Hoofdcategorieën

Sis sluit zich aan bij anti-Intel-kamp usb 3.0

Door Willem de Moor, maandag 16 juni 2008 16:59, views: 19.975

Na AMD, Nvidia en Via Technologies sluit nu ook Sis zich aan bij de groep bedrijven die tegen Intel en zijn usb 3.0-plannen in het geweer komen. Nvidia heeft laten weten dat de vier bedrijven Intel zullen beconcurreren.

Door het nog niet vrijgeven van de specificaties van de host controller, nodig om straks met usb 3.0-hardware te kunnen communiceren, zou Intel zich een oneerlijk concurrentievoordeel verschaffen, zo geeft Nvidia te kennen. Intel geeft aan dat zijn ontwerp openbaar gemaakt zal worden wanneer het daaraan toe is, maar de vier bedrijven die tegen deze strategie in het geweer zijn gekomen, beschuldigen Intel van concurrentievervalsing. Door de specificaties pas laat vrij te geven, dwingt Intel andere bedrijven met hun eigen interpretatie voor de noodzakelijke host controller op de proppen te komen.

Dat zou tot een dubbele vertraging leiden: in de eerste plaats kost het zelfstandig ontwikkelen van de controller tijd, en mocht het alternatief van de vier bedrijven afwijken van Intels ontwerp, dan zou het opnieuw extra tijd kosten om het ontwerp te herzien. Volgens Nvidia zou dat Intel gedurende twee jaar vrij spel geven. Nu de gelederen van de oppositie door chipsetmaker Sis zijn versterkt, zouden de vier bedrijven snelle vorderingen maken. Volgens een anonieme Nvidia-medewerker zouden de mensen die aan de host controller gaan werken al zijn toegewezen. Volgens Nvidia hoeft de investering om een host controller te ontwikkelen niet zo kostbaar te zijn als Intel doet voorkomen, wat de reden voor Intel zou zijn om zijn ontwerp te zijner tijd in licentie aan derden te geven.

Usb 3.0 mini-socket

Volgende 18:23
Vorige 16:16

Reacties

«  1  2  »

ik heb zo een gevoel dat de consument straks de dupe is van die twee standaarden ;( (als het door gaat natuurlijk)

er zijn geen 2 standaarden , het is er maar 1. Punt is dat intel de specificatie nog niet vollledig heeft vrijgegeven zodat bedrijven zelf moeten gaan uitzoeken hoe ze e.e.a. moeten gaan toepassen.

Edit: wat dan natuurlijk wel als resultaat kan hebben dat er 2 standaarden onstaan.

[Reactie gewijzigd door The mindkiller]


Eigenlijk kan je dan toch al zeggen dat er geen standaard is. Immers van een standaard mag je aannemen dat deze algemeen geaccepteerd is, anders zou 't geen standaard zijn ;-). Ik snap ook wel dat je meerdere standaarden kan hebben (afhankelijk van hoe breed de markt is), maar in zo'n geval als USB lijkt het mij zeer schadelijk als nu ineens de markt splijt. Daar heeft niemand behoefte aan gezien het grote product aanbod (van scanners tot webcams tot bureaublad lampjes...). Dit is niet hetzelfde als óf HD DVD óf Blue Ray, maar heeft gevolgen voor een hele hoop nevenmarkten...

[Reactie gewijzigd door Huuruun]


maar in zo'n geval als USB lijkt het mij zeer schadelijk als nu ineens de markt splijt. Daar heeft niemand behoefte aan
Da's nog maar de vraag. In het geval van 1 standaard USB3.0 waar Intel de eerste twee jaar vrij spel heeft zal de prijs van USB3.0 kunstmatig hoog gehouden kunnen worden door Intel door machtsmisbruik van hun monopoliepositie. De klant betaalt daarvoor, concurrentie is bijna onmogelijk doordat nVidia en consorten achterlopen op Intel.

In het geval van twee USB standaarden, zullen nVidia, AMD, Sis en VIA met een beetje mazzel concurreren, en door het meer open karakter zullen meer partijen waarschijnlijk voor hun alternatief kiezen. Intel natuurlijk niet, maar dat kan moeilijk de prijs van haar USB3.0 kunstmatig hooghouden, omdat dan iedereen het alternatief zal gebruiken en Intel's USB3.0 daardoor uit de markt gedrukt zal worden. Natuurlijk zijn er merken die 'Intel-only' deals hebben (wat overigens op dit moment onderzocht wordt omdat dat in overtreding van artikel 82 en 83 van het verdrag van Europa zou zijn), die kunnen alleen de dure Intel USB-variant verkopen. Maar meestal is het voor de klant ook mogelijk een apparaat (bijna) zonder Intel apparatuur te kopen.

Zodoende 'profiteert' de klant toch van twee standaarden. Dat komt omdat klanten doorgaans niet profiteren van een gesloten standaard (.doc of .xls bijvoorbeeld) - aangezien die niet tot concurrentie leiden, maar ze profiteren wel van een open standaard, die wel tot meer concurrentie leidt.

Nouja als klant profiteer je dan wel van de lagere prijzen die twee standaarden met zich meebrengen, maar ik zit niet te wachten op een USB stick die met maar één standaard werkt.

Als consument wil ik een USB stick die overal werkt, op elke PC. Daar heb ik het ding immers voor, om overal aan m'n bestanden te kunnen werken en ze ook overal op te kunnen slaan.

Overigens snap ik de stugheid van Intel in deze zaak niet, de partijen die nu een eigen standaard gaan ontwikkelen voelen zich daartoe genoodzaakt, maar ik geloof wel dat wanneer Intel diezelfde bedrijven vraagt om met z'n allen één controller te ontwikkelen dat die bedrijven daar gewoon open voor staan. Intel moet gewoon de informatie die ze nu hebben op tafel gooien, en samenwerken met de rest om tot één goede standaard te komen in het belang van de consument.

zal ook kunnen hoor. Zal best wel backwards compatible zijn hoor. Draait dat stickie gewoon op 2.0 of desnoods 1.1 draait hoor.

"wat de reden voor Intel zou zijn om zijn ontwerp te zijner tijd in licentie aan derden te geven" Dat is de werkelijke reden. Ze hoopten dat iedereen een licentie zou nemen en het geld zou binnenstromen. Kapitalisme in optima forma, de klant doet er niet toe, de winst wel. Intel meent zich in de positie te bevinden (en waarschijnlijk hebben ze nog gelijk ook) dat ze niet zo hoeven te malen om de consument. Niemand kan of wil goed om ze heen. Er is ook nog AMD maar voor een volgende pc ga ik ook weer terug naar Intel omdat de performance hoger is en ik zo lang mogelijk dan weer wil wachten met het kopen van een nieuwe.

[Reactie gewijzigd door Teigetje!]


Je vergeet dat in een concurrentiestrijd als deze distributiekanalen belangrijker zijn dan prijs. Ookal hanteert Intel hogere prijzen, zij hebben simpelweg een groter deel van de markt in handen en meer intensieve samenwerkingsverbanden met andere hardwarebouwers.

Lijkt me niet onredelijk van intel als iets nog in een alpha fase it, unfinished, not ready, weinig documentatie, en waarschijnlijk subject to change.
Als het die 4 bedrijfen blij maakt zouden ze de specificaties dusver kunnen vrijgeven, maar zou er dan wel duidelijk bij moeten zetten dat het dus nog geen officiele versie is, iets wat intel kennelijk niet toe bereid is.

En boven, als deze plug de 3.0 word, is die niet compatibel met 2.0 of 1.0 Dat gaat namelijk finaal niet passen.

uiteindelijk heeft intel geen keuzen meer dan ook het anti-intel kamp te steunen.

Ja en nee.

Intel is veel te machtig aan het worden maar goed dat er nu wat bedrijven zijn die er tegen in durven te gaan. Misschien worden de USB 3.0 controllers door de concurrentie wel goedkoper who knows...

ik heb zo een gevoel dat de consument straks de dupe is van die twee standaarden ;(
De consument merkt er geen klap van.

Dit hele verhaal gaat ook nergens over, het gaat hier om de specificaties van de host controller, niet van USB 3.0 zelf. Dat is relevant voor hoe de driver de USB controller moet aanspreken, niet hoe apparaten USB met elkaar moeten praten.

Als dit verhaal dus doorgaat, dan maakt Intel zijn eigen USB 3.0 host controller, en dat andere groepje maakt een andere USB 3.0 host controller. Het enige nadeel is dat er dan twee verschillende drivers nodig zijn, maar twee drivers voor alle computers met USB 3.0 is prima te overzien.

Ditzelfde verhaal is al precies zo gebeurd voor USB 1: Intel ontwikkelde de UHCI host controller, maar omdat die interface niet vrij te gebruiken was ontwikkelden anderen de OHCI host controller, welke open en wat efficienter was.

Computers met USB hebben dus of een UHCI host controller, of een OHCI host controller, en alle OSsen hebben drivers voor beide. Heb je daar ooit last van gehad?

laat intel maar voelen dat ze niet altijd de monopolist is, prima hoor deze ontwikkeling

Het kan natuurlijk ook altijd dat Intel gewoon de waarheid zegt en dat de controller nog niet af is.
Ik vind dat het wat te snel aanvaard wordt dat Intel het gewoon achterhoud uit winstbejag.

Ik zeg niet dat dat onmogelijk is, maar iets kritischer nadenken kan ook geen kwaad.

Was het niet ook toen USB 2.0 uit kwam dat eerst alleen Intel Moederborden het hadden en later pas die van andere producenten? Volgens mij had dat ook te maken met dat Intel pas de specificaties vrij gaf toen hun het geheel al hadden uit ontwikkeld en het ontwerp klaar hadden liggen om te maken. De concurrenten moesten toen nog kijken hoe hun die controller in hun chips wouden intergreren en dan ook nog maken.

Ja, ik heb nog een van de eerste Abit moederborden (AT7) met Via chipset die ook een onvolledige implementatie was van de standaard die naderhand uitkwam. Was welliswaar met drivers op te lossen, maar toch erg vervelend. Zeker als Windows update het weer eens een keer beter denkt te weten en de standaard drivers weer terugzet.
Dus het is inderdaad niet de eerste keer dat Intel dit flikt.

niet flauw bedoelt maar wouden zijn bossen, je bedoelt: "wilden"?

Ik vind dat het wat te snel aanvaard wordt dat Intel het gewoon achterhoud uit winstbejag.
Tja, 4 grote bedrijven die 1 bedrijf op de vingers tikken doet mij toch vermoeden dat Intel echt bezig is informatie achter te houden. En laten we wel wezen: 10 jaar geleden was dat eigenlijk nog schering en inslag in de IT wereld...

Ik zeg dat ook dat het mogelijk is, maar dat we het niet als absolute waarheid moeten aanvaarden.
Trouwens denk dat bvb nVidia niet moet klagen over het niet geven van licenties.

Maar als die twee USB-standaarden onderling niet compatible zijn, zijn ze dus ook niet backwards-compatible met USB 2.0? Dit zou heel erg jammer zijn.

en waarom niet ? blu-ray en hd-dvd waren ook niet compatibel met elkaar, maar konden perfect overweg met gewone dvd's en cd's

Het gaat alleen om het USB 3-gedeelte van de host-controller. Voor USB 2.0 hebben beide kampen al de nodige technologie, dus dat zal wel compatibel blijven.

Ho ho.. Dat zegt helemaal niks.. Bij onderling niet compitabel zijn zegt niks over backwards-compatible zijn met USB 2.0..

Als ze voor zorg dat beide kampen netjes het protocol voor usb 2.0 implementeren, maar beide een ander protocol schrijven voor USB 3.0 en netjes detecteren welke usb standaard er wordt gevolgd hoeft er backwards helemaal niks aan de hand te zijn.

Ik denk dat ze allebei wel USB 2.0 zullen blijven ondersteunen. Dit blijft dus gewoon backwards compatible. Het probleem zit hem alleen in de ondersteuning van usb 3.0 er is nu namelijk een kans dat het niet goed gaat werken. Ik hoop zelf dat als het niet goed in de 3.0 modus werkt het minimaal terugschakeld naar 2.0 om grote problemen (op de snelheid na dan) te vorkomen.

Het gaat helemaal niet over het stekkertje of wat er naar je apparatuur gaat. Dit is standaard. Wat het probleem is dat je een driver nodig hebt voor je USB chip. Aangezien iedereen bij USB2 dezelfde aansturing van de chip gebruikt heb je aan 1 driver voor de USB chip genoeg (en dan de drivers voor de apparatuur die je eraan hangt). Dit leverde bij USB2 al een probleem op (OHCI, UHCI anyone) maar werd er na een tijdje toch 1. Nu hebben we er weer 2 (Intel vs. the rest) en dus 2 drivers. Big deal dus. Het wordt weer enigszins opgeblazen door diverse newssites en het publiek.

in ieder geval zie ik aan de hand vd plaatje al wel 1 verbetering, de connector!
iedereen heeft er wel last van, 8 vd 10 keer doe je de usb stekker er verkeerd in

Dat is mij anders nog nooit gelukt... Daadwerkelijk verkeerd erin doen that is...

maar past het dan nog wel in een USB 2.0 controller ?

Het is me 1 keer gelukt, met als gevolg een externe HD controller die er geen zin meer in had. Nee, laat ze de vorm maar lekker veranderen, dan houden de mensen zonder geduld hun spullen ook heel.
Wat betreft de implementatie van de USB 3.0 techniek in host controller, als ik het goed begrijp is het zo dat de host controller zelf geen deel uitmaakt van de officiele standaard. Het is eerder de bedoeling dat Intel licenties uit gaat geven op de door hun ontworpen host controller. Nu Intel zo lang wacht met het geven van informatie start deze groep bedrijven dus met het ontwerpen van een eigen host controller, die ook aan de USB 3.0 standaard voldoet.

Met een nieuwe vorm zul je dus ook krijgen dat je op je pc twee soorten USB zult krijgen of dat je de nieuwe USB apparatuur niet aankan of dat je al je oude USB 2.0 de deur uit kan flikkeren... Of misschien het meest simpele dat ze een USB2.0 naar USB3.0 kabel gaan maken, dat zou ook nog moeten kunnen. Maar los van alle leuke ideeen, naar alles wat ik heb gehoort blijft de lay out hetzelfde dus maakt al dit gedoe overbodig.

Edit: Dat zei ik toch? (dat het hetzelfde blijft).

[Reactie gewijzigd door SRI]


dit is gewoon een usb a mini connector op de foto. de huidige usb stekker blijft ook gewoon bestaan, de afbeelding is van een aparaatstekker ala die in een mobiele telefoon.

connectoren blijven normaalgezien ook backwards compatibel. Dit is gewoon een mini socket die je nu ook al kan vinden op USB apparaten.

Hoe krijg jij je USB stekker er verkeerd in dan? Bij mij past hij maar op 1 manier?

Overigens is dit een plaatje van de minisocket, welke er nu ook zo uitziet :X

Tja, ik kan je verzekeren dat het me gelukt is en met redelijk wat schade tot gevolg. Het kan misgaan zodra de USB contactdoos van iets te zacht kunststof is gemaakt.

De mini USB stekker is een veel betere vinding.

Bij een Molex stekker is het me ook wel eens gelukt :'( . Maar daar heb je als PC-gebruiker met twee linkerhanden natuurlijk minder vaak mee te maken. De gevolgen zijn echter net zo vervelend...

Molex heb ik ook gehad, ben een uur bezig geweest om uit te zoeken waarom mijn nieuwe videokaart het niet deed. Ging er zelfs vrij makkelijk in (verkeerd om). Het verbaasde me dat de voeding niet de geest gaf, hahaha.

Dan moet je het wel heel erg forceren, aangezien dat niet past... Hij past er maar op 1 manier in, dus eerlijk gezegd is mij dat nog niet overkomen. ;) Maar het is natuurlijk wel makkelijk dat je het in een oogopslag kunt zien.

normaal staat het USB logo altijd aan de "bovenkant" van de stekker; dus dat logootje wijst steeds van het moederbord weg... makkelijk zat toch?

En elke kant is van het moederbord weg? Verder zitten de USB connectors soms horizontaal en soms verticaal. Das dat schiet ook niet echt op.

dat is de kant die het verste van de zijkant af zit.
en als het horizontaal is dan is het meestal omhoog.
die dingen in de zijkant en voorkant van de kast zitten kunnen alle kanten op staan natuurlijk maar daar kan je zien wat je doet dus is dat niet zo'n groot probleem.

net wat je zegt, dan is het MEESTAL omhoog...
Het is misschien niet zo makkelijk om het stekkertje er daadwerkelijk verkeerd om in te steken, maar het is zeker weten vervelend dat je niet duidelijk kunt zien hoe om je het stekkertje erin moet doen. Dat geldt niet alleen voor het moederbord, maar ook voor frontpanel-usb enz.

Tenzij je Dell heet, dan doe je namelijk alle USB poorten op zijn kop, zodat alles op zijn kop erin moet o.0

Das de mini USB stekker, die zit al op veel aperaten, waaronder digitale camera's en Externe HDDs.

Wat mij ideaal lijkt is een USB connector die je er op 2 manieren in kan doen. Vooral als je een connector hem aan de achterkant van je pc in probeert te stoppen lijkt me dit erg handig.

Als je de buitenste pinnen voor de data doet en de binnenste voor stroom (of andersom) zal je nooit last hebben dat er stroom op je data komt te staan, en detecteren welke aansluiting de plus is en welke de min lijkt me in dit geval ook wel te doen.

Vanwege backwards compatibiliteit van de stekker zie ik het echter niet zover komen :(

die mini USB stekkers gaan snel kapot >.< heb er nou al 10 kapot gemaakt en ze zijn duur in de winkels. :(

Wat doe jij er echt mee dan? Ik heb nog nooit één USB poort gesloopt, groot of klein geen verschil... (oke heb wel vaak dat ik veel sata kabels sloop maar die dingen zijn ook gewoon slap... maja ook spotgoedkoop gelukkig).

Vreemd ik heb nooit geen problemen met gaatjes, ik krijg altijd alles er netjes in en eruit.

:)

2 Verschillende host-controllers hadden we bij usb1 toch ook al? uhci en ahci. Intel en Via gebruikten de een, de rest de ander.
Wat is hier het verschil dan mee? Ik mag toch hopen dat ze nu gewoon een 2e usb3-host-controller-implementatie gaan maken, ipv een-andere-usb3, en als die dan niet goed samenwerkt lijkt het mij meer een tekortkoming in de usb3-specificaties...

Het enige bedrijf wat Intel in zijn eentje kan stoppen is Foxconn.
Geen USB3 stekkertjes => geen USB3 apparaten.

Nou zover voor de innovatie dan he, maar dan komt er ook helemaal niks meer (ook niet voor AMD e.d.) of een ander bedrijf gaat het gewoon maken. En los daarvan Foxconn zou dat echt niet doen (naja heel misschien onder hele rare omstandigheden). Tenslotte blijft Foxconn namelijk een commercieel bedrijf.

Nou dan stappen ze wel over op AMP ;)

[Reactie gewijzigd door classpc]


De USB 3.0 standaard is natuurlijk gewoon een standaard, en een host controller is niets meer dan een chip die de signalen van de CPU naar de USB apparaten vertaald en natuurlijk ook de andere kant weer op.

Het zou dus, in ieder geval in theorie, geen probleem moeten zijn om een andere host controller te gebruiken zolang de achter kant (het deel dat met de CPU praat) dat maar op de zelfde manier doet als de intel controller (das dus geen onderdeel van de USB standaard) Anders zou je best wel eens een chip kunnen hebben die met intel processors werkt en een die met AMD, etc processors werkt, en dat komt de consument niet ten goede.

Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen omdat dit soort interfaces tussen CPU en host controller toch wel erg het zelfde zijn voor processors die uiteindelijk exact de zelfde code moeten kunnen verwerken. Maar goed het zou intel niet zijn als ze niet een kleine aanpassing maken aan hun CPU om Nvidia en AMD dwars te zitten en hun controller niet of minder goed laten werken in combinatie met een Intel CPU. (Het verhaal over de Nvidia chipset met een 45nm Intel CPU zullen de meeste tweakers wel kennen denk ik)

Is dom van Intel. Er is al een onderzoek naar de monopoliepositie van hun, en daarmee maken ze het maar erger.

Maar als ieder bedrijf op z'n eigen houtje een eigen verbindingstechnologie gaat ontwikkelen, heb je dadelijk 4-5 verschillende verbindingen.

Doet me denken aan de implementatie van de eerste USB connectoren op moederborden.
Destijds waren er ook twee standaarden, maar daar hoor je nu -hier althans- niemand meer over.
UHCI van Intel (en VIa had er een licentie op aangeschaft) en OHCI van een alliantie bestaande uit Compaq, Microsoft and National Semiconductors.
De betere van de twee is OHCI ;)
Ook al is het verhaal ietsjes anders dan nu het geval is, er zijn zeker wel overeenkomsten te bemerken.

Ik verwacht eigenlijk weinig gezeik rondom dit gebeuren.
Alleen dus wat onderliggende verschillen waar je als eind-gebruiker niet direct last van hoeft te hebben.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 18:23
Vorige 16:16
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: