Hoofdcategorieën
Device Settings

Opensource-gpu nadert productiefase

Door Willem de Moor, donderdag 22 mei 2008 14:18
Submitter: aliencowfarm, views: 16.738

Het Open Graphics Project heeft aangekondigd pre-orders aan te nemen voor zijn opensource-videokaart. Wanneer honderd kaarten in bestelling staan, kan de productie beginnen.

Ontwikkelaars kunnen voor vijftienhonderd dollar een exemplaar van de OGD1 bemachtigen, mits er voldoende animo is voor de pci-videokaart. De specificaties van de kaart zijn, naar huidige standaarden, vrij mager, maar de OGD1 is dan ook vooral bedoeld om ervaring op te doen met het programmeren van grafische kaarten middels een fpga-chip. De kaart is uitgerust met twee dvi-connectors en beschikt over 256MB geheugen dat op 200MHz loopt. De volledige specificatie van de hardware is beschikbaar als download.

Het hart van de kaart wordt gevormd door een Xilinx Spartan-3 XC3S4000 fpga. Deze chip kan naar behoefte geprogrammeerd worden om specifieke taken uit te voeren, zoals het decoderen van video. Een van de voordelen van een opensource-ontwerp is dat het ontwikkelen van drivers makkelijker zou gaan. De fabrikanten van reguliere grafische kaarten zijn in het verleden bijzonder karig met het vrijgeven van details van hun kaarten geweest, wat de ontwikkeling van drivers voor Linux bemoeilijkte. Ook zou de kaart dankzij de herprogrammeerbare gpu gebruikt kunnen worden in systemen waarop de mainstream-kaarten niet draaien.

OGD1
Volgende 14:35 Microsoft verhoogt downloadgrootte Xbox Live Arcade-spellen
Vorige 13:41 Epson demonstreert e-paperdisplay met A4-formaat
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Weet het niet hoor maar volgens mij wordt dit een flop zeker als je zo veel geld er voor neer moet tellen

Ik denk dat ook vooral mensen deze uit principe zullen kopen, om het project te steunen. Dan heb ik het niet over de gemiddelde huis-, tuin- en keukentweaker maar meer organisaties, zoals misschien de FSF, OSI en andere open source organisaties. Daarna zal de prijs wel een keer flink dalen zodra ze meer ervaring etc hebben.

Maar, als blijkt dat jij - doordat het open-source is en zelf implementeerbaar - hiermee bepaalde taken voor je rekenwerk n maal sneller kunt doen dan een standaard-gesloten videokaart dan levert dat je dus tijdswinst op en tijd is weer geld. Het is zo te lezen geen snelheidsmonster, maar de kaart geeft je blijkbaar wel een heleboel vrijheden. Eigenlijk koop je voor dat hoge bedrag dus vrijheid ;)

dan moet je toch al enorm specifieke eisen hebben om zoveel geld (kaart + ontwikkeling van eigen drivers ervoor) in een inferieus (verouderd? ) product te stoppen.

Verouderd? De kaart moet nog gemaakt worden. Tja lagere snelheid dan de nieuwste kaarten van ATI / Nvidia, maar dat maakt een kaart niet 'verouderd'. De Intel Atom is ook minder snel, maar dat maakt hem niet 'verouderd'. Het heeft zo zijn voordelen om de Atom te gebruiken. Zo heeft het ook zo zijn voordelen om deze videokaart aan te schaffen. Minder snel is niet per definitie verouderd.

PCI voor een videokaart is idd behoorlijk verouderd ja :)

Dan zou ik gewoon de spartan 3 los kopen, denk ik zo... de implementatie die erop draait zou ik naar kijken om dingen uit te 'jatten'

Een 'losse' spartan3 is niet zo duur, misschien $100 (als je er 250.000 afneemt). Maar er moet zoveel troep omheen voordat die in een PCI slot past.
Veel succes.

Precies... Wat dacht je van het ontwerpen van een print, rekening houden met signal integrety natuurlijk, en dan de boel nog later produceren. Gaat hier wel om een BGA, die laat je niet ff voor 4 tientjes op een PCB plakken. Voor veel mensen is dit volgens mij nog een redelijk geprijst ontwikkelkitje. Je kan er natuurlijk ook andere dingen mee doen dan videokaartje spelen.

Dit is dan ook meer voor de hobbyist. Dit project draait trouwens al jaren, leuk om te zien dat er ook eindelijk wat uit komt...

Of voor scholen/instellingen.

ik kan me hier mooie dingen bij voorstellen op elke informatica opleiding.

zowel het schrijven van software voor de gpu als het schrijven van een driver is erg leerzaam.

[Reactie gewijzigd door Kevinp op donderdag 22 mei 2008 16:02]


Is de Quadro een flop? of de FireGL?
Als dat zo is waarom komen ze dan nog steeds met van de kaarten?

Volgens deze redenatie zou alles wat relatief duur is in jouw ogen een accute flop moeten zijn?
Dan zou de MacPro ook een flop zijn(bijna alle andere Apple Producten), zelfde geld voor supercars, QX procs, Custom items of zelfs Vista.


Welcome to the Real World!

Misschien heeft het er ook mee te maken dat de prestaties van de kaart minstens 5 jaar achterlopen (en dat is heel voorzichtige schatting)...

De Quadro en de FireGL zijn gespecialiseerde kaarten die uitermate goede prestaties bieden voor een bepaalde workstationapplicaties zoals CAD.

Deze kaart heeft een hoge prijs en erg lage specificaties. Ja het is opensource, maar als het dermate zwakke presaties levert, wie wil er dan nog de moeite insteken om er mee te leren werken? Ik zeg niet dat het dermate lage prestaties gaat leveren, maar de specificaties beloven niet veel goeds.
Zolang er geen goede toepassingen gevonden worden voor een dergelijk product zal het ook niet als zoete broodjes over de toonbank gaan. Ik hoop ten zeerste voor de ontwikkelaars van deze kaart dat ze iets vinden waar dit beestje in uitblinkt...

Ik ken genoeg mensen die best hieraan mee willen doen. Een enkel persoon heeft OSS als geloof, maar de anderen zien het als een uitdaging hier wat voor te ontwikkelen. Menigeen heeft al een ageia om zelf te programmeren.

Zoals al eerder aangegeven, scholen. Ideaal voor opdrachten, en het laat mensen ook nog eens buiten de standaard hkjes kijken. Daar leren ze wat van.

Met dit soort apparaten moet je je niet afvragen wat het kan, maar wat jij er mee kan. En kijk niet gek op als er iemand een killerapp op weet te schrijven die zijn weg gaat vinden naar de commerciele kaarten (als men tenminste een brug kan slaan tussen OSS en CSS modules de haalbaar is)

Lijkt mij een beejte het wiel opnieuw uitvinden. Leuk project om kennis op te doen, maar voor de gewone thuis gebruiker niet echt veel toegevoegde waarde.

Je moet ergens beginnen en je kunt niet verwachten dat er ineens als eerste product een kaart ligt die zich qua prijs/prestatie kan meten met de nieuwste Nvidia's en AMD's.

Maar zolang ze dit verder kunnen blijven ontwikkelen staat niks ze in de weg hier in de toekomst wel bij in de buurt te komen.

Ze hebben het ook over systemen waar de mainstreamkaarten niet op draaien. Weinig thuisgebruikers die die 1 hebben. Volgens mij is dit een eerste aanzet om een open-source GPU community van de grond te krijgen. Als de enthousiastelingen dit ding hebben ontdekt hopen ze dmv die fanbase dit langzaam groter te laten groeien. Dat het nooit een alternatief voor de gamekaarten van ATI/NVidea/(Intel?) zal worden lijkt mij duidelijk.

Dat het nooit een alternatief voor de gamekaarten van ATI/NVidea/(Intel?) zal worden lijkt mij duidelijk.
Aldus sprak Microsoft's management zo'n 14 jaar geleden over het 'open' hobbyprojectje van een zekere Linus Thorvalds, dat toen nog lang geen alternatief was voor welk OS dan ook. Dus geduld is zeker geboden.

De allereerste Apple pc (Apple 1) was ook gebouwd door hobbyisten, dus zie niet in waarom dat geen success kan worden? De tijden zijn wel wat veranderd, maar een goed idee kan nog steeds groeien

Apple PC was het eerste product wat voor een thuisgebruiker relatief toegankelijk was en de mogelijkheden had die Apple bood.

Open Source GPU is een alternatief voor een product dat al erg toegankelijk is, tegen een hogere prijs, en minder prestatie.

Ik zie het voordeel van deze chip wel, maar geen enkele reden tot commercieel succes.

Dus jij kan ook even je hele GPU herprogrammeren? Dacht het niet, gewone GPU's hebben geen herprogrammeerbare chip. Deze kaart kan je hoogstwaarschijnlijk ook gebruiken als rekeneenheid voor specifieke berekeningen en on the fly de chip flashen voor ander werk. Denk hierbij aan de-/encoderen van video in een te kiezen codec.

Je mist mijn punt totaal. Het gaat niet om wat hij allemaal kan, dat geloof ik wel, sterker nog, ik vind het een fantastische ontwikkeling. Deze kaart heeft alleen weinig kans om een, nogmaals, commercieel succes te worden.

Want dat je meer vrijheid hebt in het programmeren van de kaart dan bij bijvoorbeeld nvidia's CUDA is totaal zinloos voor de gemiddelde consument. Er zijn een paar onderzoekscentra en universiteiten die dit apparaatje gaan aanschaffen en daar blijft het bij.

Je lijkt te vergeten dat personal computers in die tijd nog niet mainstream waren... beter gezegd: de markt moest formeel gezien nog uitgevonden worden (zeker in de vorm zoals we hem nu gewend zijn)....

De videokaart markt bestaat al. Daarbij: 1500 euro voor een mager videokaartje versus 800 euro voor een hele flinke GeForce of ATI kaart.... de keus is snel gemaakt in mijn optiek..

De Apple 1 was tenslotte ook zo succesvol omdat het een betaalbare computer was voor de thuis consument, t.o.v. de onbetaalbare mainframes etc van IBM. Het werd ook nog helemaal niet gezien als een product waar de consument op zat te wachten.

Daarnaast had de Apple 1 ook een gemakkelijke userinterface... een keyboard en beeldscherm versus de lampjes en knoppen van een Altair in die tijd.

Kortom een totaal andere context dan deze situatie....

(Ben een "geek" die het leuk vind zich te verdiepen in dit soort geschiedenis materie... zeker omdat ik hem zelf niet heb meegemaakt. Als ik wat gemist heb... verbeter me vooral!)

Dit is natuurlijk tof (hardware)ontwikkelaars-speelgoed, prestaties moet je hier idd niet van verwachten, maar da's ook niet de bedoeling dat dit voor huis-tuin en keuken gebruikers of doorwinterde gamers is :)

Ik kan me voorstellen dat ze willen besparen, maar om nu slechts 200mhz geheugen te gebruiken? Ik bedoel, hoeveel kost bijv. 800mhz geheugen nou?
Verder, PCI (zo te zien zelfs 64bit...)? Ik zou op zn minst PCI-E toevoegen, of zijn de licentie kosten zo hoog?

Verder vind ik wel dat deze kaart bestaansrecht heeft, drivers zijn een reden, maar ik denk ook dat je allerlei specifieke calculaties flink kan versnellen met zon zelf geprogrammeerde "GPU".
Ook kan je veel leuke academische onderzoeken doen naar toepassings gebieden en mogelijkheden. En dan is die 1500$ ineens niet zo hoog :)

edit: foutje

[Reactie gewijzigd door XanderDrake op donderdag 22 mei 2008 14:49]


En dan is die 500$ ineens niet zo hoog
Het is $1500.... Maar je krijgt wel $100 korting als je een pre-order plaatst.

[Reactie gewijzigd door Myrdhin op donderdag 22 mei 2008 14:29]


Helaas is de prijs $1500,-, dus dat is drie keer zo duur.

Dan nog is het goed te doen. Onderzoeken kosten snel tienduizende euro's, alleen al in man-uren.

Ik kan me voorstellen dat ze willen besparen, maar om nu slechts 200mhz geheugen te gebruiken? Ik bedoel, hoeveel kost bijv. 800mhz geheugen nou?
Het is niet enkel de ruwe materiaalkost die telt. 800 MHz geheugen heeft veel strictere specificaties qua PCB-ontwerp. De R&D-investering is veel te groot. Bovendien denk ik niet dat de FPGA met 800 MHz overweg kan (die klokt zelf maar op 200 MHz of zo).
Verder vind ik wel dat deze kaart bestaansrecht heeft, drivers zijn een reden...
Men is het project gestart omwille van de relatief vele bugs in grafische drivers. Maar intussen is de situatie al sterk verbeterd. Bovendien staan ze zelf praktisch nergens qua support voor OpenGL en dergelijke. Ze hebben nog hopeloos veel in te halen voor ze hun doel bereiken (betere Linux drivers leveren dan de grote bedrijven).
...maar ik denk ook dat je allerlei specifieke calculaties flink kan versnellen met zon zelf geprogrammeerde "GPU". Ook kan je veel leuke academische onderzoeken doen naar toepassings gebieden en mogelijkheden.
Koop dan een GeForce 8800 en programmeer hem in CUDA. Minstens even flexibel, sneller, en goedkoper.

[Reactie gewijzigd door c0d1f1ed op donderdag 22 mei 2008 14:56]


Je zit met een Geforce kaart en CUDA al heen snel aan de limitaties die nVidia stelt. Alleen al de drivers bijvoorbeeld.
Ook heb ik begrepen dat Cuda redelijk in een begin stadium zit. Dat en de closed source gedachte die er achter zitten zijn toch wat minder aantrekkelijk.

OK, het is wel een stuk sneller :) Als je het kan gebruiken!

Je zit met een Geforce kaart en CUDA al heen snel aan de limitaties die nVidia stelt. Alleen al de drivers bijvoorbeeld. Ook heb ik begrepen dat Cuda redelijk in een begin stadium zit.
Dan nog kan je ongeloofelijk veel meer met CUDA dan wat je met een OGP kaart kan, nu en binnen X jaar. En voor een fractie van de prijs. Tegen dat OGP de mogelijkheden van CUDA biedt kan je weer een goedkopere kaart kopen van NVIDIA die meer kan. En zo blijven ze achter de feiten aanlopen...
Dat en de closed source gedachte die er achter zitten zijn toch wat minder aantrekkelijk.
Ik vertrouw meer op closed source van een team dikbetaalde professionele ingenieurs dan op open source van een groepje amateurs.

Vergelijk het met zelf een CPU ontwerpen omdat Intel en AMD een lijst errata hebben. Iemand die denkt dat hij het beter kan is gewoon ongeloofelijk arrogant en krijgt vroeg of laat het deksel op de neus.

Ik heb vroeg in het project de bedenkers aangeraden om voor NVIDIA te gaan werken en daar zelf de drivers te gaan verbeteren. Closed source of niet, da's enorm veel productiever en meer mensen hebben er iets aan! Ik heb respect voor de idealen van open source maar op een bepaald punt moet je toegeven dat closed source soms beter is.

En ik vertrouw meer op weinig tot niets betaalde amateurs (die hun sporen ongetwijfeld hebben verdiend.) die de tijd kunnen nemen dan op dikbetaalde professionele ingenieurs die onder druk worden gezet door de marketingafdeling.

Ongetwijfeld is dit niet het eureka-project maar geeft wel aan dat het kan en dat er misschien ooit eens toekomst in zit.
En ach, het zelf vanaf scratch een OS ontwikkelen werd ook niet meteen door iedereen serieus genomen.

En ik vertrouw meer op weinig tot niets betaalde amateurs (die hun sporen ongetwijfeld hebben verdiend.)
Dat zijn dan meestal studenten uit hoger onderwijs. Als ze talent hebben wordt hen vroeg of laat een dikbetaalde job aangeboden om aan closed source te werken. De periode dat ze dus aan open source werken is beperkt, en ze hebben nog niet zo veel expertise.

Je mag de complexiteit van 3D rendering niet onderschatten. Zeer veel amateurs raken zelfs met de hoge flexibiliteit van software niet veel verder dan een driehoekje tekenen met een gradientje. De weg van de applicatie tot een volledige 3D omgeving op het scherm is lang.
...die de tijd kunnen nemen dan op dikbetaalde professionele ingenieurs die onder druk worden gezet door de marketingafdeling.
Er bestaat ook zeer veel druk voor open-source ontwikkeling. Genoeg profiteurs die zagen om een feature zo snel mogelijk geïmplementeerd te krijgen, waardoor men overhaast te werk gaat. Bovendien is er nauwelijks sprake van planning en management, en als die er dan al is zijn dezelfde personen ervoor verantwoordelijk. Grote bedrijven hebben gediplomeerde projectmanagers in dienst die speciaal tot doel hebben de druk op de ontwikkelaars houdbaar te maken, en deadlines en kwaliteitsstandaards effectief te halen. Verder hebben ze ook gediplomeerde software-architecten en een team voor QA. In een beetje een flexibele onderneming is dat een aangename omgeving om in te werken.

Ik werk zelf aan een project dat vroeger open source was, en nu het opgekocht is werk ik eraan binnen het bedrijf en vallen een aantal lastige taken van mijn schouders zodat ik mij kan concentreren op de technische aspecten, gestuurd door het management en met feedback van QA. Zonder twijfel is dit de kwaliteit ten goede gekomen en zijn er in minder tijd grootse dingen bereikt...

Ik vertrouw meer op closed source van een team dikbetaalde professionele ingenieurs dan op open source van een groepje amateurs.
Hmm, wat denk je dat die ontwikkelaars doen om geld te verdienen? Tuinieren? Zijn waarschijnlijk geen amateurs.
Vergelijk het met zelf een CPU ontwerpen omdat Intel en AMD een lijst errata hebben. Iemand die denkt dat hij het beter kan is gewoon ongeloofelijk arrogant en krijgt vroeg of laat het deksel op de neus.
Als iedereen zo dacht hadden we geen ARM processor gehad.

Hmm, wat denk je dat die ontwikkelaars doen om geld te verdienen? Tuinieren? Zijn waarschijnlijk geen amateurs.
Timothy Miller, de projectleider, is enkel industrieel ingenieur en heeft wat ervaring met het maken van 2D grafische kaarten. Hij heeft echter geen enkele expertise met 3D, en ook op dit moment zie ik in de mailing list enorm weinig goed inzicht in de werking van moderne 3D rendering.

Voor de rest zijn er ook zeer veel met een wishlist aan features maar die geen flauw benul hebben hoe het te implementeren. Het aantal dat bereid is de handen uit de mouwen te steken is bedroevend, en met motivatie alleen lukt het ook niet om deze complexe zaken aan te pakken.

Om het even droogjes te stellen: iedereen die in staat is hier iets degelijks van te maken heeft al een full-time job bij NVIDIA, AMD, of Intel.
Als iedereen zo dacht hadden we geen ARM processor gehad.
De ARM RTL kost miljoenen (terecht). Da's dus totaal geen open hardware.

Maar zijn daar de prestaties ook naar dat die dik betaalde pro's ozo goede dingen maken komt wel me een prijskaartje. Uiteindelijk heb je nog niet zo veel aan een dik kaartje als je nog achter een i486 zit. Je wordt meteen al verplicht tot vernieuwingen in de overige hardware. Als je als pro echt goed werk wil levern zorg dan tenminste dat de dingen die je levert backwards compatible zijn. Dan krijg je pas in mijn ogen je sporen. Het feit daar gelaten dat jij voor een nieuwe kaart zo ie zo meer betaald gezien de afroom politiek die vele HW bedrijven voeren

En over dat de open suorce goedwillende amateurs zijn ben ik het helemaal niet met je eens. Kijk bijvoorbeeld is een naar het Mozilla devteam. Die hebben een ook niet echt schamel salarisje. Alan Cox(2de man achter de linux kernel) zit ook niet zonder, zelfde geld voor Richard Stallman, John Smallville en Andrew Morton.

Closed source meer productiver? Waar baseer jij dat op? Release cyclus van de verschillende closed source OS's? Of de support van nieuwe hardware voor dat OS?
Naar mijn weten was de linux kernel die volledig blu-ray ondersteunde.
Ten tweede als je maar een klein groepje hebt moet je relatief veel werk verricht, maar als je opensource via het internet met duizend mensen er aan werkt zal het verdeeld zijn in kleiner stukjes waarmee iedereen te samen een sneller resultaat boekt. Ook het opsporen van fouten gaat sneller gezien het feit dat iedereen er weer anders tegen aan kijkt, daarbij komt nog als je met een flinke groep wederom de code leest, zullen de fouten er sneller uit zijn als je met een klein groepje bent.
(Lees een de Cathedral and the Bazar van Eric S. Raymond)

Tuurlijk de arbeidproductiviteit van de closed source arbeiders zal hoger liggen, maar veelal bij FOSS betaal je ze niet eens dus waarom zou je je daar druk om maken.

Tot nu toe hebben de FOSS ontwikkelaars het niet makkelijk gehad omdat ze juist met closed source producten moesten werken en daarvoor support moesten creëren(Gnash, Alternative drivers voor GPU's) daarvoor moest men eerst backward-engineren voor dat je aan de slag gaat, maar nu juist met dit soort projecten (Openmoko,Popcornhour) en dat veel HW producenten nu de code vrijgeven zorgt ervoor dat het allemaal wat makkelijker en vlotter loopt dan voorheen. Het geeft ook aan hoe dat de bedrijven die zelf mer de source onder de GPL/LGPG/BSDL uitbrengen steeds meer gaan inzien dat dit niet is wat men zo maar achterwege moet laten.

Een FPGA is toch echt veel flexibeler als een reguliere GPU.
Als je echt specifieke taken hebt dan kan je heel veel snelheidswinst boeken tov een een reguliere videokaart programmeren in CUDA.

Het probleem is dat er niet echt "specifieke taken" te bedenken zijn die een FPGA sneller zouden maken dan huidige GPUs.

Van zodra je met floating-point getallen werkt, en die heb je al heel snel nodig, is de GPU duizend keer sneller.

Bovendien staan NVIDIA / ATI / Intel niet stil en is elke generatie weer flexibeler. Momenteel vragen grafische programmeurs achter volledige programmeerbare filtering en blending, en dat gaat waarschijnlijk heel binnenkort ondersteund worden.

Zelfs indien men denkt iets specifiek gevonden te hebben, staat men nog steeds voor de taak om het in de FPGA te implementeren, de driver te schrijven, een API uit te werken, en er applicaties voor te schrijven.

En ik durf er voor wedden dat wanneer een GPU toch iets niet behoorlijk ondersteunt, dat het sneller is met software rendering dan op een FPGA, zonder de meerprijs van hardware.

Het gaat hier over drivers, firmware. Niet enkel over toepassingen die deze aanspreken.
Ooit al eens geprobeerd om firmware the schrijven voor een chip waar je geen debugging informatie uitkrijgt?
Nee? lees verder
Ja? Dan weet je wat een immens verschil het maakt tov een fpga bordje. Al is er zelf een kans dat je nooit aan een fpga bord bent toegekomen omdat je be schikking had over simulatie modellen van het ontwerp.

Zelfs voor iets "simpel" als een codec te schrijven gebruikt men simulatie modellen zodat men cycle acurate kan ontwerpen. Soms wordt er nog eens een fpga bordje tegen aangemeten om wat dichter tegen de hardware te testen (vooral voor drivers, minder voor toepassingen). Als je moet gaan testen na de 1e productie (tapeout) dan is het te laat, zeker als er stukken in rom gebakken zit.

euh, is die specifieke aansluiting van die kaart op de foto niet allang uitgestorven ?!

64-bit PCI? me dunkt van niet.

als ik nu een willekeurige Sun, HP, Dell of Supermicro server bestel, zit er een aardige serie van die sloten in.

[Reactie gewijzigd door arjankoole op donderdag 22 mei 2008 14:30]



Die 1500 euro is waarschijnlijk voor een soort ontwikkelversie. Dit soort versies van bijvoorbeeld consoles kosten volgens mij ook fors meer dan wat een consument uiteindelijk in de winkel ziet liggen.

Komt bij dat de kosten van het maken van deze kaart in zulke lage getallen weer duurder is. Als het een beetje aanslaat wordt ie vanzelf goedkoper.

Ik hoop eigenlijk dat het open karakter van de hardware mogelijkheden biedt die je bij andere videokaarten niet terugziet. Normaal is een (groot?) deel van de hardware onbekend qua specs, maar een kaart die helemaal open is kan je ook ten volle benutten. Ik ben daar echt wel heel benieuwd naar. :)

[Reactie gewijzigd door Cyphax op donderdag 22 mei 2008 14:49]


Ik denk ook dat het idee erachter is, dat veel mensen die met Linux werken niet bepaalt de bolide's gebruiken die men onder windows gebruikt voor het gamen. Heel veel mensen hebben oude machines (aan deze kant staan er nog 5) waarvan de oudste uit 1999 is en de jongeste uit 2003, die gaan nog prima mee onder Linux en zoals altijd zijn de drivers voor de videokaarten een crime (nvidia). Vooraal met tekstverwerking en wat tekenwerk zouden deze kaarten een hoop machines weer aan de praat brengen. (voorwaarde is wel een knappe prijs natuurlijk) dus misschien is dit weer een kip en het ei cirkeltje.

[Reactie gewijzigd door Athalon1951 op donderdag 22 mei 2008 14:32]


voor dat soort machines heb je voor 2 tientjes een simpele videokaart die wel direct wordt ondersteund. Daar is dit project dus niet voor bedoeld.

Het is trager dan software rendering en ondersteunt geen shaders. Weg ermee.

Edit: waarom wegmodden? Het is de harde waarheid. Ze beloofden werkende hardware in 2005, en voor de software staan ze nog praktisch nergens. Bovendien zijn er wel al gedetailleerde specificaties beschikbaar van oudere generaties GPUs van ATI en Intel. Het project is gewoon hopeloos achterhaald.

[Reactie gewijzigd door c0d1f1ed op donderdag 22 mei 2008 14:47]


idd, dit project heeft geen enkele waarde, zeker nu de specificaties van intel en ati gpu's open zijn.
De prestaties die ze neerzetten zijn dermate slecht dat ze het berekenen van 3d beelden beter op de CPU hadden gedaan en een veel eenvoudigere FPGA gebruiken om de beelden op het beeldscherm te toveren.
Ik heb dit project in het begin even gevolgd, ze zijn gestart met te hoge doelstellingen. Ik denk ook dat bij de ontwikkelaars deftig talent of inzet ontbreekt.

Leuk voor een universiteit toch om een computer science classje mee te laten spelen?

Volgens mij hebben ze zoiets lang lang geleden ook geprobeerd met een Gravis Ultrasound en daarna een soort opensource geluidskaart.......heb ik ook nooit meer iets van gehoord....

Hopelijk gaat dit project beter, het zou toch mooi zijn als we in de toekomst opensource videokaarten hebben....
Ben alleen bang dat zo'n prijskaartje toch de meeste mensen zal tegenhouden....
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:35 Microsoft verhoogt downloadgrootte Xbox Live Arcade-spellen
Vorige 13:41 Epson demonstreert e-paperdisplay met A4-formaat
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011