Hoofdcategorieën
Device Settings

Intel vervroegt introductie Bloomfield

Door Pieter Molenaar, donderdag 24 juli 2008 19:04, views: 14.951

Intel gaat zijn Bloomfield-cpu, de desktop-versie van de Nehalem-serverchip, vervroegd uitbrengen. In plaats van in november of december wordt de high-end desktop-cpu al in september uitgebracht, zo meldt Digitimes.

De lancering van de Bloomfield zal volgens bronnen van Digitimes vergezeld worden door de X58-chipset van Intel. Dat is niet verwonderlijk aangezien Nvidia de eerste tijd geen Bloomfield-chipset zal maken. Pas bij de introductie van de Nehalem-serverchip denkt Nvidia een chipset te kunnen leveren.

Nvidia zal echter wel zijn nForce 200 sli-chip beschikbaar hebben voor de Bloomfield-lancering. Niet bekend is of de eerste Bloomfield-moederborden van die chip gebruik zullen maken. Ondanks de introductie in september zullen de eerste Bloomfield-cpu's en bijbehorende moederborden pas officieel te koop zijn begin oktober. De prijzen van de drie uit te brengen Bloomfield-cpu's beginnen bij 284 dollar, terwijl ook de moederborden aan de prijzige kant zullen zijn. Geruchten doen namelijk de ronde dat de X58-chipset de moederbordfabrikanten ongeveer 70 dollar kost.

Intel Bloomfield
Volgende 19:28 Prijs en details van mensachtige, Franse robot bekendgemaakt
Vorige 18:22 Sony Ericsson introduceert C902-cameratelefoon
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Hahha, in de zelfde week dat amd bekend maakt dat de test- en gewone productie van hun 45nm cpu core's vervroegd word, gooit intel er ook even een schepje boven op. Ik persoonlijk hoopte dat AMD toch iets dichterbij kon komen.. Hoewel ik het ook niet erg vind dat ontwikkeling doorgaat :P

Volgens mij moet AMD wel met een héle grote stap voorwaarts komen wil Intel ook maar een klein beetje in gevaar komen. Zelfs als AMD nu een goede en goedkope 45nm Quad-Core kan produceren, kan Intel gewoon de prijzen een stuk verlagen, en de nieuwe generatie iets vervroegen (Die zijn natuurlijk allang af..). Intel loopt een stuk voor op AMD wat dat betreft. T is gewoon zo dat AMD goed is voor de budget PC's en Intel voor de High-End.

Niet alleen budget PC's hoor. Ook zuinige (HT) pc's is AMD iets beter, doordat het totale platform wat zuiniger en krachtiger is. Dit komt vooral door de 780G chipset.

Volgens mij zit AMD nergens meer goed op dit moment, niet in de high end, niet in het budget segment, en ook voor een HTPC zou ik geen AMD systeem nemen. De 780G is inderdaad een leuke chipset, maar niet elke codec is via de chipset te decoderen, en als je goede performance/watt wil hebben is de E7200 op dit moment de beste keus, zeer snel, goedkoop, en uiterst zuinig. Eventueel daar dan nog een goedkoper videokaart bij voor decoding.

[Reactie gewijzigd door knirfie244 op vrijdag 25 juli 2008 00:28]


[fanboy] kuch [/fanboy]

En wat codec werkt dan niet? H.264/AVC en VC-1 werken prima voor 720p/1080p materiaal zonder dat de CPU hoeft te zweten. En het topmodel, de ATi Radeon HD3200 IGP (welke dus onderdeel is van de 780G combinatie) kan je al krijgen op een $80 moederbord met talloze andere features, zoals HDMI, DVI, RGB, coaxial/optical S/P-DIF, USB, FireWire, LAN, eSATA, etc.

Dan heb je ook nog de nVidia modellen, zoals de GeForce 8200 die alleen voor AMD CPUs geschikt is, en waar je ook voor rond de $80 een goed uitgerust moederbord voor kan bemachtigen met alle eerder genoemde aansluitingen.

Het enigste wat je met een Intel CPU kan doen is afwachten tot nVidia de GeForce 9100/9200/9300 versies gaat uitbrengen, en tot die tijd ben je verplicht om rond de $50 extra uit te geven voor een videokaart met PureVideoHD (nVidia) of UVD/Avivo (ATi) ondersteuning.

Nu is daar niks mis mee, omdat je in de wat duurdere systemen automatisch een betere videokaart gebruikt. Echter in de budget en energie-zuinige HTPC markt is er momenteel wel degelijk de beste prijs/prestatie verhouding bij AMD te vinden. Die $120 voor E7200 en $80 voor moederbord moet dan nog steeds $50 kwijt voor de videokaart, en bij AMD ben je voor $60 + $80 klaar (dus bijna de helft goedkoper). Voordat Intel dus pas echt orde op zaken kan stellen in hetzelfde segment moet de E7200 onder de $100 dalen en moet of Intel een betere chipset op de markt bregen, of nVidia met een GeForce 9x00 moederbord komen.

En ben op dit moment met een 4450e+HD3200 HTPC bezig samen met een Q9450+GTX280 systeem, dus merk voorkeur heb ik echt niet meer, en ga gewoon voor de beste prijs/prestatie, maar aan FUD heb ik wel een hekel.

Ik had het niet over de Chipsets, maar over de CPU's van AMD. Met budget bedoel ik PC's van rond of onder de 600 ¤.

Ach jah, elke ontwikkeling is prachtig. Toch heb ik wel ergens het gevoel dat Intel zich gedwongen voelt. Al heb ik geen flauw idee waarom. Misschien Nvidia? Dat ze de eigen (te) dure chipset willen pushen voor Nvidia met een antwoord komt.

Want ook al ben ik een AMD-fanboy (know yourself) kan AMD in dat segment niet echt een deuk slaan op dit moment. Ze hebben mijn inziens helemaal geen reden om iets te vervroegen.

Ze kunnen hun lekkere luie bank neerzetten en kijken wat de concurrentie doet.

Als ze iets kunnen vervroegen en dat niet doen, dan is dat al een teken van achterover hangen omdat er geen concurrentie is. Als er wel concurrentie is, dan doe je er natuurlijk alles aan om ze zo vroeg mogelijk op de markt te krijgen.

Dus misschien zag intel wel de kans en kende het zichzelf met de P4 periode, en maakt het op deze manier AMD nog moeilijker om iets te kunnen uithalen.

en nu maar hopen dat we geen half afgemaakte maandag morgen producten gaan krijgen , dan is alles goed , maar je hebt kans dat z alles snel snel gaan doen, en zichzelf een keer in de vingers bijten

Daar ben ik niet bang voor. Ik ben eerder bang voor grote tekorten zodat je de cpu's mobo's alsnog pas november/december kan krijgen.


De intel P60 en de P66, welke amper in staat waren om 1.1 bij 1.1 op te tellen.
De hele P4 reeks welke bijna werden ingehaalt door een 286, en te warm werden.
De Core welke met wat javascript iedereen toegang verleend tot elk bestuuringssysteem.

En jij blijft emmeren over een TLB bugje, welke bijna niet voor komt, en waarvan de verkoop op initatief van AMD zelf gestopt werd, zodra ze achter de oorzaak van de bug waren.

beetje selectief geheugen.

De Pentium 60 bug kwam tijdens normaal gebruik niet voor. Toch heeft Intel een zeeer dure omruil aktie gehouden.....

Een Pentium 4 die door een 286 wordt ingehaald? Wat klets je nou? Huh? De lange pipeline van de Netburst is een BEWUSTE keuze geweest van Intel! Hiermee kon opgeschaald worden tot wel 10 gigahertz, verbruik en warmteontwikkeling buiten beschouwing gelaten.. Dat ze later van dat idee zijn afgestapt is te wijten aan de mentaliteit van de consument... Dat hadden ze eind jaren 90 ook niet kunnen voorzien en tot de latere modellen van de AthlonXP was het nog een goede processor ook. Pas bij de Prescott sloegen ze een verkeerde weg in dankzij een nog langere pipeline en een veel complexere architectuur, met de daarbij behorende energie consumptie en warmteontwikkeling. Maar je moet in iedergeval niet overdrijven, dat is kinderachtig.

Van de Core 'bug' waar je met een "beetje Javascript" misbruik van kan maken is eigenlijk nauwelijks sprake...

Vervolgens kom jij met het zogenaamde AMD TLB bugje wat ineens niet zo belangrijk is en wat bijna niet voorkomt. Ik weet niet of je weet wat het inhoudt, maar de TLB bug komt altijd voor! De TLB bug voorkomt namelijk dat iedere Phenom op volle snelheid kan draaien, de snelheid waar hij eigenlijk voor ontworpen is. Dankzij een omzeiling in de bios zijn de CPU bruikbaar en kan AMD deze foute CPU's gewoon verkopen. De nare bijkomstigheid van deze bug en het omzeilen hiervan, is dat de CPU aanzienlijk langzamer is, en ook nog eens niet instaat is om op de beoogde kloksnelheid te kunnen draaien. En de verkoop is helemaal niet per direct door AMD gestopt op het moment dat ze er achter kwamen. De verkoop is pas gestopt nadat de b3 revisie klaar was. En van een omruil aktie zoals Intel dat deed ten tijde van de Pentium 60 bug, is al helemaal geen sprake..

Dus om een lang verhaal kort te maken, je moet het niet mooier maken voor AMD dan het is. AMD is ruime tijd zeer goed bezig geweest en dat respecteer ik, maar ze zijn met de lancering van de Phenom ernstig de mist ingegaan en dat je Intel vervolgens verwijt fout om te gaan met haar bugs is al helemaal flauwekul. AMD had destijds last van afbrokkelende cpu's wegens het ontbreken van een heatspreader... Garantie kon je wel vergeten, zonder pardon. Terwijl ze later echter hun fout hebben erkend, wat bleek uit de schuimrubbertjes die ze op de cpu's plakten.

Nou scrap, jij kunt er anders ook wat van...
-pipeline was idd een bewuste keus, het schaalde echter niet zoals ze wilden...bij 3+ Ghz was de rek er wel uit.
-de p4 1.5 ghz was echt trager dan een 1 ghz p3. 286 is idd overdreven.
-pas bij de prescott? hoe lang zijn prescotts verkocht dan? veel te lang.
-er zitten in de core processoren een paar nasty bugs, die eigenlijk erger dan de tlb bug zijn. er is ergens een site die bugs bijhoudt. of die met wat javascript zijn te misbruiken weet ik niet, maar dit lijkt me idd wat overdreven.
-TLB komt echt NOOIT voor bij normaal werken, alleen bij virtualizatie icm bepaalde omstandigheden. Ik heb een 9600 b2 phenom, en ik heb de fix uitstaan omdat dit performance kost zoals je zei. nog nooit een TLB crash gehad (spontane reboot). en ik ben een heavy user.... Overigens heb ik op internet nog nooit iemand gezien die TLB crashes heeft...
- afbrokkelende cpu's was lompigheid van inbouwer. ik heb er heel wat ingebouwd, nooit een probleem. later hebben ze de schuimpjes erbij gezet om het wat makkelijker te maken. als je trouwens bij intel een cpu (komt wel eens voor bij de lga's) verkeerd erin zet, en je beschadigd iets, kun je ook naar garantie fluiten.

[Reactie gewijzigd door PaulDune op donderdag 24 juli 2008 23:08]


In elke processor zitten wel bugs. zowel amd als intel. Geen van allen was zo enstig dat het hele apparaat niet meer werkte. Dan vind ik de TLB bug in virtuele omgevingen nog het ergste.

Wat betreft de afbrokkelende cpu's, dat probleem was zeer zeker aanwezig. Ik heb er ook ontelbare ingebouws (bijbaantje pc zaak gehad) en dat ding altijd goed. Tot je een aantal keel de cooler erop en eraf ging halen. Op een gegeven moment is de rek eruit en schuurt hij gewoon af. troep.

Bovendien heet intel altijd zelf zijn chipsets gemaakt en meegeleverd en dat werkte altijd 100% goed.
AMD is hier na de 1e athlon me opgehouden. En wat kregen we er voor terug? gare 3rd part chipsets als VIA met usb en pci problemen. Daar komt vooral de slechte naam van AMD vandaan. Beetje domme keus van amd, want hun eigen chipsets waren altijd goed.

-er zitten in de core processoren een paar nasty bugs, die eigenlijk erger dan de tlb bug zijn. er is ergens een site die bugs bijhoudt. of die met wat javascript zijn te misbruiken weet ik niet, maar dit lijkt me idd wat overdreven.
nope, is niet overdreven.
http://tweakers.net/nieuw...r-bugs-in-intel-cpus.html

286 zou idd wat overdreven kunnen zijn, maar ik bedoelde het ook clock to clock.

[Reactie gewijzigd door Fiander op vrijdag 25 juli 2008 07:29]


Dus, als ik het goed begrijp is een AMD chip bagger omdat die clock2clock een ARM niet kan bijhouden?

Als we dan toch appels en peren aan het vergelijken zijn.

je mist nu toch een beetje waar het nou over gaat.
racer13 : en nu maar hopen dat we geen half afgemaakte maandag morgen producten gaan krijgen
saikoboarder : heb je het hier op Intel of op AMD? Want AMD heeft hier wel een handje van weg.
met daaronder mijn reactie, waarmee ik tracht aan te tonen dat saikoboarder er behoorlijk naast zit, en dat juist intel er een handje van heeft om ongeteste / slecht ontworpen chips uit te brengen.

verder 286 vs p4 = x86 vs x86 dus gewoon een legale vergelijking.

ARM vs X86 / X86-64 is idd iets heel anders.

dus om nu antwoord op jou vraag te geven, Nee je begrijpt het niet goed, mischien eens die bunnypeople uit je ogen halen.

[Reactie gewijzigd door Fiander op vrijdag 25 juli 2008 22:28]


het is in de vingers snijden maar goed je punt ben ik het wel mee eens. AMD zet wel en goede zet denk ik door vervroeging van hun 45nm process. Alleen deze reactie van Intel is wel erg toevallig en gehaast geloof ik.
Ze willen gewoon zo snel mogelijk de nieuwe bloomfields in de huizen van de gebruikers.
Wat een prijs trouwens 70! euro voor alleen de chip nog maar! ik wil niet weten wat die plankjes gaan kosten... voor onder de 200 waarschijnlijk niet lijkt me, alhoewel dit nog in lijn zou zijn met de highend plankjes van nu. hopen dat amd nu eens weer een x64 athlon x2 actie kunnen herhalen, dat zou mooi zijn voor de ontwikkelingen!

het laatste duwtje voor AMD wellicht?

De prijzen van de drie uit brengen Bloomfield-cpu's beginnen bij 284 dollar
Geloof je het zelf? De high-end markt is nou niet echt bepaald de markt waar het grote geld verdiend wordt. AMD zou veel meer te vrezen hebben als Intel een hele sterkte midden en budget segment CPU neerzet, aangezien AMD heeft toch al geen grip meer op de high-end desktop markt. Ik hoop eigenlijk meer dat AMD hun 45nm niet gaat haasten maar dat ze volwaardige en goedkopere alternatieven neerzetten zoals ze altijd al gedaan hebben. Dan zijn ze weer waar ze altijd stonden. Die high-end markt is dan niet zo enorm belangrijk, zolang ze maar wel mee weten te komen (wat nu dus niet het geval is).

dat is niet super high-end...
en wie de snelste chip heeft verkoopt ook de minder snelle chips..
want die zijn "beter"

Dat AMD niets heeft in het >200 dollar segment wil niet zeggen dat dat meteen high-end is. >500 dollar is eerder het high end segment, 200-300 dollar/euro was/is een redelijk normale prijs voor een beetje goede processor. Daarnaast wordt met de introductie van Nehalem waarschijnlijk ook wel weer de prijzen van de andere modellen verlaagt.

Met het succes van de HD4800 serie? En het feit dat AMD voor low-end tot midrange de beste prijs/kwaliteit blijft leveren? Ik dacht het niet... Zeker als je de prijzen van Nehalem bekijkt...

Intel verschiet de laatste tijd wel erg veel kruit, maar ze trekken ook oude techniek uit de doos. Ik ben benieuwd hoe lang ze deze trend vol gaan houden. Op een zeker moment (mogelijk een zwak moment voor Intel) zal AMD ook wel weer eens met een reeks verbeteringen komen. En dat mag ik hopen ook want flink wat concurrentie is alleen maar heel goed.

en daar is ie weer, de geheide uitspraak:
zal AMD ook wel weer eens met een reeks verbeteringen komen
Wat is dat toch? Altijd dat gescherm met dat AMD wel met een antwoord komt, waar is dat op gebaseerd? Voorkennis? Denk het niet echt....

Enne, concurrentie is altijd goed? Hmmmm, denk het niet altijd, concurrentie leidt niet zonder uitzondering tot lagere prijzen/betere producten. Heftige concurrentie, zoals jij wilt, kan juist leiden tot steeds slechtere producten, omdat men steeds sneller de andere partij(-en) de loef wil afsteken.

De wens is de vader van de gedachte?

vergeet alleen niet dat intel iets groter!!! is als amd

even offtopic: @blackops, Het is: "Groter DAN amd"

On topic: Hmm, tjah.. ik hoop wel dat de quad-cores goedkoper worden, zeker omdat er steeds meer ondersteuning komt voor multithreading.
En nu komt binnenkort dan ook het langverwachte moment van de dalende prijzen van DDR3.
( Hell yeah 8-) )

ik zit nu wel ontzettend te twijfelen...
Moet je nu gewoon ff w8en met het samenstellen / upgraden van een pc? of duurt het nog wel even voordat zowel DDR3 als quad-cores meer betaalbaar zijn geworden? :O

Ik kijk zeker uit naar de nieuwe processoren, zeker omdat het FSB concept nu op de schop genomen word!

Ik denk dat het wel veilig is om te zeggen dat met de nieuwe technologie de prijzen van DDR3 en Quad-cores ( de socket 775's ) zullen gaan dalen. _/-\o_

De vraag is denk ik alleen: WANEER? :X

Dit is natuurlijk overduidelijk een reactie om ook weer aandacht te krijgen. Het zal er inderdaad wel op neer komen dat de chips beschikbaar zijn maar in zulke kleine aantallen dat er niet aan te komen is.
paniekvoetbal vindt ik het absoluut niet want Intel ligt ver voor op AMD op dit moment en zijn op heel veel vlakken bezig (atom, chipset, laptops....)

Doet die nForce 200 chipset het wel met je DDR2 geheugen of moet je voor een Nehalem-Bloemveld DDR3 aanschaffen?

je moet ddr3 halen, op de eerste plaats al om minstens 3 van de 6 geheugenbanken te vullen om tripple channel te kunnen draaien, op de tweede omdat intel ddr2 al aan het uitfaseren is en deze er met het nieuwe platform dus helemaal uitvliegt, nvidia doet hier fijn aan mee, zie bijv. de 790i, ook ddr3, de 780i is een opgepoetste 680i met nforce 100 chip als ik me niet vergis :)

nforce 200 zal dus ddr3 only zijn, daar deze gecombineerd wordt met x58

Nehalem heeft een geintegreerde geheugencontroller, daar heeft de chipset niets meer mee te maken. En ja, je hebt DDR 3 nodig.

@Frietjemet - Je bent niet verplicht triple channel te draaien. Als je al DDR3 hebt kan je ook gewoon dual channel draaien.

[Reactie gewijzigd door knirfie244 op vrijdag 25 juli 2008 01:09]

«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:28 Prijs en details van mensachtige, Franse robot bekendgemaakt
Vorige 18:22 Sony Ericsson introduceert C902-cameratelefoon
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011