De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines biedt vanaf volgend jaar wifi aan tijdens vluchten binnen de Verenigde Staten. Voor 9,95 dollar kunnen passagiers onbeperkt internetten in het vliegtuig. De techniek is niet beschikbaar in Europa.
Delta is de eerste maatschappij die heeft aangekondigd wifi in vliegtuigen in te bouwen. Over een jaar moet de volledige vloot zijn uitgerust met breedband internet, waarmee passagiers op hun laptop kunnen internetten.
De techniek achter de wifi is van het bedrijf Aircell, dat in 2006 de veiling won voor de Amerikaanse frequentie, die wifi in vliegtuigen mogelijk maakt. De afgelopen twee jaar heeft Aircell gebouwd aan het netwerk, dat het hele grondgebied van de Verenigde Staten omvat. Dat is gelijk de reden waarom Delta de wifidienst niet kan aanbieden op vluchten van en naar Europa: buiten de landsgrenzen van de Verenigde Staten heeft Aircell geen licentie.
[Reactie gewijzigd door fevenhuis op woensdag 6 augustus 2008 12:54]
[Reactie gewijzigd door Kiwiknaapje op woensdag 6 augustus 2008 00:47]
Je begrijpt wel dat die regel er niet is om je te pesten, maar om jou en je mede passagiers te beschermen?op de terugweg ook nog, zo slim zijn die stewardessen toch niet... die hebben niet door dat een 'gameboy' ook transmit
Zeker heeft het meer te maken met psychologie dan met veiligheid, maar dan bedoel ik met name het feit dat passagiers zich kunnen ergeren aan bellende buren. De maatschappij suggereert met een verbod daarop ten onrechte dat het gevaarlijk is om aan boord een mobiele telefoon te gebruiken. Men doet weliswaar langzaamaan deze onzin de deur uit, maar mensen gaan zich niet veiliger voelen wanneer ze horen dat elke idioot met een gsm een passagierstoestel kan laten neerstorten.Conclusie: de reden dat vliegtuigmaatschappijen zulke apparatuur vandaag de dag nog verbiedt, heeft meer te maken met de psychologische kant, dan met het veiligheidsaspect. Zeg nu zelf, dat creëert toch een gevoel van veiligheid als ze dat verbieden.
Op de TD waar ik heb gewerkt hadden wij onze GSM's gewoon op een plankje liggen, ongeveer 60cm boven de PC's die we repareerden, naast de monitoren.Dat van die straling is allemaal onzin. Tegenwoordig zou de apparatuur daar tegen moeten kunnen. Als dat niet zo zou zijn, stel ik mij eerder vragen bij de veiligheid van de maatschappij...
[Reactie gewijzigd door brambest op dinsdag 5 augustus 2008 23:51]
Dus je, hierboven/hieronder; de snelheid tussen vliegtuig en de grond is voorlopig dus ruk... Maximaal 1.5 echte megabytes per seconde. Nou, ga dat maar eens verdelen over een volle Boeing 747-400...Aircell has only recently begun trials of in-flight Wi-Fi and yet the company is already making second-generation plans for the service.
"When the service goes live later on this year, it will use CDMA EVDO Rev A for data transfer during flights, topping out at more than 12 Mbps. By the end of 2009, Aircell plans to up that number to 22.7 Mbps with advances in its current technology." (source)
However, the goal is to switch over to 4G LTE by 2011. The bandwidth should be capable of 300 Mbps speeds at that time, making it possible to play bandwidth-hogging online computer games or watch interactive HDTV on your computer during your flight. Although in-flight LTE-based Wi-Fi is intended for the benefit of the customers, it will also likely improve the technology available to those people operating the plane; for example, high-resolution weather-to-the-cockpit services should be improved once this service is available.
[Reactie gewijzigd door MAX3400 op dinsdag 5 augustus 2008 21:21]
Lezen?Waarom te lage snelheid? Echt of we dik dvd's en mp3 albums gaan binnen slurpen hoog in de lucht? RIAA![]()
Denk dat het meer is bedoelt om je mail te checken wat te googelen e.d.
En of iedereen ineens een laptop op schoot heeft.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Android Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True