Hoofdcategorieën
Device Settings

Asus ontwerpt eigen interface voor nieuwe smartphone

Door Arnoud Wokke, dinsdag 9 september 2008 15:13, views: 15.703

Asus heeft de eerste smartphone onthuld met de zogeheten Glide-interface, de Asus-versie van HTC's Touchflo. De software wordt nog verder ontwikkeld, het eerste toestel komt volgende maand op de markt.

Asus maakte tot nog toe gebruik van de standaard Windows Mobile-interface. De nieuwe, eigen interface moet de smartphones van Asus succesvoller maken, te beginnen met de P552w. "We hebben goed naar de markt gekeken voordat we een eigen interface gingen ontwerpen", zegt woordvoerder Milan Rado van Asus Benelux. "HTC heeft dat bijvoorbeeld gedaan met Touchflo: een schil om Windows Mobile heen. Het werd tijd dat Asus dat ook ging doen."

De nieuwe smartphone heeft alles wat de consument van een moderne smartphone mag verwachten: gsm, gprs, umts, hsdpa, wifi, bluetooth en gps. De telefoon draait op de nieuwste versie van Windows Mobile, versie 6.1. De processor is dezelfde als die in de Bold van Blackberry: een Marvell Trevor met een kloksnelheid van 624 MHz. Het scherm heeft een diameter van 2,8" bij een resolutie van 320x240 pixels.

De telefoon komt in oktober op de markt. Asus is inmiddels nog bezig om de interface te verbeteren voor toekomstige modellen. Rado: "Zo zijn we bijvoorbeeld nog bezig met een eigen keyboard, waarvan de letters vergroot worden als je ze selecteert, zoals HTC dat ook heeft toegepast in de Touch-serie." De verbeteringen zullen de komende maanden worden aangebracht.

Asus P552w Asus P552w in de hand Asus P552w, screenshot van Glide-interface Asus P552w, screenshot van Glide-interface
Volgende 15:59 Infovell doorzoekt het diepe web dankzij genonderzoek
Vorige 14:48 Justitie VS neemt topadvocaat in de arm voor antitrustzaak Google
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Als ik moet afgaan op de vage screenshots / foto's lijkt het iets fancy te worden, ik heb liever een rustige duidelijke interface waar het contrast duidelijk is maar niet overdreven ... Waarom gaan al de producenten maar steeds meer & meer voor eye-candy in plaats van degelijkheid ...

Inderdaad, heb net na 2 jaar de opvolger gehaald van mijn huidige telefoon en de menu's zijn alleen maar trager geworden. Wel "superfancy" maarja, geen verdere meerwaarde. In ieder geval fijn dat Asus de trage interface gaat fixen voor ie op de markt komt.

Omdat men altijd al voor eye-candy is gegaan in de mobiele wereld. Die kritiek hoor je erg veel over de iPhone hype, maar geldt net zo voor bijna ieder ander toestel. Men moet zich kunnen onderscheiden en aangezien tegenwoordig de mobiele processoren enigzins 3D gfx aankunnen, smijt men daarmeem. Persoonlijk vind ik dat dus ook geen goede insteek.

De iPhone heeft hoofdzakelijk functionele eye-candy die is zorgvuldig is toegevoegd om de gebruiksvriendelijkheid te vergroten. De animaties tonen bijvoorbeeld aan wat er gebeurt: selecteren item -> scherm schuift naar rechts = diepe in de 'boom', druk je op terug schuif je terug naar een niveau hoger in de boom (naar links dus).

[Reactie gewijzigd door KoeNijn op dinsdag 9 september 2008 19:35]


Geweldig dat ze nu ook meegaan in die marktsector. Zo krijgen we tenminste genoeg keuze en word er harder doorontwikkeld. Wel grappig dat ze alles van HTC hebben afgekeken. Laat wel zien dat HTC wel leading is in de smartphone sector. Ben benieuwd naar de exacte specificaties en eventuele komende reviews.


Vreemd, en ik maar denken dat de Touch ruim voor de iPhone uit was wereldwijd ... neemt natuurlijk niet weg dat nieuwere releases mogelijkerwijs wel wat van elkaar gekeken hebben maar om weer eens iPhone etc. erin te dumpen gaat wel erg ver.

Dat terzijde is voor een groot deel vd wereld HTC nog steeds de enigste keuze aangezien de iPhone nog maar beperkt (22 landen) verkrijgbaar is. Zeker voor de grotere markten zoals China en Brazilie is HTC een leuke smartphone. Ik denk dan ook dat HTC eerder als referentie is aangenomen omdat die toch wel met de beperkingen van WM een nette schil om de mobiel weten te wikkelen. Dit is zeker een trend die interessant is vanwege dat er hardwarematig weinig verschil langzamerhand komt tussen alle touch varianten.

Verder leuk, maar ook weinig vernieuwend imo tot nu toe. Ik kan me nog een ronde interface herinneren van Ubuntu wat wel vernieuwend was. Jammer dat dit nog niet naar buiten komt al zou dit met Android wel weer mogelijk zijn tzt.

Vreemd, en ik maar denken dat de Touch ruim voor de iPhone uit was wereldwijd ... neemt natuurlijk niet weg dat nieuwere releases mogelijkerwijs wel wat van elkaar gekeken hebben maar om weer eens iPhone etc. erin te dumpen gaat wel erg ver.
Klopt, maar de iPhone had de iPhone al wel eerder bekend gemaakt. HTC kwam daarna met de Touch en bracht die eerder op de markt.

En toen ze het bekend hadden gemaakt hebben ze gelijk een working sample naar HTC gestuurd, zodat ze de interface konden bekijken.

Wat is dat toch met doe apple fanboys, die denken dat iedereen bij apple afkijkt ook al hadden zij het zelf eerder.

[Reactie gewijzigd door DarkTemple op woensdag 10 september 2008 07:49]


Hoezo? wat van de htc lijkt op de iphone.....

Btw waarom denkt iedereen smartphonetop= iphone :S

Ja, want HTC kan in de toekomst "kijken" :S

Redelijk opmerkelijk dat ze zo open zijn en rustig zeggen dat ze HTC achterna moeten gaan. Een 2e grote speler op de markt naast HTC met dit soort apparaten is natuurlijk weer goed voor de consument want HTC moet nu ook weer aan het werk. :)

Wat ik er vooral uit lees is dat ze bij asus, net als ik, vinden dat de standaard windows mobile gui op niks trekt (het probeert teveel een ongebruiksvriendelijke mini-desktop te zijn), en daarom het voorbeeld van HTC moeten volgen en er gewoon een andere GUI op bouwen.
Persoonlijk denk ik ook dat dat de enige redding kan zijn van het windows mobile platform, want een task manager en een start menu op een telefoon zit niemand op te wachten...

Men vindt wat HTC doet dus positief, blijf ik toch opmerkelijk vinden. Een geheel eigen interface zou ze veel meer sieren aangezien een schil nog steeds maar een schil is. Gebruik je het apparaat langer dan irriteer (als je dit tenminste deed met WM) je je nog steeds aan dezelfde zaken als eerdere WM apparaten. Een schil maken is natuurlijk veel minder werk, maar doe dit dan in combinatie met Symbian ofzo, een basis wat minder aan resources opslurpt en sneller is. De middelste foto is trouwens nagenoeg een kopie van m'n HTC Touch.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op dinsdag 9 september 2008 15:29]


Jammer dat ze weer het wiel gaan uitvinden,
er zijn al genoeg oplossingen te vinden, sommige zelfs gratis

- PocketCM Keyboard (free)
- iTask(free)
- iFonz (free)
-Ultemate Launcher (d8 ik ook free)

Spb Mobile shell (niet free maar wel goed)

UltimateLaunch is helaas niet gratis.

Wat ik een beetje vreemd vind is dat ik vroeger een pentium processor met 200 MHz had (en jawel, met MMX ;) ) en 32 mb RAM. Windows 95 liep daar heel aardig op, het deed zo'n beetje alles wat voor die tijd gangbaar was, tekstverwerken, spelletjes, internet en dat soort dingen. Nu maken ze tegenwoordig telefoontjes met 624 MHz en nog is het schijnbaar niet vooruit te branden. Is Windows Mobile niet gewoon zo'n ontzettend slecht en lomp programma dat men beter alternatieven kan nemen?

Je hebt het dan ook over totaal andere processoren natuurlijk, MHz-en zeggen helemaal niets. Verder zijn de processoren voor mobieltjes behoorlijk snel, maar niet perse bedoelt voor super-fancy 3D gebruik. Windows Mobile is daarbovenop idd nogal teveel van het goede, dat kan allemaal veel beter, laten we hopen dat 7 iets in petto heeft wat dat betreft.

[Reactie gewijzigd door vgroenewold op dinsdag 9 september 2008 16:07]


Nee klopt, had net zogoed 1Mhz kunnen zijn, zegt toch niks :')

Ik zou niet al te veel van 7 verwachten. Ik heb nog nooit een MS product gezien wat in een nieuwere versie sneller werd of minder geheugen ging gebruiken |:(

Heb ook nog geen MacOS gezien dat ineens lagere systeemeisen had dan degene ervoor...

OSen worden gemaakt voor de techniek van de toekomst en de top kwa hardware van nu.

:/

Je hebt het over andere architecturen die meestal als voordeel hebben veel zuiniger te zijn. Verder kunnen ze wel wat trager zijn. Volgens mij is vaak de communicatie met andere componenten wat trager.
Verder moet zo'n ding soms juist (relatief) best zware dingen doen. Zoals Java spul etc. En dan al die genoemde draadloze protocollen ondersteunen.

Het platform is gewoon niet vergelijkbaar. Waarschijnlijk betreft het een ARM processor, en dat is best een leuk ding op die snelheid, daar kan je meer dan genoeg mee. Ter vergelijking, ik heb al eens Linux met een webserver en database gedraaid op een 266Mhz ARM proc. Niet helemaal vergelijkbaar, omdat er geen GUI aanwezig is.

"HTC heeft dat bijvoorbeeld gedaan met Touchflo: een schil om Windows Mobile heen. Het werd tijd dat Asus dat ook ging doen."
Wat bedoelen ze, dat ze het thema een ander kleurtje geven? Spannend hoor.

Als je zelf de moeite had genomen om op te zoeken wat TouchFlo is, dan had je zo'n onzinnige opmerking niet hoeven maken :+
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 15:59 Infovell doorzoekt het diepe web dankzij genonderzoek
Vorige 14:48 Justitie VS neemt topadvocaat in de arm voor antitrustzaak Google
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011