Hoofdcategorieën

Ikonik introduceert high-end behuizingen in Nederland

Door Wilbert de Vries, vrijdag 15 augustus 2008 14:00, views: 13.752

Ikonik timmert al langer aan de weg met zijn behuizingen, maar hoopt nu ook in Nederland voet aan wal te krijgen. Later deze maand introduceert de Taiwanese fabrikant in ons land een serie high-end kasten.

De fabrikant heeft de afgelopen maanden de Nederlandse markt verkend op zoek naar distributiepartners, en kennelijk met succes: in augustus zullen de eerste winkels de Taran- en Zaria-behuizingen van het Taiwenese bedrijf in de verkoop brengen. In september zou ook de Ra X10, die in juni op de Computex-beurs werd onthuld, te koop moeten zijn.

Ikonik Ra X10 De Taran-behuizing is het standaardmodel van Ikonik en beschikt over niet noemenswaardige extra features. De Zaria daarentegen beschikt over enkele handige functies om het in- en uitbouwen van hardware te vereenvoudigen. De Ra X10 Liquid is het topmodel van Ikonik en beschikt onder meer over dertien fans, een waterkoelingsysteem en ruimte voor tien hdd's. De verwachte adviesprijs voor deze behuizing is ongeveer 400 dollar. Voor de Ra X10, zonder het koelsysteem, zal rond de 270 dollar moeten worden neergeteld.

Ikonik Zaria Van de Zaria-serie zal Ikonik twee versies op de Nederlandse markt uitbrengen. De Zaria A10 is voorzien van een aluminium voorkant. De 'front panel'-aansluitingen zijn in de bovenkant van de kast verwerkt. De Zaria A20 heeft eveneens geen aansluitingen aan de voorzijde, maar beschikt over een opvallende 'kickstart' om de machine aan en uit te 'schoppen'. De Zaria's zijn standaard voorzien van een 120mm-fan aan de achterzijde en een 140mm-fan aan de voorzijde, maar kan desgewenst worden uitgebreid met twee 80mm-fans aan de zijkant en een 120mm-fan aan de onderzijde. Deze laatste laat via een filter lucht vanaf de onderzijde binnen, wat volgens de fabrikant de luchttemperatuur met 3 graden laat zakken. Aan de achterzijde moeten twee subtiele gaten het aansluiten van een extern koelsysteem kinderspel maken. De adviesprijs voor de A20 is ongeveer 130 dollar. De Nederlandse adviesprijzen zijn nog niet bekendgemaakt.

Ikonik One ClickAlle kasten zijn voorzien van een systeem om hdd's en kaartjes te kunnen verwisselen zonder schroevendraaier. De Ra X10 beschikt over tien interne 3,5"-bays en zes externe 5,25"-bays. De Zaria moet het doen met vijf interne 3,5"-bays en vier externe 5,25"-bays. Beide series bieden genoeg ruimte voor Extended ATX-moederborden en CEB-serverplanken. De Zaria A10 is groot genoeg voor een ATX-moederbord.

De opvallendste toevoeging aan de topmodellen van Ikoniks behuizingen is de door de fabrikant zelf ontwikkelde beheerssoftware. Dit zogenoemde sim-systeem kan van onder meer de rotatiesnelheid van fans uitlezen, het niveau van de waterkoeling in de gaten houden en de airflow in kaart brengen. Voor het controleren van de temperatuur kan de gebruiker maximaal zes sensoren in de kast aanbrengen.

Ikonik Ra X10 Ikonik Ra X10 Ikonik Ra X10 Ikonik Ra X10 Ikonik Zaria Kickstart

Hier had een filmpje kunnen staan maar je browser heeft blijkbaar geen flash-support of javascript is uitgeschakeld...
Video van de Rax10

Volgende 14:36
Vorige 13:25

Reacties

«  1  2  3  »

Mooie kast hoor!.

Helemaal Tool-less, genoeg HDD ruimte en genoeg koeling wat wil je nog meer? :)

Een prijs van 60 euro?

Kwaliteit kost nou eenmaal geld. ;)

Hij zal wel rond de ¤200 gaan kosten.

edit: Hij is er ook in het zwart.

[Reactie gewijzigd door Bull]


Voor een high-end behuizing zal dat wel niet gaan.
Voor die prijs heb je een standaard kast zonder toeters en bellen.

zeker voor een case met waterkoeling en psu ingebouwd...
200 euro zou zeer schappelijk zijn

[Reactie gewijzigd door freaq]


als je bedenkt dat mijn thermaltake kandalf lcs al 290 euro was n jaar geleden, dan is dit helemaal geen slechte prijs voor iets waar nog een extra "sim-systeem" aan toegevoegd is en er erg netjes uit ziet.

Als ik dan deze foto zie van de RX10, doet hij mij wel heel erg denken aan de 3D Mercury van gigabyte.

Wel een mooie case, hopen dat hij niet zo duur wordt als de 3d Mercury.

EDIT:

Die SIM software ziet er ook wel leuk uit.:

http://www.techpowerup.com/img/08-06-09/GUI_SIM_DEMO_01.png

[Reactie gewijzigd door Biobakker]


Belachelijk veel ventilatoren :/
Willen ze hem doen opstijgen ofzo?? Gewoon twee deftige intake fans en twee outtake fans is meer dan voldoende. Hier staan maar liefst dertien (!!) ventilatoren in. Waarschijnlijk allemaal voor de show.


(Deze zal wel wee weggemod worden denk ik zo.)

Belachelijk veel ventilatoren
Ik ben ook benieuwd hoeveel herrie dat allemaal gaat maken.
De fans zelf zullen weinig geluid maken, maar de luchtstromen achter de krappe backplate...

[Reactie gewijzigd door Fireshade]


Dat er zoveel in kunnen wil niet zeggen dat je ze er ook daadwerkelijk in moet hangen.Ik vind het juist fijn als er plaats is voor veel fans, heb ik in ieder niet gauw het probleem dat ik em ergens niet kwijt kan.

Dat naast het feit dat je op deze manier je eigen airflow kunt bepalen welke per PC kan verschillend kan zijn.

Wel redelijk mooie kastjes, en 400 dollar met ingebouwde waterkoeling voor die Ra X10 vind ik ook redelijk meevallen..

Alleen dat systeem voor het aan "schoppen" van je computer vind ik een beetje dubieus :9

Ik doe nu ook altijd al mijn pc aan met m'n voet, omdat ik geen zin heb om helemaal onder het bureau te duiken :P Voor mij echt een uitkomst :9

Hij heeft een behoorlijk aantal casefans erin zitten. Hoe veel lawaai zal dat ding maken uberhaupt? Verder is het een nette kast hopelijk zal hij onder de 70 euro zijn.

Het aantal ventilatoren zegt natuurlijk niets over het lawaainiveau dat dit ding produceert, de kwaliteit van die fans zegt des te meer lijkt me.

Alleen de Taran zal dat misschien zijn, de anderen zoals je kan lezen zullen dat niet zijn.

Ziet er op zich wel goed en netjes uit, ben erg benieuwd. Al zie ik ze in de winkel staan binnekort dan ga ik toch even kijken :)


ben het helemaal met je mee eens dat is voor mij ook een nadeel gelijk toen ik dat plaatje zag ;)

is dit een kast met fans erin of een fan met een _klein_ beetje kast erom heen?

like...wow...13 fans...why??

Die Ra X10 ziet er goed uit(niet alleen qua uiterlijk), maar ik vraag me af hoe goed die waterkoeling zal werken. Meestal zijn kant en klaar oplossingen niet echt geweldig. Waar moet de rad trouwens komen? De zijkant heeft alleen 80mm fannetjes en daar zag ik geen rad en de bovenkant is dicht. Iemand een idee, want ik kan het niet vinden op hun site.

Edit: Ik heb net het filmpje eens beter bekeken en volgens mij lopen die slangen toch naar een 4x80 rad toe aan de zijkant. Heeft iemand enig idee hoe goed dat is tov 3x120?

[Reactie gewijzigd door hollandismad]

«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:36
Vorige 13:25
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: