die je toch niet zal gebruiken. Ik hoop voor jouw dat je niet hetzelfde geld aan een andere telefoon hebt besteed want anders heb je waarschijnlijk een grote fout gemaakt.

Het enige dat de iPhone niet heeft momenteel en waar ik me al wel eens aan geërgerd heb is het gebrek aan emoticons maar dat zal binnenkort van de baan zijn met de toevoeging van emoji.

Voor jou meer dan genoeg, maar zoon telefoontje kost nog aardig wat verder...

Alleen met abbo is zoiets aantrekkelijk, ik heb wel een abbo, maar kan niet me telefoon inwisselen voor deze bijvoorbeeld. Los gewoon te duur!

Gefeliciteerd Apple! Heel netjes gedaan voor een bedrijf dat zijn oorsprong niet in de telecomwereld heeft - shake it up :p

Beetje vreemd dat men de verschillende versies optelt. Men gaat toch ook niet alle Motorola´s op 1 berg gooien om wat te stunten met hoeveelheden. Verder is 7 miljoen netjes maar te bedenken dat de RAZR die in het begin 700 usd kostte 50 miljoen keer verkocht is, begint Apple pas.

Het gaat erom, dat Apple had aangekondigd tegen eind 2008 tien miljoen iPhones te willen verkopen. Daarom worden deze cijfers er bij gehaald.

Verkoopaantallen zijn trouwens wel leuk maar vertellen natuurlijk lang niet het hele verhaal. Dat zie je aan je eigen voorbeeld: Motorola mag dan wel 50M van die dingen verkocht hebben (ik neem dat van je aan) maar als ik bijvoorbeeld kijk naar hun cijfers van het 2e kwartaal dan hadden ze voor mobile devices een omzet van 3,3 miljard, maar wel met een verlies van 300 miljoen... naar mijn bescheiden mening staat Apple er dan toch echt beter voor dan Motorola.

Het feit dat er 8 series IMEI reeksen van (max) 1 miljoen toestellen in gebruik zijn zegt mij eigenlijk niets.

Dat Apple het goed doet (voor een kleine speler krijgt men ongeloofelijk veel gratis publiciteit) is inderdaad waar. Zeker nu men het nogal amerikaanse business model overhoop gehaald heeft. Vraag is, kan Apple de markt ook op termijn volgen? De ontwikkelingen in telecomland gaan razendsnel en de verschillen tussen de iPhone en iPhone3G zijn minimaal. Er is nu een flink aanbod van volledige touchscreen toestellen die echt niet onderdoen voor de iPhone Ik vraag me dan ook af wat Samsung, Nokia, LG en SE de komende paar jaar gaan leveren en of apple kan volgen.

Waarom niet, het is niet zo dat de iPhone nu zo vernieuwend was op feature gebied, andere telefoons hebben meer en er is een groep die daar helemaal voor gaat. Men heeft nu een user-base van 10 miljoen iPhone-klanten, als ze die mensen tevreden weten te houden, kopen die iPhone nummer 3. Men spreekt blijkbaar ook mensen aan die gaan voor usability, meer niet. Heel veel mensen worden al jaren gefrustreerd (me2) door de ongelooflijk slechte systemen die in omloop zijn/waren. Ik stap in ieder geval niet zomaar meer over naar de volgende "ik heb meer features" telefoon. Men spreekt, net als bij de iPod, de mensen aan die zo'n ding even proberen in de winkel en merken dat ze er gewoon mee overweg kunnen, zonder een Tweaker te zijn. Laat dat type mens nu ongeveer 80% van de gehele mensheid vertegenwoordigen.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold]


Jawel, ze gooien wel alle Motorola's op 1 berg. De oorspronke RAZR is allang niet meer in productie. Je hebt inmiddels de RAZR V3, RAZR V3i, RAZR V3xx, RAZR 2 V8, RAZR 2 V9, en zo kan ik nog wel even doorgaan. Overigens verschillen deze modellen onderling meer dan eerste iPhone en de iPhone 3G.

[Reactie gewijzigd door MarcoC]


... Wat een onzin. Er zijn wellicht 10.000.000 IMEI nummers toegekent aan Apple maar wellicht nog niet verkocht...

Ik ben vandaag bij een bedrijf op bezoek waar 6 grijze 3G's aanwezig zijn. Ik denk echter dat het aantal grijze telefoons in NL wel mee zal vallen, gezien de aanschafprijs. Dit is toch wat hoog voor een gadget voor gemiddelde NLer

onder de grijze iphones vallen ook de 1ste generatie iphones die je hier in nederland al een aantal maanden kunt kopen via allerlei webshops.

Apple laat vooralsnog weinig over de verkoopcijfers van de iPhone los
apple laat zoiezo weinig los
totaal geen goede respons op klachten ed
snap nog steeds niet waarom mensen dit zo'n goed product vinden terwijl er zoveel aan mankeert

[Reactie gewijzigd door splendes]


snap nog steeds niet waarom mensen dit zo'n goed product vinden terwijl er zoveel aan mankeert
Omdat het misschien iets genuanceerder ligt dan jij denkt ? En omdat het ding, ondanks de problemen die er voor sommigen zijn, in veel opzichten misschien alsnog stukken prettiger in gebruik is dan de meeste andere telefoons ?

Klopt; op alle mac en iphone sites lees ik niks anders dan klachten. NOT.....

Som eens op wat er aan mankeert! En dan niet wat jij er van VINDT, maar gewoon met feiten komen waar ze dan allemaal aan 'mankeren'.

Heb anders nog weinig klachten gezien, behalve opstartproblemen. Maarja dat hebben alle pioniers. Je kan zeggen wat je wilt, maar elke telefoonfabrikant maakt nu zwarte telefoons met een glimmend randje en een langwerpig speakergat ;)

edit: @Ghoztmaster,
Ok, weet al meteen dat jij er hoogstwaarschijnlijk nooit een goed hebt 'getouched'. Hoewel ik al zeker sinds het begin van de smartphones een touchscreen gebruik (HTC van jaren terug), kan ik je wel zeggen dat touchscreens langer bestaan, MAAR MS-WINDOWS-SMARTPHONES zijn GEEN touchscreens, --> ze zijn NIET aanraakgevoelig, maar DRUKGEVOELIG. Dat is nogal een verschil. Drukgevoelige schermen met een pennetje ZUIGEN!! Ik spreek uit ervaring, jij ook?

b.t.w. misschien zijn de HTC-touches van tegenwoordig aanraakgevoeling, gelukkig geen ervaring met die dingen....

[Reactie gewijzigd door Conzales]


Een lijstje met problemen is zo gemaakt. Zijn ze erg genoeg om de iPhone uit het raam te gooien? Voor mij niet, maar echt lekker is het niet

- Slechte ontvangst.
- Houdt mijn mail niet up to date. Zodra ik in de buurt van een wifi access punt kom gaat die een hoop downloaden, maar via het netwerk van de telco werkt het niet. (Lijkt trouwens wel van het land af te hangen. In Nederland heb ik weinig problemen)
- Geen flash
- Geen J2ME (beide wel overkomelijk, maar toch redelijk onhandig)
- GPS werkt nauwelijks. Zie zeer regelmatig dat de locatie niet bepaald kan worden.
- Typen is niet heel efficient vergeleken bij een echt toetsenbord.

Dat is mijn persoonlijke irritatielijst. Andere mensen hebben vast ook andere klachten ;) Heb het resultaat van de iPhone 1 op 1 met een blackberry kunnen vergelijken. Die scoort qua ontvangst, GPS, typen en het bijhouden van de mail beduidend beter.

Tja, inderdaad zoals ik al zei: opstartproblemen. 2.1 Firmware al getest? Ik wel; zo goed als geen netwerkproblemen meer. Die andere dingen die je noemt zijn geen problemen, maar ontwerpkeuzes. Flash wordt aan gewerkt samen met Adobe.

Dat de GPS niet goed werkt heb ik zelf niet ervaren. Misschien is er nog wat werk nodig voor het schakelen tussen de 3 methodes die de iphone gebruikt voor GPS.
WiFi,mobiele netwerk en gps-chip. Dat de ontvangst slechter is dan een losse moderne ontvanger klopt, maar dat heeft met het stroomgebruik te maken denk ik. In de volgende generatie zal vast een nieuwere chip zitten. Al is dat geen excuus voor de huidige 3G.

Tsja dat verklaart die tevredenheidscijfers. Want die zijn zo laag dat een ander toestel dat nog nooit gehaald heeft. 91% van de gebruikers is tevreden tot zeer tevreden. Ik ben er 1 van.

Gefeliciteerd Apple de hype is maar door gegaan terwijl er (naar mijn mening) vele betere alternatieven zijn. Heb niets tegen Apple, ben erg blij voor ze, maar het is een hype en die zal een van deze dagen eindigen denk ik.

Apple weet anders heel goed zijn rages vast te houden en de naam van het product synoniem te laten worden aan het type product. Er zijn veel mensen die niet eens de naam mp3-speler kennen, maar alle mp3-spelers iPods of nep-iPods noemen.

Heb niets tegen Apple, ben erg blij voor ze, maar het is een hype en die zal een van deze dagen eindigen denk ik.
Ik denk dat dat nog al eens tegen zal kunnen vallen. Mensen roepen dat ook al jaren over de iPod, en die is nog steeds de onbetwiste marktleider voor alle mp3-spelers.

De verklaring daarvoor is natuurlijk dat achter de hype ook gewoon een goed product schuil ging. Fanatistische voorkeuren en specs-liefhebbers terzijde, de iPod is uiteindelijk gewoon uitstekend in wat hij moet doen: eenvoudig afspelen van mp3's. De iPhone, ondanks enkele tekortkomingen en wat duidelijke bugs in de recente firmware, is een zeer prettig bruikbare telefoon, met een uitstekende (zo niet de beste) mediaspeler en een uitermate bruikbare internetbrowser. Vrijwel alle functies zijn voor doorsnee gebruikers toegankelijk, en dat allemaal in een vrijwel ongekend vloeiende interface.

Hoewel er steeds meer telefoons verschijnen die de iPhone in deze opzichten benaderen of soms evenaren, is het over het geheel genomen een product wat zich denk ik bij de top kan scharen. Natuurlijk zijn er enige tekortkoming, zoals alle concurrenten ook hun sterke en zwakke punten kennen, maar er is wel degelijk 'substance' achter de 'hype'.

[Reactie gewijzigd door Arthur]


Kleine correctie, Apple is de onbetwiste marktleider in de hdd-mp3 spelers. Hier laat Apple zich dan ook altijd over uit dat ze 70 a 80% vd markt bezitten, ze reppen daarintegen nooit een woord over de sdd markt.
Verder is Apple zeker een hype fenomeen. Ze besteden erg veel tijd aan het aankleden van een product net zoals ze hier doen hypen ze de verkoop van 10 miljoen iPhones, ooit zoiets gehoord van HTC of Nokia? Deze verkopen veel meer telefoons echter die doen veel minder aan marketing. Dit illustreerd dan ook eerder hoe Apple functioneerd, ik ben dan ook benieuwd hoe Apple functioneerd indien Lebenov daadwerkelijk gaat produceren, of wanneer Jobs wegvalt. Dit is al eens eerder geprobeert en we weten allemaal waar Apple toen stond. Dell had nooit verwacht dat Apple zo groot zou worden, maar omgekeerd lanceren ze nu wel veel producten die half af zijn, en dit wordt dus niet gepikt door de grote massa die stukke critischer is Apple.

Die verkopen meer telefoons in totaal(!) niet direct per telefoon. En daarbij moet je ook nog onderscheidt maken tussen de echte smart-phones e.d. De media doen ook gewoon mee aan hypen, 10 miljoen voor 1 type telefoon van een bedrijf wat net instapt is gewoon veel en knap, dat is dus nieuws. Zelfde zal je straks ook zien over Android. Echter is het ook de media die elke bug en weet ik veel wat groots toont, terwijl ik dat weer nooit zie bij anderen die net zoveel, zo niet meer problemen kennen. Wat dat betreft lees ik dit soort berichten altijd maar half, het gaat vaak nergens over als je gewoon het gehele plaatje bekijkt. Als je een product in de markt weet te zetten met zoveel hype, dan ben je goed bezig als bedrijf, ieder ander is er jaloers op... het ligt namelijk aan het image. Als je vervolgens dit jaar in, jaar uit weet vol te houden en mensen blijven iPods en iPhones kopen, dan is dat al lang niet meer een gewone hype te noemen natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold]


Nokia verkoopt van vrijwel elk type meer exemplaren dan Apple van de iPhone. 10 miljoen stuks is gewoon "niets" in de telecom markt.

Als je zo'n gedurfe uitspraak doet mag je die wel onderbouwen. Het lijkt me zeer stug namelijk.

echter die doen veel minder aan marketing
Waar baseer je dat op dan ? Het is vreemd dat het succes van Apple altijd wordt toegeschreven aan marketing, terwijl ik niet de indruk heb dat ze meer aan marketing doen dan andere merken. Integendeel, ik zie hier in Nederland toch echt bar weinig reclameuitingen van Apple. Zelfs nu het merk veel meer budget heeft dan voor de grote iPod doorbraak. Is het wel eens in je opgekomen dat het misschien wel eens zo kan zijn dat er iets aan hun produkten gewoon erg goed is ?

[Reactie gewijzigd door edwingr]


Precies, nog nooit een reclame op tv gezien ook. En wat dan te denken van diegenen die wel reclame uiten zoals HTC of Samsung... als ik die dan koop, ben ik dan ook niet bezig met een hype? Het woord is een beetje loos geworden m.i.

Eeuh, de cijfers over de MP3 markt, is wel van de gehele mp3 markt (alleen dan van Amerika), de cijfers die Apple geeft komen namelijk van NPD.

En waar hyped Apple de verkoop van 10 miljoen iPhones?? Apple heeft nog helemaal niet bekend gemaakt hoeveel telefoons ze hebben verkocht.. dit zijn externe partijen die dit hebben geschat op basis van informatie die voor iedereen toegankelijk is. Dat Apple fans heeft die dat soort dingen uitzoeken, en andere fabrikanten niet, is alleen maar een plus-punt voor Apple. Elke andere fabrikant zou een moord plegen voor zulke loyale gebruikers (of fanboys zoals de meeste ze noemen). Men zegt wel steeds "Tss, Apple-fanboy", maar niemand denkt er over na hoe ontzettend knap het van Apple is dat ze deze fanboys hebben. Dit komt echt niet zomaar uit de lucht vallen.

En je marketing verhaal is natuurlijk helemaal achterlijk. Apple geeft in Nederland 0 euro uit aan on en offline marketing (daarmee bedoel ik dan adverteren). Van Nokia zie ik nog wel eens iets verschijnen op tv of in een magazine.

En ja, Steve Jobs is heel belangrijk voor Apple, maar om impliciet te stellen dat hetzelfde gebeurd als een tiental jaar geleden, is natuurlijk weer erg overdreven. Wat er toen mis ging, is dat ze een verkeerde opvolger hadden, en dat alle goede mensen van Apple, samen met Steve Jobs weggingen (vele van hun zijn ook met de terugkeer van Steve Jobs terug gegaan naar Apple).

En welke producten jij bedoeld met "half-af" snap ik helemaal niet..

Nee.. Mocht je je vervelen op deze site beschrijft men de hdd-markt waar in 2007 Appe goed was voor 82% van de markt in de US. Nogmaals men spreekt altijd over iPods maar nooit over de sdd markt. Dit is wat ik dan ook eerder probeerde te illusteren hoe goed Apple's marketing werkt, men is ervan overtuigd dat Apple de mp3-speler leverancier is terwijl in de realiteit dit deels opgaat.
Verder is het inderdaad gehyped dat men spreekt over 10 miljoen telefoons, dit is voor iedere telefoonproducent niets bijzonders. Verder is het Jobs die volgens mij als eerste deze target uitzette. Misschien voor een nieuwkomer bijzonder op deze markt echter voor Nokia eerder een teleurstelling.
Apple geeft 0 euro in NL aan marketing? En wie betaald denk je T-mobiles reclame? Denk je soms dat T-mobile hier geen centen voor vangt als hier groot iPhone opstaat? Idem dito overigens voor online reclame maar ook op tv komt van tijd tot tijd Apple voorbij.
En met producten die half-af zijn alleen al bij de iPhone te denken aan: geen copy/paste, geen teathering, geen flash, geen knoppen (mag stom klinken maar imo wel een gemis deels), geen file-support (probeer maar eens een pdf te openen), trage 3G (integenstelling tot andere 3G mobieltjes), Appstore was leuk maar is nu ongeorganiseerd en brakke iTunes. Niet te vergeten brakke pop support (pop accountjes die stuk gaan) scheuren in de behuizingen zowel ipHones maar ook laptops enz. Waar Apple vroeger bekend was om een kwalitatief sterk product lijken ze steeds meer producten te rushen tengunste van de kwaliteit.

Geen knoppen is voor jou een reden om een product "half-af" te noemen? Niet bij je opgekomen dat geen knoppen een VOORDEEL is, aangezien je een groter schermoppervlak hebt en een touchscreen véél meer mogelijkheden heeft en de software niet beperkt is door een vast toetsenbord?

PDF'jes lees ik trouwens zonder problemen op m'n iPhone.

Trage 3G? Nooit last van gehad, Safari laadt ontzettend snel, ik hoef nooit te wachten op YouTube filmpjes en programma's downloaden binnen maximaal 10 seconden.

App Store is de overzichtelijk zelve en verre van ongeorganiseerd. Maar ja, je geeft er verder ook geen argumentatie bij dus dan laat ik dat ook maar achterwege.

Pop support is perfect. Er zijn geen bekende bugs bij het pop gedeelte, dus waar je dit op baseert?

Scheuren in de behuizing is een opgeklopt mediaverhaal. Maar dat weet je zelf ook neem ik aan? Of ben jij zo'n makkelijk beïnvloedbaar persoon?

Nee, ik denk dat Apple de laatste tijd juist zijn naam aan het verbeteren is. Vandaar ook de groei van het bedrijf de afgelopen tijd. Steeds meer switchers, 10 miljoen phones in iets langer dan een jaar, in elke sector van de markt de hoogste tevredenheidscijfers... dat komt niet uit de lucht vallen. Dat noemen wij geen hype, dat noemen wij kwaliteit.


Ik heb net hype op Wikipedia opgezocht.
Als voorbeeld van een hype wordt daar expliciet de iPhone genoemd. :)

Wikipedia is, zoals bekend, niet altijd een objectieve bron omdat iedereen iets in een lemma kan wijzigen. :) Als je goed had gelezen, had je ook gezien dat er staat: Enkele voorbeelden van verschijnselen die door sommigen als hype werden/worden beschouwd.

[Reactie gewijzigd door torp]


Gefeliciteerd Apple de hype is maar door gegaan terwijl er (naar mijn mening) vele betere alternatieven zijn. Heb niets tegen Apple, ben erg blij voor ze, maar het is een hype en die zal een van deze dagen eindigen denk ik.
Steve Ballmer talking :+
offtopic:
Ga je straks ook schreeuwen DEVELOPERS DEVELOPERS!!?
Nee, zonder grappen. Als je mee wilt praten over de markt, zorg dan dat je weet wat er wordt aangeboden én hoe consumenten denken. Apple heeft met de iPod allang bewezen geen hype-producent te zijn. En door de gestage groei in het Mac marktaandeel laten ze zien aan een userbase te bouwen, mede doordat de rest van de markt tekort schiet. Hoewel de hele markt natuurlijk niet in dit (in Safari gelukkig in grootte verstelbare) textarea op t.net valt samen te vatten toch een poging:

Afijn. Kijkende naar de smartphones markt. Wat heeft die markt eigenlijk te bieden?
* BlackBerry biedt uitstekende zakelijke oplossingen. Het wordt écht moeilijk voor Apple om daar door te breken.

* Nokia heeft nu pas net een touchscreen smartphone op de markt. Eentje. Met een bijzonder trage response. (roteren van display bij foto duurt ±2sec, tegenover de iPhone: direct)

* Samsung probeert hypes te creeëren door met megapixels te strooien. Nu 8, straks 10 (da's een paar miljoen pixels verwijderd van mijn Canon EOS450D!!). De (vergeleken met de iPhone) non-responsiveness van het touchscreen en de waardeloze UI maken het GEEN alternatief. (ik heb een paar toestellen geprobeerd)

* HTC doet goede zaken met de Touch series, waarbij ze de waardeloze UI van Windows Mobile een beetje herontwerpen. Wat niets is kan niet veel meer worden, maar het werkt allemaal wel aardig. Veel features, matige gebruiksvriendelijkheid. Geluk voor HTC: de consument geilt op features.

*HTC Android lijkt een stap in de goede richting. Namelijk, een redelijk ontworpen UI, veel features (er mist nog het e.e.a. maar het is net als de iPhone een platform in ontwikkeling) maar ook een App Store.

* Apple biedt één smartphone, met zonder meer de beste touch-input die er bestaat door de interface compleet te ontwerpen voor deze manier van input en het gebruik van multitouch. Houdt alle smartphones maar eens naast elkaar.

De App Store is het key-selling point voor de iPhone. Omdat het ontzettend veel features toevoegt op de meest eenvoudige wijze. Idiot-proof, maar ieder slim mens wat van gemak houdt kiest ook voor de App Store.

De iPhone is door het functionele design het beste in wat hij doet. Als hij dat doet. De missende features (iets waar consumenten op geilen) maken de telefoon somewhat onaantrekkelijk voor sommigen. Het toevoegen van turn-by-turn GPS, copy/paste, Java en Flash plugins voor Safari, MMS en Emoij zullen veel van deze kritiek doen verstommen.

Zijn er alternatieven? Ja vast, als je aan functionaliteit wilt inleveren om voor je gevoel aan specs te winnen. Anders koop je beter een iPhone. Er missen een paar features, maar features voeg je eenvoudig toe uit de App Store of via Apple Software Updates. Die waardeloze UI die sommige 'alternatieven' bieden, of het kwalitatief zeer onderdoende touchscreen wat anderen bieden worden niet zo snel geüpdate.

Anyway. Als jij een telefoon weet die beter is dan de iPhone, dan doen we wel even een prijs/kwaliteit/functionaliteit vergelijking.

[Reactie gewijzigd door t-h]


60.000 3G's lijkt mij niet zo heel veel, voor iets dat zo gehyped is geworden? Dat is één via t-mobile verkochte iPhone op de 273 mensen. Grijze import en particuliere koop niet meegeteld.

60.000 3G's lijkt mij niet zo heel veel, voor iets dat zo gehyped is geworden? Dat is één via t-mobile verkochte iPhone op de 273 mensen. Grijze import en particuliere koop niet meegeteld.
Veel sneller kan het denk ik niet. De voorraden zijn tussen juli en september erg laag geweest. Dus eigenlijk is de iPhone nog maar een anderhalve maand écht goed te koop.

Bovendien zitten veel mensen vast aan contracten van 12 of 24 maanden. Heel veel mensen gaan het komende jaar nog een nieuw toestel kopen. Daarbij zullen ook heel veel iPhones zitten.

Tenslotte heeft T-Mobile een beetje een imago probleem. Ze verbeteren as we speak het netwerk. Hopelijk werpt dat de komende maanden vruchten af.

Euhm, heeft iemand een idee of 10 miljoen veel is? Ik kan me zo voorstellen dat de Nokia N95 veel meer verkocht heeft, temeer omdat het in meer landen en providers te verkrijgen is/was.
Ik kraak de nieuwsgeving over de iPhone niet af (ik ben zelf een Apple fanboy), maar moeten we niet een relativering met andere merken maken?

Waarom dat? De iPhone wordt hier niet vergeleken met andere phones, maar alleen cijfers over het aantal iPhones in omloop :) Ik ken maar weining telefoon makers die bij hun eerste type toestel al over de 10 miljoen stuks zitten binnen 12-15 maanden. Nokia haalt dat ook wel alleen is Nokia al een oude rot in de mobiele sector. Los daarvan is de N95 al langer in omloop, dus die vergelijking zou ook al niet opgaan.

Heb je trouwens een bevestiging van je claim dat er al ruim 10 miljoen N95's in omloop zijn.

Ik claim niet dát er >10 miljoen N95's zijn verkocht, ik kan het me voorstellen :)

Met mijn reactie bedoel ik dat ik niks heb aan een absoluut getal. Het is leuk dat er 10 miljoen iPhones verkocht zijn, maar is dat nou relatief veel? Of relatief weinig? Aan het absolute getal 10 miljoen denk ik alleen: Wow, dat is veel! Terwijl dat misschien helemaal niet zo is :)

Je zou het misschien kunnen zien als je het vergelijkt met de iPod. Daar zijn er nu vanaf 2001, 160 miljoen van verkocht en je ziet ze bijna overal. 10 miljoen in 1.5 jaar is dan best aardig voor een eerste poging, vergeleken met zo een populair ander product. Als het een beetje aanslaat dan heb je er zo'n 70 miljoen in dezelfde tijd als de iPod nu oud is. Geen idee of dat gebeurt, maar het geeft een soort perspectief. :)

In de VS zijn ze met de iPhone de op een-na beste verkoper van mobiele telefoons, alleen de mobile RAZR staat boven hun.. Dus ja, dat is opzich best veel.

bron: http://www.appleinsider.c...ng_us_mobile_handset.html

[Reactie gewijzigd door Eswip]

</