Hoofdcategorieën

Advance kondigt hybride laptop, tablet en fotoframe aan

Door Pieter Molenaar, woensdag 28 mei 2008 13:36, views: 9.310

De Nederlandse laptopdistributeur Advance heeft een nieuwe umpc aangekondigd die tegelijk laptop, tablet en fotoframe is. Bij de Aview-umpc kan het scherm met de elektronica losgekoppeld worden van het toetsenbord.

In tegenstelling tot de Flybook- en Vyenote-tablets van Advance heeft de Aview geen aanraakscherm. Wel kan het apparaat worden bediend via een mousepad aan de achterkant van het scherm, als dat is losgekoppeld. Bij het ontwerp is niet uitgegaan van de populaire Eee PC van Asus. "Het concept is eigenlijk geboren als intelligente fotoframe", aldus zegsman Bob Witjas van het familiebedrijf. "Advance begeeft zich hoofdzakelijk in een niche-markt met zijn producten en de Eee PC-categorie is dat al niet meer". De doelgroep is volgens Witjas de gevorderde consument. Elonex brengt een zelfde soort model uit onder de naam One, maar dit Britse bedrijf richt zich daarmee op de educatieve markt. Advance is de exclusieve distributeur van het product in de Benelux.

Het huidige prototype van de Aview is nog voorzien van een Aday5F-cpu, maar het productiemodel zal een Geode-cpu van AMD bevatten. Het hybride apparaat is verder voorzien van een 7"-scherm met een resolutie van 800 bij 600 pixels, 256MB aan werkgeheugen en voor opslag wordt gebruikgemaakt van nand-flash-geheugen van 2GB of 4GB. Via een usb-stick of externe usb-harde schijf kan dit worden uitgebreid. Standaard wordt de Aview geleverd met bluetooth, wifi en een ethernet-aansluiting, terwijl een 2-megapixelwebcam optioneel is. Met een volle acculading kan drie tot vier uur gewerkt worden.

De Aview wordt geleverd met een onbekende Linux-distributie met kernelversie 2.6, terwijl Firefox, e-mail- en im-software, kantoorsoftware, een pdf-lezer en multimediasoftware voor het afspelen van muziek en films standaard geïnstalleerd zijn.

Voor gebruik in de trein is de Aview wat minder geschikt, zo geeft Witjas toe. "Omdat het scherm met elektronica zwaarder is dan het toetsenbord, is het nodig om de steun aan de achterkant ergens op te kunnen plaatsen, maar met een uitgeklapt tafeltje moet het kunnen. Het waterdichte toetsenbord is in ieder geval bestand tegen koffie", aldus Witjas.

De Aview is in de loop van juni 2008 verkrijgbaar via de online winkel van het bedrijf voor een bedrag van 295 euro. Rond de zomer zal Advance volgens Witjas ook nog de Redfly-smartphone-companion onder eigen naam uitbrengen. Deze zal voorzien zijn van een 8"-scherm en moet waarschijnlijk rond de 550 euro kosten.

Advance Aview Advance Aview Advance Aview Advance Aview Advance Aview Advance Aview

Volgende 14:14
Vorige 13:03

Reacties

«  1  2  »

Leuk apparaatje, allen snap ik het "tablet" gedeelte niet van de hybride laptop als er een touchscreen op zit. Ook vins ik persoonlijk de dikke zwarte rand om het scherm niet zo mooi, laat het nogal ouderwets lijken.

Maar voor de prijs van 296 kan het best een leuke oplossing zijn !

[Reactie gewijzigd door ultimasnake]


Maar als je hem als fotolijstje gebruikt vind ik het weer wel wat hebben.
Ik vind die ethernetpoort zo overbodig en lelijk. Iedereen heeft tegenwoordig toch wel iets van WiFi in huis, en de snelheid van ethernet heb je ook niet nodig voor een paar fototjes.

De prijs vind ik een beetje hoog als je kijkt naar de EEE pc van Asus.

[Reactie gewijzigd door de_harde_kern]


Hoeveel mensen klaagde niet dat de macboo AIR geen onboard ethernetport had?
bedoel maar.. 't hangt ervanaf waarvoor je het wilt gebruiken.

Persoonlijk vind ik zonder ethernetpoort ook beter (ziet er beter uit dan zo een groot gat erin..)

Met de MacBook Air vind ik dat anders, dat is een volledige laptop, en een laptop die door veel zakenmensen zal worden gebruikt. Ik zou dan zelf ook voorkeur geven aan een ethernetpoort, dan aan WiFi.
Dit ding, is een leuk dingetje voor erbij. Ik kan me nauwelijks voorstellen dat er mensen zijn die hem als fotolijstje gebruiken, met een ethernetplug erin. Dat verpest gewoon het hele ding. Maarja, ik ben Nederlander he, moet altijd wat te klagen hebben.

op de meeste werkplekken is nog geen Wifi omdat dat te onveilig zou zijn voor privacygevoelige gegevens.

Op mijn werk (in de zorg) moet je gewoon ouderwets inpluggen met je snoertje maar dat kan aan mij liggen hoor. Maarja als je daar werkt kan je ook geen macbook air kopen :)...

Neem 1 pc stop er voor 15euro usb wifi in. Klik op internet sharing en klaar.

en krijg binnen 30 minuten een melding van je admin - net access blocked ....

en in het ergste geval dag erna een briefje "building access blocked"

als er GEEN WIFI is, zal dat een reden hebben, lijkt mij

Ik ben heel blij dat mijn laptop af en toe gewoon aan een draadje kan. De lag en doorvoorsnelheid zijn voor wifi nog altijd slechter dan gewoon 100mbit.

Ja, maar who gives a sh*t bij zo'n ding. Voor een beetje te internetten, en af en toe een foto'tje ernaar toe te sturen, lijkt mij WiFi meer dan goed genoeg.

Even snel een filmpje erop zetten? :)

mijn 300mbit N netwerkje draait anders soepel hooor ik haal zeker echte waarde trougput van 240 - 270mbit.

de_harde_kern schreef: "Ik vind die ethernetpoort zo overbodig en lelijk. Iedereen heeft tegenwoordig toch wel iets van WiFi in huis"

Niet iedereen heeft wifi in huis. Real men use wires. ;)

Ontopic nu; Leuk apparaatje. Nu nog even zoeken naar hoe lang de accu mee gaat en hoe snel die weer opgeladen is. op de website: "De batterij gaat ongeveer 3-4 uur mee, afhankelijk van het gebruik."

[Reactie gewijzigd door dragunova]


Wat heb je aan de batterijduur, als je hem toch al aan een draadje gaat leggen voor het internet :P Dan kun je hem toch net zo goed gelijk ook aan de adapter hangen? :+

Tijd voor POE dus.
Scheelt weer een aansluiting. ;-)

[Reactie gewijzigd door Reason]


Ik heb de indruk dat op dit moment heel veel verschillende soorten 'kleine laptops' verschijnen met elk hun eigen invalshoek van product setting. Er is duidelijk een markt voor, maar volgens mij zal pas over een jaar of 2 jaar duidelijk zijn welke invalshoek van productsetting eigenlijk de meest gevraagde is (en dus commercieel het meest interessante). Het is zoals zoeken naar de meest interessante combinatie van features.

Hadden ze inderdaad beter wat aansluitingen anders verwerkt.

Als je het als foto frame gebruikt zla je er toch niet veel op aansluiten.
dus waarom niet in het toetsenbord gedeelte onderbrengen.
Die elektronica moet toch niet zo moeilijk te splitsen zijn?
Denk aan een soort van docking connector.

"De doelgroep is volgens Witjas de gevorderde consument."
Consumeren voor gevorderden?

Al met al is het niet echt iets bijzonders. Het is in UMPC met extern toetsenbord die je op en af kan koppelen (net als elk USB toetsenbord).
Als het toetsenbord nu ook naar achteren kon wegklappen (zodat je hem daar kwijt bent, i.p.v. los ergens), en er dan ook wel een touchscreen op zat ('moet' dan wel, aangezien de touchpad op de achterkant nutteloos zal zijn; of er moet een mini touchpad op de voorkant), a la.

Al met al iig niet wat ik van de kop verwachtte; had meer een digitale fotoframe verwacht (licht, dun, energiezuinig, et.c) die ook als scherm bij de UMPC zou kunnen dienen (dus alle computer onderdelen in hetzelfde blok als het toetsenbord).

Ben ik hier echt de enigste die dit ding verschrikkelijk lelijk vind? Ik zou het ding alleen al wegens uiterlijk niet kopen.. Ik ben dat wel niet "mode bewust" ofzo. maar ik vind dit echt.. bagger.. ja...

ok, intern ziet het ding er wel goed uit.. vooral met die accu die lekker lang kan werken.

maar echt, ze kunnen echt wel iets aan het design doen BAH.

dat toetsenbord krijg ik de kriebels van als ik ernaar kijk. Dat moet toch aan je polsen "snijden" met die rand ?

En idee niet van eee ? Fuck that. Het concept is identiek, alleen wat leuke goodieopties erbij.
Lijkt me ook nog relatief dik te zijn daarbij.

Die rand is opzich wel vrij dik, hoewel niet comfortabel...

Maar rubberen toetsen :X Dat daar kan je echt geen fatsoenlijk stuk tekst op typen. Maar voor een 'noodoplossing' voor kleine stukjes tekst is het dan weer net wat teveel van het goede... dan had ik liever een touchscreen gezien met zo'n onscreen thumb-keyboard (van de Origami/eerste UMPC-prototypes -- geen idee eigenlijk of die invoermethode nog gereleased is).

[Reactie gewijzigd door Punksmurf]


Als laptop vind ik het best wel een lelijk ding, dat komt met name door de dikke rand en het lelijke toetsenbord.

Als fotoframe ziet het er toch nog wel gelikt uit, ook ben ik van mening dat het in plaats van een netwerkaansluiting gewoon wifi zou moeten hebben.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:14
Vorige 13:03
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: