Hoofdcategorieën

Intel bevestigt officiële naam Nehalem-cpu

Door Willem de Moor, maandag 11 augustus 2008 10:36, views: 12.379

De desktopprocessors van Intel die de codenaam Nehalem dragen, zullen bij hun introductie bekend staan als Intel Core i7. De chipfabrikant handhaaft zo de merknaam Core, die het bedrijf in 2006 lanceerde.

Intel Core i7De geruchten, inclusief de logo's voor de nieuwe generatie processors, waren afgelopen weekend al uitgelekt, en Intel bevestigde maandag dat zijn Nehalem-processors inderdaad de Core-merknaam zullen voortzetten. De reguliere processors zullen een blauw logo krijgen en de naam Intel Core i7 dragen, terwijl de processors met een unlocked multiplier een zwart logo en de naam Intel Core i7 Extreme Edition krijgen. Intel geeft aan dat de Core i7-processors niet de enige varianten op de Core-naam zullen zijn: volgend jaar zullen andere producten volgen.

Intel Core i7 Extreme EditionDetails over exacte namen gaf het bedrijf nog niet: modelnummers zouden de individuele processors onderling moeten onderscheiden, maar volgens welk systeem dat gebeurt, is nog niet bekend. De eerste drie quadcore Nehalem-cpu's met Bloomfield-cores voor de desktop zullen in het laatste kwartaal van dit jaar beschikbaar komen. Het gaat om één Extreme Edition met een kloksnelheid van 3,2GHz en een prijs van 999 dollar. De overige twee processors zullen een kloksnelheid van 2,93GHz en 2,66GHz en prijzen van respectievelijk 562 dollar en 284 dollar krijgen. Volgens Intel-topman Sean Maloney zal zijn bedrijf de komende tijd middels een marketingcampagne de naamsbekendheid van het Core-merk benadrukken en uitbreiden. Het bedrijf zou niet overwegen de merknaam binnen afzienbare tijd met pensioen te sturen, ondanks het feit dat de naam voor een vroegere generatie gebruikt werd. De Nehalem-architectuur is de zevende generatie Intel-processors.

Volgende 10:58
Vorige 10:23

Reacties

«  1  2  »

Ze zeggen steeds 7de generatie maar vanaf wanneer is dit dan? Gisteren was hier ook al een hele discussie over.

vanaf Pentium I? (ik weet het zelf niet hoor is gewoon een gedachte)

Pentium 1 : 1g
Pentium 2 : 2g
Pentium 3 : 3g
Pentium 4 : 4g
Core Duo : 5g
Core 2 Duo : 6g
Core i7 : 7G

Waarom dan niet gewoon Core 3? Over ondoorzichtige productbenaming gesproken... >_> Ze maken het er wel lekker makkelijk op voor de consument!

en de pentium pro dan?

en wat te denken van e eerdere X86 cpu's (8086-80486)

Pentium 2 was toch een doorontwikkeling van de Pentium Pro?

Dus dan gaan we namen krijgen als:

Core i7 F8500 ?

Ik wou eigenlijk net zeggen dat het belachelijk klinkt maar eens je het hebt opgeschreve nen uitgesproken valt het best nog wel mee EN het is nog logisch ook. Aleen blijf ik erbij dat Core 3 of Pentium 5 een betere benaming zou geweest zijn. Waarom Pentium? Naamsbekendheid...

Pentium 1 = P5
Pentium Pro, 2 en 3 = P6
Pentium 4 = P7
Core Duo en Core 2 Duo = P8 maar op basis van P6, niet P7
Core i7 = P9

Bijna goed. De Pentium 1 is geen P5 maar een gewone P. De 5 kwam van de 80586, de voortzetting zijn voorganger 80486

Inderdaad een grote Déjà Vu deze reactie's met het bericht van gisteren :+

e zeggen steeds 7de generatie maar vanaf wanneer is dit dan? Gisteren was hier ook al een hele discussie over.
Staat hier in deze wiki pagina

http://en.wikipedia.org/wiki/X86

Ze zijn dus volgens de wiki pagina bij generatie 10

[Reactie gewijzigd door dvogel]


Ik vermoed dat ze dan de hele Pentium lijn als 5° generatie tellen bij Intel.

pentium was toch allemaal netburst?

Nee, alleen P4/PD waren netburst.

Probleem is dat dat aannames zijn op Wikipedia. Deze zijn gebaseerd op veranderingen van x86 CPU's. Toevallig loopt AMD wel goed mee en zijn ze nu bij de K10. Intel kan er zelf intern een compleet andere telling op na houden.

Gisteren werd dit gepost door Sakete:
1e generatie: alles tot 80286.
2e generatie: 80386, 80486
3e generatie: Pentium, MMX
4e generatie: Pentium Pro, P II, P III.
5e generatie: Pentium 4 (Netburst)
6e generatie: Core
7e generatie: Nehalem.


Echter waren de laatste P4's, en zijn de Core2 en Nehalem processors 64 bit. Daarnaast kan je Pentium M en Core beter bij de Core2 plaatsen, gezien ze daar meer op lijken dan op de P3/P4. De "32 bit oplossing" is ook raar.

Ik denk dat Sakete's/GENETX's oplossing de correcte is.

Alles t/m de 286 was redelijk van hetzelfde.
De 386 was een grote verandering met onderandere 32bit, en de 486 leek behoorlijk op de 386 qua ontwerp.
De eerste Pentium was misschien wel de grootste verandering qua architectuur,
Pentium Pro was weer een redelijke verandering ten opzichte van de originele Pentium architectuur, Pentium 2 en 3 waren op de Pentium Pro gebaseerd.
Netburst architectuur was ook weer compleet anders van de eerdere architecturen.
Pentium M/Core/Core2 is een mengelmoesje van de Pentium en Netburst architecturen met wat nieuwe ideeën erbij. Geen Netburst meer, ook niet echt Pentium Pro. Dus nieuwe architectuur. Hoewel je kan discussieren of Pentium M/Core 1 de eerste telg van de nieuwe architectuur was, of de laatste van de Pentium Pro.

[Reactie gewijzigd door knirfie244]


Bij nader onderzoek denk ik dat intel op die i7 komt via de stepping family nummers van de processoren. Via de CPUID instructie kan je de stepping family opvragen en daar staan zover ik weet de volgende nummers voor gedefinieerd:
4: 80486
5: Intel P5, oftewel Pentium (P54C), Pentium MMX (P55C)
6: Intel P6, oftewel Pentium Pro, Pentium II/III/4/D, Pentium M, Core, Core 2

En dan wordt de nieuwe dus:
7: Intel Core i7

Zie http://www.sandpile.org/ia32/cpuid.htm

[Reactie gewijzigd door drZymo]


Dit klinkt eigenlijk wel logisch, maar wat bepaalt de "Family"? Waarom valt alles vanaf de Pentium Pro in dezelfde family terwijl de architecturen zo drastisch verschillen?

De instructie set (en niet de uitbreidingen erop zoals MMX, SSE e.d) en de basis-gedachte achter het ontwerp. Als de opbouw van de core/die anders is betekend het niet dat de logisch bouwstenen zoals ALU's en de manier van benaderen erg anders is.

Een generatie mag je eigenlijk zien als een aanpassing in opzet van het gehele ontwerp. De aansturing van de diverse onderdelen en de onderdelen opzichzelf moet op zich redelijk verschillen of een afgeleide zijn. Als voorbeeld de QPI interfaces op een nehalem zijn een nieuwe feature, echter door de fundamentele wijziging die dit in de rest van de architectuur heeft kan je eigenlijk alleen hierom al spreken van een nieuwe generatie. De rest van de nieuwe features en heropbouw van de individuele cores dragen alleen maar toe aan het feit.

Eigenlijk is de fabrikant zelf in staat het te benoemen... de vraag is of wij het accepteren.. en of de fabrikant daar dan weer wat mee doet ;)

[Reactie gewijzigd door Atmosphere]


Dan is het nog niet consistent met het benoemen van 8086/80286/80386/i486 als 4 generaties. Een 486 is in feite gewoon een 386 met een 387 in 1 huis en een beetje meer cache, en niet veel meer dan dat. Het verschil tussen 8086 en 80286 is ook niet zo heel groot, paar extra adreslijnen en wat meer megahertzen.

Das typisch, want P4 en Core/M introduceerden toch ook alletwee weer een geheel eigen design.

Meer dan de Nehalem dat volgens mij doet.

Die van Sakete/GENETX is niet de juiste oplossing. Ze maken daar namelijk het verschil door te kijken naar welke generatie de processor is. Het lijstje wat drZymo post interpreteer je verkeerd. Alle processoren die daar genoemd worden stammen af qua instructieset van de 386 (daar gaat het in deze om; wikipedia noemt dit trouwens IA-32). Ook al is de Core 2 en de Nehalem een 32 bit cpu met 64 bit extensies (dus ook niet 64 bit maar beide), ze hebben nog steeds dezelfde instructieset zoals deze in de 386 te vinden is. Sinds de 386 hebben ze namelijk die instructieset uit lopen breiden tot op zekere hoogte. De lijst van DrZymo heeft dus te maken met de instructieset en niet met het feit dat het ding 32 bit is of niet of om welke generatie processor het gaat. Als je 64 bit er bij gaat halen dan zul je namelijk ook de IA64 processoren (beter bekend als de Itanium) erbij moeten plaatsen en die mis ik in alle andere lijstjes. In het lijstje van DrZymo is dat logisch aangezien deze niet is gebaseerd op die 386 qua instructieset.

Ze hebben dus naar instructieset gekeken en die begint bij de hedendaagse Intel processoren voor de consument bij de 386 (de IA-32 dus). Als je dan vanaf daar gaat tellen klopt ineens de i7 en het lijstje. Pak je een andere methode dan zitten er gaten in de telling en klopt het dus niet.

Mensen moeten ook beter kijken op de wikipedia pagina waar ze naar linken, daar staat namelijk in de kolom "Generation" aangegeven welke generatie processor dat is. Kijkend naar de Pentium 4 blijkt dit de 7e generatie te zijn. Lekkere Kwal geeft dit al aan in zijn lijstje maar gebruikt P1 t/m P9 ipv G1 t/m G9.

Als je vindt dat de 64 bits CPUs een uitbreiding zijn van de 386, dan moet je ook vinden dat de 386 een uitbreiding is van de 8086, en zijn het dus nog steeds 16 bits CPUs. Ze booten zelfs nog in 16 bits legacy mode.

Overigens ben ik het simpelweg niet met die gedachtengang eens. Het zijn volledige 64 bits CPUs, waarbij de instructies zelf nagenoeg gelijk zijn gebleven, maar de ISA (dus inclusief registers, memory architecture, opcodes, etc.) niet. Daarnaast ondersteunt het nog 32- en 16-bits modi in zowel long mode als legacy mode, die uitgevoerd worden door de verder geheel 64 bits CPU. Het feit dat iets backwards-compatible is wil niet zeggen dat het hetzelfde ding is met wat uitbreidingen.

Nee hoor, De Pentium 4 (laatste modellen), Core2 en Nehalem zijn 64 bit chips.

Het zijn 32 bits processoren met 64-bit uitbreidingen. Dat is dus een kleinere stap dan van volledig 16-bits naar volledig 32-bits. ;)

Nee het zijn gewoon native 64-bit processoren, intern dan wel. Extern kan de Phenom bv maar 44-bits adressen uitgeven ipv volledige 64-bit, de meeste 32-bits CPU's waren 36-bits extern, exact waar PAE mee werkt.

Er is niet zoiets als een 64-bit uitbreiding. Je hebt gewoon een 64-bits CPU of niet. Dat wordt bepaald door de grootte van je registers, memory adressering (intern), opcodes en dergelijke, niet aan de hand van enkele nieuwe instructies die er gebruik van maken zoals AMD64. De 386 was de eerste 32-bits CPU van Intel en had dus 32-bits registers en een uitbreiding in de instructieset (IA-32) om er gebruik van te maken.

In de basis zijn het echter x86 CPU's. Om een CPU een x86 CPU te laten zijn moeten alle instrucites van de orginele 8068 CPU worden ondersteund. Laten nou net daar instructies in zitten die 16-bits registers aanspreken. Om die reden zijn de huidige CPU's gewoon compatible en kunnen ze zowel 16-bits, 32-bits als 64-bits programma's draaien, puur door backwards compability.

Zie ook mijn post op GoT laatst waar alles staat uitgelegd:
http://gathering.tweakers...message/30482559#30482559

[Reactie gewijzigd door GENETX]


Klinkt wel fancy opzich, "Ja ik heb een Intel Core i7" :D

Maarja ik denk dat het voor de consumenten die er weinig van af weten idd. lastig kan zijn kiezen tussen Core 2 Duo / Core 2 Quad of Core i7. Core 2 klinkt toch wel beetje nieuwer, maarja als ze een goede marketing campagne houden en vooral op tv zou het wel goed moeten gaan lijkt me.

Dat is toch mooi :) zo komen ze straks lekker makkelijk van de oude voorraad af :+

Komop zeg, waar is de humor van tweakers gebleven? Een grappige opmerking mag toch iniedergeval op 0 gehouden worden? Ik zie geen enkele reactie meer zonder -1 die een " :+ " gebruikt...

zijn dit eigenlijk al native quadcores, of ziet intel daar algeheel vanaf?

lijkt me wel, gezien de prijs. als je het vergelijkt met een non-native als Q6600

Het is native ja, en nee dat leid ik niet van de prijs af. waarom zouden natives duurder moeten zijn, en waarom zouden niet natives persé niet zo duur kunnen zijn?

Lagere yields doordat er meer transistors op 1 die worden geperst? De kans dat 1 van de 1 miljoen transistors stuk is, is een stuk kleiner dan de kans dat er 1 van de 2 miljoen stuk is.

Nieuwer productieprocess waardoor de yield hoger is of er meer processors tegen dezelfde productiekosten gemaakt kunnen worden?

Hoewel de kans dat een chip met meer transistors mislukt groter is dan van 1 met minder transistors geldt dit alleen maar als alle andere factoren hetzelfde zijn. En dat hoeft dus helemaal niet zo te zijn. De productiekosten van een nieuwe gecompliceerde chip kunnen dus best lager zijn dan van een oudere minder gecompliceerde chip

Dat wordt grotendeels offset door het feit dat een single-die processor gewoon heel veel goedkoper in elkaar te zetten is dan een dual-die processor.

Aangezien er een native octa-core van Nehalem gaat komen (zie eerdere berichten) mag je aannemen dat de quads ook native zijn.

ik hoop dat er ook een dual die octocore komt (dus 16 cores)
die zijn dan ook nog dual threaded, en dan in een dual/quad socket
:o

leuk voor mijn renderfarm : _/-\o_

Is vast pure marketing: Met de Intel i7 ben je perfect voorbereidt op Windows 7 :)

Zou goed kunnen, die gedachtegang volgde AMD alvast met de Athlon XP :)

In de volksmond wordt het misschien wel gewoon de penium 7... :*)

Uiteraard, dat is natuurlijk om de traditie in stand te houden van een onbekende, ook in Nederland actieve, oer volksstam in leven te houden ;)

Voor de mensen die hem gister hebben gemist:
Hij bedoelt dat de winkels dat zouden doen om zo de consument te lokken. Er zijn nog steeds complete volksstammen die graag onder stenen slapen en eens in de 5 jaar een expeditie houden naar de lokale PC boer. Mensen van deze oer volksstammen komen dan deze winkel binnen en vragen dan 1 ding

Pentium, oh een Pentium. Doe mij een Pentium!!!

Veel over deze volksstam weten wij helaas niet. Ze komen zoals gezegd ongeveer eens in de 5 jaar in de moderne wereld om dit ritueel uit te voeren. Het kan zijn dat tweakers aanhangers van deze stam hebben gezien. Ze komen namelijk, zelfs in 2008, nog steeds voor in Nederland. Alhoewel afschieten van deze stam bij wet verboden is, is deze stam nog lang niet met uitsterven bedreigt.

Echter heeft een bedrijf genaamd Intel er voor gezorgd dat dit iedere 5 jaar terugkerend fenomeen niet meer kan worden uitgevoerd. Dit stukje erfgoed in onze samenleving is verdwenen. De vraag van het stamhoofd werd normaal gehonoreerd en er kwam een Pentium. Moderne mens of niet, de klant is nog altijd koning bij de PC boer.

Echter zullen deze tijden nu dus veranderen. Aan de vraag zal spoedig niet meer kunnen worden voldaan. Echter denkt de lokale PC boer met een marketing truc toch de traditie in stand te kunnen houden. Voor tweakers is dit niks meer als oplichting. Maar voor onze cultuur en de cultuur van deze oer volksstam is het van levensbelang dat de traditie in leven blijft.

Pentium, oh een Pentium. Doe mij een Pentium!!!
:+

[Reactie gewijzigd door GENETX]


Zoals die kerel die de winkel instapt (dit is echt gebeurd trouwens +- 2 jaar geleden) en zegt: Ik kom kijken voor een nieuwe computer. Ik heb nu een 386. Wat hebben ze nu, een 486??? Dan moet je je wel even bedwingen om het niet uit te barsten :):)

Waarom niet gewoon de code naam aanhouden die zijn altijd veel mooier vind ik. Nehalem, klinkt lekker misterieus :9~

inderdaad.
ik heb een nehalem. 2.66 quad.
ow ik een nehalem 3.2 octo.

prima toch?

Ik had liever gezien dat ze gewoon de Core X naamgeving aanhielden (core 3 in dit geval), veel minder verwarrend. Typenummers en naamgevingen moeten mijns insziens bij alle computerhardware logischer worden. Dit is overigens nog erger bij videokaarten.

Ik hoop niet dat je denkt dat het toeval is dat dit soort dingen onlogisch zijn.
Daar steken de marketingafdelingen veel tijd in.
Voor de gemiddelde techneut is logica misschien een doel, maar voor hun niet.
Maximale verkoop bereik je niet met logische naamgeving.
Hoop dus maar niet te veel.

Overigens: betekent dit ook weer een nieuwe socket?

[Reactie gewijzigd door secoh]


Je kan het ook zien dat ze gewoon wat stapjes overgeslagen hebben
Intel Core -> Core 2 -> Core 7 -> Core 8

Naamgeving voor de "gewone consument" zoals die hier zovaak genoemd wordt maakt niet veel, die denken alleen jaik heb een 3 ghz CPU en vaak weten ze ook nog intel of AMD erbij te noemen. Maar wat voor type het is maakt ze vaak niet eens uit zolang die doet wat ze ervan verwachten.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:58
Vorige 10:23
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: