Hoofdcategorieën

Marktplaats.nl maakt verkoop computers weer gratis

Door Wilbert de Vries, woensdag 18 juni 2008 14:28, views: 21.413

Marktplaats.nl lijkt zich de kritiek van gebruikers naar aanleiding van de eerder doorgevoerde tariefsverhoging in enkele rubrieken aan te trekken. De verkoopsite maakt onder meer het aanbieden van hardware weer gratis.

Eind april maakte de Ebay-dochter bekend dat het betaalmodel achter de site werd aangepast. Als gevolg daarvan moest ineens zes euro worden betaald voor het aanbieden van een computer of een notebook, wat daarvoor nog gratis was. Ook in ongeveer vijftig andere rubrieken werd een tarief van zes euro ingevoerd. De prijsverhoging leidde tot een storm van kritiek en had tot gevolg dat veel adverteerders hun heil elders zochten.

Dit is bij Marktplaats.nl niet onopgemerkt gebleven. De verkoopsite heeft daarom dinsdag bekendgemaakt dat de prijsverhoging deels wordt teruggedraaid. "Het resultaat van de prijsverandering die wij eind april hebben doorgevoerd, bleek in een aantal rubrieken niet in lijn met onze verwachtingen", schrijft een medewerker van Marktplaats.nl op het forum van de site. "Daarom gaan we in een aantal rubrieken terug naar de oude situatie. Dit betekent dat 21 voorheen betaalde rubrieken weer onbetaald zijn." Als gevolg van deze maatregel wordt het aanbieden van een notebook of desktop weer gratis.

Eerder deze maand heeft Marktplaats.nl de grootste structuurwijziging in zijn bestaan doorgevoerd. De advertentiesite heeft er vier groepen en 250 rubrieken bijgekregen; 289 rubrieken kregen een nieuwe naam. In maart van dit jaar nam de veilingsite voor het eerst in negen jaar het uiterlijk van zijn voorpagina op de schop. Gemiddeld worden er dagelijks 240.000 advertenties op de site geplaatst.

Volgende 14:58
Vorige 13:59

Reacties

«  1  2  3  4  »

Gelukkig maar, volgens mij verdient marktplaats al genoeg aan alle reclame's, advertentie-extraatjes (topposities, omhoogplaatsing in lijst e.d.). Bovendien is er genoeg gratis concurrentie om marktplaats van de troon te stoten.
Als ze populaire categorieen betaald gaan maken lijkt het mij dat het aantal aangeboden producten substantieel zal zakken en bij anderen weer zal stijgen.

Ik kan me moeilijk voorstellen dat ze puur op bannercampagnes winst kunnen draaien. Je wilt niet weten hoeveel mensen daar werken (zit in de internetmarketing en ben er een keer op kantoor geweest). Tel daar de enorm zware systemen en traffic bij op en dan heb je een aardige kostenpost.

Maar een daling van aantal advertenties willen ze natuurlijk ook niet, want dan wordt het aantal views voor de bannercampagnes lager, waardoor het cpm-tarief weer zakt.

Ik denk dat het heel verstandig is van ze. Ik hoorde ook van 'computer leken' die al uitweken naar alternatieve (gratis)-veilingsites. Ondanks dat zij in eerste instantie eigenlijk alleen Marktplaats.nl kende.
Ik denk dat ze in die korte tijd al schade hebben geleden. Mensen die zijn uitgeweken omdat ze op het scherm te zien krijgen dat de advertentie geld zou kosten krijgen op bijv. Speuders.nl geen melding dat het inmiddels weer gratis is op Marktplaats.nl.

Yep, zelf heb ik kapaza.nl ontdekt, kende ik daarvoor nog niet. In potentie heeft deze een veel groter bereik, omdat België exact dezelfde site heeft.
Heb mijn spullen (wel geen computers oid) veel sneller verkocht dan op markrplaats (op beide tegelijkertijd advertentie gezet).

Ik ben weg bij marktplaats en ze zien me voorlopig niet meer terug.

ik ken tweakers.net .. ook gratis en proffesioneel! ;) _/-\o_

Als je nu een zaagtafel of zo iets wilt verkopen moet je nogsteeds 6 euro betalen.
Best naar. Een of 2 euro dat kan ik nog begrijpen, maar 6 euro (op bijvoorbeeld 150) is me echt te gek.

Het betalen voor iest waar ze "vroeger" gratis groot me zijn geworden is sowieso raar.

Speurders.nl kapaza en zo zijn er vast nog heel wat meer gratis alternatieven die groot worden.

Bedrijven echter die bv auto's ed op hun site zetten horen wel te betalen(vind ik) particulieren niet.

Het betalen voor iest waar ze "vroeger" gratis groot me zijn geworden is sowieso raar.
Tja. Ik vind het ook raar dat ik nu meer voor brood betaal dan twee jaar geleden. Of meer moet betalen voor een colaatje als vorig jaar. Of...
Voor niks gaat de zon op, weet je wel ;)

Marktplaats heeft gedacht dat ze geld konden gaan vragen voor bepaalde zaken. Nu zien ze in dat er genoeg concurrentie is en draaien ze het dus weer terug.

Tussen gratis zijn en betalen zit een verschil
je geld wordt minder waard dus moet je meer betalen.

iets wat gratis is kan je oneindig keer zo duur maken en blijft het nog gratis.

Je betaalt geen 30 euro voor een brood dacht ik.
En 6 euro betalen voor een hardware ding, waar je 10 tot 20 euro voor wilt vragen is wel erg veel.....

Sorry, maar je vergelijking is totaal niet terzake.

Is het ook op onderdelen dan? Of alleen voor complete systemen?

De reden dat ze geen twee euro vragen is simpel. Dan zijn de transactiekosten te hoog en houden ze bijna niks over. Dus dan betaal je twee euro om hun 30 cent winst te laten maken of zo. Ze kunnen je dan beter 6 euro laten betalen om 4,30 winst te maken dat zijn normale verhoudingen.

Wat we eigenlijk nodig hebben op het web zijn micro-payments. Dat je ook bedragen van een paar cent kunt afrekenen zonder dat de transactiekosten je de das om doen. Ik denk dat dat één van de factoren achter het (bescheiden) succes van Second Life is. Je kunt elkaar daar met Linden $ betalen. Er passen 275 L$ in één US$ (ongeveer) en je kunt die zonder transactiekosten aan elkaar betalen. Effectief heb je dus micropayments met 1/275 US dollarcent als ondergrens.

Bedrijven echter die bv auto's ed op hun site zetten horen wel te betalen(vind ik) particulieren niet.
Daar wringt de schoen nou. Teveel bedrijven adverteren op marktplaats met enorm veel spullen. Als ik advertenties in een straal van 5km wil zien dan krijg ik een hele stapel "heel Nederland" advertenties te zien voordat ik een paar (echt niet meer dan 3 of 5) particuliere advertenties zie.

Ik zou graag zien dat ze hetzelfde model gebruiken als Speurders, waar je partikulieren of bedrijven kan uitvinken.

en los nog van het spammen van toppic daar wordt je als koper ook nie vrolijk van. dat er betaald moet worden vind ik helemaal niet erg het probleem zit hem erin dat je ad binne een dag buiten het zicht is (of je moet NOG veel meer betalen).

als ze dat spammen eerst eens aanpakken word het op marktplaats zetten van je meuk misschien nog rendabel.

Marktplaats.nl heeft gewoon een bar slechte zoekfunctie. Hij is een beetje verbeterd maar nog steeds niks. Neem nou het voorbeeld dat jij noemt. Doordat de 'zoeken binnen straal van x KM' functie advertenties voor Heel Nederland meeneemt is het eigenlijk al niet meer zo interessant voor de adverteerder om een nauwkeuriger plaatsbepaling in te stellen. Hij zou die advertenties juist niet mee moeten nemen, dan zouden adverteerders gemotiveerd worden om een andere optie te kiezen.
Zo ook met de bedragen en keywords e.d. De zoekfunctie is veel te ruim waardoor je altijd heel veel irrelevante resultaten krijgt.

tenzij jij de boekhouder van marktplaats.nl bent, is dat natuurlijk nogal een wilde uitspraak. Hoe groter een site word, hoe groter de kostenpost word. Nogal wat mensen die zelf een domeintje hebben met een handvol bezoekers verwarren hun hobby met een site waar geld verdient moet worden.

Volgens mij was de kostenpost ook meer bedacht om de spammende handelaren en professionele verkopers weg te jagen dan om echt veel geld extra binnen te cashen, omdat Piet met de pet lang niet altijd bereid is om 6 eu te betalen als het op bijv. Speurders gratis kan.

M.a.w., de meeste Nederlanders hebben geen zin om 6 euro te betalen voor een simpele advertentie. Kom ik je van te voren wel vertellen...

Je moet wel in de gaten houden dat er voor zaken zoals desktops en laptops vaak honderden euro gemoeid zijn (als in, de verkoper kan er honderden euri mee verdienen). Lijkt me logisch dat Marktplaats voor dat soort transacties een graantje mee wil prikken, zoals nu ook al gedaan wordt op bepaalde veilingsites.

Tjah, je moet nog maar zien of het verkoopt als je een advertentie neerzet.
Zou ik geen 6e voor over hebben, zelf niet als er gratis alternatives zijn die bijna net zo druk bezocht worden.

Het gaat over hardware, de meeste hardware waren gewoon onderdelen.

Vroegâh bestond er toch een ondergrens van 200 euro te verkopen waarde, waarboven wel transactiekosten moesten worden betaald? Ik snap die introductie van nieuwe betaalde rubrieken dan ook niet helemaal.

Ik snap het ook niet.... ze zullen toch wel een marktonderzoek hebben gedaan,,, waaruit blijkt dat ze alleen groot zijn doordat ze gratis zijn...

Aangezien het niet volledig teruggedraait is, zit je er dus naast.

Dat is wel erg kort door de bocht en dat kan je zo snel ook nog niet zeggen.

Misschien wil marktplaats de boel nog wel even aankijken? Het is best mogelijk dat er nu nog wat betaald wordt, maar dat steeds meer mensen straks naar gratis alternatieven overstappen?



Mee eens.
Eerst geld vragen en als er wordt geklaagd, dan deels terug draaien, jammer, ik voel me al genaaid en laat dat niet weer gebeuren.

ik ook simpelweg omdat er ook veel spul op marktplaats te koop staat wat niet eens 6 euro waard is

Marktplaats heeft het nog niet helemaal begrepen, zulke dingen kun je pas doen *nadat* je een feitelijk monopolie hebt.

volgens mij *dachten* ze die monopolie bereikt te hebben.
Denk dat ze zich verkeken hebben op de gierigheid van de Nederlanders (weerhield mij er ook van om een TV te koop aan te bieden op Marktplaats... ;) )

Om deze reden heb ik ook wat spullen via tweakers aangeboden en hieruit heb ik geleerd dat ik vrij makkelijk verkoop via V&A hier en daar had ik anders niet bij stil gestaan eerlijk gezegd.

Alhoewel ik wel denk dat je via Marktplaats hogere prijzen kunt vragen omdat hier toch de kenners zitten.

Relatief gezien kun je inderdaad hogere prijzen vragen, maar er zitten zat jongetjes op marktplaats die een monster van een gamepc willen voor honderd euro. Dan is tweakers extreem handig ;)

Marktplaats is handig voor routertjes bijvoorbeeld, maar complete pc's raak je er niet snel kwijt.

Ik wou inderdaad iets aanbiede + toen ik zag dat het geld koste = tweakers.net


Ik durf er ook goud om te wedden, dat als ze dit toch hadden behouden dat er heel snel een 2e soort marktplaats.nl was geweest. Dan een paar maanden wachten en dé marktplaats.nl zou vergeten zijn door heel veel mensen.

[Reactie gewijzigd door Decon Frost]


Er zijn al heel veel '2e Marktplaatsen', bijv. Speurders, Kapaza, enz...

Bij mij heeft marktplaats het verpest door hun graai-cultuur prijsverhogingen.
Netals noMSforme heb ik nu al een vervanger, en ben niet meer van plan om terug te gaan.

dit meen je niet!!!!! heb ik gister nog 7 euro moeten betalen voor plaatsen van een laptop add, en nu lees ik dit hier :( en dat terwijl de prijzen zogenaamd zijn gewijzigd op 17juni....

ff snel emailtje sturen

[Reactie gewijzigd door SYQ]


Interessante vraag is natuurlijk of iedereen die wél 6euro heeft betaald dat geld terugkrijgt nu.

7 euro tegoed ontvangen, toch een goed gebaar :)

Mooi dat het weer gratis is :) heb nu me pc via speurders verkocht (wordt vanavond opgehaald) en had hem bij marktplaats maar onder de gratis categorie pc behuizingen gezet maar had daar weinig bekijks
«  1  2  3  4  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:58
Vorige 13:59
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: