Dit heeft er totaal niks mee te maken.
PC of console gaming verschilt in 1 belangrijk onderwerp.
Het feit is dat wanneer je een xbox/playstation aanschaft, dan ben je gegarandeert voor de komende jaren dat de meeste spellen die op de markt komen speelbaar zijn.
Bij de PC moet men steeds upgraden, kijk eens naar de kaarten van 1 jaar terug. Kun je daarmee de spellen van nu op high spelen. Een 8800GT dat een paar maanden geleden nog een van de beste kaarten was, is nu maar een mid-range kaart geworden.
Het probleem bij PC gamen is dat je steeds je hardware moet vernieuwen. Dit is niet wat de meerderheid van de consument wilt, de meeste (algemeen bekeken en niet op vlak van tweakers) willen gewoon een systeem kopen en binnen een jaar of 4, 5 de nieuwere versie binnen halen zonder veel moeite.
Daarom heb ik ook voor een xbox gekozen, je weet dat je systeem voor de komende x aantal jaar gegarandeerd staat.
In het algemeen is PC gemaakt om niet te gamen, de grootste doelgroep is bedoeld voor huis/kantoor gebruik en daarom dat PC gamen achteruit gaat. PC zelf zal blijven groeien, maar Game PC zal stilaan verdwijnen uit de markt.
Het kan mijn vader/zus/broer niks schelen welk processor, welk videokaart, welk moederbord erop zit. Als ze er maar op kunnen internetten en gebruiken voor school/werk.
Edit: Was vergeten te melden dat de kast geen belang heeft voor de keuze, meestal zitten ze toch in de kast of ergens op geborgen. Je gaat niet showen met je xbox tenzij je die mod. Een PS3 ziet er toch ook niet uit, maar toch verkoopt het.
Deze ontwikkeling lijkt erg interessant, zeker als microsoft hiermee gebruik zal maken. Waarom geen soort slimline type uitbrengen met een ander look. Hiermee kan xbox weer de draad oppakken, want als ik de technologie niet zou volgen, dan wist ik niet eens dat de problemen opgelost waren.
Xbox moet gebruik makend van deze technologie + met de jasper moederbord een geheel nieuwe xbox slimline op markt brengen. Mss dat ze het toch in de toekomst waarmaken, laten we het gewoon hopen
[Reactie gewijzigd door Mudi op vrijdag 15 augustus 2008 17:50]
Je hebt wel een paar goede punten, maar je overdrijft toch wel een beetje. Een console houd het gemiddeld 6 jaar uit. Binnen die tijd moet je als gamer ongeveer iedere 3 jaar een nieuwe PC kopen als je niet aan upgraden doet. Qua kosten is dat maar een beetje meer als die 360 van je. Even een rekensommetje:
360 @ release + xbox live gold voor 6 jaar(pc kan dat standaard, dus dit moet om eerlijk te vergelijken) + ~¤15 extra kosten per game(laten we zeggen 8 games per jaar)
400 + (6x60) + (8x6x15) = ¤1480
vergelijkbare game PC - standaard werk PC(we rekenen alleen het game gedeelte natuurlijk) + nieuwe game PC zelfde prijsklasse(Laten we zeggen dat je werk PC het 6 jaar had uitgehouden, dus dat halen we er nu niet af)
1100 - 500 + 1100 = ¤1700
Dat scheelt dus maar ¤220 en dat terwijl het werk gedeelte er ook voordeel van heeft en je natuurlijk veel meer kan met zo'n zwaardere PC dan alleen maar gamen. Als je een iets zwaardere gebruiker bent en je werk PC houd het gemiddeld maar 4 jaar uit, dan ben je zelfs helemaal niet duurder uit.
Nu klinkt het echter alsof de PC en console qua kosten op gelijke voet staan en dat is totaal niet zo. Je moet namelijk niet vergeten dat je in dit voorbeeld na 3 jaar, dus halverwege het leven van de console, een compleet nieuwe PC krijgt die waarschijnlijk meer dan 3 keer zo krachtig is. De laatste 3 jaren heeft de PC koper in dit voorbeeld dus een gigantisch voordeel qua kracht boven de console koper voor (bijna) dezelfde kosten.
Nou voordat ik geflamed wordt als 360 hater en PC fanboy. Ik heb beide systemen hier staan en speel op beide ongeveer evenveel, dus ik ben volledig objectief te werk gegaan. Ik probeer hiermee gewoon het argument dat consoles (veel) goedkoper zijn dan PC's de wereld uit te helpen of in ieder geval wat aan kracht af te laten nemen.
Ook kan het natuurlijk zijn dat deze berekening niet (volledig) correct is voor je, omdat je bijvoorbeeld nooit online speelt(dus is het bij de PC overbodig en zou je bij de 360 geen XBOX live gold nemen). Pas hem dan aan en reken opnieuw, maar tenzij je echt heel weinig games koopt en nooit online speelt zal de PC nooit veel meer kosten dan de console.(terwijl je er meer voor terug krijgt)
Mooi voorbeeld heb je gegeven, maar dat was mijn punt niet.
De consument heeft het liefst zo gemakkelijk mogelijk, het kan goed zijn dat je zelfs met je pc goedkoper uitkomt, maar dat maakt de meeste mensen niet veel uit.
Het feit is, je komt thuis, zet je xbox aan en je speelt. Zo simpel moet het zijn.
Ook een ander voordeel is dat je je console overal kunt meenemen. Een game pc haal ik niet zomaar van zijn plaats om ergens anders te gaan gamen.
Verder kunnen we blijven doorgaan met pro en contra, maar zoals ik al zei in mijn eerste post. 1 grote belangrijke verschil zorgt ervoor dat men steeds meer voor de console gaat en dat is:
Men moet het zo gemakkelijk mogelijk hebben en als je beide resultaten kunt verkrijgen door minder moeite te doen, dan overtuig je de consument
Het is niet dat ik iets tegen game pc heb, heb zelf een XPS gekocht alleen om nog een beetje te kunnen gamen op een laptop. Maar ik geef gewoon de realiteit aan.
Trouwens je berekeningen kloppen niet helemaal. Bij een pc zal je veel meer kosten dan dat je vermeldde.
Ten eerste zal een game pc van 1100 euro onmogelijk 3 jaar meegaan met alles op high.
Vervolgens ben je de spellen die je koopt voor de pc vergeten. Laten we deze dus ook eens optellen voor de komende 6 jaar. 8*6*15
Ten laatste heb je internet niet gratis, dus reken daar ook maar eens 40 euro per maand bij (Hier in Belgie toch).
Dus laten we hertellen
ofwel (1000*3-2*500)+(40*12*6)+(15*8*6)=5600
Totaal ander bedrag dan jou he en dat ik internet erbij tel is omdat wanneer je deze toch niet hebt, dan is het onmogelijk om online te gaan met je xbox.
@Mudi: Je maakt hier toch wel een zeer grote inschattingsfout. Als je namelijk na 3 jaar of zelfs 2 jaar alles op high draait op een PC, dan heb je VEEL betere grafix dan op die console. Dat is dus appels met peren vergelijken. Die consoles zouden een gepoortte versie van die game namelijk ook niet op high kunnen spelen.
Ten tweede ben ik de spellen helemaal niet vergeten. Ik heb 60 euro per spel voor de console en 45 euro voor de PC gerekend.(Dat is het goedkoopste waar ik ze online voor kan vinden) Dat is een verschil van
¤15 precies wat je in m'n berekening vind.
En jij kan dus wel op xbox live gold zonder internet abonnement? Nee, dus terwijl ik met mijn PC online kan gamen met enkel mijn internetabonnement heb ik voor mijn 360 een
extra XBOX live gold abonnement nodig. M'n berekening klopt dus nog steeds.
Dat laatste over dat internet slaat echt nergens op. Je rekent internet bij de kosten voor de PC omdat zonder internet je niet online kan met live gold

Sorry maar daar zie ik echt de logica niet in. Het is heel simpel: xbox + internet + live gold = online gamen, PC + internet = online gamen. In beide gevallen zie je dezelfde internetverbinding. Die kan je dan toch gewoon tegen elkaar weg strepen?
Moet ik volgende keer echt alles precies tot in de puntjes gaan uitleggen? Want als je niet begrijpt dat
~¤15 extra kosten per game(laten we zeggen 8 games per jaar)
betekend dat ik het verschil in prijs tussen een PC game en een XBOX game heb genomen, dan moet je of beter gaan lezen of ergens een IQ upgrade gaan kopen of zo, want dat is toch wel standaard logica in mijn ogen.(Dit geld ook voor internet enkel voor PC rekenen natuurlijk. Hoe wil jij online met je xbox zonder internet?)
[Reactie gewijzigd door hollandismad op zaterdag 16 augustus 2008 14:00]
Ik zou daar nog iets aan willen toevoegen. Je hebt absoluut een punt met je berekening, maar er is ook nog wel het verschil in gebruiksgemak dat je moeilijk kan uitdrukken in een bedrag.
Bij een pc moet je wel eens drivers updaten, heb je soms problemen met het installeren van games, wordt je systeem trager met de jaren omdat de systeemeisen hoger worden en worden de games ontwikkeld om zoveel mogelijk systemen te draaien.
Op een Xbox360 heb je geen geklooi met driver, met installeren, met een trager systeem over de jaren en de games worden specifiek voor die console ontwikkeld en zijn er dus voor geoptimaliseerd!
Het komt dus neer op dit: Xbox360 is schijfje erin en spelen, bij en pc heb je mogelijk een hoop werk voor je kan spelen.
Noot: ik heb geen Xbox360 of andere console van de laatste generatie maar speel op een budget pc, gewoon omdat ik niet echt superveel uitgeef aan games, ik koop er maximum 1 of 2 per jaar en dan zou ik het zonde van het geld vinden.
Daar heb je inderdaad wel een punt. Mijn berekening is dan ook meer voor degenen die geen problemen hebben met dat extra gedeelte op de PC en gewoon twijfelen tussen console en PC vanwege kosten.
@Hollandismad;
PCgames moet je ook kopen, en je vergeet dat je op je 2de pc nog een extra windowslicentie nodig gaat hebben (als je OEM's koopt)
Verder zie ik niet in wat je aan "een zwaardere" pc hebt voor je werk. Ik ben nu zelf met vrij zware cad-applicaties en tekeningen bezig en gebruik daarvoor nog steeds mijn Athlon 4400x2 van ondertussen toch 4 jaar oud, en die is meer dan vlot genoeg. Gewoon zorgen dat je 2 tot 4 gig ram in je pc hebt, en je zit voor een "werk"pc goed. Die cpu doet er niet veel toe, waar dat bij gamen wél het geval is.
[Reactie gewijzigd door Athmozz op zaterdag 16 augustus 2008 09:22]
1) Je bent al de tweede die niet kan lezen. Ik heb het verschil tussen xbox en PC games(¤15 per game) bij de xbox gerekend. Xbox games zijn namelijk gemiddeld ¤60 en PC games ¤45.(Het goedkoopste waar ik ze voor kan vinden online).
2) Waarom kan dat niet in m'n prijs verwerkt zitten? En als je denkt dat het meer kost, reken dan voor jezelf gerust meer.
3) Video editen, muziek encoden, kleine modellen raytracen voor grafix, 3DS Max/Maya ik noem maar wat. Er zijn genoeg redenen te bedenken. Misschien moet je wel heel veel parallel kunnen doen, verzin wat.